24 hodin Le Cache aneb napříč Brnem tam a zpět

Vydáno: 23. března 2009 | Autor: MiKa Team | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Nápad na akci, o které bude v tomto článku řeč, vznikl při našem posledním listopadovém geozátahu v Drážďanech, kde jsme již podruhé ve složení MiKa Team, Luckyn, Hradník, Lonos a JohnnyM. plenili, co nám přišlo pod ruku. Prvotní vtip o čtyřiadvacetihodinovém geomaratónu, ve kterém bychom stihli odlovit nejméně 100 keší, se ale celkem rychle ujal a z bláznivé myšlenky se rychle začal klubat zátah roku.

Přípravy na akci začaly už v lednu, asi dva měsíce před plánovaným datem výjezdu. Parametry našeho „zájezdu" jsme nastavili celkem jednoduše. Odlovit v sobotu od půlnoci do půlnoci co nejvíce keší, bez spánku nebo zastávky na jídlo. A samozřejmě se nijak nerozdělovat, ale odlovit všechny keše pěkně pohromadě. Jako úspěch jsme si stanovili 100 nálezů. Protože je na podobnou akci zapotřebí hustě zakešované lokality a všichni se pohybujeme pravidelně v Praze a jejím okolí a máme tudíž v těchto místech splněno, ukázalo se ideálním místem Brno.

Zajistit ubytování byla ta jednodušší záležitost, i když i to dalo ve městě plném zlatokopů chvilku shánění. Daleko větší práci dalo vyluštit všechny mysterky, připravit seznam všech keší, vytipovat místa pro parkování a naplánovat optimální trasu. Díky tomu se Hradníkovo sídlo změnilo na několik dnů v plánovací centrálu, za kterou by se nemusel stydět ani Napoleon. Mapa Brna v životní velikosti, vlaječky zapíchané přesně na pozicích zákopů v podobě krabiček a hodiny studování terénu se staly součástí všedního dne. Kvůli koordinaci jsme si zřídili internetové stránky, samozřejmě chráněné heslem, kde jsme shromažďovali veškeré údaje o stavu příprav, luštění, ubytování i designu. V mezičase se o akci dověděli další přátelé a tak se náš tým rozrostl na tři auta o MilduPajdu, Mikisi a Čambise. S blížícím se datem odjezdu jsme postupně dolaďovali i nejmenší detaily a nervozita i natěšenost stoupala. Náš itinerář, domácky „fahr-plan", obsahuje celkem 165 tradičních, mystery, multi nebo earth keší, s obtížnosti 1 - 5 a terénem 1 - 4.

V pátek 13. března konečně nastává den D. Nebo spíš den G? Po páté hodině odpolední se všichni sjíždíme u chaty za Brnem, ubytujeme se a dopřáváme si Betčinu výbornou rajskou s knedlíky. JohnnyM. rozdává předtištěné seznamy naplánovaných keší, do kterých si budeme zapisovat časy a poznámky, Mikisi představují geotrička připravená speciálně pro úspěch celé akce, Luckyn s MildouPajdou vytahují barevně vytištěné helpbooky s vybranými snímky z družice a konzultujeme poslední nuance. Díky skvělé náladě jsme večerku naplánovanou na osmnáctou hodinu o několik hodin protáhli, což má za následek, že většina z nás usíná asi na 50 minut a probouzí se ještě v horším stavu, než kdyby spát vůbec nešla. Hodinu před půlnocí je už v kuchyni čilý ruch, vaří se káva a čaj do termosek a kontroluje se stav sirek, které si plánujeme strkat do očí, aby se nezavíraly. Po prvních testech však konstatujeme, že to nepomáhá.

Vyrážíme v koloně v pořadí určeném fahr-planem a veškeré funkce jsou přiděleny. Pro životaschopnost celé akce byly stanoveny některé funkce, které měly předejít chaosu. Byl určen razítkovač (Čambis), který krom společného logovacího razítka ukryl do své klokaní kapsy i z chaty zapůjčené dřevěné prkénko, jakožto tvrdou podložku pro krásný otisk, fotoreportér (zprvu určeného Lonose během noci vystřídal Mike), který zaznamenával úspěchy a logování jednotlivých keší a pak další a další funkce. Jmenovitě to ještě byl navigátor a zbylí členové se automaticky zařadili do řad kibiců. Těsně před půlnocí parkujeme na parkingu P1 u keše A1. Ve vysílačkách znějí kódy, které by jen těžko luštil i sám velký 007.

Zbývá přesně minuta do půlnoci. V tuhle chvíli už stojíme na souřadnicích první keše a čekáme, až se noc přehoupne do následujícího dne. Čambis v roli hlavního razítkovače natěšeně mává malým dřevěným prkénkem a už se nemůže dočkat, až provede historicky první otisk do logbooku kešky v prozatím klidném geoměstě - v Brně. A je to tady. Odbíjí půlnoc a nechybělo moc, abychom první keš vytáhli z jejího úkrytu pouze silou soustředěných pohledů. První nález přesně v čase 0:00 je předzvěstí úspěšného lovu a my dobře víme, jaké tempo musíme udržet, abychom se přes stovku do následující půlnoci přehoupli. Co se ale odehrálo, během následující hodiny, nečekal snad ani ten nejoptimističtější člen výpravy. Lovíme už osmou keš a už vůbec nikdo nepochybuje o tom, že stovku překonáme, ačkoli je nám jasné, že se postupem času dostaneme i na místa s delšími přejezdy a únava udělá své.

Kolem páté hodiny ranní už někteří jedinci našeho dvanáctičlenného týmu zaznamenávají první znatelné krize únavy. Ačkoli se všichni snaží nedávat to znát, polštářem a peřinou by nikdo nepohrdnul. To už načínáme neuvěřitelnou pátou desítku nalezených keší.

Krize přicházejí a odcházejí během celého dne. Kromě chemikálií v podobě RedBullů se nám je daří nejvíce zahnat pořádnými výšlapy do kopců. Mezi ty nejlepší zařazujeme keš Budka, následovanou tradičkou Palackého vrh. Několik členů výpravy během výšlapu křičí nepěkná slova a těm veselejším se ihned vybaví jedno z prvních vydání Čtyřlístku s názvem Ďáblova stěna.

Zpestřením jiného charakteru se stává také keš Policieeeeee, ke které přijíždíme v 6:23, a stává se naší jubilejní padesátou. Nález a logování není nijak výjimečné, pokud bychom nepřijeli ke keši po polní cestě pěkně v koloně. Když se rozhodujeme pokračovat dál, zjišťujeme, že se polní cesta mění v asfaltový chodník a kvůli parkujícím autům z něj nelze sjet. A co čert nechtěl, 50 metrů od nás právě pochodují na obchůzce dva strážníci městské policie, a jak nás zmerčí, okamžitě se na nás vrhají. Ujíždět nebo utíkat nemá cenu a tak Milda operativně vyskakuje z geovozidla a ve své oranžové reflexní vestě začíná strážníkům spílat, co to tu mají za pořádek, když auta parkují na sjezdu z ulice, která je dokonce i v navigaci. Strážníci se nejprve nevěřícně dívají na displej Mildova Colorada, pak nahlížejí do všech aut, kde na prstech počítají celkem 3 další Colorada, jednoho Oregona a dvě PDAčka s TomTomem. Nezbývá jim než usoudit, že asi opravdu bude problém na jejich straně. Že by se spletlo najednou tolik navigací, to přece není možné. A proto začínají dupat do trávníku, jestli je dostatečně pevný, abychom se mohli otočit. Dokonce nám chtějí i pomoct s cílem naší další cesty a tak nám doporučili pěkný parking na nedaleké trolejbusové zastávce u následující keše, o které samozřejmě nemají ani potuchy.

