Šumavskými hvozdy aneb Expedice Šumava

Vydáno: 27. srpna 2010 | Autor: grysom | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Letterbox Šumavskými hvozdy od kačerů PavlikVB a Pitovo jsem chtěl odlovit od chvíle, kdy vyšel. Potíž byla v tom, že mi tehdy bylo čtrnáct let, tudíž jsem byl ještě příliš mlád na samostatný odlov a rodiče se netvářili, že by se jim chtělo zdolávat převýšení 1000 m.

Inu, nezbylo než vyčkat ještě rok, tedy do patnácti. A tak vznikla Expedice Šumava, jak jsme tomu začali žertem říkat.

Další, kdo se ke mě přidal, je můj kačerský parťák Mandrud, vlastním jménem Fanda. Ten byl zároveň zvolen navigátorem výpravy, neboť disponuje nejlepší GPSkou z výpravy. K němu se přidal Robert, kačerský nováček, zato však zdatný fotograf - tato role mu byla přidělena i na Šumavě. A čtvrtý do party se přidal Ondřej, nacházejíc se svou povahou na půli cesty, mezi kačerem a mudlou. Sám odmítá sbírat a registrovaný také není, ale s kačery si rád nějakou tu kešku najde.

Vyráželi jsme ve čtvrtek 12. 8. z Českobudějovického nádraží, vlak odjížděl v 5:24. Raní ptáče, dál doskáče ... zííív. :-) Vlakem jsme se dopravili do Horní Plané, zde jsme byli v půl osmé. Po nahození krosen na záda jsme všichni zaúpěli. Váha krosen u všech přesahovala patnáct kilogramů. Nebylo to tím, že bychom si s sebou nesli pračku, piáno a televizi. Důvod byl daleko prostší, dvoumolekulový - voda. S tou je na Šumavě trošku problém, neboť se dá doplnit pouze z potoků a to by mohlo znamenat jisté komplikace. Proto jsme si každý na hřbetu nesli kolem osmi litrů vody, což znamenalo značnou zátěž.

V Horní Plané jsme čas do přívozu, kterým jsme se chtěli dopravit do Bližší Lhoty, vyplnili dokoupením potřebných potravin, na které jsme si doma nevzpomněli. Ještě jsme odlovili keš přímo u přívozu, Kotviště, a pak jsme již nastupovali na loď a uháněli na druhý břeh Lipna.

Z Bližší Lhoty jsme měli namířeno přes Přední Zvonkovou na Zadní Zvonkovou, jakožto nejlepšímu místu pro výstup na hřebeny. Cestou jsme ještě zastavili na kešce Lipno Monster a pokusili jsme multi-keš Zadní Zvonková - offset cache, avšak naše půlhodinové snažení se ukázalo jako marné a tak jsme poraženi pokračovali dále.

Ze Zadní Zvonkové jsme po červené turistické značce pokračovali na Smrčinu, kde byla také první keška ze série Šumavské Hvozdy. Cesta to byla vcelku náročná, neboť na smrčinu je to docela "krpál", hlavně poslední kilometr a půl. Avšak vrchol za to stojí, neboť nahoře je skutečně moc pěkně. Kešku jsme nalezli bez problémů, v ní jsme nalezli cosi, co bylo označeno jako TGX a nejspíše se jednalo o další variantu personal mark. Protože se již blížil čas oběda a na Smrčině se nám opravdu líbilo, dali jsme si zde oběd.

Po poledním nášupu se nám šlo již daleko lépe, navíc cesta po hřebenech je již pohodová. Bez větších problému jsme zdolávali další vrcholy i kešky. Šlo se v pohodovém tempu, nikam se nechvátalo a kešky přibývali jedna za druhou - Hraničník, Studničná, Hraniční kámen I/X. Od Hraničního kamene však začalo dlouhé klesání níž a níž, což se nám vůbec nelíbilo. Proč? Za Hraničním kamenem je totiž Plechý, což je nejvyšší vrchol Šumavy. A čím více člověk sestoupá, tím více bude muset zase stoupat.

