Pozdrav z Lázní Bělohrad

Vydáno: 25. května 2010 | Autor: Pazitka | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

GeoCaching a lázně? Jde to, ale dře to! Život je tak nevyzpytatelná mysterka, že se při jejím řešení často dostanete do situací, na které jste při včerejší přípravě ani nepomysleli.

A tak jsem se jednoho dne celkem nečekaně a neplánovaně ocitl v Lázních Bělohrad. Toto krásné místo, ostatně, u nás je všude krásně, když vyjde počasí, mi připravilo spousty zážitků a hlavně překvapení.

Překvapení první - je cesta do lázní vůbec.

Ale jsou prostě takové zdravotní komplikace, kdy si váš lékař myslí, že vám pobyt v lázních prospěje, a vy jste pak „nuceni" na 3-4 týdny opustit práci (snad šéf nepřijde na to že to jde i beze mne) i rodinu (snad žena nepřijde na to že beze mne je to snazší). A to všechno „na pokladnu", jak by řekl Vlasta Burian. Pokud jedete do lázní poprvé, vůbec nevíte co vás čeká, a na co se máte přichystat, co si vzít s sebou. Jen jedno je jasné, pár keší by to odlovit chtělo!

Překvapení druhé - internet.

Nedokážete si udělat přípravu na dvacet dní dopředu, ani na to často nezbývá čas. Zachránit vás může jen notebook, GeoGet a ideálně s internetem. Dnes běžná věc, ten „net", řeklo by se. Ne tak v lázních. Telefonický průzkum nedopadl dobře. Hotely mají tisíce hvězd, ale internet, prý jen na recepci jednoho z nich, navíc za poplatek 15,- / 10 min. Neslýchané! :-( Náhoda tomu chtěla ale jinak, a já dostal přidělen díky využití jakéhosi „last minute" jednolůžkový pokoj na soukromém penzionku, který si lázně pronajímají celý. Kromě výrazné slevy na ubytování (všechna ubytování, která se v těchto lázních poskytují jsou nadstandard, tedy s doplatkem) jsem dostal návdavkem i rychlý ADSL internet po kabelu zdarma! Nedovedu si takto dlouhý pobyt představit bez něj! Potřebujete si udržet aktuální přehled, cache se zakládají, cache jsou disablovány, listingy se mění. Potřebujete Google, Evince, pokud nemáte vyluštěno do šuplíku. Mysterek je pomalu více než tradiček. Potřebujete email, pro komunikaci s autory. Potřebujete psát logy, trackovat TB a GC! Bez netu to prostě nejde!

Překvapení třetí - režim.

Jedete-li do lázní poprvé, kladete si nepochybně otázku: „Bude na GC vůbec čas?" Zprávy byly různé. Od těch, co slibovaly pohodu, klídek a volný čas, až po ty, které zaručovaly pekelnou únavu. Představoval jsem si zábaly, koupele a masáže. Naivka! V lázních se cvičí, protahuje, posiluje, cvičí, protahuje, posiluje, plave se v bazéně a sem tam nějaká ta masážička a bylinková koupelička . :-) Na začátku vyfasujete rozvrh hodin, „žákajdu", a vaším bojovým úkolem je dostavit se ve správnou chvíli na správné místo, ve správném oděvu se správným vybavením, kde se podrobíte předepsané proceduře. A to je zejména zpočátku dosti náročné, i proto, že orientace v bludišti je bez GPS složitější. :-) Všechno to počítač řídí, adresy třídí, změny nejsou možné. Budíček 6:25, snídaně 6:45, 7:10 první cvičení ... Někdy jsou přestávky mezi procedurami krátké, že nestíháte, jindy máte hodinu pauzu, se kterou si nevíte rady. Předběhnout nemůžete, vynechat nemůžete. Pojišťovna vše kontroluje! Velký bratr nikdy nespí!

Překvapení čtvrté - únava.

Po prvních dnech takového režimu skutečně zjistíte, že vás bolí celý člověk, a odpoledne se vám chce spíše ležet, nic nedělat a koukat do stropu. Cože? Běhat po kopcích? (Cache jsou převážně na kopcích, to už jsem si stačil všimnout. :-))

Překvapení páté - počasí.