Během dne potkáváme i několik kačerů kolegů. Ale není mnoho času na přátelské popovídání a tak po chvilkovém oddechu se vždy vrátíme k našemu tempu (aritmeticky určeného na minimálně 4,16666 keše za hodinu). Až na asi dva případy se nám i daří dodržet plánem nastavenou dobu dohledávání - maximálně 7,5 minuty. Prostě teoreticky jsme měli akci zmáknutou předem a tak nás v terénu nemohlo nic překvapit. O jediné překvapení, ale velmi milé, se postarala asi nejdůmyslnější keš Brna u Starobrněského kláštera a to tím, jak moc se vymykala provedením.

V druhé půlce dne se už tempo výrazným způsobem snižuje. Svůj plán 100 keší ale přesto splňujeme už v půl páté odpoledne a nikdo nejeví sebemenší známky toho, že by chtěl přestat. Neprší a teplota je rozumná, tak proč bychom to také dělali. Každý si svou minikrizí prochází jindy a tak v době krize toho druhého je mu celkem slušnou oporou. Řidičům na únavě přidává i množství uzavírek a objížděk, které nebyly uvedeny na stránkách ÚAMK a tudíž nebyly zahrnuty v plánování tras. Pomalu se opět vracíme do centra, nebo do jeho těsné blízkosti. Shluky keší byly při plánování označeny písmeny abecedy od A do J a v každém shluku ještě očíslovány. Trasa byla navržena tak, že jsme po půlnoci prováděli odlov v centru, kde se předpokládal noční klid na hledání a s přibývajícím časem jsme se posunovali více na periférii, kde se dal předpokládat klid na odlov i ve dne. K večeru tedy mělo být Brno obkroužené a my se měli opět stahovat k centru.

Přichází asi nejtěžší část naší akce. Je už tma a my máme za sebou přes 20 hodin lovu. Únava už je vidět na každém z nás a ne každá věta, co opustí naše ústa je srozumitelná pro ostatní. Trasa akce se již pomalu stáčí směrem k naší chatičce a my se už všichni moc těšíme, až zaparkujeme před ní.

Zbývá nám hodina a půl a jsme na poslední stránce sedmnáctistránkového seznamu. Poslední keš logujeme v čase 22:36 a přemýšlíme, co dál. Na kontě máme 135 nálezů, 3 DNF, 13 keší ve stavu disable a 15 keší, které jsme operativně z různých důvodů vyřadili. Keše došly, s čímž jsme ani náhodou nepočítali. Návrhy ve smyslu připojení na internet a stažení několika krátkých multin po chvíli přehlasovává rozhodnutí Hradníka - velitele skupiny. Jedeme domů na polívku.

Teplé domácí jídlo nám vlilo novou sílu a tak jsme mohli často za hlasitého smíchu rekapitulovat, co se dnes událo. Ačkoli je nám jasné, že nás mnoho lidí za podobný styl kešování odsoudí, my jsme si dnešní den náležitě užili. Dobře víme, že pomlouvači ve fórech jsou většinou zakomplexovaní lidé plní mindráků, kteří více kibicují, než loví a nemá cenu jim cokoli vysvětlovat. Tvrdé kritice neujdeme :o). Možná si většinu keší nebudeme pamatovat, ale bohužel musíme konstatovat, že vzhledem k jejich kvalitě bychom si je nepamatovali ani v případě, kdybychom lovili jednu denně. Městská mikra na nic neříkajících místech bohužel v Brně převládají, ostatně stejně jako v každém větším městě kdekoli v Evropě. Výjimky se ale samozřejmě našly a jsme za ně rádi.

Na závěr trochu statistiky. Během 24 hodin jsme ve 12 lidech a 3 autech odlovili 135 keší, z toho 83 tradiček, 51 mysterek a 1 earth keš. Z toho bylo 6 bez určení, 78 keší micro, 37 small a jen 14 regular. Dvakrát jsme použili nápovědu na telefonu a jednu promoklou kešku jsme nahradili vlastní novou krabičkou ve vodotěsném provedení. Co jsme si ale hlavně odnesli? Skvělé zážitky a spoustu zábavy, kterou jsme si s kamarády užili.

Jaro je tu a teď nás čekají zase výšlapy do přírody na místa člověkem neposkvrněná. S blížícím se podzimem ale určitě vymyslíme zase něco dalšího. Co třeba Bratislavský Nonstop Víkend?

 

Autor: MiKa Team

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 14:39, 23. 03. 2009

  Imagir

  Tak to je úlet. Za jeden den víc keší než my za rok :-)))
  Kritice možná neujdete, ale mě například je celkem jedno, jakým stylem kdo loví a jak rychle... Podstatně víc mi vadí, že přibývá hrozně moc uplně nudných a zbytečných keší bez nápadu. Jako by byla snad povinnost jich založit co nejvíc. Dřív platilo, že cache = zajímavé místo. Dnes ani náhodou.
  Z tohodle důvodu třeba na mikrokeše ve městech kašleme... Co třeba založit \"Hnutí za zrušení špatných keší\"? :-)

 • 14:55, 23. 03. 2009

  hradnik

  Když si to takhle čtu, zase se mi vybavují ty nezapomenutelné zážitky. Ještě jednou díky všem, kdož do toho s námi šli - bylo to BOŽÍ!

 • 15:23, 23. 03. 2009

  MildaPajda

  Kdyz jsem to ted procital, mam husi kuzi....
  fakt to bylo dobry!
  Jeste jednou diky za super akci!

  Kdyby ste/jsme planovali silenou: 100/12hod nebo 200/24hod nebo 48hod tak jdu do toho zas!!! ;)
  Pocitejte se mnou!

 • 15:53, 23. 03. 2009

  vejvarka

  Teprve začínám,ale tohle je paráda. Podobnou akcičku bych ráda zažila, jen tak dál...

 • 16:36, 23. 03. 2009

  maaaca

  Moc hezky cteni. Muj rekord zatim je 57 v Olomouci, ale to jsme zacli po devate rano, absolutne bez planu a minimalne hodinu zabral obed. Ale chystame se do Plzne...

