Geocaching už se učí i na vysoké škole!

Vydáno: 21. září 2010 | Autor: Destil.cz | Rubriky: Geoprojekty a akce, Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Geocaching jako jednokreditový tělocvik? Že byste chtěli na takovou vejšku chodit? Není to utopie, kola už jsou v pohybu. Tento semestr se bude předmět testovat pod záštitou ČVUT a v letním semestru už to začne naostro. Přidáte se?

Začalo to mým studiem v USA minulý rok. Při pohledu na mapu keší jsem se do Ameriky opravdu těšil. Když tam geocaching vzniknul, tak tam musí být každý druhý kačer ne? Ale chyba lávky, v zemědělském Kansasu o geocachingu nikdo neměl ani páru. Na amerických univerzitách jsou mnohem rozšířenější různé kluby a spolky pro všemožné aktivity. Zjistil jsem, že je docela jednoduché takový klub založit a hned jsem měl s kým chodit na geovýlety. Bylo to super a při odjezdu mě to začalo chybět. A v tom mě napadlo: Proč to podobně nezkusit na ČVUT?

Napsal jsem na ÚTVS, to je ústav co zajišťuje sport pro celé ČVUT. Vyšla mi vstříc paní Botlíková, instruktorka předmětu Turistika. Říkala, že mají vždy ve skupině nějaké kačery, ale nemohou se geocachingu věnovat, protože ne všichni chtějí odbíhat z cesty „jenom sto metrů" do křoví. Takže by bylo super, kdyby kačeři měli samostatné výlety. Slovo dalo slovo a tento semestr zakládáme klub geocachingu. Kdo bude do klubu chodit, má pak přednost v zápisu předmětu další semestr.

Klub může navštěhovat každý, nejenom studenti ČVUT. Budeme chodit jednou za 14 dní na geovýlety do různých částí Prahy. Ze začátku to bude hlavně seznamování s geocachingem, takže je klub vhodný jak pro mudly tak kačery. Vlastní GPS není potřeba, i když se velmi hodí. Později plánuji různé soutěže na bázi geocachingu nebo Wherigo.

Pokud vás program zaujal, stavte se na první schůzce, kde se dozvíte vše potřebné a ulovíme pár prvních kešulí.

Kdy: středa 29.9. od 15ti hodin
Kde: Budova ČVUT FEL v Dejvicích, místnost č. 412
Web klubu: http://www.utvs.cvut.cz/telocvik/geocaching/

Schválně, jestli za pár let budou na geocaching i skripta a budou se z něj skládat státnice :-)

Autor: Destil.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 21:43, 21. 09. 2010

  Marty

  Och \"Bóóóóže\"...
  jak jen ten Geocaching ještě víc propagovat, že...?
  To nestačí, že se do kešek sere, plive, chčije, že je to už zprofanované, a že se každý blbec hned chce \"blýsknout\" novou keškou?
  Proč zakládat spolky a nenechat lidi, ať si sami vyberou, co je bude bavit...?
  Ubohé.

 • 22:01, 21. 09. 2010

  H+

  Marty, fakt si myslíš, že do keší serou, plivou a chčijou zrovna studenti ČVUT?

  Osobně pro propagaci geocachingu nejsem a už tak tři roky ho nepropaguju ani v nejmenším, ale tady je ten Tvůj výkřik celkem mimo. Skoro bych až řekl, že je ubohej. ;)

 • 22:26, 21. 09. 2010

  dan-sam

  Rovněž se přidám - pokud byly realizovány avizované záměry vyučující, tak nemám strach, protože to je zkušená cacherka, která začínala před 3,5 roky. Navíc je to rozumná ženská a přiznejme si, každý způsob jak dostat studenty ČVUT ven od počítačů je dobrý. Nepochybuji o tom, že celý spolek má úroveň.

 • 09:29, 22. 09. 2010

  Witko

  Za chvili se budou davat souřadnice mysterek i k happymealu :(

 • 20:13, 22. 09. 2010

  Lucka

  Ano, líbilo by se mít geocaching na škole, ale na druhou stranu ho přece nemůžeme propagovat. Základní heslo: neříkat o tom všem, popřípadě jen naznačit (jdu něco hledat, je to hra), ale rozhodně neposkytovat detailní informace. To pak budou všude všichni, co g. budou znát, někteří to sice hrát nebudou, ale zkazí to kouzlo, kešky se budou krást ještě víc ...
  Ale brala bych takovou hodinu těláku :)

 • 12:55, 23. 09. 2010

  Loschuanos

  Ahoj,
  Naprosto souhlasím s Luckou.
  Davide, máš fajn nápady, ale už takhle je geocaching dost \"provařený\" sport.
  Vzpomínám si, když jsem šel prvně s vámi na kešku u Müllerovi vily, gc jsem ještě nehrál a líbilo se mi na tom, že je to sport o kterém málo kdo ví a člověk se opravdu musí maskovat aby nebyl přistižen při odlovu. Také se tenkrát tolik nestráceli pixly a lidé nekradli GC :-(

  No nevím, je to určitě fajn nápad, ale já osobně bych ho nerealizoval.

 • 19:28, 24. 09. 2010

  Spyna

  Taky nejsem zrovna velký fanoušek tohoto nápadu??! Už jsem potkal pár mudlo-kačerských skupin, co lovili v rojnici a navzájem na sebe pořvávali \"tak co máš\". To vše navíc na frekventovaném místě za nechápajícího přičumování nicnetušících mudlů. Ale pokud tady bude opravdu schopný \"dozor\" tak to tak třeba nedopadne.