Nahoru na Plechý se mě a Ondřejovi šlo již docela špatně, prostě už jsme byli uchození. Mnoho nám v tempu nepomohl ani fakt, že na Plechý je to slušný trhák. Nakonec jsme se ale nahoru dostali a nelitovali toho. Z Plechého je nádherný rozhled a člověk si může prohlídnout skoro celé Lipno na jeden pohled. Co bylo další potěšující zjištění - vrcholek Plechého byl celý pokryt kobercem obrovských a šťavnatých borůvek. Když jsme se nabažili výhledu, odlovili kešku a pozobali něco borůvek, vydali jsme se hledat nocleh, protože Plechý jsme si zvolili jako místo k přespání. Chvíli jsme rokovali a zvažovali, až jsme nakonec našli vcelku dobrý převis, kde byla reálná šance, že se všichni čtyři naskládáme. Ještě jsme se prošli porozhlídnout po vrcholu, aby jsme o chvíli později začali večeřet. Konečně přišel na řadu vařič, který jsem s sebou celou dobu vláčel. Po večeři jsme se už jen tak povalovali a užívali si nicnedělání. Fanda ještě měl jakési chutě zajít si k Plešnému jezeru, ale nakonec se nám ho podařilo ukecat, aby se o to nepokoušel. Pomohl argument, že nevíme, kudy tam a že tam můžeme zajít zítra.
V noci sice pršelo, ale oproti bouřkám, které probíhali v místech našeho bydliště to nic nebylo. Já osobně jsem déšť vůbec nepostřehl, protože jsem byl přímo pod převisem, Ondra měl jen trochu mokrý spacák na nohou a Fanda s Robertem měli zase plachtu, kterou jsem jim z pozice "podpřevisáka" mohl půjčit, takže i noc proběhla vcelku suše.

Vstávali jsme v pět hodin ráno. Přivítal nás chlad a také hustá mlha. Rychlé jsme sbalili spacáky a karimatky, nechali jsme jen celty, a začali jsme s přípravou čaje. Tentokrát jsme vůbec nelitoval, že ho s sebou nosím. Než jsem se kompletně sbalili a najedli, bylo půl sedmé. I to však byl dobrý čas. Vyrazili jsme svižným krokem a těšili se na zbytek dne. Šlo se nám již o mnoho lépe, neboť jsem toho již dost vypili a snědli, takže krosny byly o polovinu lehčí, což už je normální váha.
Celou cestu, ať už na Trojmezí, Trojmezné a dokonce i na Třístoličníku, byla mlha. Hustá mlha nás provázela celý den. Sice postupem času vytrácela, ale i přesto - z výhledů nebylo druhý den nic. Možná i to urychlilo celý náš postup. Z Třístoličníku jsme si ještě skočili na Hochstein a pak jsem již sestupovali dlouhým táhlým kopcem dolů, do údolí. Nyní před námi stál cíl cesty, totiž finálka. Když jsme se blížili na spočítané souřadnice, na chvíli jsem se lekl, že je máme špatně a jsem na špatném místě, avšak o chvíli později Fanda vítězně vykřikl a bylo mi jasné, že slavíme úspěch.

Co nás na finálce opravdu překvapilo, byla velikost. Atribut large je zde naprosto oprávněně, neboť je to neskutečně velký kýbl. Další překvapení byla BONUS cache. Já jsem na ní úplně zapomněl a Fanda, který tiskl listingy si jí zase nevšiml. Naštěstí se vše dalo spočítat i bez listingu. Ukryta byla opodál, ale zase ne tak blízko, aby se nám chtělo vláčet se s krosnami, ty jsem tedy schovali poblíž finálky a vydali se přímo za šipkou. Nakonec i BONUS padl. Uvnitř je krásný coin, který šel z ruky do ruky a každý z výpravy si jej fascinovaně prohlížel.

Když už i o bonusu jsem mohli prohlásit "Found it!", vydali jsem se směr Nové Údolí, kde jsme hodlali sednout na vlak a hurá do Budějovic. Nasadili jsme tempo, neboť již cesta byla víceméně na rovině a navíc to byla asfaltka, cestou jsem ještě skočili odlovit keš Památný strom Nové Údolí a už jsem uháněli na vlak, který měl vyrážet ve 12:05. A skutečně, vlak tam byl. Mě osobně zaujala věc, že Nové Údolí je místo, kde koleje končí, takže vlak se zde musí "otáčet", což jsem také viděli.

Když jsme se uvelebili ve vlaku a chtěli si koupit lístek, zjistili jsme, že tento vlak do Budějovic nejede. Průvodčí nás však ujistila, že ať vystoupíme v Černém Kříži, že tam za chvíli pojede vlak na přestup. Řídili jsme se radou průvodčí, vystoupili v Černém Kříži a ... zjistili, že náš vlak jede v 14:15. To nás docela naštvalo, člověk se do Nového Údolí dostane před dvanáctou, ale v Budějovicích stejně bude až kolem páté. Co naplat, vytáhli jsme zbylé zásoby a začali se jich zbavovat. Nakonec i na čaj došlo, ikdyž mě museli kluci přemlouvat, neboť se mi moc do "kuchtění" nechtělo.