 • 16:37, 23. 03. 2009

  haggaeus

  Mapa Brna v životní velikosti?
  Ja teda Brno znam jen z prestavek kdyz se jede autobusem na Slovensko - na Zvonarce nebo u te pumpy v polich, ale mam dojem, ze by se do Horomeric neveslo.
  Pekna reportaz, i kdyz sam motocachingu neholduju, tak verim, ze jednou za cas muze byt takovyhle extremni vypad zabavny, jeden z mnoha zpusobu \"jak hrat vystredni hru jeste vystredneji\" :)

 • 17:08, 23. 03. 2009

  mikisi

  Byla to bomba akce, muzem potvrdit. Vysledek predcil vsechna nase ocekavani, nejen co se poctu kesi tyce ale i legrace, co jsme si uzili. Dekujeme vsem zucastnenym a priste se opet radi pripojime a tu zabavu s Vami uzijeme.

 • 17:33, 23. 03. 2009

  Lonos

  Kez nam jeste nekdy neco takoveho postesti a nejlepe s jeste vetsim skore. :-) Jeste bych dodal, ze ac jsem rezignoval na funkci fotoreportera az velice dobre jsem se zhostil funkce dohledavace... :-D

 • 19:04, 23. 03. 2009

  MiKa Team

  Doplňuji, že spoluautorem článku je i Hradník, ale kvůli databázovým kolonkám se to tam nějak asi nevešlo. Každopádně i my jsme si užili spoustu legrace a těšíme se přístě zas ;o)

 • 21:20, 23. 03. 2009

  Gedzita

  Senzační reportáž, to musela být bomba akce :) Na rejpaly kašlete, hlavně že jste si užili vy!!!

 • 22:50, 23. 03. 2009

  Krkovicka

  Ja je videl zhruba ve ctyri odpoledne, chtel jsem se k nim jen na chvilicku pripojit ale bylo to jak nastupovat do rozjetyho rychliku, po druhe kesi s nimi uz jsem mel vlasy rozevlaty, motor prehratej a kdyz se mi ztratili nadzvukovou rychlosti kdesi v modrem dymu, vyrazil jsem solo na svych pet a domu(.-) , doma si vyznamne tukali na celo, jako co ses tam pletl, to bylo jasny, ze si s tebou nezajdou na kafe a takovy podobny pindy(:-)), no znate to.
  Myslim ze to meli dokonale zmaknuty a ze jim dosel seznam kesi je nakonec dobry, mozna by pak o pulnoci padli na hubu, v nejlepsim se ma prestat, ne? No a k tem vecnym kritikum kombajnovani - vzdycky nekdo musi byt lepsi, mit vic nalezu, nekdo to ma rad takovy a nekdo zase makovy, nekdo zaklada kese na skale, nekdo na smetaku a taky IT kese, nekdo nic.....no tak se s tim sakra smirte! a hned vam bude lip na svete(:-))

 • 23:44, 23. 03. 2009

  Petr

  Musím říct že mě to asi inspirovalo. Většinou lovím v přírodě protože městské kešky nemám rád, ale takto si \"vyčistit\" okolí přechodného bydliště by nebylo marné.

 • 16:50, 24. 03. 2009

  H+

  Tak to je super akce! Gratuluju z vychodnich Cech (ted teda jeste o kousek dal z vychodu) a muzu rict, ze me to malinko inspirovalo. :) My sice obvykle kombajnujeme v trosku vetsi pohode (jak psal maaaca), cas na jidlo a zelenou si udelame skoro vzdycky - ale proc to jednou nezkusit vic hardcore?

  Vzhledem k odlovenosti Brna pripada v uvahu Plzen nebo nejaka cizi metropole - kde je zase na houby vzhledem k internetovani a pripadnym pratelum na telefonu.

  A i pekny vlakno na gc.cz jste inspirovali - jak rikam, gratuluju! ;)

 • 17:09, 24. 03. 2009

  Geret

  Akce to byla dozajista skvělá, ale přeci jen asi budu jeden z těch, kteří budou trošku kritizovat, ale vůbec ne kvůli stylu kešování. Myslím si, že po krátký spánek + takřka 24h na nohou + řízení auta je nezodpovědnost, která mohla mít nemilé následky

 • 18:50, 24. 03. 2009

  MiKa Team

  Mohu Te Gerete ujistit, ze ridici byli pod duslednou kontrolou ostatnich clenu tymu. Vsak ani jeden clen posadky se nechtel zabit ;o) Za sebe muzu rict, ze ackoli jsem mel chvilema dost, nikdy to nebylo tak nadoraz, abych usinal behem rizeni. Kdyz jsem dojel s kolegou do Kaunasu a zpatky bez prestavky, 24 hodin po Brne oproti tomu nebyl velky problem ;o)

 • 19:15, 24. 03. 2009

  krtko86

  Pekny fanatizmus... Ked budete planovat Bratislavu, prosim ozvite sa mi - ako domorodec by som sa k vam rad pridal :) Mozem posluzit pri planovani, myslim celkom slusne. Ale na mysterky mozog nemam :)
  Zdravim MilduPajdu, kedy prides na kafe? (GC1M056)

 • 21:52, 24. 03. 2009

  MildaPajda

  Co se spanku za volantem tyka, tak to nehrozilo... prejezdu bylo opravdu malo! Resp... nebyly v takovem rozsahu aby clovek mohl \"vypnout\" nebo nedejboze usnout!

  To Krtko: presny termin nevim, ale urcite dorazim!... ;) PC pro pobocku uz mam pripravene.. ;)

 • 23:02, 24. 03. 2009

  Marazd

  Když jsem se o téhle provedené akci dozvěděl, tak jsem se naštval, protože mě někdo předběhl s nápadem. Na přelomu ledna a února jsme začali plánovat zcela stejnou akci na léto - 24 hodin v Brně aneb Pokus o Kombajn 100.
  Když jsem si však o téhle povedené akci přečetl, tak jsem se zklidnil - my plánovali jen jedno auto a 4 chlapy a k takové dokonalosti bychom to asi těžko dotáhli!
  Musím smeknout před precizní přípravou.

  LOVU ZDAR!!!

 • 15:25, 25. 03. 2009

  fotrik

  Hola hola, gratuluji k rekordu, ktery byl toto pondeli prekonan vypravou do kraju britskych ve slozeni Drastak, Endici, Honny a fotrik. ;-)

 • 17:44, 25. 03. 2009

  MichajlPetrof

  DOBRE VY! :-)

 • 19:21, 25. 03. 2009

  hradnik

  Gratuluji britské výpravě, ale jak jsme již psali, v cizině to není první akce. Ale na druhou stranu jsme moc rádi, že nebudeme sami a že se náš nápad (holt jsme s ním v ČR tak nějak začli) líbil. Nemusí se to přehánět, ale jednou za čas je takováhle akce docela parádním okořeněním té naší krabičkománie. Pak je ještě otázkou, zda cizinci neloví stylem \"team\", kdy každý z teamu loví současně jinde a pak sčítají. Tento typ odlovu totiž dost odsuzujeme. Naše akce proběhla podle námi sepsaných regulí stylem, jakoby jsme měli jen jednu GPSku. Jedno razítko u nás bylo samozřejmostí.

  Přidávám vtipný odkaz...
  http://www.venstim.cz/?4bc1f80da5e2270cce441823f4b 83c92
  jen taková legrácka. Třeba se to někomu bude taky hodit :o)

 • 08:17, 26. 03. 2009

  Endici

  Zdravíme kolegy a gratulujeme k výkonu.

