Rybaření po kačersku

Vydáno: 17. září 2010 | Autor: grysom | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Jihočeský kapr. Tak zní jméno série, kterou vytvořila parta jihočeských kačerů, mezi které jsem se zařadil i já. Ale co bych to byl za spoluautora, kdybych ani nevěděl, jak vlastně celá série vypadá?

Vždyť jak bych to zjistil, když jsem pracoval pouze od monitoru počítače, ale do terénu jsem se nepodíval? A taky bylo velmi rychle rozhodnuto: Musím ulovit Kapra.

Protože mé navigační možnosti jsou nevalné, orientace v krajině mizerná a hlavně - geocaching v jednom je nuda - přibral jsem pro odlov parťáka Fandu, řečeného Mandruda, který je již z předešlých akcí prověřen za spolehlivého společníka na cestě.

Sešli jsme se na neutrální půdě, od oka vzato stejně daleko od bydliště mého i Fandovo, tedy v Ledenicích. Sraz byl naplánován na devátou hodinu ranní, dopravovat jsme se jali na kolech. Protože jsem neměl přesnou představu o mé kondici ani o době potřebné ke zdolání deseti kilometrů dělících mně od Ledenic, vyrážel jsem z domova v osm hodin. Má kondice byla poněkud lepší, než jsem myslel, a tak jsem na ledenickém náměstí přešlapoval již v půl deváté. Nezbylo, než zbylý čas sedět a čekat na Fandu.

V devět hodin jsme se tedy sešli, ukázalo se však, že Fanda je v Ledenicích již minimálně čtvrt hodiny. Bohužel, seděl na druhé straně náměstí skryt za budovu kostelíka. Chvíli jsme ještě na ledenickém náměstí rokovali o plánované "Expedici Šumava" (totiž odlov letterboxu Šumavskými hvozdy) a pak již vyrazili na první keš.

Při odlovu jsme za taktiku zvolili styl "od jedničky k dvaatřicítce", což nám usnadňovalo volbu směru. První keš jsme odlovili bez problémů, druhou jsme našli také hned. U třetí přišel zádrhel, keš jsme hledali všude možně, ale stále jsme nic nemohli najít. GPSka ukazoval tu sem, pak zase tam. Když jsme to již chtěli vzdát, otočili jsme se a tam na nás úkryt přímo křičel. Další postup lze taktéž nazvat hladkým, bez zádrhelů.

Devátá keš, již v sérii proslavená svou náročností (terén 4,5), byla pokořena taktéž bez větších potíží pomocí mého dvoustopého miláčka, užitého na styl podnožky. U desáté keše připadla veškerá námaha s vyzvednutím, zapsáním a vrácením keše na mne, neboť se nacházela v místech svou povahou pro Fandu nepřípustnou. Ten se svou lehkou arachnofobií odmítal vlézt pod mostek, kde ze stropu vyselo několik řádně vypasených kousků.

K následující keši jsme šli přes půl kilometru pěšky, bez kol. Ty jsme nechali na cestě, neboť jsme si mysleli, že ke keši cesta nevede. Opak však byl pravdou, což jsme zjistili po odlovu kešky. Bylo sice škoda, že jsme na cestu přišli tak pozdě a museli se vracet pro kola, ale jak se říká - lepší pozdě než nikdy. Představa, že by jsme museli vše objíždět se mi moc nelíbila.

Série je opravdu dlouhá a pokud je lovena v jeden den, jednotlivé kešky se začnou slévat dohromady a ve výsledku si (alespoň v mém případě) nic nepamatujete. Postupem času se myšlení mění. U páté kešky je lovec celý natěšený a říká si "Hurá kešky!", u patnácté kešky už si pouze zapíše čas nálezu a bonusové číslo a pokračuje se slovy "A teď šestnácka ..." a u dvacáté páté keše si člověk již říká "Ještě sedm?!".

Z výše zmíněného vyplývá, že dál si již přesně nepamatuji příliš mnoho detailů. Snad jen to, že jeden čas jsme kvůli terénu na kolech moc nejeli, ale spíše je vláčeli vedle sebe lesem, občas i vcelku hustým.

