Letní dobrodružství

Vydáno: 5. září 2008 | Autor: HiTecGirl | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Asi to bylo tím počasím. Zrovna začínalo léto. Co doma? Vrhla jsem se tedy na kešování. Hýřila jsem přímo nadšením, jakou bohulibou zábavu jsem to objevila a neustále a dokola jsem obtěžovala své okolí vypočítáváním výhod a možností, které sebou geokešing nese: aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, noví známí, objevování nových míst, rozšiřování vlastních obzorů, zkrátka samá pozitiva...

Vnímala jsem tehdy Geocaching jako aktivitu přímo posvátnou. To jsem ještě netušila, jaké další možnosti (nebo spíš rizika) může člověk díky geokešingu zažít!

Jakožto úplný nováček jsem zaujala nejspíš úplně stejnou strategii jako asi každý novopečený kačer. Na webu jsem si vyfiltrovala seznam regulárek okolo místa bydliště a pracoviště a plánování veškerých cest po Brně i návštěv rodiny a přátel mu bylo podřízeno. Počet ulovených keší logicky prudce stoupal, žádalo si to ale tvrdou dřinu a čas. Celá odpoledne a víkendy v terénu. A v jakém terénu! Kdo taky „občas někam vyrazí", jistě si dokáže představit, na jaká místa dokáže GPSka člověka zavléct. A nevěřili byste, co se na těchto místech, v Brně, za letních dnů odehrává!

Takový nadšený mírumilovný a přitom samotářský tvor (to jako já), nadchne-li se pro něco, co považuje za svaté, snadno zapomíná, že se při této bohulibé činnosti nemusí dít vždy jen bohulibé věci a člověk si kromě příjemných pocitů sebou domů může přinést i nepříjemné zážitky. Ačkoli se mi dodnes, zaplaťbánbůh, nic zas až tak zlého nestalo, následující dvě příhody mi byly dostatečným varováním.

Koenigsfeld a Prígl

To jsou názvy dvou keší, které mají společné především jedno - jsou ukryty na místech, kam pravděpodobně dobrovolně nepáchne nikdo, kromě osob s nekalými úmysly, osob co musí nutně na záchod ... a kačerů. Koenigsfeld je pustina, Prígl houština. A do těchto míst jsem se za letních dnů, sama, vydala i já. Když GPSka zahlásila Koenigsfeld na 7 metrů, započala jsem běžnou geokešerskou rutinu a jala se detailně pročesávat území. Vysoká tráva a plevel značně komplikovaly viditelnost. Jaké bylo moje překvapení, když se přede mnou najednou zjevil nahý, hnědý, úplně holý a lesklý mužík. Musel být tímto náhodným setkáním překvapen stejně jako já, i přesto byl tak hodný a pohotový, že mně pozval k sobě na deku. Vskutku lákavou nabídku jsem musela odmítnout a urychleně jsem místo opustila. No prostě jsem zdrhla.

V případě Príglu jsem se zase nechtěně ocitla v roli voayera. Keš je zde ukryta poblíž pilíře nedokončené Hitlerovy dálnice a je to místo, které na první pohled svádí k různým věcem. Bohužel ve stejné chvíli, kdy mě mělo svést k lovu keše, svedlo jiného kolemjdoucího k uspokojení svých přirozených potřeb. Naštěstí nedošlo ke vzájemné konfrontaci a tak jsem (opět nahého!) pána nechala dodělat, co začal a místo jsem tajně opustila.

Aby bylo jasno, nejsem žádný puritán! A tihle dva pánové zřejmě nejsou žádní úchyláci, jen proto že si někam zalezou, tam se svlečou a opalují se a při tom... no.. Jen nemám ráda nahé muže v keřích a hluboké trávě. Tyto dvě příhody, které se mi přihodily během jednoho týdne, mi daly podnět k zamyšlení. Asi existuje jisté riziko vyplývající z kombinace - léto, zastrčené místo, nahý muž, oblečená žena s GPSkou... Příležitost dělá zloděje. Zkrátka ne vždy a všude se dá kešovat o samotě.