 • 13:49, 31. 03. 2009

  Lenka H.

  Fakt origoš akce. Jen nechápu, jak se oběhne mysterka za pár minut, když někdy nejsou stage úplně u sebe...
  Jinak bych se ráda zeptala účastníků geoKombajnu: KTERÉ KEŠE SE VÁM V BRNĚ LÍBILY NEJVÍC ???

 • 15:12, 24. 04. 2009

  Saludo

  Pěkné, velmi pěkné.
  Loni jsme si udělali podobny 24hodinovy vylet do Vidne, ale ne s tak dukladnou pripravou, spis jen ze zvedavosti, jestli se to da ... a jestli to zvladneme :)
  Rozhodnuti na odjezd padlo tak rychle, ze jsme meli v telefonu vsehovsudy 36 kesi a dali jsme jen polovinu (z toho jednu dvakrat, kdyz jsme nasli tradicku nejen novou, ale i dva roky \\\"ztracenou\\\"). Ubytovani jsme neresili, pritelkyne skousla 2 hodiny na lavicce u Pratru :-D
  I kdyz to tedy nebyl zadny kombajn, uzili jsme si to a tak verim, ze v takovehle grupe bylo o zabavu postarano...

 • 14:31, 16. 05. 2009

  TOREX

  Gratuluji ! Po zvládnutém geokombajnu, vím co jste prožili. Ti co to nechápou to možná nepochopí nikdy. Ti ostatní ? Pokud se ptají, proč to děláte tak jak to děláte, tak stačí jednoduchá odpověď. Máme z toho radost. A žijeme jen jednou !! Dělejte to to tak jak to cítíte, hrajte si jak vás to baví. Přeji vám na dalších akcích dobrý signál :-)

 • 21:44, 21. 05. 2009

  LuLuk

  Juu, clanek me hodne pobavil. Je videt, ze jste si to uzili a vo tom to prece je. Ja si Brno kombajnuju po desitkach pri kazde navsteve. Sice pomale, ale za to jiste :-D Klobouk dolu pred vasi precizni pripravou. Hlavne zminka o mape v zivotni velikosti me pobavila.

 • 09:45, 05. 06. 2009

  Hanka-Nett

  Mě se ten Váš nápad hodně líbil, taky bych chtěla něco takového zažít.

 • 15:53, 11. 06. 2009

  Or_Mi

  No nevím, takový styl kešování by se mi nelíbil. Určitě všichni neluštili všechny mysterky a určitě všichni nečetli všechny listingy, takže vždycky většina lidí přišla ke kešce jako slepý k houslím a lovila kešky, aniž by tušila k čemu se vztahují. Spíš mi to připomíná kešové obžérství. :-)) Sám v životě dávám přednost kvalitě před kvantitou. Ale pokud to někomu vyhovuje, je to každého věc jaký styl si zvolí.

 • 22:39, 14. 06. 2009

  hradnik

  A jéje, pan Or_Mi se pasoval na funkci samozvaného soudce. Když nevíš, jak přípravy probíhaly, prosím tě, schovej si své úvahy. Listingy četl každý několikrát. Příprava akce trvala od prosince do odjezdu. Luštění probíhalo společně. Ono si zkus naplánovat takovouhle akci...když ti furt keši disablují a tady vznikne kousek od téhle nová a tady ta je sice disable, ale fyzicky tam je...je to k zbláznění.
  Asi jsi nepochopil o čem tato akce byla. Hlavním cílem bylo zkusit si to. A jelikož většina z naší výpravy ví, že městské keše jsou většinou o ničem, padla volba na město. Ano i tady se najdou vyjímky a pár keší bylo povedených, ale naprostá převaha \\\"podprůměrně průměrných\\\" keší nás utvrdila v tom, že jsme udělali dobře.
  Ono hlavní kouzlo gecachingu je v tom, že si v něm najde každý to, co chce. A my máme radost, když je dobrá parta, prima zábava a to, že kešku najde (v terénu) jeden a ostatní se zalogují bereme jako normální věc. Přijde mi totiž hodně přitažené za vlasy, když ji jeden najde, zaloguje se, přikáže ostatním se otočit, kešku schová a pak sleduje, jak ji ostatní zase hledají. Ale jak říkám, každý si najde v téhle hře, co se mu líbí. Jen mě zvedá ze židle, když někdo absolutné nic neví a píše tohle:\\\"Určitě všichni neluštili všechny mysterky a určitě všichni nečetli všechny listingy, takže vždycky většina lidí přišla ke kešce jako slepý k houslím a lovila kešky.... Prostě to slovo URČITĚ mě tam dost vadí. Ale jinak díky za názor. Jen si myslím, že až budeš kešovat déle, než ten měsíc, tak poznáš, že kamarádství a společnost při odlovu je o dost zábavnější a přínosněkší, než samotářské odlovy.
  Já osobně ti přeji hodně štěstí při kešování a hodně pěkných keší.

 • 10:52, 16. 06. 2009

  tomarctus

  Gratuluji, vaše logy co by Brňačka v keších potkávám. To musel být správňácký adrenalin. Já jednou dala v Praze kterou neznám 15 keší za 5 hodin bez GPS a měla jen jedno DNF ale to bylo pěšky bez jakéhokoliv dopravního prostředku. Musím ale podotknout, že pražské keše jsou zrovna tak o ničem. Snad jen ta Vltava na žebříku a Expo mě nadchlo. No možná jsem měla smůlu a na ty záživné zrovna nenatrefila. Rozhodně jste podali obdivuhodný výkon a Fandím vám. Jen tak dál, vzhůru na Bratislavu. Na množství nehleďte a nepřátel se nelekejte. Tomarctus

 • 21:10, 05. 07. 2009

  PES01

  panove a mozna i damy, ja pred vama smekam! Tohle je proste mega akcicka! :-)

 • 03:41, 29. 07. 2009

  pgnext

  nezbývá, než pochválit dobrý nápad a samozřejme závidím partu.
  Dosud jsem nechápal, jak může někdo odlovit třeba 40 keší a co z toho vůbec má. Já jsem jednou odlovil 12 a dosud mě mrzí, že jsem si neužil každou zvlášť, naplánovat, vyrazit, někdy i víckrát, bez GPS.. Ale teď chápu, že tady šlo hlavně o recesi, dobrou zábavu a navíc s poctivou přípravou i lovem. Takže good, chválím semknutost a odhodlání, jen tak dál.
  Pobavil mě mimo jiné příběh s cliftony. Hezky sepsáno, dík.