Koncem dubna, začátkem května nelze očekávat převážně slunečné počasí. Proto jsem si vzal práci „do deště", ale zabalil i kolo, rozuměj bicykl, nejsem totiž vyznavačem autocachingu. Ukázalo se to jako výborná volba.

Překvapení šesté - lidi, kolo, to je famózní věc.

Zpívá se v jedné, myslím, že velmi známé písni. Jedu si po kraji, ptáci mi zpívají ve vůni rozkvetlých lip. Přesně to zapadá právě sem, do Lázní Bělohrad. Do tohoto kraje, do tohoto ročního období. Po počátečním rozkoukání, po „zapracování", vyrážím každý den na kole za poklady. Tento ideální dopravní prostředek mi umožňuje dostat se rychle a spolehlivě do míst, která vytipovali k návštěvám autoři keší. Protože je málo času, mezi poslední procedurou a večeří mám 3, někdy 4 hodinky, je dojezdová vzdálenost omezená. Ano, večeři mohu sice vynechat, a výlet si tak prodloužit, ale vzhledem k únavě, která na mě padá čím dál více, mi těch 20-30km, které denně jezdím, připadá až dost. Ano, přiznávám, 2x či 3x jsem pro celkové naprosté vyčerpání vynechal. Prostě to nešlo. Ale měl jsem takové štěstí na počasí, prakticky každý den svítilo sluníčko, a to jsem prostě musel ven! (Ten pravý život se odehrává tam někde venku.) A tak každý den vypadá skoro stejně. Brzy vstávám, obíhám procedury, cvičím, protahuji, sem tam nějaké koupání či plynové injekce (fuj), v přestávkách si připravuji výlet na odpoledne a luštím mysterky v okolí. Okolo jedné či druhé hodiny, jak to vyjde, vyrážím na kolo. S vyplazeným jazykem se vracím před pátou, rychlá sprcha (jakoby toho koupání nebylo dost) a honem na večeři. Zpátky na pokoj se plazím s těžkými víčky. Sedám si k notebooku, a z posledních sil píšu logy, nelze to odkládat. Ještě zkontroluji nové cache, a už je čas vyrazit na pivečko, doplnit vitamíny a minerály :-) A druhý den nanovo! Zmoknul jsem pouze dvakrát, zato velmi vydatně. I to se někdy stane! Už jsem se bál, že ten vysoušeč obuvi ani nepoužiju!

Překvapení sedmé - okolí.

Skutečně je kam vyrážet! Okolí Lázní Bělohrad je krásné. Všechny cesty jsou na horském kole spíše sjízdné, nemám problém se dostat až ke schránce nebo řekněme do padesáti metrů od ní. Prostě nádhera! Ale také náročné! Absolvoval jsem jak nekonečná stoupání, tak nebezpečné sjezdy, ale svezl jsem se i po rychlých lesních cestách. Snad proto se zde jezdí Podkrkonošský MTB maraton, po jehož trase jsem se mnohokrát pohyboval. Také jsou mu věnovány hned dvě cache s výchozími souřadnicemi přímo v Lázních Bělohrad (GC1XED1, GC1XEC2). Ale zrovna ty jsem si nechal na „příště", autor totiž zabalil cyklistiku do záhady, kterou se mi před odjezdem nepodařilo rozlousknout, a za celou dobu pobytu bylo stále kam vyrážet, a stejně bych nikdy neměl tolik času, abych mohl celou trať projet na jeden zátah, což bych chtěl. A pak, je to za tu dřinu, přeci jen, málo bodů! ;-)

Překvapení osmé - za tři týdny sedmdesát?

