Rybaření po kačersku

Vydáno: 17. září 2010 | Autor: grysom | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Jihočeský kapr. Tak zní jméno série, kterou vytvořila parta jihočeských kačerů, mezi které jsem se zařadil i já. Ale co bych to byl za spoluautora, kdybych ani nevěděl, jak vlastně celá série vypadá?

Vždyť jak bych to zjistil, když jsem pracoval pouze od monitoru počítače, ale do terénu jsem se nepodíval? A taky bylo velmi rychle rozhodnuto: Musím ulovit Kapra.

Protože mé navigační možnosti jsou nevalné, orientace v krajině mizerná a hlavně - geocaching v jednom je nuda - přibral jsem pro odlov parťáka Fandu, řečeného Mandruda, který je již z předešlých akcí prověřen za spolehlivého společníka na cestě.

Sešli jsme se na neutrální půdě, od oka vzato stejně daleko od bydliště mého i Fandovo, tedy v Ledenicích. Sraz byl naplánován na devátou hodinu ranní, dopravovat jsme se jali na kolech. Protože jsem neměl přesnou představu o mé kondici ani o době potřebné ke zdolání deseti kilometrů dělících mně od Ledenic, vyrážel jsem z domova v osm hodin. Má kondice byla poněkud lepší, než jsem myslel, a tak jsem na ledenickém náměstí přešlapoval již v půl deváté. Nezbylo, než zbylý čas sedět a čekat na Fandu.

V devět hodin jsme se tedy sešli, ukázalo se však, že Fanda je v Ledenicích již minimálně čtvrt hodiny. Bohužel, seděl na druhé straně náměstí skryt za budovu kostelíka. Chvíli jsme ještě na ledenickém náměstí rokovali o plánované "Expedici Šumava" (totiž odlov letterboxu Šumavskými hvozdy) a pak již vyrazili na první keš.

Při odlovu jsme za taktiku zvolili styl "od jedničky k dvaatřicítce", což nám usnadňovalo volbu směru. První keš jsme odlovili bez problémů, druhou jsme našli také hned. U třetí přišel zádrhel, keš jsme hledali všude možně, ale stále jsme nic nemohli najít. GPSka ukazoval tu sem, pak zase tam. Když jsme to již chtěli vzdát, otočili jsme se a tam na nás úkryt přímo křičel. Další postup lze taktéž nazvat hladkým, bez zádrhelů.

Devátá keš, již v sérii proslavená svou náročností (terén 4,5), byla pokořena taktéž bez větších potíží pomocí mého dvoustopého miláčka, užitého na styl podnožky. U desáté keše připadla veškerá námaha s vyzvednutím, zapsáním a vrácením keše na mne, neboť se nacházela v místech svou povahou pro Fandu nepřípustnou. Ten se svou lehkou arachnofobií odmítal vlézt pod mostek, kde ze stropu vyselo několik řádně vypasených kousků.

K následující keši jsme šli přes půl kilometru pěšky, bez kol. Ty jsme nechali na cestě, neboť jsme si mysleli, že ke keši cesta nevede. Opak však byl pravdou, což jsme zjistili po odlovu kešky. Bylo sice škoda, že jsme na cestu přišli tak pozdě a museli se vracet pro kola, ale jak se říká - lepší pozdě než nikdy. Představa, že by jsme museli vše objíždět se mi moc nelíbila.

Série je opravdu dlouhá a pokud je lovena v jeden den, jednotlivé kešky se začnou slévat dohromady a ve výsledku si (alespoň v mém případě) nic nepamatujete. Postupem času se myšlení mění. U páté kešky je lovec celý natěšený a říká si "Hurá kešky!", u patnácté kešky už si pouze zapíše čas nálezu a bonusové číslo a pokračuje se slovy "A teď šestnácka ..." a u dvacáté páté keše si člověk již říká "Ještě sedm?!".

Z výše zmíněného vyplývá, že dál si již přesně nepamatuji příliš mnoho detailů. Snad jen to, že jeden čas jsme kvůli terénu na kolech moc nejeli, ale spíše je vláčeli vedle sebe lesem, občas i vcelku hustým.

Pokud bych se měl vyjádřit k úkrytům, musím konstatovat, že některé jsou opravdu velmi nápadité. Občas to pečovatelé konkrétních keší neměli jednoduché, protože na ně vyšlo ne zrovna zajímavé místo. Přesto se s tímto úkolem většinou vypořádali elegantně, takže i keš uprostřed pole potěší. V této sérii se najdou keše jak v ptačích budkách, vysoko na stromě, pod mostem tak i jako fingovaný patník.