 • 09:50, 05. 12. 2020

  SEO

  It’s difficult to acquire knowledgeable people on this topic, but the truth is could be seen as guess what happens you are speaking about! Thanks
  Mega888 game client download
  https://918kiss.plus/mega888/

 • 10:54, 08. 12. 2020

  SEO

  I continue to read blogs like this, because I am trying to better my ability to write great article, this is an awesome example. I apologize, but I will be trying your style of writing in my work(if possible). I learn from the best and forget the rest.
  먹튀검증
  https://i-m4.com

 • 06:40, 13. 12. 2020

  Andy

  Sweet website , super layout, really clean and utilize genial .
  918kiss xe88 android
  https://918kiss2.com/

 • 06:48, 20. 12. 2020

  Andy

  Strange this post is totaly unrelated to what I was searching google for, but it surely was once indexed at the first page. I suppose your doing something proper if Google likes you enough to place you at the first page of a non related search. 918kiss kiss918 apk download

 • 14:37, 20. 12. 2020

  uzair

  I was looking through some of your blog posts on this website and I conceive this site is very informative! Keep putting up.
  토토사이트
  https://anjun1.net/

 • 14:13, 24. 12. 2020

  andyfox6780

  I am glad to be a visitant of this gross web blog ! , regards for this rare info ! .
  파워볼사이트
  https://club-powerball.com/

 • 13:30, 29. 12. 2020

  Andy

  I am glad to be a visitant of this gross web blog ! , regards for this rare info ! . 918kiss

 • 07:56, 02. 01. 2021

  uzair

  I think so. I think your article will give those people a good reminding. And they will express thanks to you later
  먹튀검증커뮤니티
  https://www.toblin.net

 • 13:15, 05. 01. 2021

  Andy

  I like this web blog very much so much great information. “It’s a poor sort of memory that only works backward.” by Lewis Carroll. ThemeForest Coupon

 • 09:08, 16. 01. 2021

  seo

  Nicely, that is certainly good, nonetheless how about further alternatives we’ve here? Can you mind composing yet another article relating to them all furthermore? Appreciate it!
  cold stone francise
  https://1851franchise.com/thecounter/interview-nic ole-rayborn-vp-of-franchise-development-at-kahala- brands-2708457

 • 11:24, 23. 01. 2021

  Andy

  I discovered your blog internet site on yahoo and check a few of your early posts. Continue to keep on the excellent operate. I simply additional the Feed to my MSN News Reader. Looking for toward reading more within you afterwards!…

 • 11:25, 23. 01. 2021

  Carrlo

  I came across your blog internet site on google and check a few of your earlier posts. Continue to keep up the extremely good operate. I just additional up your RSS feed to my Windows live messenger News Reader. Seeking toward reading much more from you afterwards!?-
  Autoankauf Kassel

 • 12:47, 24. 01. 2021

  uzair

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything such as this prior to. So nice to locate somebody by incorporating original ideas on this subject. realy thanks for starting this up. this amazing site is a thing that is needed over the internet, a person after some originality. useful project for bringing something new to your net!
  App for kiss918 and 918kiss
  http://m-918kiss.com/

 • 12:56, 01. 02. 2021

  Kingseo12 Kingseo12

  On this very topic, I try update my blogs almost like I’m speaking to somebody or talking to that reader directly as I consider it helps engage people a lot more than writing content formally especially when my own blog is based around the goings ons, daily thoughts and research about this somewhat controversial concern. I discovered that I nonetheless need to use more of the methods you have mentioned in this posting. Autoankauf Gummersbach

 • 06:41, 10. 02. 2021

  Roman khan

  I found your blog site on google and examine a couple of of your early posts. Proceed to maintain up the very good operate. I just extra up your RSS feed to my MSN News Reader. Looking for forward to reading extra from you afterward!? I am often to running a blog and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your website and preserve checking for brand new information. tmdhosting uk review

 • 06:58, 10. 02. 2021

  anus

  Many thanks for creating the effort to discuss this, I feel strongly about this and love learning a great deal more on this subject. If possible, as you gain expertise, would you mind updating your website with a great deal more info? It’s really useful for me. Hostinger Review

 • 12:40, 16. 02. 2021

  anus

  I discovered your blog site internet site on yahoo and appearance some of your early posts. Always maintain inside the good operate. I just extra increase RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading far more on your part down the road!… 토토검증

 • 07:49, 17. 02. 2021

  anus

  Very interesting details you have mentioned , thanks for posting . 서산출장

 • 08:13, 21. 02. 2021

  uzair

  I have to get across my appreciation for your kindness giving support to people that actually need help with this concept. Your personal commitment to getting the solution across had become really effective and has continuously made some individuals like me to realize their desired goals. Your own insightful advice denotes this much to me and somewhat more to my office workers. Many thanks; from all of us.
  cockatiels
  https://thefinchfarm.com/

 • 11:00, 21. 02. 2021

  Andy

  Hello just wanted to give you a quick heads up. The text in your article seem to be running off the screen in Internet explorer. I’m not sure if this is a format issue or something to do with browser compatibility but I figured I’d post to let you know. The design and style look great though! Hope you get the issue fixed soon. Kudos upload files

 • 09:45, 22. 02. 2021

  Andy

  Masterminding Does this press release infringe on your copyright? It is a violation of our terms and conditions for writers to submit material which they did not write and claim it as their own. agoloo

 • 12:31, 24. 02. 2021

  Edwardfoxx11

  That being said by use it all, planet is really restored a little more. This situation in addition will this particular Skin tightening and starting to be moved and into the mood of these producing activities. daily deal livingsocial discount baltimore washington
  Florida
  https://theorlandogazette.com/

 • 11:35, 25. 02. 2021

  uzair

  Wow, this hit the nail right on the head. Great post buddy.. I can’t wait for your next article. Thanks for the great share pal. Cheers
  อ่านมังงะ
  https://www.wasabith.com

 • 06:17, 27. 02. 2021

  Andy

  Now this is weird, all jokes aside – this is the second time today that I found this blog when searching for two totally different things. Has anyone else ever done that? Meet People Online

 • 10:51, 01. 03. 2021

  anus

  Real informative and great complex body part of articles, now that’s user friendly (:. pet birds for sale

 • 09:46, 02. 03. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  If you tow a definite caravan nor van movie trailer your entire family pretty soon get exposed to the down sides towards preventing best securely region. awnings Visa États Unis

 • 11:53, 02. 03. 2021

  anus

  Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such wonderful info being shared freely out there. Austin cardiologist Natale

 • 16:52, 02. 03. 2021

  uzair

  When you sell a junk car you not only get cash, you also get undeniable proof that there is money to be made by getting rid of old vehicles. Learn some of the ups and downs of selling junk cars and start making a quick and easy buck today.
  promowanie instagrama
  http://artseven.pl/promocja-konta-na-instagramie/

 • 13:21, 06. 03. 2021

  anus

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn something like this before. So good to find somebody with some unique ideas on this subject. realy thank you for beginning this up. this website is something that is needed on the net, somebody with somewhat originality. helpful job for bringing something new to the internet! Visa Oman

 • 08:39, 08. 03. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I am continually searching online for tips that can benefit me. Thanks! vegas seo agency

 • 09:03, 08. 03. 2021

  Andy

  I have been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts in this sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this website. Reading this information So i¡¦m satisfied to show that I have an incredibly good uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I most for sure will make certain to do not forget this website and give it a look a continuing. Daniel Gordon

 • 09:14, 09. 03. 2021

  Edwardfoxx11

  What a crap. How can you call it a blog. Change the style, so it will be a bit better
  finches
  https://thefinchfarm.com/