Ano, je to tak. Nakonec jsem za tři krásné týdny nasbíral při výletech do všech světových stran, převážně mimo města, pro mě neuvěřitelných sedmdesát bodů. To odpovídá třem až čtyřem nalezeným pokladům denně, což je IMHO v přiděleném čase, s únavou na zádech pěkný výsledek. Navštívil jsem spousty krásných míst, vyhlídek a rybníků v kraji Karla Jaromíra Erbena a Aloise Jiráska. Viděl jsem inspirující práci místních kačerů, a s některými jsem měl možnost si zatelefonovat, s jinými se dokonce i setkat. Vyluštil jsem spousty hádanek, některé byly lehké, jiné složité, někdy jsem si musel nechat poradit. Další se mi povedlo vyřešit třeba i náhodou, díky tomu, že zadání se ve druhé části opíralo o bod v krajině, na který jsem nalezl čirou náhodou při svých cestách krajem. Že by tady nebyla cache? (GC13ZB5) Mnoho keší jsem nalezl podle souřadnic, ale některé jen náhodou podle intuice či náznaků v listingu, to když výpočty nedávaly rozumné výsledky. A nesmím zapomenout i na přátele na telefonu, bez nichž bych zřejmě často vracel s nepořízenou, ať už kvůli svojí slepotě či mylným předpokladům, nebo kvůli „lumpárnám" autorů :-) Děkuji všem, oni už budou vědět :-)

Překvapení deváté - už jsem tu byl?

Co mě ale nejvíc dostalo, byl okouzlující výhled na kostel Byšičky. Dominanta kraje se přede mnou objevila hned první den. Otázka, která mne hned napadla, tohle já přeci znám, už jsem tu byl!? Ale nemohl jsem tu být ... Trvalo pár minut, než jsem si uvědomil, že přesně tento pohled znám přeci z GEOkalendáře 2010! (www.geokalendar.dpnet.org) Mám ho celý duben před očima! Byl to tak zajímavý zážitek, přál bych ho každému, že jsem si ho dopřál v jiné podobě ještě jednou, to když jsem se vypravil na nedalekou přehradu Les království, která v GEOkalendáři 2010 zdobí měsíc prosinec.

Překvapení desáté a poslední - nuda?!

Jestli někdy pojedete do lázní, určitě si vezměte notebook a bicykl s sebou. Prostě si přibalte geocaching. Rozhodně se nebudete nudit, jako někteří jiní lázeňští hosté ;-) A pokud si budete moci vybrat, doporučuji Lázně Bělohrad. Je tu krásně! Můžete sem zajet i na dovolenou, nebo výlet. Zklamání vyloučeno! Při pohledu do mapy si jistě budete umět naplánovat výlet sami, ale několik jich mou doporučit:

 1. Pohodový výlet spíše po rovině do Miletína (vyhášená cuklárna, určitě ochutnejte Miletínské modlitbičky a Erbenovy koule :-)) po modré tam a po červené zpět.
 2. Po žluté přes Lukavec na okraj Hořic (jediné stoupaní, které stoji za řeč), s návratem přes rozhlednu Chlum, po hřebeni po červené na Libín a přez Šárovcovu lhotu, nejezděte po zelené ani po silnici ale vydejte se zpět zkratkou na červenou - pěkná polní cesta.
 3. Po cyklostezce na Hřídelec (ojedinělá přírodní památka), poté po náročné červené na Tvrz Mokřice, a pokud vám ještě zbudou síly, vraťte se přes Lom Rumchlapa a Valdov.
 4. Po zelené šíleným stoupáním do Horního Javoří, a na Pecku (hrad) zpět po silnici přes Vidonice, Kal.
 5. Poměrně hodně náročné je stoupání po žluté na Zvičinu, ale budete odměněni nádhernými výhledy na hřebeny Krkonoš a cesta zpět je již jen z kopce.
 6. Pokud se vám nechce ani daleko ani do kopce, může jen tak pojezdit po okolí. Bažantnice a kostel Byšičky za ní, vám kromě několika keší nabídnou nevšední výhledy a zážitky.

Pokud jste dočetli až sem, máte můj obdiv :--)

Pozdrav z Lázní Bělohrad zasílá ... Pažitka

P.S. košili, kalhoty s puky a šikézní kravatu nechte doma. „Švihák lázeňský" se tu sice ještě řídce vyskytujete, ale vy využijete spíše sportovní „vohoz", a to po celý den...