Nakonec i náš vlak přijel a zdárně jsme se dostali do Budějovic. Závěrem jsme zkonstatovali, že se nám túra líbila a že příští rok uděláme něco podobného, ale asi delšího. Prý třeba Otava sérii.

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1MM6A, GC1Z56T, GC2BMQ5, GC1MQBA, GC1MQCJ, GC1MMTC, GC1MM73, GC1MMVT, GC1MQD4, GC1MQAZ, GCG42E, GC1FD52, GC1JM9Y, GC1MKHV, GC1QWAJ

Autor: grysom

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 15:07, 27. 08. 2010

  Imagir

  Dobrej vejlet!
  Pobavilo mě, že jsi byl ve čtrnácti ještě příliš mlád ale o rok později už to bylo v cajku :-)

 • 19:46, 27. 08. 2010

  Berusenka

  Naši brblaj jen když jdu na jednodenní výlet po Praze s geocacherem, kterého osobně neznají.
  Dva měsíce přemlouvání trvalo, než mě pustili na Valašské keškobranní(ale stálo to za to :D)
  Shrnutí celé výpravy: Čundrům zdar! :)

 • 20:22, 27. 08. 2010

  Michal Poláček

  Já už mám pomalu osmnáct, a co mi před rokem dalo zabrat - dostat se na půlku cykloeventu Birkovo kolo.. Tenhle rok jedu celý, už se nemůžu dočkat. :-)

 • 13:04, 28. 08. 2010

  Lucka

  Osm litrů vody na dva dny? No jéjé! Kolik ste toho nakonci vylívali? :c) Ale s vodou je vždycky problém, než člověk přijde na to správné množství. Pokud se bojíte potoků, tak pak doporučuju se podívat kolik je po cestě horských chat případně chatových osad apod. Každý se rád podělí o trochu vody ze svého kohoutky, když pěkně poprosíte :c)

 • 21:22, 28. 08. 2010

  grysom

  Lucka:

  Nevylívali jsme ani deci. A nejsme, s prominutím, blbci, abychom se nepokusili vyřešit vodu jinak, ale pokud se podíváš na mapu Šumavy v oblasti, kde vede letterbox Šumavské Hvozdy, tak zjistíš, že se zde nenachází ani jedna horská chata. (S vyjímkou Hochsteinu, který byl ale až nakonci.)

  Takže asi tak. :)

 • 21:46, 28. 08. 2010

  mandrud

  hele mates, zapomněl jsi sem připsat tu příhodu s nočním šumem a nožem zapíchnutém vedle mé nebohé hlavy :D

 • 22:24, 28. 08. 2010

  grysom

  Mandrud: Promiň, ale nechtěl jsem z tebe dělat vyšinutého maniaka se sklony k schyzofrenii. ;-)

 • 10:49, 29. 08. 2010

  kocour

  Peknej vyket kluci a styl psani na 15 let je dost vybrousenej, klobouk dolu :). Sumavu mam rad a tahle ceste me docela nadchla

 • 15:47, 01. 09. 2010

  PaWcz

  Pěkné počtení, člověk zavzpomíná na vlastní expedice :)
  Jen u Hraničního kamene se vloudil nějaký šotek, jestli se Šumava nepřevrásnila, tak u něj klesání nezačíná, nýbrž končí :)

  A věřím, že příště si při představě spousty kil vody na zádech troufnete i na vodu z potůčků (kousek od Hraničního kamene jí teče docela dost :))

 • 20:33, 03. 09. 2010

  Minas

  Tak tenhle článek musím opravdu vychválit. Už jsem se dlouho tak dobře nezačetl do článku z geocachingu :))
  A co se týče oné turistiky, klobouk dolů. Já osobně jsem s turistikou začal teprve tyto prázdniny ve svých 22 letech a bylo to stylem - každou neděli na nějaký vrchol Beskyd (Smrk, Lysá hora, Radhošť,..). Netroufám si ale říct, zda bych zvládl několikadenní putování.
  Znovu tedy - klobouk dolů a turistice zdar

 • 12:49, 04. 09. 2010

  grysom

  PaWcz: Máš pravdu, tohle místo se mi plete s Hraničníkem, zde jsem se upsal ... Díky za upozornění. :-)

