Můj první lov aneb „Kdo hledá, najde. Někdy“

Vydáno: 11. dubna 2010 | Autor: danny10795 | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Už to je víc než rok, co jsem poprvé slyšel o geocachingu. Můj bratranec zrovna slavil patnácté narozeniny a od rodiny obdržel pěkný nový mobil. Hned se chlubil, co že ten mobil všechno umí, jaký to má foťák, a že nechybí ani GPS.

No a pak se taky zmínil o samotném geocachingu. Řekl mi, že o tom četl v nějakém časopise, a že by to někdy chtěl zkusit. Později jsem se doma podíval na oficiální webové stránky a zaregistroval se. Nedlouho poté jsme se domluvili na první lov. Vyhlídli jsme si tři kešky, z toho jednu mysterku. Očekávání bylo veliké, přípravy rozsáhlé. Den lovu se neúprostně blížil.A tak jsme jednoho krásného dne vyrazili směrem Vysoká Škola Báňská Technická Unirvezita v Ostravě Porubě.

Za nedlouho nám mobil dával signál, že jsme v blízkosti keše GCZYCB. Stáli jsme před geologickým pavilonem prof. Pošepného. Před námi několik velkých kamenů. Řídili jsme se podle hintu a chvíli jsme je nenápadně obcházeli. Za chvíli jsme se pustili do hledání. Bohužel přišlo zklamání. Nemohli jsme ji najít. Bez zkušeností s lovem vám ani dobrý hint moc nepomůže. Byli jsme bezradní. Za nějakou dobu hledání jsme si sedli na nedalekou zídku a spekulovali, že už asi půjdem na další krabičku. Já jsem nebyl moc ochotný opustit tuto keš a tak jsem šel naposledy prohlédnout místo. Najednou se něco zatřpytilo v mých očích a já vykřikl. „TADY JE!!" Vytáhl jsem malou plechovou krabičku od vitamínů. Euforie zasáhla naše srdce a my s napětím a zvýšeným adrenalinem otevírali keš. Zapsali jsme se do logbooku a vložili nějaké drobnůstky, které jsme měli po kapsách. Zavřeli jsme krabičku a chtěli jsme ji vrátit na místo. Ke vší smůle se k nedaleké honosně vyhlížející čtyřkolce přiřítil mudloprcek, který za sebou táhl svou maminku. Hned se začal sápat na čtyřkolku a dožadoval se svého práva odjet na ní domů. My, sedíce na mramorové zídce, počítali jsme sekundy a doufali, že už ho to brzy přestane bavit a odejde. Byli jsme dosti netrpěliví. Trvalo to už docela dlouho. Naštěstí maminka malého klučinu přemluvila a spolu s ním odešla. Bratranec rychle využil situace a rychle keš šoupl na své místo. Byli jsme rádi, že náš první lov byl úspěšný. S radostí jsme pokračovali k dalšímu cíli, ke keši GC190JP.

Za chvíli jsme se ocitli v lese. Šli jsme cestou, kterou jsme procházeli snad milionkrát. Dnes ale za docela jiným cílem než kdykoli předtím. Prošli jsme kolem oblíbeného hostince zvaného Myslivna, který ale za poslední dobu značně podráhl. Stejnojmená keš byla nedaleko před námi. Dorazili jsme ke stromu. Tady to byla opravdu rychlovka. Na jedno šáhnutí byla v bratrancových rukou. Vybalili jsme ji z toho odpudivého černého pytle a před námi se objevila pěkná svačinová krabička střední velikosti. S napětím jsme ji otevřeli. Obsah byl docela bohatý a logbook pěkný, čistý, udržovaný. Zapsali jsme se a nějaké drobnosti zde zanechali. Krabičku jsme řádně zabalili a schovali. Pyšni na naše lovecké schopnosti jsme zamířili k zlatému vrcholu dne. Mystery keš GC1MF65 neboli Něco málo z vesmíru.

Postupovali jsme stále hlouběji a hlouběji do porubského lesa. Nám dobře známá místa za chvíli nahradila místa zcela neznámá a my stále pochodovali za šipkou. Později jsme minuli ceduli ještě z totalitní doby se zašlým a těžkočitelným nápisem Vyhláška o hluku. Šipka nás začala směrovat mimo cestičku a tak jsme se začali těžkopádně prodírat pichlavými popínavými stonky ostružin. Šipka nás vedla tím největším houštím a pak začala bláznit. Točila se pořád dokola a nebyla s to ukázat nám správnou cestu. Já najednou uviděl něco v dáli. Byl to vyvrácený strom. Instinktivně jsem postupoval tím směrem, bratránek za mnou. Dokonce i šipka se vzpamatovala a ukazovala tímto směrem. Najednou jsem leknutím málem vykřiknul. Pár metrů předemnou vyskočila z houští srna. Zadívala se na mě svýma planoucíma očima a já přemáhaje srdeční záchvat jsem se pousmál. Pokračovali jsme k vyvrácenému stromu a na jeden hmat jsem měl kešku ve svých spárech. Opravdu mě překvapil její objem. Větší kešku jsem doposud neulovil. A o obsahu ani nemluvím. Pěkné CWG, DVD o vaření a mince z roku 1946 už stojí za trochu námahy, nemyslíte? Zalogovali jsme se a chvíli ještě prohlíželi obsah.

