K pramenům

Vydáno: 27. srpna 2007 | Autor: chipoliny | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Vstaňte a vězte že má to cenu, ponořit své ruce do pramenů!

Zkusili jste si někdy jen tak sednout někde v lese. Zastavit se, nikam nespěchat. Nedívat se na hodinky a nechat čas plynout tak jak se to líbí jen Vám. Je to přece Váš čas. Kolem zpívají ptáci. Nerozumíte jim, ale zní to krásně. Vítr si hraje s korunami stromů. Mezi listy problikávají paprsky slunce. Kolem voní les. Všude takový klid. A někde tam vedle vás bublá potůček, čerstvě narozený utíkající od pramene. Kam teče ta průzračná voda? Kam se vlévá?

Pokud máte taková místa rádi, možná se Vám bude líbit geoprojekt Chipoliny teamu, který spojuje cache založené u pramenů.

Jste-li autoři cache, která by tématicky mohla patřit do tohoto projektu, kontaktujte Chipoliny team přes profil na geocaching.com. Pokud do listingu cache uvedete odkaz na tento projekt, zařadíme vaši cache do seznamu. Nemusíte svoji cache měnit. Budeme jen rádi, když do ní (např. na dno, vršek krabičky) napíšete číslo od 0 do 9. Ale není to podmínkou.

Chipoliny team bude udělovat certifikát těm cacherům, kteří odloví 10,20,30 ... pramenů. Tento certifikát bude zaslán mailem nebo poštou. Dokladem návštěvy cache bude mail, který nám pošlete (přes GC.com) a kde uvedete navštívené prameny a u nich zmíněná čísla, která jsou v cache. Většina keší číslo dosud nemá, proto skutečnost, jestli tam máte číslo hledat, bude uvedena v seznamu keší. Protože většina keší nyní číslo nemá, stačí, když nám pošlete fotografie cache s pramenem. Nejde o soutěž. Děláme to všichni pro zábavu a pobavení :-).

A pozor! Pro prvního lovce s min. 10 prameny má Chipoliny team nachystanou upomínkovou cenu. Další lovci se mohou těšit na již zmíněný certifikát. Tak uvidíme jestli má to cenu.

Kešky zařazené do projektu: Zajděte si k těmto pramenům.

Přehled pramenů zařazených v projektu si můžete stáhnout ve formátu KML také z této adresy
www.hugozdanova.unas.cz/prameny.kml

Projekt byl odstartován 13.5. 2007. Toto datum je směrodatné k udělování certifikátů.

Autor: chipoliny

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 17:14, 28. 08. 2007

  Chipoliny

  Pro zjednodušení pro některé:
  Pokud dáte
  http://maps.google.com/
  a do políčka pro vyhledávání vložíte
  http://www.hugozdanova.unas.cz/prameny.kml
  Hned dostanete polohu pramenů zařazených do projektu na mapě ČR

 • 12:50, 31. 08. 2007

  huncut

  Pekny projekt :) V budoucnu, kdy bude mozna cache opravdu na kazdem rohu, budou podobne projekty nejspis znamenat prijemne oziveni :)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže Menorky