 • 08:54, 07. 09. 2010

  silverking

  Článek se opravdu povedl a kluci opravdu klobouk dolu, na Šumavě v těchto místech to znám a také se na ni chystám už nějakou dobu. Přeji hodně podobných zážitků a lovu zdar.
  Silverking007

 • 13:34, 29. 12. 2020

  Andy

  Aw, i thought this was an incredibly good post. In idea I would like to put in writing similar to this additionally – spending time and actual effort to generate a excellent article… but exactly what can I say… I procrastinate alot through no means manage to go done. 918kiss

 • 13:38, 07. 01. 2021

  danishseo

  You’re the best, thanks for the awesome article. I’m having troubles subscribing to your blogs feed. Thought I’d let you know.
  Nicolas Krafft L\'Oreal
  https://thepointnews.com/nicolas-krafft-former-lor eal-executive-tips-cross-cultural-management/

 • 13:52, 07. 01. 2021

  uzair

  Thanks a ton for bothering to line all this out for people. This particular posting ended up being extremely useful if you ask me.
  Nicolas Krafft L\'Oreal work life balance
  https://thedishh.com/2020/12/22/nicolas-krafft-for mer-loreal-executive-weighs-in-on-work-life-balanc e/

 • 14:12, 07. 01. 2021

  anus

  Perfect! You assisted give me well read material and a solid understanding of this subject. https://fmovgate.org

 • 12:36, 09. 01. 2021

  anus

  There are some interesting cut-off dates on this article but I don’t know if I see all of them middle to heart. There may be some validity but I will take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we would like extra! Added to FeedBurner as nicely Jack Mason avoiding burnout

 • 06:20, 16. 01. 2021

  uzair

  I was also reading a topic like this one from another site.~”-..
  Ice Cream Cup Cakes In New york
  http://www.cupcakesinnewyork.com

 • 11:51, 23. 01. 2021

  Andy

  You have noted very interesting details ! ps nice website . Autoankauf Kassel

 • 12:49, 24. 01. 2021

  uzair

  You actually make it seem really easy together with your presentation however I in finding this matter to be actually something that I think I’d by no means understand. It kind of feels too complicated and very large for me. I’m having a look forward in your next publish, I will attempt to get the grasp of it!
  Applicable for 918kiss and kiss918
  http://www.m-918kiss.com/

 • 13:02, 27. 01. 2021

  Andy

  You actually make it seem really easy together with your presentation however I in finding this matter to be actually something that I think I’d by no means understand. It kind of feels too complicated and very large for me. I’m having a look forward in your next publish, I will attempt to get the grasp of it! Nicolas Krafft

 • 06:56, 10. 02. 2021

  Roman khan

  Interesting post. I’ll be sticking around to hear much more from you guys. Thanks! Hosting Review

 • 07:02, 10. 02. 2021

  anus

  Today it seems like Phrase Powerplant is the top blogging service available today. (through just what We have examine) Is always that what you are utilizing in your website? bluehost wordpress review

 • 12:43, 16. 02. 2021

  anus

  After study several of the content on the internet site now, and that i genuinely much like your method of blogging. I bookmarked it to my bookmark internet site list and you will be checking back soon. Pls consider my website too and tell me what you consider. 메이저사이트

 • 07:54, 17. 02. 2021

  anus

  Excellent website. Lots of useful information here. I am sending it to a few friends ans also sharing in delicious. And naturally, thanks for your sweat! 보령출장

 • 07:30, 20. 02. 2021

  Andy

  I must examine with you here. Which isn’t one thing I often do! I get pleasure from reading a post that may make individuals think. Also, thanks for permitting me to remark! 토토사이트

 • 13:29, 06. 03. 2021

  anus

  It’s a beautiful country, more people need to recognise that.
  Visa Mali
  https://www.visa-office.fr/visas/visa-mali/

 • 08:46, 08. 03. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I¡¯m impressed, I must say. Really rarely do I encounter a blog that¡¯s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough people are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my search for something relating to this. SEO Las Vegas

 • 09:06, 08. 03. 2021

  Andy

  You have observed very interesting details ! ps decent site. Daniel Gordon

 • 09:17, 09. 03. 2021

  Edwardfoxx11

  Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!
  parrots
  https://thefinchfarm.com/

 • 07:09, 14. 03. 2021

  uzair

  I like the helpful information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here frequently. I am quite certain I will learn plenty of new stuff right here! Good luck for the next!
  Daniel Gordon GLD Partners
  https://www.streetinsider.com/PRNewswire/Daniel+Go rdon,+Managing+Partner+GLD+Partners+LP,+Accepted+i nto+Forbes+Business+Council/17173164.html