 • 07:04, 14. 03. 2021

  uzair

  Thanks for the tips on credit repair on this particular site. Some tips i would offer as advice to people would be to give up this mentality they can buy right now and pay out later. As a society most of us tend to make this happen for many things. This includes holidays, furniture, and items we’d like. However, it is advisable to separate a person’s wants from all the needs. While you are working to boost your credit score you have to make some sacrifices. For example you are able to shop online to economize or you can click on second hand shops instead of expensive department stores pertaining to clothing.
  Daniel Gordon
  https://www.streetinsider.com/PRNewswire/Daniel+Go rdon,+Managing+Partner+GLD+Partners+LP,+Accepted+i nto+Forbes+Business+Council/17173164.html

 • 11:30, 18. 03. 2021

  Andy

  After study many of the blog posts in your website now, and i really appreciate your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark site list and will also be checking back soon. Pls look into my site likewise and figure out what you believe. we are caribou

 • 10:52, 20. 03. 2021

  anus

  Hey! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog post or vice-versa? My blog covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Superb blog by the way! Caribou

 • 08:00, 24. 03. 2021

  Roman khan

  The big names of Bruce Willis, Morgan Freeman and the highly memorable and convincing John Malkovich unite in this quite diversified movie that has a strong humorous and human touch but soon turns out to be also a tension loaded conspiracy thriller with good special effects and action scenes. playa del carmen activities

 • 08:26, 25. 03. 2021

  anus

  Awesome! I appreciate your input to this matter. It has been insightful. my blog: how to turn a girl on desktop compters

 • 11:14, 01. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Very nice design and style and fantastic subject matter, very little else we want : D. Gulf Coast Western

 • 12:48, 01. 04. 2021

  anus

  Hey! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog post or vice-versa? My blog covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Superb blog by the way! Matthew Fleeger is the CEO of Gulf Coast Western

 • 10:32, 03. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Sweet website , super pattern , rattling clean and use friendly . Gulf Coast Western wiki

 • 11:27, 03. 04. 2021

  anus

  We would like to thank you just as before for the stunning ideas you offered Jesse when preparing her own post-graduate research and, most importantly, regarding providing every one of the ideas in one blog post. In case we had been aware of your web page a year ago, we might have been saved the unwanted measures we were implementing. Thank you very much. adopt russian blue kitten

 • 09:20, 04. 04. 2021

  uzair

  hey all, I used to be simply checking out this weblog and I really admire the idea of the article, and have nothing to do, so if anybody want to to have an engrossing convo about it, please contact me on AIM, my identify is heather smith
  Matthew Fleeger is a shining example
  https://newsblaze.com/business/latest-business/shi nging-example-growth-dallas_160617/

 • 10:17, 04. 04. 2021

  anus

  Hey! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog post or vice-versa? My blog covers a lot of the same topics as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Superb blog by the way! best remodeling contractor near me

 • 13:20, 04. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Sweet website , super pattern , rattling clean and use friendly . intercom system installation los angeles

 • 11:25, 05. 04. 2021

  Andy

  Hey this blog is not really bad. I were going to see what else you possess but I don???t have the time I’ll have to look later. reviews

 • 10:22, 08. 04. 2021

  anus

  Just a fast hello and also to thank you for discussing your ideas on this web page. I wound up inside your blog right after researching physical fitness connected issues on Yahoo… guess I lost track of what I had been performing! Anyway I’ll be back once once more inside the long term to examine out your blogposts down the road. Thanks! website

 • 08:30, 13. 04. 2021

  anus

  I like the efforts you have put in this, appreciate it for all the great blog posts. مرسول توصيل

 • 11:48, 13. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Its such as you read my mind! You appear to understand a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I believe that you simply could do with a few % to force the message house a bit, however other than that, this is wonderful blog. A great read. I\'ll certainly be back. thaicasinoreview

 • 12:09, 17. 04. 2021

  anus

  It’s not no problem finding knowledgeable people with this topic 바카라사이트

 • 13:40, 17. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I am not sure where you are getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for great info I was looking for this info for my mission. 메이저사이트

 • 09:54, 20. 04. 2021

  anus

  I enjoy you because of each of your labor on this web site. My niece takes pleasure in getting into research and it is simple to grasp why. My partner and i know all of the dynamic tactic you render simple tricks via your blog and in addition recommend response from other people on that topic while our favorite princess is certainly learning a lot of things. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re the one carrying out a superb job. Finches

 • 12:14, 26. 04. 2021

  anus

  I have realized that in video cameras, special receptors help to focus automatically. The actual sensors with some camcorders change in in the area of contrast, while others employ a beam involving infra-red (IR) light, especially in low light. Higher specs cameras occasionally use a blend of both programs and will often have Face Priority AF where the digital camera can ‘See’ some sort of face and concentrate only upon that. Thank you for sharing your notions on this weblog. buy sugar paste

 • 12:12, 27. 04. 2021

  uzair

  Good – I should certainly say I’m impressed with your blog. I had no trouble navigating through all tabs as well as related info. The site ended up being truly easy to access. Great job.. Parakeets

 • 13:11, 27. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  You have noted terribly attention-grabbing points ! ps good net site here. 토토사이트

 • 11:27, 30. 04. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  My spouse and i were very thankful that Edward managed to deal with his basic research from your precious recommendations he was given using your blog. It’s not at all simplistic to just choose to be offering techniques which others could have been trying to sell. And now we do know we now have the blog owner to be grateful to because of that. Most of the explanations you’ve made, the straightforward site navigation, the friendships you assist to create - it’s all astonishing, and it’s really facilitating our son in addition to the family imagine that that issue is pleasurable, and that’s extremely mandatory. Thank you for all the pieces! 파워볼 룰

 • 10:04, 01. 05. 2021

  anus

  sports jerseys that uses cotton and polyester fabric are much cooler to use** 파워볼

 • 11:25, 01. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Its such as you read my mind! You appear to understand a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I believe that you simply could do with a few % to force the message house a bit, however other than that, this is wonderful blog. A great read. I\'ll certainly be back. 라이브 파워볼

 • 12:57, 02. 05. 2021

  anus

  You need to take part in a tournament personally of the most useful blogs on the internet. I am going to recommend this page! 파워볼당첨번호

 • 08:31, 03. 05. 2021

  anus

  I and also my friends appeared to be looking through the excellent tips and tricks from your web page and so quickly I had an awful suspicion I never thanked the blog owner for those techniques. All the young men had been as a consequence very interested to study them and already have without a doubt been taking advantage of those things. Appreciate your getting well helpful as well as for deciding upon some excellent subject areas millions of individuals are really wanting to be informed on. My honest apologies for not expressing gratitude to sooner. over here

 • 09:27, 03. 05. 2021

  seo

  i wish to have some diamond necklace but they are quite expensive,.
  buy views on youtube
  https://buyyoutubviews.com/

