GeoHrátky

Vydáno: 26. listopadu 2010 | Autor: MaraKM | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Asi jako všichni kdo si toto mé povídaní čtou, jsem i já propadl geocachingu. Sice slovo propadl je dosti relevantní, protože někdo uloví sotva kešku za měsíc a jiný zvládá každý měsíc i dost přes 100 odlovů.

Já si ale myslím, že mnohem více záleží na pocitu každého jednotlivého kačera bez ohledu na to, kdy začal nebo kolik a jak často loví kešek.

Sám keškuji právě jeden a půl roku a dostal jsem se k tomu „z nudy". Věděl jsem, že kamarád z výšky pořád vysedával se svou přítelkyní u PC, předtím než jeli například z Brna domů. Jednoho dne jsem si z nudy řekl, že se opravdu pořádně podívám, čemu že se to věnuje... Dalo to práci, ale po pochopení „wo co go" jsem ho přesvědčil a ještě ten den po obědě jsme vyrazili na 3 tradicionálky. Opravdu mne to chytlo a registrace stejně jako GPS byla samozřejmostí. Postupně i celá příruční taška byla plná různých nutně potřebných věcí, bez kterých opravdu nemohu nikam a nikdy jít :-) Posledním kouskem do mé výbavy je i mobil s GPS, programem c:geo a mobilní připojení internetu a opět se keškuje o mnohem lépe, zvláště když se neplánovaně ocitnu někde, kde mám čas na nějakou tu kešku v okolí.

Nedávno jsem se také rozhodnul zkusit i něco jiného než „klasické" kešky a mrknul se na nějaké eventy v Brně, kde pobývám většinu svého času. Volba padla na 2.GeoHrátky 2010 konané v Novém Lískovci v Brně 17. 11. 2010.

Nevím, jestli je to tak vždy a všude, ale po dnešním zážitku se budu po eventech mnohem více poohlížet, protože zážitek to byl pro mne opravdu skvělý! Seznámení s novými tvářemi, které jsem v některých případech mohl přiřadit k přezdívkám, které jsem již znal a navíc, opravdu mám rád deskové hry. Vlastně téměř jakékoli týmové hry, snad krom multiplayer PC her, které mne nebaví a i když se přece jen od 10:00 do 15:00 moc stihnout nedalo, jsem nad očekávání spokojen. Velké díky za to patří organizátorům, kteří to měli vymyšlené pěkně. Hned na začátku každý předem registrovaný, který zaplatil vstupné, dostal jmenovku, sadu kostek na turnaj v bluffu a CWG. Přítomen byl i geo obchod, přiznám se, že vůbec netuším který - z důvodu téměř prázdné šrajtofle jsem raději moc na vystavený sortiment nekoukal, jinak bych jistě něco „musel nutně mít" :-) a vlastně ani nevím, kdo vyhrál turnaj v bluffu, protože když probíhalo vyhlášení, náš stůl kačerů jedl v přilehlé hospůdce jídlo (čekali jsme „trochu" déle a začali jíst teprve krátce po konci přestávky).

Shrnutí dneška pro mne je, že přece jen geocaching je spíše komunitní záležitost a jistě je lepší stýkat se a navazovat nové kontakty mezi stávajícími kačery než přemlouvat mudly, aby to zkusili také...

foto: Sinuhet

Autor: MaraKM

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 09:16, 30. 11. 2010

  Mudlodcera

  Tak nejen pro autora - vysledkova listina byla dana do listingu daneho eventu a za organizacni tym muzu jen podekovat za slova chvaly a rict, ze dalsi pokracovani se planuje :-)

 • 09:17, 30. 11. 2010

  Mudlodcera

  Jo a ten geo obchod byl cacherov.eu

 • 22:43, 10. 01. 2011

  Sinuhet

  Male doporuceni autorovi clanku, priste by bylo vhodne se zeptat autora, zda-li s vyuzitim fotografie souhlasi. Vim, ze zijeme v dobe \\\"verejneho sdileni dat\\\", ale mohl bys s timto pristupem nekde narazit ;-)
  Ja nejsem profik, focenim se nezivim, tak je mi to vcelku jedno.
  Sinuhet

 • 18:15, 22. 05. 2011

  MaraKM

  Pro Sinuheta: Snažil jsem se tě tehdy kontaktovat a to jak přes gc.com tak přes ICQ (tuším, že ICQ, ale určo ještě někde)... pár dní žádná odezva a tak jsem předpokládal, že případně postačí uvedení autora v článku. :-)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Cache Prdel :-)