 • 07:08, 16. 03. 2021

  anus

  A powerful share, I just given this onto a colleague who was doing somewhat evaluation on this. And he in actual fact purchased me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying more on this topic. If possible, as you become experience, would you thoughts updating your blog with more details? It’s highly helpful for me. Huge thumb up for this blog put up! backlinks and seo

 • 11:04, 22. 03. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Appreciate it! buy sugar paste

 • 08:37, 25. 03. 2021

  anus

  Fantastic read, I just passed this onto a colleague who was doing a little research on that. And he actually bought me lunch because I discovered it for him smile So let me rephrase that: Thanks for lunch! gaming pc sale

 • 11:30, 05. 04. 2021

  Andy

  I’m new to your blog and i really appreciate the nice posts and great layout.;-’;* casino game strategy

 • 08:38, 13. 04. 2021

  anus

  Hello! I just now wish to provide a huge thumbs up for that excellent information you may have here during this post. I will be returning to your blog to get more detailed soon. سبيدي

 • 11:16, 17. 04. 2021

  uzair

  You should participate in a contest for among the best blogs on the web. I will suggest this website!
  바카라사이트
  https://luxubagsale.com

 • 12:13, 17. 04. 2021

  anus

  Cheap Handbags Wholesale Are you ok merely repost this in my site? I’ve to grant credit where it really is due. Have a very great day! 바카라사이트

 • 13:43, 17. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Very interesting read, you should look into some Online Advertising 스포츠토토

 • 13:45, 17. 04. 2021

  uzair

  After study several of the web sites on your site now, i genuinely much like your strategy for blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and you will be checking back soon. Pls consider my internet site too and figure out what you consider.
  토토사이트
  https://moojinmall.com

 • 12:35, 18. 04. 2021

  uzair

  After study some of the websites with your internet site now, i really as if your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. Pls look at my site likewise and figure out what you believe.
  หวยออนไลน์
  https://jchuay.net/

 • 09:57, 20. 04. 2021

  anus

  This may be the proper weblog for everyone who wishes to be familiar with this topic. You are aware of so much its nearly hard to argue to you (not that I really would want…HaHa). You certainly put a brand new spin with a topic thats been discussing for a long time. Wonderful stuff, just great! Exotic Birds for Sale

 • 10:50, 24. 04. 2021

  uzair

  There are a handful of interesting points over time in this posting but I do not know if I see every one of them center to heart. There is certainly some validity but I will take hold opinion until I investigate it further. Good article , thanks and now we want much more! Included with FeedBurner also
  바카라사이트
  https://acaciacornerstones.org

 • 14:00, 24. 04. 2021

  uzair

  A domain name name, or Web address, is an deal with where it is easy to be observed online. It’s how you’ll communicate yourself by means of email or your site and it’s which buyers assume of once attempting to discover you.
  바카라사이트
  ttps://tokei123.org

 • 12:18, 26. 04. 2021

  anus

  I’d need to check with you here. Which is not something I do! I quite like reading an article that can get people to think. Also, thanks for allowing me to comment! Brazilian sugaring

 • 13:53, 27. 04. 2021

  uzair

  i would always be a fan of Nip/Tuck, i was saddened about the episode when one of the doctors got breast cancer` Finches

 • 09:47, 01. 05. 2021

  uzair

  I respect your piece of work, thanks for all the informative articles .
  파워볼
  https://justabcd.com/

 • 09:30, 02. 05. 2021

  uzair

  Only a smiling visitor here to share the love (:, btw great design .
  파워볼
  https://obuszalee.com/

 • 09:29, 03. 05. 2021

  seo

  I’ve been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Reading this information So i am happy to convey that I have an incredibly good uncanny feeling I discovered just what I needed. I most certainly will make sure to don’t forget this website and give it a glance regularly.
  buy instagram video views
  https://buyyoutubviews.com/

 • 09:13, 09. 05. 2021

  anus

  I love reading your blog because it has very interesting topics.:.:~’ 바이너리옵션

 • 11:08, 16. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  there are bargain dvd players that are sold in our area. i think they are generic low cost dvd players” Finches

 • 09:38, 18. 05. 2021

  uzair

  Don, congratulations on a solid race and a positive step towards your comback and preparation towards Atlanta. I suspect that you will find the temps a tad different at your next race. generic cialis