Bohužel, než jsme se dopracovali k poslední kešce, došla nám všechna voda. U poslední kešky jsme se museli rozhodnout, zdali dolovit finálku a pak se napojit v Ledenicích či naopak. Nakonec vyhrál geocaching nad žízní. Vydali jsme se na spočtené souřadnice, asi tři kilometry od třicet dvojky. Lesní cesta se stávala nesjízdnou, navíc se odkláněla od našeho směru, proto jsme kola zanechali u kraje cesty a vydali se po vlastních. Cestou se Fanda postaral o menší pozdvižení, totiž když prošlápl chudákům nic netušícím vosám hnízdo. Jako první zakřičel on, lekl jsem se, co se děje a chtěl jsem se zeptat, proč tak řve. V tom jsem ucítil palčivou bolest v noze a pochopil jsem, o co se jedná. Naštěstí jsme byli dostatečně rychlí a tudíž jsme si odnesli já pouze jedno a Fanda po dvou žihadlech.

Když jsme setřásli vosy, opět jsme se začali soustředit na finálku. Když jsme došli na místo údajné finálky, zjistili jsme, že zde nic není. To bylo velmi nemilé překvapení po vyložené námaze, hůře to nesl Fanda, kterýžto ještě není tak zvyklý na DNF jako já, otrlý smolař. Z mého pohledu bylo daleko horší to, že se mi z nedostatku tekutin lepil jazyk na patro, točila hlava a tu a tam zatmívalo před očima. Tak jsme to rychle vzali zpět ke kolům, osedlali své nemotorové oře a vyrazili do Ledenic. Zde jsem do sebe nalil litr tekutin za patnáct minut, opět naskočil na bicykl a vyrazil směrem Nedabyle, tedy domů. Na odbočce nad Ledenicemi jsem se s Fandou/Mandrudem rozloučil a usilovným šlapáním začal zkracovat vzdálenost mezi mnou a domovem.

Když jsem dorazil domů, přepsal jsem zjištěné hodnoty bonusových čísel do elektronické podoby a zaslal ke kontrole úspěšnějším kolegům. A tak jsem zjistil, že jsme pochybili u písmene A, kde jsme špatně opsali hodnotu. Nyní už zbývá jen spočítat skutečné místo finálky a dojet se zapsat, k čemuž se nějak nemůžeme rozhoupat, respektive nedaří se nám najít společný datum. Není to jediná finálka, která mi zbývá k odlovu, a tak pouze čekám na vhodnou chvíli. Třeba jednou udělám akci s názvem "Tour de Finall".

 

Autor: grysom

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 18:11, 17. 09. 2010

  viopes

  Jaj,takovou sérii kešek v jednom tahu si ani nedovedu představit. Já udělala v jednom dni najednou jen 6 kešek a to ve městě Kadaň. Ale docela mě to bavilo. Možná,že by mi po té patnácté už také splývaly :-). Pěkný článek.

 • 19:41, 19. 09. 2010

  medved - doupe

  Kapří sérii jsme s manželkou dělali a plně rozumím únavě geocyklistů. My jsme ji šli pěšky v protisměru asi od osmičky a byl to zážitek. Byla to celodenní akce a na konec byla už únava vcelku veliká. Stálo to zato a dobře se na to vzpomíná. Viz foto
  http://picasaweb.google.cz/medvedidoupe/DvolenaJC# 5518577456331098946
  http://picasaweb.google.cz/medvedidoupe/DvolenaJC# 5518577738108585474

 • 20:24, 27. 09. 2010

  mpik

  Já dělal kapra natřikrát. Poprvé po dlouhé cestě přes Třeboň jsem začal lovit v Libíně směrem do Ledenic, za pár dní z Ledenic po hřbetě, a pak ocas. Lovím bez navigace a tak mě vypekla osmička, kde je turistická značka na mapě jinde než v terénu. Ale dvě nad Pulmonem jsem nenašel. Honil mě čas a představa, že bloudím do tmy po lese a hledám, kam jsem si schoval kolo, se mi nelíbila. Teď počasí na kolo není, možná odlov počká až do jara. Snad série vydrží.

 • 11:25, 23. 10. 2010

  benjas

  Na kapra jsem se chystala v létě, ale neměla jsem toho správného nadšence k sobě, pouze mého přítele, kterého geocaching přivádí k zuřivosti-kdo nechce nepochopí. Já si kapříka 100% odlovím v létě. Už se těším, třeba se někdo ke mě přidá:)