 • 12:03, 03. 05. 2021

  anus

  I and also my friends appeared to be looking through the excellent tips and tricks from your web page and so quickly I had an awful suspicion I never thanked the blog owner for those techniques. All the young men had been as a consequence very interested to study them and already have without a doubt been taking advantage of those things. Appreciate your getting well helpful as well as for deciding upon some excellent subject areas millions of individuals are really wanting to be informed on. My honest apologies for not expressing gratitude to sooner. eco-friendly wedding dress

 • 09:07, 05. 05. 2021

  uzair

  ceramic floor tiles are the best, i used to have linoleum tiles but they do not last very long~ website

 • 11:16, 08. 05. 2021

  uzair

  “I am a big fan of this web site would like to go on updated” british shorthair kitten sale

 • 09:11, 09. 05. 2021

  anus

  glass dining tables will always be the best design and option that i would choose for our dining room. 바이너리옵션

 • 08:09, 11. 05. 2021

  uzair

  Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say fantastic blog!
  Locksmith in London
  https://locksmith-near-me-24.co.uk/

 • 11:02, 16. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I rattling lucky to find this website on bing, just what I was looking for : D too saved to favorites . Birds for sale online

 • 07:25, 23. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  it is a known fact that baby skin is very delicate despite it’s very smooth and soft appearance- Primary Care

 • 08:49, 25. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Somebody essentially lend a hand to make seriously articles I’d state. That is the very first time I frequented your website page and so far? I amazed with the research you made to create this particular post incredible. Wonderful job! indiana private investigator

 • 09:35, 27. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Hello! I would choose to supply a huge thumbs up with the great info you have here with this post. I will be returning to your website to get more soon. 먹튀

 • 08:24, 29. 05. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Have you ever considered about contributing on additional web-sites? may well some great content right here and I’m positive you could share a fantastic deal more if you wrote some content throughout other web sites. You’ll discover a great deal of associated web sites to check out. Only one thing to think about. I’m glad I know about it at least. vehicle history check

 • 10:09, 02. 06. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Hello Internet web site owner. I seriously love this writing and also your webpage all in all! That write-up is very clearly written and also without difficulty understandable. Your WordPress design is wonderful as well! Would definitely be excellent to discover where I can get that. Be sure to hold up the excellent work. We all need much more this sort of internet owners such as you online and much less spammers. Exceptional mate! 5G999

 • 08:00, 05. 06. 2021

  anus

  Hello! I would choose to supply a huge thumbs up with the great info you have here with this post. I will be returning to your website to get more soon. buy sugar paste

 • 08:29, 07. 06. 2021

  uzair

  Hello, Neat post. There is an issue along with your website in internet explorer, might test this¡K IE nonetheless is the marketplace chief and a big section of people will pass over your excellent writing due to this problem. ตรวจสลากกินแบ่งร

 • 13:28, 09. 06. 2021

  uzair

  While I agree with the content in – Gulvafslibning | Kurt Gulvmand , I think the positive sentiment around today is a result of a politically engineered set of circumstances. The demand for consumer loans is still poor and there is no improvement in the housing market. The developed nations are surviving on their politicians ability to just borrow and spend into their economies which is unsustainable. Regards, Melissa Moffatt. clenbuterol for sale

 • 10:50, 12. 06. 2021

  anus

  Just wanna remark on few general things, The website style is ideal, the topic matter is rattling good Exchange

 • 14:07, 13. 06. 2021

  uzair

  This site is actually a walk-through its the details you wanted about it and didn’t know who to question. Glimpse here, and you’ll certainly discover it.
  visit this site
  https://houstonembroideryservice.com/embroidered-k eychains/

 • 08:16, 15. 06. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  i use both gold and silver bracelets because for me, they are both great bracelets to wear“ hcg for sale

 • 08:33, 17. 06. 2021

  Andy

  Considerably, the post is really the greatest on this worthy topic. I agree with your conclusions and can eagerly look forward to your future updates. Simply just saying thanks can not simply be sufficient, for the fantasti c clarity in your writing. I will perfect away grab your rss feed to stay abreast of any updates. Genuine work and also much success in your business dealings!
  mega888
  https://mega888ku.com

 • 12:34, 20. 06. 2021

  uzair

  Considerably, the post is really the greatest on this worthy topic. I agree with your conclusions and can eagerly look forward to your future updates. Simply just saying thanks can not simply be sufficient, for the fantasti c clarity in your writing. I will perfect away grab your rss feed to stay abreast of any updates. Genuine work and also much success in your business dealings!
  Natural Ingredients
  https://herberall.ositracker.com/192266/14112

 • 13:05, 22. 06. 2021

  anus

  Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple tweeks would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Thanks a lot buy injectable steroids with credit card

 • 12:45, 24. 06. 2021

  uzair

  Hello i am so delighted I discovered your blog, I actually discovered you by error, while I was searching Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like to say thanks for a great blog posting and a all round absorbing blog (I also love the theme/design), I do not have time to read it all at the right now but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more. testosterone propionate buy

 • 13:19, 27. 06. 2021

  anus

  The writers simply did not give the characters an opportunity to display the complexity of the relationship. parakeets for sale

 • 10:33, 01. 07. 2021

  uzair

  An impressive share, I merely given this onto a colleague who had been performing a small analysis within this. And he actually bought me breakfast due to the fact I ran across it for him.. smile. So i want to reword that: Thnx with the treat! But yeah Thnkx for spending time to debate this, I find myself strongly regarding this and love reading regarding this topic. If it is possible, as you become expertise, might you mind updating your site with more details? It really is highly useful for me. Big thumb up with this short article!
  o poder do chá de sumiço
  https://sites.google.com/view/o-poder-do-cha-de-su mico-livro

 • 07:47, 04. 07. 2021

  seo

  The cell phone swap search products in addition to services manufactured a method at what time is definitely technically state-of-the-art however trouble-free since well in view of the fact that absolutely fast with the aim of achieve splurge of.
  more info
  http://directory.northjersey.com/__media__/js/nets oltrademark.php?d=www.itsallbee.com/2020/04/uae-du bai-currency/

 • 13:29, 14. 07. 2021

  uzair

  I am often to blogging we actually appreciate your posts. The content has truly peaks my interest. I am going to bookmark your web site and maintain checking achievable data.
  best
  https://brunohairmakeup.com/

 • 06:06, 26. 07. 2021

  chrisevan55

  An impressive share, I merely given this onto a colleague who had been performing a small analysis within this. And he actually bought me breakfast due to the fact I ran across it for him.. smile. So i want to reword that: Thnx with the treat! But yeah Thnkx for spending time to debate this, I find myself strongly regarding this and love reading regarding this topic. If it is possible, as you become expertise, might you mind updating your site with more details? It really is highly useful for me. Big thumb up with this short article!
  안전놀이터 추천
  http://sports365magazine.com

 • 10:42, 28. 07. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Cool text dude, keep up the good work, just shared this with the mates 광주 알밤

 • 07:07, 29. 07. 2021

  chrisevan55

  An impressive share, I merely given this onto a colleague who had been performing a small analysis within this. And he actually bought me breakfast due to the fact I ran across it for him.. smile. So i want to reword that: Thnx with the treat! But yeah Thnkx for spending time to debate this, I find myself strongly regarding this and love reading regarding this topic. If it is possible, as you become expertise, might you mind updating your site with more details? It really is highly useful for me. Big thumb up with this short article!
  부산달리기
  https://busan-dal.com

