Geokalendář 2010

Vydáno: 11. listopadu 2009 | Autor: Pazitka | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Bylo, nebylo. Jednoho dne se ve foru na serveru geocaching.cz objevil dotaz, zda někdo chystá kalendář na rok 2010.

S pochopitelným zájmem "otce" kalendáře na předchozí rok jsem sledoval debatu. Avšak nezdálo se, ze by někdo byl ochoten převzít štafetu a věnovat svůj volný čas kalendáři. A že je toho času potřeba. To je také jeden z důvodů, proč jsem váhal, zda do toho jít znovu. Nevím už jistě, co mě převědčilo. Snad chvála na minulý kalendář, snad objednávky naslepo :-), snad výsledek ankety, snad MontanaB?

Nechtěl jsem však už kalendář jen z našich vlastních fotek. Požádal jsem tedy širokou obec kačerskou o jejich snímky. Sešlo se nám více než 400 fotografií, což je přibližně 1GB dat na disku. Děkuji všem, kteří si našli čas a fotografie poslali. Bez nich by to nešlo! Teď bylo potřeba vybrat z nich tucet vhodných . To je ten nejsložitější úkol. Měli jsme na paměti, že jste si přáli, aby kalendář byl vice "geo". Hledali jsme mezi snímky ty, na kterých by byly krabičky, navigační přístroje nebo trackovatelné předměty, či jiné záběry, kteří by přibližovaly atmosféru naší hry. Bohužel takových fotografií, které by ještě navíc mohly viset na zdi celý měsíc, se nesešlo dostatek. Přesto vznikla jedna "pracovní" verze kalendáře, která by snad mohla vyslyšet tato volání, ale o tomto výsledku jsme nebyli přesvědčeni.

Po sáhodlouhých debatách, diskusích plných různých argumentů, po několika různých a naprosto odlišných verzích kalendáře, nakonec vznikl sobor dvanácti snímků, na kterých jsme se dokázali shodnout. V posledních fázích výběru vypadlo z návrhu několik fotografií, kterých nám bylo opravdu líto. To už hraje roli i takové věc, zda máme k dispozici obrázek, který by korespondoval s měsícem, či s ročním obdobím ke kterému je přiřazen. Měli jsme dokonce dvě téměř shodné fotografie z různých míst, s nichž jednu jsme vyřadili jen proto, že její autor, zřejmě talentovaný fotograf, už má v kalendáři další dva snímky. Těžká volba.

Při úvahách o tom, co dát na titulní stránku kalendáře, jsem si vzpomněl na fotku, kterou jsem viděl, když jsem si pročítal logy z eventu na Milešovce, kde jsem také byl. Moc se mi tenkrát líbila,a stále se mi ten nápad libí! Kontaktoval jsem autora a on souhlasil s použitím jeho nápadu. Snad se Vám také bude líbit!

Zda jsme vybrali správně, už posoudíte jen Vy. Těším se na Vaše ohlasy!

Redakce poklady.com dodává, že jsou fotky prostě úžasné a informace o možnostech objednání kalendáře naleznete ZDE.

 

Autor: Pazitka

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 06:11, 13. 11. 2009

  Bruca

  jsem moc rád, že jste si dali takovou práci. výsledek opravdu stojí za to :-)
  taky už mám jeden objednaný a moooooc se na něj těším ;-)
  jen tak dál...

 • 11:07, 24. 01. 2010

  JAN ŽIŽKA

  Ahoj,prosím o pomoc jak začít s hledáním pokladů.Vůbec se mi nedaří přihlášení na geocaching.com a už vůbec nechápu, kde najdeme souřadnice pokladů.Navigace leží v šuplíku a kjsem z toho akorát rozčarovanej. Prosím o nějakou radu na email: strechyvmp@seznam.cz

 • 02:52, 16. 06. 2010

  Lukáš Ficenc

  Škoda že jsem se o tomto kalendáři nedozvěděl dřív. Náhodou není někde nějaký volný? Kdyby ano, budu moc vděčný.

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Sama nahá na pláži