Myslíte si, že jste úspěšnej chlap?

Vydáno: 15. července 2009 | Autor: Imagir | Rubriky: Geocaching s dětmi | Tisk

Oznámkuj článek:

A čím svůj úspěch měříte? Pohledem na výplatní pásku? Nebo jezdíte drahým autem? Stačí vám, že jste na tom líp, než kámoši ze školy? Měříte úspěch množstvím obchodních partnerů nebo máte snad kromě ženy i milenku? Tohle všechno je vám nanic. Nikdy se totiž nevyrovnáte čtyřletému klukovi, který našel poklad!!!

Nebo si snad myslíte, že s klukem můžete soupeřit teď, když je Vám 30? Ani náhodou! Vy totiž hledáte jen obyčejné krabičky, které někdo jinej schoval, a u toho se vám honí hlavou, jestli klapla tamta nebo jiná zakázka, jestli jste tuhle pracovní povinnost zvládli, jestli přeúvěrovat hypoteční úvěr u jiné banky anebo co rychle koupit mámě na narozky, na které se nějak zapomnělo... Čtyřletý kluk hledá, na rozdíl od vás, krabičky s drahocenýma pokladama, které schovaly pohádkové bytosti s nadpřirozenými schopnostmi. Mnohdy jsou poklady hlídány různými neviditelnými příšerami a takový nalezený poklad je zážitkem, který předčí všechny ostatní události dne (zvláště, když tomu táta ještě trochu pomůže). Při hledání přemýšlí se svou bujnou čtyřletou fantazií nad tím, jak je možné, že tam poklad byl a rozvíjí úžasně dokonalé teorie o důvodu jeho existence.

Je vám přes 40? Tak to mám blbou zprávu. Lepší polovinu života už máte za sebou a soupeření s klukem, kdo dosáhne většího úspěchu, je už zcela marné. Navíc si to už i uvědomujete :-) Od čtyřletého kluka se při hledání pokladů dozvíte věci, které by vás ani ve snu nenapadly! Zároveň mu taky odpovíte na 100 nesmírně důležitých otázek. Jeho vnímání světa a všeho kolem je na rozdíl od vašeho pouze pozitivní, nikdy se ještě nesetkal s hlupáky, závistí, zlobou a podobnými součástmi života. Svůj úspěch si dokáže dokonale vychutnat a užít.

Úspěch a nadšení čtyřletého kluka totálně trumfne všechny ty ptákoviny z prvního odstavce.

Myslím, že úspěch je subjektivní pocit, ale ať dosáhnete čehokoliv, tak malýho kluka stejně nikdy netrumfnete. Kluk bude vždycky úspěšnější než vy nebo já.

Jednu šanci ale máte! Vyrazte s tím klukem za pokladem a sdílejte jeho úspěch společně s ním.

 

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 19:01, 15. 07. 2009

  Budulman

  Na pár minut jsem se při čtení vrátil do těch zmiňovaných čtyř let a zalitoval, že něco podobného jako geocaching nebylo už tehdy, před 28-ti lety, kdy mi byly právě ty 4 roky.
  Zamáčknu slzu a o víkendu vyrazíme najít další z těch mnoha pokladů.

 • 19:25, 15. 07. 2009

  dan

  Hezkeeee :-)

 • 09:11, 16. 07. 2009

  wenny

  Hezky napsaný. Plně se ztotožňuji. Jediný co je lepší než vzít malýho kluka na kešky je vzít dva kluky :-)) (3 a 5 let). Akorát nevýhodou je, že se jim v 90 procentech v keši líbí stejná věc, tak to je pak mazec :-))
  Tímto rovněž děkuji všem ownerům, kteří si nehoní ego zakládáním 5/5 keší (ty mám rád, ale pro děti to není ono :-)) a naopak udělají hezkou pěknou (a velkou) krabici pro děti.

 • 09:56, 20. 07. 2009

  weselka

  :-D u mě naprosto stejný... kluci 3 a 6 let a rvačka o stejnou věc. Anebo obrovské zklamání, když je v regularce prd... Pěkný článeček.