 • 11:17, 22. 05. 2021

  Carlo

  I was just searching for this info for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your web site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this type of informative sites in top of the list. Usually the top web sites are full of garbage. Who is the CEO of Maven

 • 07:30, 23. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I wish to express thanks to you for rescuing me from such a issue. After scouting throughout the search engines and getting thoughts which are not helpful, I believed my entire life was gone. Existing without the approaches to the issues you’ve sorted out by way of your good post is a critical case, as well as the ones that might have in a wrong way affected my career if I hadn’t encountered your web page. Your own talents and kindness in handling the whole thing was helpful. I don’t know what I would’ve done if I had not encountered such a subject like this. It’s possible to at this time look forward to my future. Thanks a lot so much for this impressive and result oriented guide. I will not be reluctant to endorse your site to anybody who needs tips about this subject matter. Family Medicine

 • 09:43, 27. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  If at all possible, when you gain knowledge, can you mind updating your site with more information? It is rather ideal for me. 먹튀

 • 08:34, 29. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, as well as the content! car reg check

 • 17:25, 31. 05. 2021

  uzair

  Appreciating the persistence you put into your website and detailed information you offer. It’s good to come across a weblog every once in a while that isn’t the same old rehashed material. Great read! I have bookmarked your site and I am adding your RSS feeds to my Google account.
  เกมพนันออนไลน์
  https://www.5g999.co/

 • 10:16, 02. 06. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Just a question. Do you think you could add a little more in the way of content here? I think youve got some interesting points, but Im just not sold. If you really want to get the crowd behind you, youve got to entertain us, man. Maybe you could add a video or two to drag the message home. เว็บพนัน

 • 08:03, 05. 06. 2021

  anus

  If at all possible, when you gain knowledge, can you mind updating your site with more information? It is rather ideal for me. sugaring paste

 • 08:47, 06. 06. 2021

  uzair

  I discovered your blog post internet site on google and appearance some of your early posts. Keep in the really good operate. I simply additional increase your Rss to my MSN News Reader. Seeking forward to reading far more from you finding out down the road!… best merchant services agent program

 • 13:38, 09. 06. 2021

  uzair

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it! buy clomid

 • 17:23, 09. 06. 2021

  justin

  Excellent and really interesting blog. I really am into blogs that have to do with building muscle, so this is refreshing to me to see what you have here. Keep it going! force factor
  เว็บแทงบอล
  https://ufabet55.com

 • 17:24, 09. 06. 2021

  justin

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new surveys are added- checkbox now when a comment is added I purchase four emails using the same comment. Can there be that is it is possible to eliminate me from that service? Thanks!
  ครีมสำหรับผิวแพ้

 • 08:39, 12. 06. 2021

  Mueed Ahmed

  thank you dearly author , I found oneself this web site very helpful and its full of excellent healthy selective information ! , I as well thank you for the fantastic food plan post.
  order hàng nhật
  https://cuongphatlogistics.vn/chuyen-muc/dich-vu/d ich-vu-order-hang-nhat-ban-ve-viet-nam-gia-tot

 • 17:12, 13. 06. 2021

  seo

  This is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your posts, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! Keep up the excellent work.
  대밤 주소
  https://daegu-bam.com

 • 10:30, 14. 06. 2021

  anus

  Thanks a lot for sharing this with all people you really recognise what you’re talking approximately! Bookmarked. Please also seek advice from my website =). We may have a hyperlink exchange contract among us! Magazine executive Ross Levinsohn

 • 12:14, 14. 06. 2021

  uzair

  thank you dearly author , I found oneself this web site very helpful and its full of excellent healthy selective information ! , I as well thank you for the fantastic food plan post.
  바카라사이트
  https://mtnid.com

 • 22:03, 16. 06. 2021

  mueed Ahmed

  thank you dearly author , I found oneself this web site very helpful and its full of excellent healthy selective information ! , I as well thank you for the fantastic food plan post. nuts online

 • 13:19, 19. 06. 2021

  anus

  Nice Website. You should think more about RSS Feeds as a traffic source. They bring me a nice bit of traffic vehicle check

 • 12:32, 21. 06. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I have realized that in video cameras, special receptors help to focus automatically. The actual sensors with some camcorders change in in the area of contrast, while others employ a beam involving infra-red (IR) light, especially in low light. Higher specs cameras occasionally use a blend of both programs and will often have Face Priority AF where the digital camera can ‘See’ some sort of face and concentrate only upon that. Thank you for sharing your notions on this weblog. full mouth dental implants cost

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Key West - geocaching na jihu USA