Poté se nám stala ještě jedna kuriozita. Náhodnému chodci by se naskytnul tento pohled: Dvě podezřelé invidua se uprostřed lesa sklánějí nad podivnou krabicí neznámého obsahu, když v tom jim oběma v takřka stejnou chvíli zazvoní mobil a oni do mobilu mluví o jakémsi pokladu, který našli. Asi by se docela podivil a možná by zavolal i pana doktora Chocholouška. Nevím, jestli se ti dva na druhé lince domluvili nebo ne, ale nejspíš jsme svými mobily vyplašili nejedno lesní zvířátko. Snažili jsme se hovory ukončit slovy: „Jsem v lese. Opravdu nevoláš ve vhodnou chvíli," což se nám povedlo. Poté jsme jen keš uklidili zpátky na místo a vydali se směrem domů. Rozhodli jsme se jít zpět jinou cestou, než jsme sem přišli. To jsme neměli dělat. V dojmu, že známe les lépe než místní myslivec, jsme došli až ke Krásnému poli, které je přesně na druhé straně lesa. Nakonec jsme na pomoc povolali navigaci, ale že jsme se styděli za náš chabý orientační smysl. Poté už cesta domů probíhala bez větších komplikací. Byl to zkrátka úspěšný lovecký den.

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCZYCB, GC190JP, GC1MF65

Autor: danny10795

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 10:14, 29. 04. 2010

  adam a veru

  Pěkný článek. To my jsme jako prvni hledali jednu kratkou multinku kousek od domova. Bez GPS, takze jsme si vse opsali vypocitali a sli se domu podivat kam nam to vyslo. Satelitní snímek ukazoval k ustí tunelu, kterým protéká potok pod castí mesta. Inu sli jsme na místo a kes hledali uvnitr. Prolezli jsme celí tunel az nakonec a samozrejme nikde nic. Tak jsme vylezli na druhe strane, ve tri hodiny odpoledne na rusnou ulici z koryta potoka :-D Zajimavej zazitek, kterej nas neodradil a rovnou jsme sli do mesta na jednu tradicni kesku. Tu multinku jsme pak hledali znovu v celem tunelu a az o mesic pozdeji jsme ji nasli strcenou ve zdi pred tunelem.

 • 18:43, 12. 05. 2010

  PetusX

  Jo joo, tak tu minci, konkretne 1 Kcs jsem tam minule hazel ja ;-)
  Je to tam opravdu pohodove! Jesteze ta Poruba ma hodne skvelych krabicek!

 • 20:11, 23. 06. 2010

  danny10795

  Ano, v Porubě jsou moc pěkné kešky. Jen škoda, že už je mám skoro všechny vybrané (tedy až na některé obtížné mysterky). Porubský les je podle mě asi nejhezčí a nejmalebnější les v Ostravě.

 • 19:56, 07. 03. 2011

  Rotten64

  S tím nejhezčím lesem v Ostravě souhlasím. Asi to bude tím, že ho mám za barákem :o) A jak ses dnes přesvědčil. tak v Porubě je pořád co lovit a doufejme, že i nadále bude.
  Jinak moje úplně první keš byla ta Myslivna co o ní píšeš a hledal jsem ji dobrou půlhodinku.

 • 13:01, 19. 03. 2011

  danny10795

  Jojo, začíná jaro, a tak se nám kešky v Porubě množí rychlostí průměrné krysí rodinky . :)

 • 21:04, 03. 04. 2011

  vojtabohhhhh

  dnes jsme hledali prvni kass hledali jsem u lanoveho centra v orechu a hledali jsem asi 2 hodinu a nikde nic najednou se kouknu do jedny trubky a tam zaveesny nejaka tuba tak jmse radostni vykrikl hlasite:joooo . tak jmse ze zapsali. I kdyz to byl nejjendodsi kess pro nas byl nejtešší hned zitra chcem jit na dalis snad se to taky povede :)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Chorvatsko - zátoka Lavsa