Pokud bych se měl vyjádřit k úkrytům, musím konstatovat, že některé jsou opravdu velmi nápadité. Občas to pečovatelé konkrétních keší neměli jednoduché, protože na ně vyšlo ne zrovna zajímavé místo. Přesto se s tímto úkolem většinou vypořádali elegantně, takže i keš uprostřed pole potěší. V této sérii se najdou keše jak v ptačích budkách, vysoko na stromě, pod mostem tak i jako fingovaný patník.

Bohužel, než jsme se dopracovali k poslední kešce, došla nám všechna voda. U poslední kešky jsme se museli rozhodnout, zdali dolovit finálku a pak se napojit v Ledenicích či naopak. Nakonec vyhrál geocaching nad žízní. Vydali jsme se na spočtené souřadnice, asi tři kilometry od třicet dvojky. Lesní cesta se stávala nesjízdnou, navíc se odkláněla od našeho směru, proto jsme kola zanechali u kraje cesty a vydali se po vlastních. Cestou se Fanda postaral o menší pozdvižení, totiž když prošlápl chudákům nic netušícím vosám hnízdo. Jako první zakřičel on, lekl jsem se, co se děje a chtěl jsem se zeptat, proč tak řve. V tom jsem ucítil palčivou bolest v noze a pochopil jsem, o co se jedná. Naštěstí jsme byli dostatečně rychlí a tudíž jsme si odnesli já pouze jedno a Fanda po dvou žihadlech.

Když jsme setřásli vosy, opět jsme se začali soustředit na finálku. Když jsme došli na místo údajné finálky, zjistili jsme, že zde nic není. To bylo velmi nemilé překvapení po vyložené námaze, hůře to nesl Fanda, kterýžto ještě není tak zvyklý na DNF jako já, otrlý smolař. Z mého pohledu bylo daleko horší to, že se mi z nedostatku tekutin lepil jazyk na patro, točila hlava a tu a tam zatmívalo před očima. Tak jsme to rychle vzali zpět ke kolům, osedlali své nemotorové oře a vyrazili do Ledenic. Zde jsem do sebe nalil litr tekutin za patnáct minut, opět naskočil na bicykl a vyrazil směrem Nedabyle, tedy domů. Na odbočce nad Ledenicemi jsem se s Fandou/Mandrudem rozloučil a usilovným šlapáním začal zkracovat vzdálenost mezi mnou a domovem.

Když jsem dorazil domů, přepsal jsem zjištěné hodnoty bonusových čísel do elektronické podoby a zaslal ke kontrole úspěšnějším kolegům. A tak jsem zjistil, že jsme pochybili u písmene A, kde jsme špatně opsali hodnotu. Nyní už zbývá jen spočítat skutečné místo finálky a dojet se zapsat, k čemuž se nějak nemůžeme rozhoupat, respektive nedaří se nám najít společný datum. Není to jediná finálka, která mi zbývá k odlovu, a tak pouze čekám na vhodnou chvíli. Třeba jednou udělám akci s názvem "Tour de Finall".

 

Autor: grysom

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 18:11, 17. 09. 2010

  viopes

  Jaj,takovou sérii kešek v jednom tahu si ani nedovedu představit. Já udělala v jednom dni najednou jen 6 kešek a to ve městě Kadaň. Ale docela mě to bavilo. Možná,že by mi po té patnácté už také splývaly :-). Pěkný článek.

 • 19:41, 19. 09. 2010

  medved - doupe

  Kapří sérii jsme s manželkou dělali a plně rozumím únavě geocyklistů. My jsme ji šli pěšky v protisměru asi od osmičky a byl to zážitek. Byla to celodenní akce a na konec byla už únava vcelku veliká. Stálo to zato a dobře se na to vzpomíná. Viz foto
  http://picasaweb.google.cz/medvedidoupe/DvolenaJC# 5518577456331098946
  http://picasaweb.google.cz/medvedidoupe/DvolenaJC# 5518577738108585474

 • 20:24, 27. 09. 2010

  mpik

  Já dělal kapra natřikrát. Poprvé po dlouhé cestě přes Třeboň jsem začal lovit v Libíně směrem do Ledenic, za pár dní z Ledenic po hřbetě, a pak ocas. Lovím bez navigace a tak mě vypekla osmička, kde je turistická značka na mapě jinde než v terénu. Ale dvě nad Pulmonem jsem nenašel. Honil mě čas a představa, že bloudím do tmy po lese a hledám, kam jsem si schoval kolo, se mi nelíbila. Teď počasí na kolo není, možná odlov počká až do jara. Snad série vydrží.