 • 14:03, 22. 07. 2009

  Tokugawa

  Beru s sebou tři holky (35, 5 a 1). Ta prostřední si doma střádá věci na výměnu a pořád špekuluje, co by bylo nejlepší :o)
  Ten článek mluví pravdu, přesto, že na věci z prvního odstavce nemyslím, přesto jsem v jejich stínu, neboť jsem dospělý. Ale Andulka, ta pokladem žije. Nepadá v úvahu, že bych deset minut před večerníčkem řekl: \"Půjdeme na procházku?\" Ale pokud řeknu: \"Půjdeme hledat poklad?\", tak jde bez mrknutí oka. \"Počkej, taťko, vezmu si víc věcí, třeba najdeme dva!\"

 • 14:01, 24. 07. 2009

  Pažitka

  Zivot je krasny jen pokud ho umite zit. A kdyz se o radost umite podelit, jeste lepe! Na veku nezalezi. A zpusob ma kazdy jiny. ... Ale jinak hezky podnet k filozoficke diskusi o smyslu zivota :-)

 • 19:33, 31. 07. 2009

  jirkaz99

  Dřív se taky schovavaly predmety a \"analogove\" mapy (papír a kompas) taky meli svoje kouzlo, ovsem když decku date GPSku a dobrej scenár k tomu, musí to bejt peckozní hledaní. Ovsem první odstavec narazí nejenom na rychlopracanty co si dohanej ego kde to jde , ale na lidi co makaj jak zuřivy a ve 40 ti se teprve proberou ze si nic neuzili :-/

 • 08:12, 02. 08. 2009

  přes 40

  já už dětinštím tak že si vezmu plenu a za pár let na tom budu líp než ten kluk

 • 21:58, 05. 08. 2009

  Vravor

  Moc hezké a pro mně trochu smutné. Závidím všem kdo si to užíváte s dětma.Je to už rok a třičtvrtě kdy můj kluk při koupi HTCéčka povídá, že se s tím dají také hledat poklady. Já na to jaké a on říká, že kdesi cosi četl na internetu a že to na jaře spolu zkusíme. Uplynuly dva měsíce , on dostal řidičák a zemřel v autě.
  Na jeho popud, jsem se dal do hledání keší a v září to bude rok co chodím po keškách a vzpomínám na syna.
  Přeji všem mnoho zážitků při hledání a ať si to společné hledání a radost z nálezů, pro děti tak důležité, jenom užíváte V.V.

 • 10:38, 23. 09. 2009

  yetti

  Je zajímavé i úsměvné trefit na vaše stránky :-) Já jsem skutečný \"zlatokop\", který prohledává hory a skály a hledá horniny s obsahem barevných a drahých kovů... Trochu jiný než ti zlatokopi - panvičkáři jenž proplachujou řeky a potoky a hledají jednotlivé zlatinky. Dovolte mi jednu otázku: Co byste dělali jak byste oběvili docela velké ložisko zlata (příklad s 5-10 t Au) ?

 • 12:54, 09. 12. 2009

  alena

  No nevím jak chlapi, ale mě je přes 40cet, a když jdu lovit poklady jsem jak ten 4 letý kluk.
  Doma shromažďuju plno věcí pro stejně postižený a pokaždé nezapomenu do krabky pokud se vejde něco pro hledače přidat. Sama jásám jak malý dítě, pokud tam najdu dřevěné kolečko na výměnu a pokud je to GC nebo TB pak je má radost ještě větší. Při tomto sportu vypouštím z hlavy všechny blbosti a jsem jen já, manžel, naši dva geopsi a příroda, případně dospělé dcery s kterými krásně poklábosíme o všem možném.

 • 13:42, 01. 03. 2010

  HumaBabula

  Hledám teprve chvíli, zatáhl jsem do toho dceru (10) a musím říct to nadšení a radost to je k nezaplacení. A vo to de.

 • 09:20, 23. 03. 2011

  pinkturtle

  Krásný článek, s dětmi (7 let kluk a 5 let holka) tím taky žijeme, vymýšlí, co by mohlo ostatní potěšit, teď třeba trpělivě navlíkají náramky z dřevěných korálků. U většiny keší je napsané, že tam nemáme dávat smetí, nakoupili jsme proto skládací lupy, visací zámečky s klíčky, propracované plastové zvířátka, přívěsky na klíče, každým dnem čekám velkou zásilku samolepek ještěrek a vlastní CWG, navlíkáme ty fakt pěkné náramky.... Děti mají ale největší radost, když tam najdou právě to kinder smetí, klidně i rozbité, nebo mušličku apod. Poklad je pro ně prostě něco jiného... třeba náš momentálně nejvzácnější nalezený odrbaný poškrábaný 6-ti centimetrový plastový skateboard bez koleček :-)
  Pěkné dny! pinkturle

 • 11:33, 26. 05. 2013

  Sekvoj

  ... pod článek bych se klidně podepsal. Občas mne mrzí, že nezažívám takovou čistou radost a štěstí z nalezeného pokladu jako mí dva 4letí georobotci. ... ale je fajn to kompenzovat tím, že jsem s nimi, když to najdou - ta radost někdy až dojímá :-)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Geocaching na Korsice