Jak jsem se stal Kačerem

Vydáno: 26. ledna 2009 | Autor: Arius.cz | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

O geocachingu jsem slyšel mockrát, ať už od Imagira nebo Huncuta, samé historky, zážitky a zkušenosti. Proč to teda někdy opravdu nezkusit?

Zaregistroval jsem se na serveru geocaching.com a hledal keše blízko u domu .... WAU že jich tu bude tolik jsem nečekal. Jednu, možná dvě, to ano, ale devět??? Pročetl jsem si listing na internetu a přemýšlel, co to tam je za divná písmena u kterých je odkaz Decrypt - po kliknutí se objevilo slovo. Co to znamená jsem netušil "pravděpodobně si někdo hrál" říkal jsem si. Věci znalí se možná usmívají, já jsem se, po přečtení základních pojmů, kdy jsem zjistil, že ono divně zakódované slovo je nápověda jak keš najít, začal usmívat také (keš jsem šel lovil až 5 dní na to a s mojí dokonalou sklerózou jsem na nápovědu stejně zapomněl :) ).

No nic, potřeboval jsem vybavení, a vzhledem k blížícímu se datu placení DPHčka, co nejlevnější. Koupil jsem tedy na doporučení BT GPS modul od Nokie a hledal vhodný software. Častokrát zmiňovanou novinku Locify jsem na pracovní mobil Nokia 6600 ani na mobil přítelkyně Nokia 5200 nenainstaloval, Handygeocahing taky ne, jediné co fungovalo byl SmartComGPS s nějakou turistickou mapou. Na hledání v lese dobré, uprostřed Prahy už horší.

V úterý večer jsem na netu našel souřadnice, sbalil GPSku, mobil, svítilnu na klíče a přítelkyni a vyrazili jsme na první lov. GPSka navigovala, měsíček svítil, led se klouzal. Keška měla být od domu asi 500 metrů. Po ujití 2000 metrů a prolejzání lesoparku na kraji rozbahněného svahu přítelkyni napadlo, že podle mapy to bylo hned někde na kraji a že ta navigující šipka asi moc dobře nenaviguje. Je pravda, že po přepnutí z režimu navigování do režimu mapy, šipka ukazovala, že jdeme jiným směrem, než jsme ve skutečnosti šli (až několik dní nato při hledání jiné keše jsem zjistil, že při navigování šipkou je třeba opravdu chodit svižně). Vraceli jsme se tedy zpět k domu a snažili se přiblížit k malému křížku na mapě. A hle, pyramida z větví nás ujistila, že toto bude to správné místo a po chvíli hledání byla keška úspěšně naše. Naše první keška .... krásný pocit. Probírali jsme se věcmi, které zde lidé zanechali, když tu na mně zasvítila krásná kovová mince. No je to tohle možné? Já ve své první kešce našel i svůj první geocoin. A nádherný! Do logu jsme napsali poděkování, keš opět schovali a s krásným pocitem a odhodláním minci co nejdřív uložit v jiné kešce, se vraceli domů. Všechny známé kačery jsem hned informoval o svém prvním úspěchu, na internetu jsem si kešku hned zalogoval a spokojeně usnul.

Jediné co mi mou radost zmírnilo byla chvíle, kdy jsem zjistil že na webu si geocoin zalogovat nemohu, protože předchozí nálezce stále nezalogoval vložení geocoinu do kešky, kde jsem jej našel já.

Čekal jsem tedy dva dny, jestli nálezce minci zaloguje a stále nic :( Co tedy dělat? Požádal jsem huncuta o pomoc. Přes geocaching.com jsme předchozímu majiteli mince napsali zprávu, aby minci nezapomněl zalogovat. U každé kešky se pak dá nastavit, aby vám na mail chodily informace, kdo si kdy kešku zalogoval a co do ní vložil. Stačí kliknout u kešky na odkaz „watch listing". Po dvou dnech mi přišel mail, že coin byl již vložen do cache a já mohl konečně oficiálně oznámit jeho vyzvednutí!

Teď už zbývá jen poslední část mého poslání .... umístit coin v další keši a zalogovat jeho umístění.
A že se na to moc těším :)

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC170N9

Autor: Arius.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Výbava pro Geocaching v USA