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1XED1, GC1XEC2, GC13ZB5

Autor: Pazitka

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 07:12, 26. 05. 2010

  polas_CZ

  Velmi poučné a zábavné čtení, povedený článek; místo vypadá velmi slibně - díky

 • 09:09, 26. 05. 2010

  Rufuc

  Moc hezky napsanej článek. Před nějakým rokem jsem byl párkrát v Lázních Bělohrad pracovně. Moc se mi tam líbilo a že bych tam zajel na nějaký prodloužený víkend keškovat mám nějakou dobu v hlavě. Tenhle článek mě utvrdil, že to bude dobrá volba. Díky :)

 • 14:36, 26. 05. 2010

  Energit

  Sice jsem nyni prevazne v Praze, ale okoli Horic mam dost vysbirane, protoze se tam cas od casu vyskytnu. I na jednu mou cache se Pazitka vypravil a jsem rad ze se mu u nas libilo. Ja se zas tesim az se dostanu do Jizerek, protoze tam se zase libi moc me a mam tam stale plno restiku :)

 • 15:30, 26. 05. 2010

  kapitola

  Moc pěkný článek, ale těch míst je mnoho a času tak málo. Díky

 • 19:29, 28. 05. 2010

  Mutant

  Lázně Bělohrad RULEZ!!! :) Ale teď vážně. Do 9 let jsem v LB žil a přes 30 dalších tam jezdím na víkendy i dovolené. Za tu dobu stále objevuji nové tůry po okolí a že se jich tu nechá poskládat: 10, 20, 50 km... na co se kdo cítí. A poté, co jsem si začal s geocachingem to teprve dostalo grády :) Textík mne tedy jako extrémního patriota potěšil - rád slyším chválu od náhodných (nebo jen občasných) navštěvníků. Všem vám doporučuju babí léto - Krkonoše už maj čepičku a cesta na Zvičinu (tam je asi 5 kešek ;) ) je barevná jak po lysohlávkách.
  A ty Byšičky můžete ještě znát z filmu Kytice...

 • 14:43, 01. 06. 2010

  Qita

  Nemohu jinak nez s Pazitkou souhlasit. A kdyz si predstavim jeho pohodarsky pristup a jeho siroky usmev, kdyz sedi na svem skladacko-kole, tak verim ze si to tam uzit musel. Jizerky jsou nadherne, ale stejne me to tahne zas a znova do tohoto kraje. Za to ze si nedal bike maraton se vubec nezlobim. Nejhezci je ho projet bez zbytecneho zastavovani. Teprve pak clovek uciti jeho blahodarne ucinky :)

 • 08:42, 04. 06. 2010

  Chilliem

  ahoj, článek mi něco moooc připomíná :)...... Byla jsem v lázních v Čeladné v Beskydech a jak jsem četla, Pažitko, Tvůj článek, musela jsem se smát a to dokonce ze dvou důvodů.
  Za prvé jsem lázně prožívala úplně stejně, dopoledne procedury, odpoledne bud vyjížďka na kole nebo pochod na nějaký kopec. Vracela jsem se každý den do pokoje vyřízená, málem po čtyřech :) ale nadšená. Kolikrát i ta večeře mi utekla. Kešek jsem teda ulovila míň, něco málo před dvacet, ale nemám GPSku a vpodstatě začínám.
  Druhý důved je ten, že se zítra chystáme směrem Hořice a dívala jsem se, které keše by se daly ulovit a narazila tam na PAžitkovi logy, tak dnes mi hned bylo jasné, kdo sem ten článek dal :) Dík