 • 19:30, 04. 10. 2010

  Licantrop

  Tento nápad se mi také vubec nelíbí. GC už je zkrátka opravdu dost profláknutý a tim ztrácí své kouzlo. Bohužel GC už není a asi ani nebude co býval... S názory nademnou se nedá jinak než souhlasit...

 • 15:04, 12. 10. 2010

  m@ila

  Veliká škoda, že se geocaching posouvá tímto směrem. V budoucnu se bude používat k marketingovým účelům a vydělávat na keších ostatních peníze. Rád bych se vrátil o pár let dříve k ještě tajuplné hře s nezaměnitelným kouzlem. Momentálně to je masovka.

 • 19:26, 12. 10. 2010

  Destil

  Geocaching je už dlouho masová záležitost a ne jenom \"zábava pro vyvolené\". Můžeme vzpomínat, jaké to bylo dřív, ale to je tak všechno. Nepropagovat geocaching proto, aby se o tom nerozkřiklo nemá význam, protože už to dávno rozkřiknuté je. Už jsem viděl i hodně komerčních nebo marketingových akcích založených na geocachingu.

  Popularizace ale má i kladné stránky, geocaching se ve většinové společnosti bere a lidi na vás nekoukají jako na podivíny, co \"hledají krabičky v křoví\". Funguje lepší servis ohledně geocaching produktů, je lepší podpora ze strany výrobců GPSek, jsou organizovány pěkně propracované geozávody, ...

  Konkrétně můj klub myslím že nikomu neuškodí, máme v klubu samé chytré lidi, kteří rozhodně nebudou nikde krást kešky. Některé z nich to určitě nadchne a budou mít tělocvik, který hned tak někdo nemá.

 • 20:34, 17. 10. 2010

  Tania

  Ahoj!
  Jsem studentka ČVUT, takže jsem tuhle informaci měla z první ruky a upřímně... nenadchlo mě to. Jsem zaskočená, že to inicioval sám kačer.

  Nakonec to ale vyznívá docela dobře, tak doufám, že to bude rozumné a okolí keší nebude rozryté jak po nájezdu divokých prasat. Výhledově bych se ráda zúčastnila, snad bude v letním semestru zvolen lepší termín, středa je můj nejnabitější den ve škole:)

  Dík a držím palce.

  Za K-Team! Tania

 • 11:59, 19. 10. 2010

  Spyna

  S čláknem to sice úplně nesouvisí, ale objevil jsem dokonce už i Magisterskou diplomku (vzniklou na Filozofické Fakultě MUNI) na téma Geocaching. Docela mě to zaskočilo, co vy na to??? Název je \"Geocaching - Pravidla, principy a možnosti využití informačními pracovníky\".

  http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/Diplomova_prace.p df

  Zběžně jsem pročítal část využití a i když je to psané docela s rozumem, jsem z toho přesto nějaký rozpačitý...

 • 18:20, 21. 10. 2010

  Bohusz

  Božíčku... :-|

 • 00:13, 27. 10. 2010

  minarjo

  Tak Botlíkovou pozdravuj 9Klidně mým nickem ona bude vědět :)), Geocaching jsem ji na ČVUT naučil v TV předmětu Turistika (výlet 1x za 14 dní na okraji Prahy cca 12km) a pak i o TV letním turist.kurzu ve Slovenském ráji já osobně :). Dokonce i s ovládáním GPS a tehdy i oblíbeného Skrýšotlače u ní ve FTVS kanclu na PC jsem jí pomáhal :) A zalíbilo se jí to, že právě říkala že nějaký grant na nákup GPS a šlo by to, tak jí k tomu někdo přivedl no :)
  Lovům zdar!

 • 18:17, 30. 10. 2010

  to su ze mě děláte srandu??
  tož ti zž se pomály může zabalit.. :-((((

 • 22:01, 14. 11. 2010

  Tasemnice

  O geocachingu se už píše i v Koktejlu. Spousta mých přátel nehraje, ale vědí velmi dobře, co to je. Fakt nejde o nic utajenýho.

 • 23:39, 26. 11. 2010

  liska

  Neda mi to nezareagovat. Jak se o GC dozvedeli ti, co nadavaji na jeho propagaci? Nadaval jim nekdo, ze se serou do nejakeho elitarskeho klubu kdz oni zacinali? GC neni zadna elitni skupinka, a hrat si na urazeneho jen pro, to, ze se pridaji dalsi lide je naprosta ubohost. Takze cim vetsi propagace a vychova tak tim jedine lepe. Zacinal jsem v roce 2003 a s takovouhle zasti jsem se nesetkal. Vylouplo se to az posledni dobou, kdyz se pridalo spousty novych lidi - asi komplex menecennosti nebo co :( Pokud chce byt nekdo neco vic, at si koupi PM, nebo at se specializuje na tezke kesky a mudly ma celkem dobre odfiltrovane.

 • 13:53, 13. 08. 2011

  Elli

  U nás na vejšce UJEP (obor geografie) máme geocaching dokonce za 2 kredity... Ještě jsem si ho nezapsala ale chystám se k tomu:-)

 • 01:55, 14. 09. 2012

  prasojta

  my se o něm taky v jedné přednášce učili a to ptosím v předmětu Vizuální kultura v mezioborových souvislostech :D

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Bacha na aligátory, jsou to mrštné potvory!