Na Invex/Digitex jedině s GPSkou!

Vydáno: 6. října 2008 | Autor: Destil.cz | Rubriky: Geoprojekty a akce, Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Dnes skončil první den veletrhu Invex/Digitex 2008. Ač je obecně vystavovatelů méně, v oblasti GPS a navigací se s vystavovateli a zajímavými akcemi roztrhl pytel. Součástí bloku GPS Show je také Velká GPS Hra, o které se dozvíte v tomto článku zajímavé podrobnosti.

Vyplatí se tento rok na Invex/Digitex vůbec jít? Podle mě určitě ano. Vstupenka stojí jenom 150 Kč a to pro všechny dny - rozdělení na odborné dny a dny pro veřejnost pro Digitex neplatí. Kromě GPS hry nabízí Digitex i spoustu dalších lákadel - třeba zde najdete oficiální program GPS Show.

GPS hra začíná buď u vstupu číslo 4 nebo na recepci GPS Show v pavilonu B. Zde si můžete přečíst instrukce a vzít si herní kartu. Na herní kartě budete mít stručné instrukce a souřadnice jednotlivých stagí. Těch je celkem 7 a můžete se těšit na různé logické úkoly, velké plakáty se šiframi po celém výstavišti i uvnitř pavilonů, kde je GPS signál. Jedna stage je dokonce velký osahatelný 3D objekt. Jednotlivé úkoly procvičí vaše logické myšlení, znalost GPS tématiky a prostorovou představivost. Nicméně obtížnost úkolů je spíše lehčí, pro zdatné luštiče mysterek to bude procházka růžovým sadem :-)

Luštění celé hry zabere přibližně hodinu a poté svoje řešení odevzdáte na recepci GPS Show nebo odešlete pomocí aplikace Locify (viz níže). Každý den ve 13 a 17 hodin probíhá losování o velmi hodnotné ceny. Jedná se o telefony Nokia 6210 Navigator, Nokia 6300i, 2680 slide od Nokia. Slevy na outdoorové oblečení ve výši 12 000 Kč od Mio Technology. Navigace One Regional a pouzdra na navigace od TomTom a mapy a software SmartMaps od společnosti PlanStudio.

Souřadnice můžete buď opisovat ručně do vašich GPS přístrojů, nebo si můžete stáhnout speciální verzi aplikace Locify, která Vám přinese další výhody: Aplikace Vás bude navigovat na jednotlivé body, všechny informace pro luštění budete mít stále u sebe, body si můžete zobrazit na podrobné mapě areálu (takže je možná hra i bez GPS) a nakonec můžete řešení pomocí aplikace odevzdat. Aplikace Vám zkontroluje výsledky a dovolí odevzdat jenom správné řešení. Prozradím ještě jednu výhodu: Při losování se bere stejný počet lidí z papírového a online odevzdávání. Když tedy odevzdáte řešení pomocí Locify, máte větší šanci na výhru (za předpokladu že víc lidí odevzdá řešení papírově což se dnes s velkou převahou stalo). Aplikaci si můžete stáhnout už doma. Zadejte http://www.locify.com/gpsshow do prohlížeče v mobilním telefonu. Windows Mobile uživatelé, zadejte: http://www.locify.com/gpsshow?wm

GPS hry se dnes zúčastnilo jenom něco okolo 10ti lidí a skoro každý vyhrál hodnotnou cenu. Tak malá účast pravděpodobně byla způsobena tím, že lidé považují pondělí za odborný den. Ale stejně to je škoda, GPS hra stojí podle mě za to i bez výhry jako zajímavý geocacherský zážitek. Tak neváhejte a vyražte ve zbývajících dnech do areálu brněnského výstaviště. První GeoInvex čeká!

 

Autor: Destil.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

  • 20:58, 21. 10. 2008

    Sinuhet

    Skoda ze jsem o akci nevedel, dokonce bych asi i kvuli tomu zavital i Invex ;-) Sin

  • 17:31, 31. 10. 2008

    druzicka

    Jo akce byla povedena. Mel jsem stesti a pripojily se ke mne holky z reklamy na banan :o) takze spolecne jsme louskli vsechny hadanky, mimochodem perfektne vymyslene. Stesti nas opustilo az pri zaverecnem losovani, ale jinak bezva zabava. Primlouval bych se za zverejneni hadanek, fakt moc pekne.

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Sao Paulo a 2 x FTF