Skrýše - Kompas kontra GPS

Vydáno: 28. ledna 2009 | Autor: externí autoři | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

21. února se v lesích u Plzně koná netradiční navigační závod Skrýše s podtitulem Kompas kontra GPS.

Závod je určen všem, kteří rádi hledají (a nalézají) a přitom se pohybují rádi venku v přírodě.

Úkolem bude najít, co největší množství skrýší (kontrolních stanovišť) ve stanoveném čase. O úspěchu rozhodne strategické myšlení, schopnost nalézt optimální trasu od skrýše ke skrýši, umění pohybu terénem a fyzická připravenost (pohyb jen po svých).

Budou vypsány dvě závodnické kategorie, jedna pro navigaci s GPS (a mapou) a druhá pro navigaci pouze podle mapy a kompasu (bez GPS). Sejdou se jak vyznavači orientačních sportů, tak vyznavači geocachingu . Proto ten konfrontační podtitul Kompas kontra GPS. Hyn sa ukáže, zda bude absolutním vítězem závodník s GPS nebo kompasem.

Nyní, měsíc před závodem, je přihlášeno 27 účastníků, z toho má 6 více jak 1000 nalezených keší, celkem je očekáváno až 100 závodníků. Závod mají podpořit Plzeňské městské dopravní podniky a doprava v MHD má bát během závodu zdarma. Hlavní organizátor závodu je Aleš Hejna, nejstarší kešer v Česku (od 28.10.2001), který založil historicky 3.českou keš.

Autorka fotek: Eva Haunerová

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1K6AG

Autor: externí autoři

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Geocaching na Miami Beach