Key West a Miami – konečně geocaching v USA

Vydáno: 29. ledna 2009 | Autor: Imagir | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Dost bylo neúspěchů! Teď začíná konečně geocaching. Jsem plný optimismu, nadšení a ani nevím, proč se tak hrozně těším na jih USA a co mě tam vlastně tak táhne.

Bolavá záda po noci na benzince nám náladu nekazí. Po kávičce z automatu je nám skvěle a pokračujeme v cestě do Key West. Za pár hodin se dostáváme do úzkého pruhu ostrovů, které jsou spojeny krásnými mosty. Vypadá to hezky. Jedete chvíli po úzké pevnině, nejednou dlouhej most, následuje malej ostrov, pak zase most a pořád se to střídá. Mostů je vedle sebe víc, jsou vidět i nějaké starší s nepoužívanou železnicí. Mezi mosty se ještě z vody tyčí sloupy vysokého napětí...

Key West je příjemné město se zajímavými stavbami, bohatě zarostlé stromy a s několika keškami. Dalo by se tady zůstat i pár dnů, ale času bohužel moc není a musíme si vybírat. Nejvíc nás samozřejmě láká nejjižnější keš USA a rovnou k ní míříme. Parkujeme opodál, a i když není turistická sezóna a všude je celkem klid, na tomhle místě se chce vyfotit asi každý, kdo sem přijede. Obcházím tedy značku onoho zajímavého místa a šipka ukazuje kousek vedle, což je skvělé. Hledání nebylo dlouhé, autor keše dává nálezcům šanci i za přítomnosti mnoha lidí. Stačí drobné maskování zbytkem rodiny a krabička je naše. Kousek stranou loguji a mám fakt radost jako malej kluk. Jako vždy listuji logbookem kousek zpět a vidím.... Šelmice mě na týhle keši předběhla asi o měsíc :-) (Jo a taky mi slíbila, že něco napíše a zatím nic:-)

Jsme celkem unavení, takže se míříme vykoupat na pláž. Je bezvadné, že je tam jenom pár lidí a není vedro. Palmy a bílý písek Key Westu vytvářejí s odpoledním sluníčkem příležitost pro pár fotek a následný odpočinek. Moře je čisté, ptáci pokřikují, soupeří o volné čouhající kůly a různě se hašteří. Moc se mi tady líbí.

Odpoledne vyrážíme, máme v plánu jet zpět směrem do Miami a ubytovat se. Opět přejíždíme všechny mosty po silnici s číslem 1 a skoro všude na nás mávají transparentama. Dnes probíhají prezidentské volby, ale zároveň se volí i místní šerifové a podobné funkce. Na každém transparentu je nějakej jinej vysmátej šerif. Vysmátej je možná jenom na tom transparentu :-) Na každé křižovatce nám kynou a volaj, ať volíme toho jejich strejdu, kterého mají nad hlavou. Nevidí totiž, že máme na autě texaskou eSPéZetku a volební právo nemáme ani v Texasu...

Tentokrát zastavujeme u motelu Econo Lodge a ubytování patří spíš k těm lepším. Přikládám pár fotek, abyste si udělali obrázek, může se to hodit pro vaši cestu. Večer bylo houby co dělat, kešky nikde, a hlavně mě už asi podesáté vytočilo, že tady prostě nemají žádné chodníky. Když se chcete dostat přes cestu do hospody, tak to nejde, když se chcete dostat přes druhou cestu do supermarketu, tak to taky nejde. Musíte jet jako hňup 100 metrů autem. Nakonec jsme s Ájou nevyměkli a auto nepoužili. A abychom si náležitě užili dementní absenci chodníků, běhali jsme po trávě, přes široké silnice a v suproši si koupili karton piveček. Pak zase nesmíme ty pivka chlastat venku na trávě, tak jsme zalezli do motelové jídelny a tam je pili společně se žoviální paní recepční, která myslela, že jsme rusové a říkala furt SPASIBA, což bylo jediné ruské slovo, které znala z filmu Rocky IV.

Ráno po probuzení hned stejná paní hlásila, že vyhrál Obama a strčila nám noviny. Rozloučili jsme se a frčíme do Miami, už je to jen kousek.

