Reportáž psaná pod komínem

Vydáno: 19. ledna 2009 | Autor: huncut | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Konečně mé prsty rozmrzly a já vám mohu přinést krátkou reportáž z jednoho veleúspěšného eventu s nevídaným ohňostrojem.

Jsem naprostý zelenáč. Dosud jsem na žádném oficiálním geo-eventu nebyl a tak jsem si říkal, že to musím napravit. Event u příležitosti odstřelu komína v Kutné Hoře byl k tomu ideální pozvánkou, přecijen takovou atrakci nevidí člověk každý den. A tak jsem se se svýmy geosousedy dal do příprav. Chvilku jsme dumali nad souřadnicemi mystery cache, kde se event konal a když už jsme bezradně mlátili hlavou o zeď, vzpomněli jsme si na sčítání ze základní školy a hned bylo jasno! Nasedli jsme do auta a s časovým předstihem vyrazili na cestu.

Když jsme dorazili na místo setkání, byla kolem již spousta kačerů. Jako první - FTF logoval samozřejmě Lakus, který byl na místě o chvilku dřív, než samotní pořadatelé. Ti měli připravený stylový logbook ve tvaru komína a nově příchozí vítali a informovali o novinkách z odstřelu. Všichni kolem postávali v hloučcích a snažili se zahřát ve velkém mrazu, kdy pára vypouštěná z úst už několik centimetrů před obličejem desublimovala na stěhové vločky a čaj v termosce ještě donedávna horký, začínal podivne chrastit. Pozdravili jsme známé i neznámé kačery, prohlédli nádhernou sbírku geocoinů, kterých se zde sešlo opravdu požehnaně a vyrazili jsme na krátký přesun na místo s lepším výhledem.

Pan střelmistr si oproti původnímu plánu dal chvíli na čas a pokud by si tu někdo tou dobou přinesl stánek s párky v rohlíku a svařákem, myslím, že by měl lepší tržbu než v Praze na Václaváku. Nakonec jsme se ale dočkali a představení začalo. Jelikož kolem komínu nebylo místo, kam by se mohl jen tak složit, byla použita unikátní metoda několika po sobě odpálených náloží, které měly komín rozdělit na čtyři části, přičemž ta poslední nejnižší se měla zřítit sama do sebe. Na krátké video z odstřelu se můžete podívat zde, případně v listingu samotného eventu najdete odkazy na nádherné fotky a další videa od ostatních účastníků.

Dodatečně jsme se z novin a logů ostatních dozvěděli, že poslední nálož, kterou jsme už přes stromy nemohli vidět, nakonec nevybuchla a tak zhruba dvacetimetrové torzo komína zůstalo stát. Jedna z padajících částí poškodila roznětkové vedení a poslední exploze tak musela být provedena až dodatečně následující den.

Event pak dále pokračoval už ve formě takových mini-eventů v kutnohorských hospůdkách nebo na místních keškách (a že jich kolem není málo). Ale my už jsme se bohužel nemohli dále účastnit, ať už z teplotních nebo časových důvodů. Ještě jednou však chci poděkovat organizátorům za fantasticky zvládnutý event a nezapomenutelný zážitek pro celý náš geo-tým.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1K20T, GC123DQ

Autor: huncut

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže Menorky