 • 10:52, 06. 10. 2011

  amorhop

  Kapra jsem dělala s kamarádkou axatem1 koncem června, vyšlo nám nádherné počasí a rozdělili jsem si to na dva dny pešky, mohu jen a jen doporučit, nápadité schovky a velice pěkná procházka nádhernou přírodou. Podle mě jedna z nejhezčích sérií u nás.Smekám před partou geonadšenců kteří kapra připravili, od listingů po celkový odlov prostě paráda. Nám dala zabrat tuším 9 a nebo 10 , jsme menšího vzrůstu tak asi proto ani pomocník moc nepomohl, nakonec jsme měli špatně opsané jedno číslo na další kešce takže finálka odlovena na podzim ale vůbec nám to nevadilo, mos krásná série a ještě jednou díky

 • 15:58, 08. 11. 2012

  Kristýna

  ahoj my jsme s kamarádkama také hledaly kešky a našly jsme i ty bonusová čísla ale nevíme na co to je nebo kam se zapisujou nemohl by nám tady nikdo poradit =) děkuji moc ;)

 • 10:24, 16. 08. 2018

  edward fox

  Positive site, where did u think of the data on this posting? I\'m satisfied I found it however, sick be inquiring soon to discover what extra posts you incorporate. Baseball

 • 15:50, 05. 10. 2018

  Robinjack

 • 12:03, 28. 10. 2018

  Robinjack

 • 15:35, 31. 10. 2018

  Robinjack

 • 11:10, 20. 12. 2018

  Robinjack

  Can I just say what a aid to find somebody who actually knows what theyre talking about on the internet. You positively know tips on how to deliver a problem to mild and make it important. More folks must learn this and perceive this aspect of the story. I cant believe youre not more common since you undoubtedly have the gift.
  leovegas
  http://promotions.leovegas.com/sv/affiliates-sport s?btag=655854_F8E9331F14494B569BCFC398D7A41EEF& ;pid=2728320&bid=13362

 • 13:03, 25. 12. 2018

  Robinjack

  Fantastic, are you looking for real estate in Winter Springs, FL? Learn where the deals are, getbank owned property lists and find condos for sale in Sanford. https://www.parallelprofits.biz/parallel-profits-r eview

 • 18:53, 06. 01. 2019

  Robinjack

  Appreciate it to get a incredibly apparent and very helpful publish. I’m positively a violator of many of these rules. I generally uncover personally conflicted when producing a blog posting because I see myself personally creating more than people prefer to read, but I feel that I have got to do the subject matter proper rights by completely protecting it. I think that by pursuing some of these policies I finish up cutting out critical factors to the dialogue. I guess you could have to acquire a stability. comeon connect

 • 15:03, 08. 01. 2019

  Robinjack

  I observe there is a lot of spam on this blog. Do you want help cleaning them up? I might help in between courses!
  parimatch
  http://start.parimatch.com/ua/gos/b/?btag=a_2276b_ 969c_parimatch&siteid=2276

 • 08:52, 17. 01. 2019

  AsharSeo

  Howdy. I discovered your web journal utilizing msn. This is an extremely elegantly composed article. I\"ll make certain to bookmark it and return to peruse a greater amount of your helpful information. A debt of gratitude is in order for the post. I\"ll certainly return.
  Best paella in Sydney
  https://hireachef.com.au/paella-catering-sydney/

 • 16:40, 20. 01. 2019

  Robinjack

  Whoah this weblog is magnificent i really like studying your posts. Stay up the great paintings! You already know, many persons are looking round for this info, you can help them greatly.
  alquiler vacacional
  http://fuerte-assist.com

 • 13:48, 22. 01. 2019

  Robinjack

 • 18:56, 31. 01. 2019

  Robinjack

  Thanks , I have recently been searching for information approximately this subject for a while and yours is the best I have found out so far. However, what about the bottom line? Are you positive about the supply? 토토

 • 10:50, 07. 03. 2019

  Robinjack

 • 12:44, 30. 03. 2019

  Robinjack

  online thrift store uk
  https://www.blue17.co.uk/

 • 14:55, 18. 04. 2019

  Robinjack

  바다이야기 무료머니
  https://bgx77.com/

 • 16:37, 23. 04. 2019

  Robinjack

  먹튀검증 스포위키
  https://mt-ryan.com/

 • 13:03, 24. 04. 2019

  Robinjack

  야마토게임다운로드
  https://ygx77.com/

 • 13:03, 24. 04. 2019

  Robinjack

  야마토게임다운로드
  https://ygx77.com/

 • 13:19, 27. 04. 2019

  Robinjack

 • 14:07, 28. 04. 2019

  Robinjack

 • 14:47, 30. 04. 2019

  Robinjack

 • 14:51, 02. 05. 2019

  Robinjack

 • 13:14, 03. 05. 2019

  Robinjack

  ebook pdf download http://www.e-bookdownload.net/

 • 15:53, 12. 05. 2019

  Seo

 • 18:29, 16. 05. 2019

  Seo

 • 20:09, 12. 06. 2019

  karrel

  i am continually searching for some free stuffs over the web. there are likewise a few organizations which gives free specimens.
  WithDefinition
  http://withdefinition.com/