Miami je pěkné město. Moderní architektura s obrovskou rozmanitostí je nádherná a když k tomu přidáte dostatek zeleně a moře „kousek za barákem", je to fakt paráda. Mamka chvíli očima hledala jakejsi prej oranžovej barák, kde si koupil byt můj oblíbenec Standa Gross :-).

Musím se chechtat, když si na Standu teď vzpomenu. Jak svou zdrcující intelektuální převahou deklasoval některé své naivní, sociálně smýšlející spolustraníky a předvedl, že to „klučina ze socdem", jako jediný, skutečně umí na akciovém trhu. Navíc se dokázal i vyučit na právníka, takže klobouk dolů! Snad jsme s kámošema v minulosti alespoň malinko přispěli k jeho ústupu, když jsme v roce 2004 po netu volně šířili free mobilní JAVA hru GrosShot, která spočívala v házení hovínek po tomto pánovi. Pardóóón, to jsem nějak odbočil. Nebudu dál kazit historku Standou. Sóóry.

Na Miami Beach jsou pak stavby už nižší, ale stejně stojí na pláži téměř mrakodrapy... Doufal jsem, že si zahledám poklad na této slavné pláži, ale žádné keše tady nebyly v dosahu. Chvíli jsme jen tak odpočívali, vybalili svačinu a když nám ji racci sežrali, jdeme zpět k autu, od kterého nemáme klíče, protože nám je nekompromisně odebral nějakej člověk se slovy: Tohle je moje práce!!! Auto bylo pak zaparkované jinde, protože parking-man měl klíče i od všech ostatních a různě s nimi přejížděl. Přemýšlím pak ještě nějakou dobu o smyslu přemísťování aut na parkovišti, ale nejde mi to...

Bylo už odpoledne a bez nálezu se mi odjíždět nechtělo. Vyrazili jsme tedy k Fischer cache. Jak tak koukáme z dálky, tak se už raduju, protože schovka je tak jasná, jako že „Standovi akcie pudou nahoru".... ále radost ve vzdálenosti 10-ti metrů byla zkažena ve vzdálenosti dvou metrů. Dutina ve stromu byla prázdná. Ještě jsme chvíli šmejdili kolem, ale GPSka nás stále vedla na tohle místo. Buď ji někdo vzal nebo byla ještě někde jinde... Nevím... Asi po třiceti minutách hledání se vzdáváme.

Museli jsme už vyrazit dál, čas nám nějak chybí celou naši cestu... Kousek od keše má někdo před domem stromy. Jsou na poslední fotce. Sakra, to jsou tak strašně krásný stromy!!!!

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC14QY9, GC170YN

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 11:15, 01. 02. 2009

  Majo

  Hned bych jel taky!! :-)

 • 19:21, 02. 02. 2009

  xpj

  Když jsem tam byl v roce 2006, tak nejjižnější byla GC2C32 :-)

 • 11:08, 11. 02. 2009

  Šelmice

  Už to budeeeeee :-D

 • 16:25, 13. 02. 2009

  liduli

  Nevíte někdo jak dlouho trvá let z Prahy na Floridu........Dík

 • 17:48, 16. 02. 2009

  darja

  Chtěla bych být bohatá.Hned by jsem jela na Floridu-Key West.Když se dívám na webkamery tak jsem uplně unešena.Jak se říká zažít to a umřít........ach jo

 • 10:10, 19. 02. 2009

  Paja

  25.2.2009 konečně odlétáme na MIAMI letíme přes Londýn a pak už přímo na Miami, strašně se těšíme jedeme na 3 týdny prý je tam v poslední týden pěkně horko :)

 • 08:24, 24. 02. 2009

  Selmice

  liduli: nam to trvalo 11 hod. do atlanty a pak do Jacksonvillu neco malo pres hodinu, do toho cekani fronty na imigracnim, cekani na letadlo na Floridu...Uz se da letet i primo do Miami ale pod 10 hodin se nedostanes....

 • 18:14, 24. 02. 2009

  liduli

  Děkuji Selmici za odpověd....

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže Menorky