 • 23:48, 04. 06. 2010

  junet

  Jé něco obdobného jsem si prožil v jiných lázních poblíž, respektíve v srdci Krkonoš - Jánské Lázně, které mi byly po úraze přiklepnuty na celých šest týdnů, kolo jsem zde sice neměl, ale za to jsem zde chytil vynikající partu, u nás vypadal režim dne budíček před sedmou, procedůra - snídaně - potom jsme se sešli v benátském sále (místní kantýna) od tuď jsme odskakovali na procedůry (popřípadně když jsem potřeboval na net tak jsem šel s laptopem na kolonádu, kde jsem chytal wi-fi) oběd po obědě spíše žádna procedůra (dvakrát v týdnu skupinové cvičení) tak následovala návštěva restaurace, a naplánování odpoledního programu, většinou drobná tůra, návštěva muzea, či prohlídka města (jednou jsme navštívili dokonce prvoligové hokejové utkání ve Vrchlabí), potom večeře a po večeři jsme navštívili domov (místní discoklub, jediná provozovna, která byla otevřena i po 22. hodině), zde jsme většinou končili okolo 3. hodiny ranní a v 7 znovu budíček (ještě drobná perlička, měli jsme zde pernamentně zamluvený stůl na celou dobu pobytu). Jediná vyjímka byla neděle, kdy byly všechny podniky včetně domova mimo provoz, a tak jsem se scházeli na některém z pokoju, v čase večeře jsme vyrazili nafasovat jídlo, pro tento účel jsme volili něco studeného, a na pokoji jsme si potom udělali obložené mísy. Lázně byly samozřejmě hodně náročné, ale zase jsem si našel hodně přátel, zlepšil se můj stav, a i díky přátelům jsem se zvadl psychicky.

 • 15:23, 01. 07. 2010

  rychla.sipka

  V tom kraji jsem byla několikrát a je tam fakt nádherně, většinu z těch vyjmenovaných lokalit znám. Právě začínám s geocachingem, tak můžu okolí Českého ráje poznat znovu z jiného úhlu.
  Článek je prima, pobavil mě, živě jsem si tu honičku představila. :-)))

 • 12:51, 02. 08. 2010

  Solim

  No konecne nejaky rozumny popis jak to v laznich chodi. No jestli mne to nekdy potka, tak alespon budu vedet co s tim malem casu, co tam lazensky host ma.
  Zatim jsem mel moznost navstivit lazne jan jako kacer a tak jsem si vetsinou vsiml jen tech nudicich-se hostu, ktreri znemoznuji jakykoliv odlov primo v laznich.

 • 20:12, 10. 08. 2010

  ondramejsnar

  Krásný článek

 • 11:01, 05. 12. 2020

  SEO

  cable companies are also offering broadband internet these days and the cost is cheap too.,
  Mega888 android and ios
  https://918kiss.plus/mega888/

 • 11:03, 08. 12. 2020

  SEO

  Hey admin, thank you very much for providing this blog post. I found it superior. Cheers, Taj!
  먹튀
  https://i-m4.com

 • 06:46, 13. 12. 2020

  Andy

  some ayurvedic herbs have nasty side effects too that is why you should carefully choose the safer ones.
  918kiss xe88 apk download
  https://www.918kiss2.com/

 • 06:51, 20. 12. 2020

  Andy

  books online are great, wether they are e-books or conventional hardbound and paperback books’ 918kiss kiss918 apk download

 • 11:17, 23. 12. 2020

  uzair

  I dont know if I see where you are comming from, but do indeed elaborate a little more. Thanks
  토토사이트
  https://anjun1.net/

 • 09:28, 26. 12. 2020

  Andy

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is truly informative. I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers! 파워볼사이트

 • 13:33, 29. 12. 2020

  Andy

  I know this isn’t exactly on subject, but i’ve a site using the identical program as properly and i am getting troubles with my comments displaying. is there a setting i am missing? it’s potential it’s possible you’ll assist me out? thanx. 918kiss

 • 07:20, 04. 01. 2021

  uzair

  You have chosen an impossible idea and made it possible for the common person to see and believe. Keep up the good work, and I look forward to much more from your mind and hand.
  먹튀검증 방법
  https://www.toblin.net

 • 13:37, 07. 01. 2021

  danishseo

  I discovered your website web site on bing and check a number of your early posts. Keep up the great operate. I just additional increase RSS feed to my MSN News Reader. Looking for toward reading a lot more from you down the road!…
  Nicolas Krafft
  https://thepointnews.com/nicolas-krafft-former-lor eal-executive-tips-cross-cultural-management/

