Výlet do Liberce

Vydáno: 15. dubna 2009 | Autor: kubiste | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

V úterý jsme jeli do Liberce. Samozřejmě nejde jen tak někam jet a nepodívat se, jaké kešky jsou v okolí. Podařilo se nám z Prahy vyrazit před obědem a tak jsme do šesti hodin měli čas pár keší obejít. Tentokrát jsem přípravu nepodcenil a vybral pár bestof před odjezdem.

První keška byla Pod oborou. Od hospody U dobráka, to byl pěkný stoupák nahoru, ale výhled na Liberec a v pozadí stále ještě zasněžený Ještěd stál rozhodně za to. Přítelkyně zase dohledala keš jako první.

(Čtenáři asi neví, jak probíhá naše lovení kešek. Já v ruce držím gps a naviguji základní směr, a většinou spolehlivě (s gps to není tak složité) dovedu na cílové místo. Pak řeknu "tady někde" a snažím se s pomocí gps dojít přesně na místo. Na místo přijdu, nikde nic, tak koukám na nápovědu, čtu logy... atd. prostě oči upřené do přístroje a přítelkyně se mezitím rozhlídne a keš má dávno nalezenou).

Chvilku jsme se pokochali a šli dál na keš Dračí vrch - stále do kopce a tak jsme byli rádi, že se cestou objevilo trocha sněhu a osvěžili jsme se koulovačkou. Vyhlídka dračí vrch stála opravdu za to. Nádherný výhled, nikde nikdo, sluníčko, nádhera. Uděláme pár fotek a jdeme na lovení keše - scénař samozřejmě stejný. Já oči přilepené k přístoji pobíhám a lovím signál, přítelkyně se rozhlídne a za chvíli volá, že ji má.

Na další keš se hrozně těším, neb jsem již četl listing - je to v oblasti kateřinského údolí, kde jsou staré továrny a keš jak jsem pochopil má být nahoře na komíně. Přijedeme tam a skutečně souřadnice ukazují na komín, kouknu na nápovědu a ta mě velmi pobaví - zakloňte hlavu. Ano, tam. Zespoda to vypadá v pohodě, žebřík je až dolu, tak neváhám a začnu stoupat. No, v půlce už si říkám, že je to nějak vysoko a když se blížím k vrcholu najednou citím že se mi třesou kolena, ale zimou to teda opravdu není. Dole jsem měl představu, že si to nahoře pořádně vychutnám, sednu si na vršku a budu se kochat stejně jako Magda Vašáryová ve známém českém filmu Postřižiny. Ale jsem rád, že se zaloguju a mizím dolů. Na projíždějící auta fakt nemávám a jsem rád, že jsem jí zdolal. Doporučuji si přečíst logy, někteří kačeři zdolávali keš za asistence policie :o)

Po super přednášce jsme měli ještě připravenou Let's go scare - night cache. Základní předpoklad - tedy tma - byl splněn a tak jsme dojeli na okraj Liberce k lesu pustili svítilny a vyrazili na severozápad. Protože směr je důležitý, raději jsem vytáhnul buzolu a směr určil podle ní. Vyrazili jsme po cestě a vydali se hledat zlomenou nesvítící lampu. Najít nesvítící lampu nebyl problém, nesvítila tam v okolí žádná, ale zlomenou...

První vypadala normálně, další také, třetí měla ulomenou lampu, hledali jsme všude možně v okolí ale navigační světla nikde... Ušli jsme asi kilometr a jediný navigační světla, které jsme uviděli byl osvícený Ještěd, ale jeho světla nás nezlákala (asi proto, že to k němu bylo ještě dost výškových metrů...) Konečně jsme našli zlomenou lampu, i když zlomenou, ona spíš byla ulomená, ale v okolí opět nic... No přece to nevzdáme... vrátili jsme se tedy k výchozímu bodu a znova jsem ověřoval ten severozápad a opět ukazovala šipka směrem jakým jsme se vydali poprvé... Zkusili jsme ale pro jistotu ještě jinou cestu - co kdyby a opravdu po chvíli jsme narazili na skutečně zlomenou lampu a navigační světla na nás hezky zablikala. Zbytek už byl snadný a úspěšně jsme ve 23 hodin logovali náš dnešní poslední úlovek.

