Mobilní záchrana při nedávné Mystery cache.

Vydáno: 13. srpna 2007 | Autor: huncut | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Někteří mobilní pomocníci moderní doby jsou při geocachingu neocenitelní. Naposled mi pomohli při jedné parádní mysterce.

Nedávno jsem si svou cestu do Prahy chtěl opět zpříjemnit nějakým zajímavým pokladem. Po čtvrthodince hledání v online mapách na Google maps a Amapy.cz padla volba na lákavě vypadající mystery cache "Voda pro Prahu a okoli", která byla prakticky po cestě a z pěkně zpracovaného listingu bylo vidět, že si její autor dal opravdu záležet. Luštění finálních souřadnic pokladu nebylo příliš těžké, jako vždy pomohl "strýček Google" a pomocné odkazy uvedené v listingu. Ale bylo to velice zábavné, protože jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o tom, jak se vlastně voda z Želivky dostává až do Prahy a jak celý systém vůbec funguje. Netrvalo tedy dlouho a měl jsem finální souřadnice před sebou. Pro jistotu ještě jedna kontrola, zda jsem někde něco nepřehlédl a už vyrážím na cestu.

Podle vytištěné mapky jsem dorazil na kraj Prahy bez poblémů. Zaparkuji auto, aktivuji bluetooth GPS modul a zapínám Handy Geocaching v telefonu. Připojuji se k modulu, zobrazit nejbližší cache...ále co blbnu, tohle je přeci mysterka, musím zadat vypočítané souřadnice. Kde je mám? Někde tu přeci musí být! A najednou jsem měl jasno - moje pečlivě vypočítané finální souřadnice leží doma, 50 Km daleko na pracovním stolku před monitorem. Polila mě studená sprcha.

No nic, přece to teď nevzdám. Na telefonu žhavím mobilní připojení s odhodláním vypočítat souřadnice znovu, za každou cenu. Nejprve v Handy Geocaching opisuji potřebné pasáže z listingu, přičemž zjišťuji, že alespoň dvě potřebná čísla si stále poamatuji z hlavy. Hurá, s mou pamětí to jště není tak špatné. Zbytek dohledávám pomocí prohlížeče Opera Mini a Google.com. Po dalších dvaceti minutách mám před sebou znovu připravené souřadnice. Opět rychlá kontrola a hned je zadávám do navigace HadnyGeocaching. Vypadá to dobře, jen 150 metrů od mé aktuální pozice, vyrážím na cestu. Na místě je trochu rušno a tak "nenápadným" posedáváním vyčkávám na příhodnou chvíli. Jakmile je čistý vzduch, vyrážím na lov. Finální úkryt je parádní, autor má můj obdiv. Rychle se zapisuji do logu, vkládám dovezený Geocoin a cache pečlivě schovávám na původní místo. Nikdo nic neviděl.

Při cestě zpět mě hřeje příjemný pocit "z dobře nalezené kešky". Tohle se autorovi akryx rozhodně povedlo. Ještě jednou díky za pěknou cache a všem ostatním příjemný lov.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC11FZK

Autor: huncut

Přidat komentář

Komentáře ke článku

  • 16:45, 18. 10. 2007

    Bosf

    Myslím že kdybych zjistil že souřadnice jsem zapomněl takhle daleko od domova asi bych...

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Key West - geocaching na jihu USA