 • 13:52, 07. 01. 2021

  uzair

  This is a excellent blog, could you be involved in doing an interview about how you created it? If so e-mail me!
  Nicolas Krafft
  https://thedishh.com/2020/12/22/nicolas-krafft-for mer-loreal-executive-weighs-in-on-work-life-balanc e/

 • 14:12, 07. 01. 2021

  anus

  Superb page! I personally had a new scanning. I hope to read simple things much from your business. It looks like you may have superb details and furthermore thought. My organization is quite shocked due to this critical information. fmovies gate

 • 12:36, 09. 01. 2021

  anus

  He is simply not the same Paul Walker, you may recall from his previous films. Jack Mason Manchester avoiding burnout

 • 06:20, 16. 01. 2021

  uzair

  I believe one of your adverts caused my browser to resize, you might want to put that on your blacklist.
  Ice Cream Bakery In Illinois
  http://www.bakeryinillinois.com

 • 11:50, 23. 01. 2021

  Andy

  Thank you for the sensible critique. Me & my cousin were just preparing to do some research on this. We got a book from our local library but I think I learned better from this post. I’m very glad to see such great info being shared freely out there… Auto verkaufen Kassel

 • 12:50, 24. 01. 2021

  uzair

  You ought to be a part of a tournament personally of the most useful blogs over the internet. I’m going to suggest this site!
  Apk for kiss918 and 918kiss
  http://www.m-918kiss.com/

 • 13:02, 27. 01. 2021

  Andy

  You ought to be a part of a tournament personally of the most useful blogs over the internet. I’m going to suggest this site! Nicolas Krafft

 • 13:02, 01. 02. 2021

  Kingseo12 Kingseo12

  Hi. Cool article. There is a problem with the web site in firefox, and you might want to test this… The browser is the marketplace leader and a huge portion of folks will miss your excellent writing due to this problem. Autoankauf

 • 06:56, 10. 02. 2021

  Roman khan

  Really interesting and special post. I like things such as making more homework, developing writing skills, and also related things. These kinds of secrets help in being a qualified person on this topic. This page is very helpful to myself because people like you committed time to learning. Regularity is the key. But it is not too easy, as has been designed to be. I am not an expert like you and plenty of times I feel really giving it up. hostgator wordpress review

 • 07:02, 10. 02. 2021

  anus

  I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely do you encounter a blog that’s both educative and entertaining, and without a doubt, you could have hit the nail to the head. Your concept is outstanding; ab muscles something inadequate people are speaking intelligently about. We’re happy i found this during my seek out something in regards to this. top web hosting

 • 12:42, 16. 02. 2021

  anus

  I enjoy what you guys tend to be up too. This type of clever work and coverage! Keep up the fantastic works guys I’ve incorporated you guys to my personal blogroll. 토토검증

 • 07:54, 17. 02. 2021

  anus

  It’s not that I want to copy your website, but I really like the design and style. Could you let me know which theme are you using? Or was it tailor made? 청주출장안마

 • 13:28, 06. 03. 2021

  anus

  Youre so awesome, man! I cant believe I missed this blog for so long. Its just great stuff all round. Your design, man…too amazing! I cant wait to read what youve got next. I love everything that youre saying and want more, more, MORE! Keep this up, man! Its just too good.
  Visa Arabie Saoudite
  https://www.visa-office.fr/visas/visa-arabie-saoud ite/

 • 08:46, 08. 03. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I realise this is off topic but while your site looks pleasant, it would be far better if you’ll be able to use lighter colors too in the design. This will encourage a lot more scaners come to check it out more often! Las Vegas SEO

 • 09:18, 09. 03. 2021

  Edwardfoxx11

  I do not have a bank account how can I place the order?
  lorikeets
  https://thefinchfarm.com/

 • 08:37, 25. 03. 2021

  anus

  Only a few blogger would discuss this topic the way you do.;,~”: desktop compters

 • 11:29, 05. 04. 2021

  Andy

  After study a handful of the blog articles on the web site now, and I truly as if your technique of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and are checking back soon. Pls have a look at my site at the same time and told me what you consider. bitsler

