Šelmice o Vyškovském eventu

Vydáno: 2. září 2008 | Autor: Imagir | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Víte co je event? Pro vás, kterým je tento výraz neznámý, nebo pro vás, kteří jste na podobné akci ještě nebyli, je určen tenhle článek. Požádali jsme Šelmici, aby nám o jednom eventu napsala.

 

Jako geocacherka jsi celkem dost aktivní. Proč ty krabky vlastně hledáš? Pár mých kamarádek mi říká, že je to děsná kravina a nedokážou pochopit, proč je to pro nás tak zábavné. Možná bys jim to jako ženská uměla líp podat a vysvětlit...

Proč hledám krabky? Protože mě to baví :-). Navštívit místa, kam bych se jinak nedostala, je mou hlavní motivací. Taky je to fajn dobrodružství a občas i výzva překonat překážku. A hlavně nesedět doma a nekoukat jak mi roste zadek :-) Našla jsem si díky geocachingu spoustu moc fajn přátel - to je taky dobrá motivace. Jo a mezi geocacherama je spousta krásnejch chlapů :-)

 

Pořádáš Vyškovský event. Tohle setkání žádnou další propagaci nepotřebuje, protože jsou místa už dva měsíce před eventem obsazena. Proč je o setkání takový zájem? Můžeš nějak popsat event lidem, kteří nikdy na žádném nebyli a třeba ani netuší o co jde?

Tento rok je Vyškovský event již třetí v pořadí. První rok se sešlo tak 40 lidí, minulý asi 70. Tyhle lidi vždycky ráda uvidím. Mám na to takové nostalgické vzpomínky a většina jsou mí přátelé. Myslím, že to stejné pocítí každý kešer, který poprvé navštíví event a nestydí se mluvit s ostatními.

Čím zajímavý je Vyškovský event? Je se setkáním spojena nějaká další akce?

Poučena z mého prvního eventu, jsem se rozhodla eliminovat anonymitu. Podle přihlášených lidí jsem natiskla jmenovky, a každý kdo přišel si jmenovku vzal. Pokud jsem věděla i křestní jméno dotyčného, tak jsem ho připsala. Takže hned víte s kým máte tu čest a koho chcete oslovit. Letos už nebudu zjišťovat jaké kdo má křestní jméno, na to nemám čas... ale jmenovky určitě zůstanou. Další specialitou eventu byl jídelníček, upravený ve stylu geocachingu - takže bylo možno si objednat různé speciality podle názvu kešek - názvy se vybíraly podle kešek autorů, kteří se včas na event přihlásili - kešeři často ani nevěděli co si vlastně objednávají... ale myslím, že to na zábavě neubralo.

Letos se jídelníček neupravuje, ale je vybráno 10 jídel, pro které nahlášení kešeři hlasovali. (Myslím, že vařit pro 120 lidí navíc není žádná sranda, takže jsme vyšli restauraci vstříc.) Další věc, co na eventu potěší, a která zůstává, je logbook, který mi dá pokaždé hodně práce, ale je to pro mě pak úžasná památka a ráda jím listuji za dlouhým zimních večerů :-) Každý nahlášený kešer má pro sebe celý list A4, na kterém je jedna fotka vybraná z jeho galerie na gc.com a nejlépe i log z dané kešky (pokud najdu jiný, výstižný či vtipný, dávám mu přednost)... a ještě je zde výpis jím založených kešek.

Letos by si navíc každý účastník eventu měl donést nějaké geofotky, které by se měly promítat na plátno. A neměly by chybět i nově zveřejněné kešky s vytištěným listingem pro okamžitý odlov. Uvidíme... :-)

 

Setkal jsem se se zvláštním názorem jednoho geokolegy. Říkal mi, že jel na event, kde se chtěl seznámit s novými přáteli, ale že se s ním nikdo nebavil. Říkal, že tam byly skupinky cacheru, kteří mají naloveno 500 keší a víc a každej začátečník jim připadá jako jouda, se kterým se přece bavit nebudou... Hrozí tohle i ve Vyškově?

Můj první event, který jsem navštívila, taky nedopadl nejlíp. Nikoho jsem neznala a ocitla jsem se i v lokalitě, kde jsem neměla ještě ani jednu odlovenou keš a nedalo se o ničem s ostatními mluvit. Nevěděla jsem, kdo je kdo, a proto ani nešlo podle přezdívek identifikovat ostatní kešery. Proto moje hlavní rada je - nebojte se seznamovat s ostatními. Všichni, kdo se na event dostaví, se přijeli seznámit s ostatními, pokecat a mají s vámi společný koníček - a za ten se přece nikdo nestydí. Není na závadu si dopředu nastudovat alespoň to, kdo se na event přihlásil, jestli jste byli na jeho keškách a prohlednout pár fotek není taky špatné.

Tohle prostě ve Vyškově nehrozí. Každý má svou jmenovku, v logbooku je seznam založených pokladů, takže stačí zalistovat a jít se dotyčného zeptat: "hele, dost mě trápí tahle keška, lámu si s ní hlavu už měsíc a pořád nic.... " a podobně....

Chystáš se pořádat event i další rok?

Každý rok před eventem si říkám, že další už ne, ale když mě pak na eventu všichni povzbuzují, ať udělám ještě další, tak mě překecají. Pro příští rok už mám vybrané pěkné místo, kde by neměl být problém s kapacitou.

 

Geocaching je pro seznámení se s dalšími lidmi rozhodně vhodnější než čumět doma na bednu. Šla bys do organizace seznamovacího eventu... řekněme takové GeoSeznamky... třeba u vás ve Vyškově?

GeoSeznamka? No, mám s ní už vlastní zkušenosti ze svého loňského eventu :-) A to jsem nic neplánovala... No ale podle toho, co vidím na eventech, tak single jezdí jen pánská část... když mi seženete dost pořádných ženských, tak to pro vás klidně udělám :-D

Až se vrátíš z lovu v USA, napíšeš nám zase něco? Abychom si aspoň početli, když už musíme dřepět doma? :-)

No, pokud mě do USA pustí, pokud nespadne letadlo, pokud mě nesemele hurikán a pokud se zas zdravá vrátím, tak klidně. Ale už teď vím, že kešky v USA jsou pěkná nuda :-)


Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Key West - geocaching na jihu USAFilm streaming vf