Jak jsme lovili Lesní lom GC11RBM

Vydáno: 12. února 2009 | Autor: vlastik7 | Rubriky: Geocaching s dětmi | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Při výběru, co si naplánovat na procházku na odpoledne, padla volba na tuto multinku. Vytisknout listing, popadnout Legenda, zkontrolovat baterky, nachystat obě děti, svačinu, protože na čerstvém vzduchu vyhládne a můžem vyrazit.

Mladší geokačer se veze v kočárku a starší geokačerka pěšky. Pár metrů jsme se popovezli MHD, z Jírové na zastávku Malá Klajdovka. Dál už po vlastních.

Pěknou procházkou lesem se dostáváme k závoře a počítáme počet pruhů. Rozměry lomu jsem měl odhadnuté z mapy.cz, takže jen dosadit a je to. No ciferace, tj. součet jednotlivých cifer říká, že to mám špatně. Tak ještě korekce a už to vyšlo. Mezitím mi všichni utekli i s GPSkou a směřují si to po cestě na dno lomu.

Dobíhám většinu a diktuji souřadnice manželce. Ta je zadává a pokračujeme na final. Na dně lomu manželka bere hledání do svých rukou a my ostatní zatím hrajem Nacza (skládáme nick z kamenů) a chystáme se vyfotit. Manželka krouží kolem finálních souřednic, ale zdá se, že nemůže najít.

Přišla si pro Hint a opět vyráží hledat.

No za chvilku se vrací a nic nemá. Hint byl pařez a my skládali naší kamenou skládačku u dvou obrovských pařezů. Vysvětluji, že se nacházíme v lomu a účinkem odrazů může GPS ukazovat i úplně vedle. A už hledám já a prolézám skrz naskrz oba velikánské pařezy asi 40m vzdálené. Nic nenacházím ani já.

Bezradně odcházím na místo, kam ukazuje GPS, je to to zhruba střed lomu a nikde nic. Ani není žádné místo kam by se to dalo schovat. No to jsem z toho jelen.

Ale protože nám počasí přálo, tak jsme to zvládali v pohodě a dal jsem se znovu do přepočítání zadání. A vyšlo to... jaké překvapení, stejně jako předtím.

Zadávám souřadnice znovu do Legenda a konečně se podařilo záhadu rozlousknout. Po zadání nového bodu se musí vybrat tlačítko NAVIGOVAT a ne jen OK. Takže jsme vlastně hledali na výchozích souřadnicích. A kam, že to vychází? No nahoru, na začátek lomu.

Tak na správném místě už jsme s hledáním úspěšnější a aspoň jsme se dostali na místo kam by jsme se jinak asi nepodívali. Poklad nalezen, s dětmi povinná výměna hraček a můžeme spokojeně domů.

Takže už jen díky za keš a těšíme se co se nám podaří příště.

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC11RBM

Autor: vlastik7

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Nejstarší keš v ČR