A poučení? Lepší se spoléhat na vlastní rozum, než zmagnetizovanou buzolu :o)

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1CZBW, GCZX6C, GC1H72Y

Autor: kubiste

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 10:57, 06. 05. 2009

  Qnik

  Díky tomuto článku jsem si nenechal ujít Kateřinské údolí..Díky!!!!

 • 23:04, 05. 12. 2009

  Martin Ž.

  Na zminěném komíně jsme byli také. Jde o opravdu vydařenou kešku, moc se mi ten nápad líbil.

 • 05:13, 11. 10. 2017

  jackman30

  zřejmě personál nedohlédl na to, aby se pořádně oblékli, přestože venku pěkně mrzlo. youtube mp3 org

  https://www.yttomp3.org/

 • 08:37, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  If you are able to get her to go along with this, post the location: I’m sure there are lots of Y!A users who’d like to read her stuff.

  aparelhos de ouvido
  https://www.ouviclin.com.br/aparelhos-auditivos

 • 18:37, 24. 03. 2018

  local yellow pages phone book

  much thanks to you for your fascinating infomation.

 • 10:40, 25. 03. 2018

  Robinjack

 • 13:20, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  I love the tips on this site, they are always to the point and just the information I was looking for

  Cheap SolidWorks
  http://solidworks.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:34, 28. 03. 2018

  peter

  Play Book of Ra Classic and variants along with more than 400 Slot machines by Novoline, Netent, and Microgaming without registration!
  https://www.play-book-of-ra-online.com/ https://www.play-book-of-ra-online.com/

 • 08:50, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  Reading, watching movies or plays, or similar activities that might bring inspiration.

  http://www.joecadapokerfan.net

 • 16:59, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Reading, watching movies or plays, or similar activities that might bring inspiration.

  Extra resource
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/be st-beds-for-kids/

 • 09:50, 25. 04. 2018

  peter

  I haven\\\'t any word to value this post.....Really i am awed from this post....the individual who make this post it was an incredible human..thanks for imparted this to us.
  roll container supplier http://china-rollcages.com/product-category/roll-c ontainer/

 • 09:23, 26. 04. 2018

  Ashar Seo

  This web page is usually a walk-through for all of the info it suited you in regards to this and didn’t know who must. Glimpse here, and you’ll undoubtedly discover it.

  family portrait photographer
  https://candyfoxstudio.com/family-photography

 • 09:26, 03. 05. 2018

  peter

  Crypto Coinscious provides details based on a market cap in USD and you can sort by rank, name, price, market cap, volume in 24 hours, change in 1 hour, change in 24 hours and available supply. Top Gainers show a list of top trending currencies based on last 24 hours change and Top losers show a list of most price dropped currencies from last 24 hours.
  Live Coin Watch https://cryptocoinscious.com

 • 09:39, 08. 05. 2018

  Ashar Seo

  What would most of us do devoid of the brilliant suggestions you talk about on this blog? Who else has the fortitude to deal with vital topics with regard to common visitors like me? I actually and my girlfriends are very fortunate to have your website among the ones we typically visit. Hopefully you know how significantly we love your efforts! Best wishes through us all.

  Cheap Revit 2019 price
  http://revit.cheapsoftwaredownload.net/

 • 10:23, 26. 05. 2018

  Ashar Seo

  Solid post! I actually wasn’t aware of this. It’s refreshing to read because I get so annoyed when writers put no thought into their work. It’s obvious that you know what you’re writing about. I shall definitely visit again!

  THIRD VIEW
  https://dd-wrt.com/phpBB2/profile_sec.php?mode=vie wprofile&u=423231

 • 00:25, 29. 05. 2018

  peter

  Much thanks for this valuable article. I like it.
  Science & Tech https://qrius.com/

 • 11:23, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  Can I say that of a relief to discover someone that really knows what theyre talking about on the internet. You actually realize how to bring a worry to light and earn it critical. Lots more people must read this and understand this side of your story. I cant think youre less well-known since you also definitely hold the gift.

  analyze this classic project
  http://programminghome.soup.io/

 • 10:52, 28. 06. 2018

  edward fox

  Have you considered about putting some social bookmarking buttons to these blog posts. At least for twitter. Long Lasting Hearing Aid Batteries

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

iPhone a geocaching na KorsiceFilm streaming vf