 • 08:34, 13. 04. 2021

  anus

  I truly appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again! سبيدي

 • 11:16, 17. 04. 2021

  uzair

  Thanks much for another information. It isn?t easy that sort expertise reading through homework, i am keeping an eye out for.
  바카라 사이트
  https://luxubagsale.com

 • 12:12, 17. 04. 2021

  anus

  You are so cool man, the post on your blogs are super great.”‘.’” 바카라사이트

 • 13:42, 17. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I didn’t quite understand this when I first feature it. Merely when I went through it a second time, it all became clear. Thanks for the brainstorm. Absolutely thing to remember just about. 토토

 • 13:45, 17. 04. 2021

  uzair

  I’d also like to state that most of those that find themselves without the need of health insurance are normally students, self-employed and those that are jobless. More than half from the uninsured are under the age of Thirty five. They do not sense they are in need of health insurance since they are young along with healthy. Their income is normally spent on real estate, food, and also entertainment. Some people that do represent the working class either whole or not professional are not given insurance by means of their jobs so they go without because of the rising valuation on health insurance in america. Thanks for the tips you discuss through your blog.
  먹튀검증
  https://moojinmall.com

 • 12:34, 18. 04. 2021

  uzair

  Aw, i thought this was quite a good post. In concept I would like to devote writing such as this moreover – spending time and actual effort to produce a great article… but exactly what do I say… I procrastinate alot by no means manage to get something done.
  หวยออนไลน์
  https://jchuay.net/

 • 09:57, 20. 04. 2021

  anus

  kitchen aids have a variety of different appliances that can help you cook your food easier. Exotic Birds for Sale

 • 10:50, 24. 04. 2021

  uzair

  Only wanna input on few general things, The website layout is perfect, the written content is rattling superb .
  바카라 사이트
  https://acaciacornerstones.org

 • 14:00, 24. 04. 2021

  uzair

  Enjoyed examining this, very good stuff, thanks .
  바카라사이트
  ttps://tokei123.org

 • 12:18, 26. 04. 2021

  anus

  Hi there, I discovered your web site by means of Google even as looking for a similar topic, your site came up, it appears great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks. sugaring hair removal

 • 14:06, 27. 04. 2021

  uzair

  How to do Search engine Adsense Us dollars in Writingup. com Cockatiels

 • 09:46, 01. 05. 2021

  uzair

  you’re in reality a just right webmaster. The website loading velocity is incredible. It kind of feels that you are doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have performed a great job in this subject!
  파워볼사이트
  https://justabcd.com/

 • 09:30, 02. 05. 2021

  uzair

  I discovered your site web site on the search engines and check several of your early posts. Always maintain on the really good operate. I recently extra encourage Feed to my MSN News Reader. Seeking toward reading a lot more from you later on!…
  파워볼사이트
  https://obuszalee.com/

 • 09:30, 03. 05. 2021

  seo

  Truly the following information is definitely impressive it really helped me along with my children, appreciate it!
  buy facebook video views
  https://buyyoutubviews.com/buy-facebook-video-view s.html

 • 09:13, 09. 05. 2021

  anus

  I discovered your blog website on the search engines and check several of your early posts. Continue to keep within the very good operate. I recently extra your RSS feed to my MSN News Reader. Looking for toward reading much more within you at a later date!… 바카라사이트

 • 11:07, 16. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was simply carrying out a small analysis within this. And then he the fact is bought me breakfast due to the fact I uncovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for any treat! But yeah Thnkx for spending time go over this, I believe strongly regarding it and really like reading more on this topic. If it is possible, as you become expertise, might you mind updating your site to comprehend details? It is actually highly a good choice for me. Large thumb up because of this text! lorikeets

 • 09:38, 18. 05. 2021

  uzair

  I don’t know if it’s just me or if everyone else encountering problems with your website. It appears like some of the text on your posts are running off the screen. Can somebody else please provide feedback and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen before. Thank you buy pregabalin online

 • 09:49, 18. 05. 2021

  uzair

  I don’t ordinarily comment but I gotta say thanks for the post on this perfect one : D.
  陽痿怎麼辦
  https://www.bchealthinfo.com/news/5

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Cache Runways