Budka

Vydáno: 24. března 2008 | Autor: Imagir | Rubriky: Geocaching s dětmi, Nejlepší keše | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Po několika „obyčejných“ keších jsem dnes objevil GCTF1Y a ten nápad se mi tak moc líbil, že jsem neodolal a jako mnozí přede mnou zkoušel telefonovat na neznámé místo neznámým lidem.

Vše podstatné zjistíte v popisu téhle keše. Jednoduše řečeno jde o to, že souřadnice skrýše zjistíte pouze tak, že zavoláte na jisté telefonní číslo a budete doufat, že telefon náhodně zvedne někdo, kdo vám bude ochoten pomoci. Dovoláte se totiž do daleké telefonní budky (nevíte ani přesně kam), ve které jsou ukryty potřebné souřadnice :-)

Volání do neznáma

Z logu je vidět, že mnozí mají značné problémy již při první fázi, takže jsem se obával dlouhého telefonování a ani nedoufal, že budu mít štěstí tak brzy. Po několika pokusech se na druhé straně drátu (tohle šlo fakt ještě drátama) ozval nějakej kluk, který byl evidentně překvapen mou prosbou a furt vyzvídal vocojakogou :-). Naštěstí byl mladý, důvěřivý a v pohodě (Né jako kdysi paní u vily bratří Čapků, která v nás viděla teroristy.) a požadované číslo s mírnou nedůvěrou nadiktoval. Slušně jsem mu poděkoval (asi fakt netušil proč) a zavěsil.

GeoRobot opět v akci!

Hned po obědě jsme posíleni kachnou se zelím vyrazili s GeoRobotkem na vyluštěné souřadnice. GeoRobotek se mnou stále zvládá téměř všechny keše, ale dnes měl fakt blbej den a vyžadoval výstup na kopec metodou „pytelbrambor“... takže jsem ho hodil přes rameno a funěl nahoru. Poslední dobou bohužel GeoRobot nějak hapruje, ale zákonem garantovaná záruční doba 24 měsíců již dávno vypršela :-(. Zkoušíme i metody upgrade firmwaru prostřednictvím pobytu ve školce, ale jeho systém je stále nevyzpytatelný i po několika úderech autíčkem na setrvačník do hlavy, které tam náš GeoRobot inkasoval. Nejhorší je, že stále nekontrolovatelně roste, čímž se bohužel zvyšuje jeho hmotnost.

Máme ji!

Kopec naštěstí nebyl z nejvyšších, takže keš neodolala. Souřadnice zjištěné telefonátem byly OK a zaměření bylo naprosto přesné. Tomuhle říkám zábavný geocaching a autorům posílám svůj dík! Udělat budku mezinárodně, tak se sranda při zjišťování souřadnic ještě umocní :-)

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCTF1Y

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 08:16, 01. 04. 2008

  Geralt

  Sakra, takový štěstí. Já kolem té budky každou chvíli chodím, a stále nezazvoní a nezazvoní :-D A řekl bych, že je nás víc.

 • 14:33, 25. 05. 2008

  Kérés

  Jojo, kam se hrabou pařezy a dutiny v kořenech stromů :D

 • 22:42, 24. 06. 2009

  Eskaver

  Vzhledem k tomu, že už dlouho o práci ne a ne zakopnout, přiživuji se brigádně v oblasti telemarketingu. A proto, když mi kdosi Budku předhodil, nebyl problém opřít se v židli, vytočit číslo a na třetí pokus profesionálním vyškoleným hlasem, intonací a dotěrností se dožádat výsledku. Mladý muž hned z počátku dostal slib, že mu přes linku protlačím za číslo čokoládový bonbón, ale na konci ho už nechtěl :-)
  Ale ještě jsem si pro ni nezašla...

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže Menorky