Jak to tedy vidím s Geocachingem dnes? Každý si tedy z možností Geocachingu vybere svoje. Jedni dávají přednost procházkám, jiní divokému dobrodružství, další nejvíc milují matematické hádanky a rébusy. Možná jsou i tací, co za letních dnů přijmou pozvání na deku. Můžeme vyjmenovávat desítky výhod Geocachingu, někdy ale jde o obyčejné vymetání hnusných a nebezpečných míst. A nejsou krásná a úžasná, jen proto, že je na nich keš a provozuje se zde Geocaching. Deviant se neposadí na zadek, jen proto, že máme v ruce GPSku. Myslete na to a neriskujte!

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCPQK0, GCND37

Autor: HiTecGirl

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 14:32, 09. 09. 2008

  Qnik

  Ale přeci sranda musí být:-) Já jsem už taky pár naháčů viděl:-) Poprvé tomu bylo, když jsem zakládal cache Rychle a Zběsile. Rychle a zběsile jsem se prohnal po polní cestě, při které stálo auto, před autem nahý pár a ... litoval jsem je v tom prachu, no za 10 minut jsem musel stejnou cestou zpět, tentokrát už pomaleji aby jim to pak \"nedrhlo\" ikdyž věřím, že si to pak určitě rozmysleli a odjeli..btw to bylo asi 20m od silnice první třídy:-D

  Druhá na kterou si pamatuju se nestala zrovna mě, ale..byli jsme v jednom lomu a jistý kačer zde ztratil razítko. Když jsme hledali tak se zde motal cyklista a tak pořád se všelijak rozhlížel. Čekal a kochal se přírodou. Když pak kolega na příští cachi zjistil, že razítko nemá jal se ho vydat hledat. Vyhodil nás v blízké hodspodě, protože jsme měli hlad a nechtělo se nám tam. No a když přijel:-) Líčil námjak se tam plížil právě kolem cyklisty, který hned jak jsme vypadli, vybalil deku a stal se z něho nudista:-) - H+ nepozorovaně unikl:-D

  No a poslední..to bylo právě teď v sobotu. No řekněte, bylo krásně a k opalování to jen svádělo. A taky že jo, v Prostějově u cache Cihelna, opět v lomu, ležela tentokrát nudistka...přiblížili jsme se na cca 30m, takže si nás nevšimla...

  Co se týče koenigsfield, mám jiné zkušenosti:-D lovili jsme ji asi ve 2 ráno a šli jsme od parkoviště přímo za šipkou..nějaké cestičky přišly na řadu až cestou zpět. Tak si jdem, jdem a jdem..najedou se zvedlo hejno kačen, všichni jsme se v té tmě lekli a Czivi dostal facku křídlem:-) asi, že jsme je vzbudili, mno:-)

  jo jo..jsou to někdy zážitky;)

 • 13:15, 29. 08. 2009

  Andel

  Pripojim jen v rychlosti svou prihodu. Prague panorama na Petrine.. u jedine cesticky o ktere jsme si mysleli, ze tam vede, sedel na zemi parecek.. Ale nastesti se zrovna zvedali.. cestou dolu na nas \"There is really nice panorama...\" rekli jsme ze vime.. slovo dalo slovo a sli se podivat jeste jednou s nama :)

  Cache jsme nasli spolecne a pak jeste 8 dalsich. A tak vecer u nas spali 2 Novozelandani navic :-) Rano jsem je hodil na Vaclavak a ted vidim na facebooku kde vsude cestuji (dali si 1/2 roku na cestovani po Evrope). Mam rad geocaching..
  ..i kdyz zrovna tahle cache ma v listingu \"Blizko kese se nachazeji bezdomovci, nejblizsi bivakuje 15 metru nad kesi.\" a opravduze jo..

  Ale primarni myslenka caches vytahnout nas na zajimava mista byva dost casto splnena.

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Sama nahá na pláži