 • 15:34, 13. 06. 2019

  Seo

 • 18:06, 14. 06. 2019

  Seo

 • 14:18, 16. 06. 2019

  Seo

 • 11:38, 17. 06. 2019

  edward fox

  great . Thanks for informations . Ill be back. Thanks again
  coinswitch
  https://coinswitch.co/?from=usd&to=qash&re f=6QR5W3GSFE&bitcoins

 • 14:05, 18. 06. 2019

  Seo

 • 00:26, 19. 06. 2019

  Seo

  hvac contractor st louis https://ricottaheatingandair.com/

 • 11:49, 19. 06. 2019

  edward fox

  Can I just say what a relief to find someone who really knows what theyre talking about on the internet. You definitely know the way to carry a difficulty to mild and make it important. More people must read this and perceive this aspect of the story. I cant imagine youre not more common since you definitely have the gift.
  binance
  https://www.binance.com/register.html?ref=36960933 &lang=id

 • 14:16, 20. 06. 2019

  Seo

 • 17:16, 24. 06. 2019

  Seo

 • 01:33, 25. 06. 2019

  Seo

 • 20:46, 27. 06. 2019

  Robinjack

  Hey, I just hopped over to your site by way of StumbleUpon. Now not one thing I would normally read, however I appreciated your thoughts none the less. Thanks for making something worth reading. try this

 • 14:29, 28. 06. 2019

  Robinjack

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new surveys are added- checkbox and after this whenever a comment is added I buy four emails with similar comment. Is there any way it is possible to eliminate me from that service? Thanks! 먹튀폴리스 사이트

 • 17:14, 28. 06. 2019

  Robinjack

  I am usually to blogging and that i genuinely appreciate your posts. The content has really peaks my interest. I will bookmark your internet site and maintain checking for new information. 小額借貸

 • 13:50, 29. 06. 2019

  Seo

 • 19:38, 01. 07. 2019

  Seo

 • 12:40, 31. 10. 2019

  Edward fox

  You undoubtedly ensure it is look simple along with your business presentation however i come across this kind of topic being truly an issue that I think I might never recognize. It appears also complex and extremely wide personally. I will be impatient for your next article, I am going to try to get the hang of it!
  Arizona tax preparation
  https://southwesttaxassociates.com/

 • 12:17, 03. 11. 2019

  smith

  I have to admit that i sometimes get bored to read the whole thing but i think you can add some value. Bravo !
  cloudbet http://bit.do/cloudbet-france

 • 07:52, 06. 11. 2019

  Edward fox

  Outstanding post, I conceive people should larn a lot from this web site its really user genial .
  CAM for sale
  https://cam.buycheapcad.com/

 • 09:54, 06. 11. 2019

  Edward fox

  I had been honored to obtain a call from a friend as he found the important guidelines shared on the site. Browsing your blog post is a real wonderful experience. Thanks again for thinking of readers like me, and I hope for you the best of achievements as being a professional discipline.
  ph casino
  http://bit.ly/ph-casino-bonus

 • 15:40, 07. 11. 2019

  Edward fox

  Hello! I just want to supply a enormous thumbs up for the excellent information you’ve here on this post. I am coming back to your blog for much more soon.
  cloudbet
  http://bit.ly/cloudbet-France

 • 07:23, 12. 11. 2019

  Edward fox

  well is say just Whenever you arrived at our site, the first you should know is you can buy the highest quality and most expensive ipad case, additionally your favorite apple ipad cases as well as ipad add-ons. You will find hundreds types of ipad situation
  Roanoke Moving
  https://www.yelp.com/biz/roanoke-moving-roanoke

 • 11:47, 13. 11. 2019

  Edward fox

  You get your car tuned-up every year. Why wouldn\'t you get an annual medical check up as well? An annual health check up or periodic health check is useful as it can help to detect and identify diseases or the warning signs of an impending disease very early. This makes treatment a lot more effective, less expensive and less invasive.
  no deposit
  http://media.paddypower.com/redirect.aspx?pid=7777 &bid=7777&redirectURL=https://www.casinore views.casino

 • 12:32, 13. 11. 2019

  Edward fox

  Howdy! Would you mind if I share your blog with my twitter group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Thanks
  click here
  https://seositecheckup.com/seo-audit/pagalworld.ge n.in

 • 16:36, 15. 11. 2019

  casinos games

  This put up is totaly unrelated to what I used to be looking google for, however it was indexed on the first page. I guess your doing something right if Google likes you adequate to place you at the first page of a non related search.
  unibet
  http://bit.ly/unibet-australia-registration

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže MenorkyFilm streaming vf