 • 10:14, 12. 08. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Really fighter messages are supposed to amuse offer praise into the groom and bride. First time audio system watching over the top places should also remember you see, the senior guideline of the speaking, which is your particular person. best man speeches brother Building

 • 12:52, 23. 08. 2021

  seo

  Rattling clean web site , appreciate it for this post.
  สล็อตออนไลน์
  http://jokerth888.com

 • 08:32, 26. 08. 2021

  mega888 login

 • 12:16, 30. 08. 2021

  uzair

  There are some interesting points in time in this article but I don’t know if I see all of them center to heart. There is some validity but I will take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want more! Added to FeedBurner as well…
  joker123
  https://joker999slot.com/demogame/

 • 10:11, 04. 09. 2021

  anus

  Just wish to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just great and i can assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.
  buy steroids online
  https://steroids-outlet.com/

 • 09:51, 02. 10. 2021

  chrisevan55

  You really should be a part of a tournament for just one of the best blogs on the web. I’m going to suggest this web site!
  먹튀검증커뮤니티
  https://totoscan.com

 • 12:23, 07. 10. 2021

  uzair

  Hi there, I was doing a google search and your site came up for homes for sale in Oviedo, FL but anyway, I have had a pleasant time reading it, keep it up! full movies online https://cmovie.me/

 • 12:33, 09. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  . When I originally commented on the clicked-Warn me when new tests are added box, and the comments are added and within four e-mails focus on the same reaction may in any way. you are able to contact me about this website Thanks cbd flower shops near me

 • 08:03, 10. 10. 2021

  shayan

  . When I originally commented on the clicked-Warn me when new tests are added box, and the comments are added and within four e-mails focus on the same reaction may in any way. you are able to contact me about this website Thanks 토토사이트

 • 13:05, 11. 10. 2021

  uzair

  This is the first time I checked out your blog, and honestly, compared to your other posts, Self-Publishing: The New Way or the Short-Cut? | Chronicles of A Broken Spirit is much more well-written! Keep up the good work. Regards, Ricardo Kosloski
  loweslife
  http://www.faadooengineers.com/entries/4399-Lab-Ma nuals-B-E-B-Tech-ECE?bt=5941

 • 09:14, 13. 10. 2021

  shayan

  Hi, have you ever before thought about to write about Nintendo or PS handheld?
  molded cup bra
  https://www.ladymate.com/bras.html

 • 11:55, 14. 10. 2021

  uzair

  I have bookmarked you blog page to read more from you.
  Rap news
  https://allrapnews.com

 • 08:33, 15. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I really enjoy reading on this site, it holds fantastic articles . Masteri thao dien for rent

 • 08:54, 16. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  Outstanding post, I think people should learn a lot from this web site its rattling user genial . Masteri thao dien for rent

 • 12:51, 23. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  I gotta bookmark this site it seems very useful . 먹튀검증커뮤니티

 • 10:54, 25. 10. 2021

  seo

  A nice read, but where is your rss? I might be blind but can’t see it. lol. 가입시 꽁머니 사이트

 • 12:13, 27. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  when we are looking for apartment for rents, we usually choose those with very clean rooms” degree hinges for doors

 • 06:59, 31. 10. 2021

  Abbasiseo Abbasiseo

  What a good perspective, nonetheless is not help make every sence whatsoever talking about that will mather. Every approach many thanks plus i had endeavor to discuss your own publish straight into delicius nonetheless it is apparently issues using your websites are you able to please recheck the item. with thanks again. Cd33 molecule

 • 13:00, 01. 11. 2021

  mohammad abdullah

  It’s fresh to see a proper debate online and not all just concurring with the author for a change. 스포츠중계

 • 13:06, 01. 11. 2021

  mohammad abdullah

  It’s fresh to see a proper debate online and not all just concurring with the author for a change. 스포츠중계 http://nocatv01.com/

 • 09:10, 03. 11. 2021

  seo

  Nice post. I learn some thing very complicated on different blogs everyday. Most commonly it is stimulating you just read content off their writers and rehearse a specific thing from their website. I’d would prefer to use some while using content on my small weblog whether or not you do not mind. Natually I’ll provide you with a link on your web weblog. Appreciate your sharing. 스포츠중계

 • 11:53, 06. 11. 2021

  uzair

  Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and aid others like you aided me. Giày Converse https://btsneaker.vn/giay-sneaker/converse/

 • 11:53, 06. 11. 2021

  uzair

  magnificent put up, very informative. I wonder why the other experts of this sector do not understand this. You must continue your writing. I’m confident, you’ve a huge readers’ base already! giày sneaker hot nhất hiện nay https://btsneaker.vn/giay-sneaker/hot-trend/

 • 06:37, 10. 11. 2021

  seo

  Wohh just what I was looking for, appreciate it for putting up. 안전놀이터

 • 12:42, 10. 11. 2021

  uzair

  When do you think this Real Estate market will go back up? Or is it still too early to tell? We are seeing a lot of housing foreclosures in Longwood Florida. What about you? I would love to get your feedback on this.
  work from home
  https://workfromhome24h.com/

 • 11:27, 15. 11. 2021

  anus

  My partner and I stumbled over here different web address and thought I should check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward
  luxury cars under 20 lakhs
  https://www.infoflickr.com/top-5-luxury-cars-under -20-lakh-price/

 • 07:49, 18. 11. 2021

  sEO

  Although the healing effects of cannabis have been researched and documented, the medicine is still subject to much controversy. It’s a shame that patients requiring cannabis for anxiety are often stigmatized. At Mind Research & Development we developed technology to make it easier and quicker for patients to receive their medicine through our professional global delivery service.
  buy cannabis online
  https://www.mindrnd.com/

 • 10:49, 18. 11. 2021

  shayan

  There are a handful of fascinating points on time in this post but I do not determine if them all center to heart. There’s some validity but I am going to take hold opinion until I look into it further. Good article , thanks therefore we want far more! Added onto FeedBurner too 먹튀검증 https://totosafe.net/

 • 11:14, 20. 11. 2021

  shayan

  Outstanding post, I think people should learn a lot from this web site its rattling user genial . Hindistan vizası onlayn https://www.india-visa-online.com/az/Hindistan-viz ası-online

 • 15:16, 01. 12. 2021

  bunnyjack

  Interesting point of view. I’m curious to think what type of impact this would have globally? Sometimes people get a little upset with global expansion. I’ll be around soon to check out your response.
  Daftar Judi Bola
  http://www.surfvic.com/

 • 10:01, 03. 01. 2022

  mujeeb seo

  I really like your writing style, good information, appreciate it for putting up : D. 먹튀

 • 13:00, 13. 01. 2022

  Seo

  Thanks a lot for taking a few minutes to line all of this out for people like us. This kind of article ended up being extremely helpful to me.
  먹튀폴리스 검증업체
  https://www.totoinfo1.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Keš na majáku Palagruža - tohle je pajšl majáku :-)