 • 11:25, 23. 10. 2010

  benjas

  Na kapra jsem se chystala v létě, ale neměla jsem toho správného nadšence k sobě, pouze mého přítele, kterého geocaching přivádí k zuřivosti-kdo nechce nepochopí. Já si kapříka 100% odlovím v létě. Už se těším, třeba se někdo ke mě přidá:)

 • 10:52, 06. 10. 2011

  amorhop

  Kapra jsem dělala s kamarádkou axatem1 koncem června, vyšlo nám nádherné počasí a rozdělili jsem si to na dva dny pešky, mohu jen a jen doporučit, nápadité schovky a velice pěkná procházka nádhernou přírodou. Podle mě jedna z nejhezčích sérií u nás.Smekám před partou geonadšenců kteří kapra připravili, od listingů po celkový odlov prostě paráda. Nám dala zabrat tuším 9 a nebo 10 , jsme menšího vzrůstu tak asi proto ani pomocník moc nepomohl, nakonec jsme měli špatně opsané jedno číslo na další kešce takže finálka odlovena na podzim ale vůbec nám to nevadilo, mos krásná série a ještě jednou díky

 • 15:58, 08. 11. 2012

  Kristýna

  ahoj my jsme s kamarádkama také hledaly kešky a našly jsme i ty bonusová čísla ale nevíme na co to je nebo kam se zapisujou nemohl by nám tady nikdo poradit =) děkuji moc ;)

 • 09:37, 22. 05. 2017

  Robinjack

  Extraordinary article with astounding idea!Thank you for such a significant article. I truly acknowledge for this awesome data..
  help with paper writing
  http://helpwithpaperwriting.1msite.com/

 • 08:27, 24. 05. 2017

  Robinjack

  I went over this site and I trust you have a ton of brilliant data, spared to my bookmarks
  affordable cheap chimi prnting
  http://goalmodels.org/dominican-chimi-burger-recip e/

 • 13:35, 30. 07. 2017

  AsharSeo

  Fabulous online journal you have here. You\'ll find me taking a gander at your stuff regularly. Spared!

  His secret Obsession
  http://www.relationshipeguide.com/his-secret-obses sion/

 • 19:23, 24. 10. 2017

  jackman30

  pro odlov parťáka Fandu, řečeného Mandruda, který je již z předešlých akcí prověřen za spolehlivého společníka na cestě. voyance tel

  http://voyance-retour-amour.com

 • 19:55, 10. 11. 2017

  jackman30

  pracoval pouze od monitoru počítače, ale do terénu jsem se nepodíval? A taky bylo velmi rychle rozhodnuto: Musím ulovit Kapra. voyance gratuite et reponse immediate

  http://voyance-amour-eternel.com

 • 14:52, 11. 11. 2017

  Ashar Seo

  I experience serious difficulties my contemplations on substance, yet I truly felt I ought to here. Your article is truly awesome. I like the way you composed this dat

  gachgiatot.com
  http://gachgiatot.com/

 • 14:52, 11. 11. 2017

  Ashar Seo

  Awesome Information sharing .. I am extremely upbeat to peruse this article .. a debt of gratitude is in order for giving us experience info.Fantastic pleasant. I value this post.

  short stories
  https://www.storytreasurechest.com/single-post/201 7/09/20/He-Was-Just-A-Soldier---Part-IV

 • 11:43, 12. 11. 2017

  Ashar Seo

  GutscheineDeal.de ist ein kostenlose Gutscheine Plattform. Es bietet Ihnen kostenlose Gutscheincodes, Aktionscodes, Rabattcodes und beste Deals. Das Ziel von GutscheineDeal.de ist es Ihnen beim Sparen zu helfen. Es gebt verschiedenen Kategorien Gutscheine und Deals (z. B. Apotheke & Gesundheit, Auto & Verkehr, Familie & Kinder, Elektronik, Juweliere & Uhren, Mode & Bekleidung, Reisen & Urlaub, Mobilfunk & Handyvertrag und so weiter). Sie können hier einfach Geld beim Einkaufen zu sparen. Sie brauchen nicht Anmelden in der website. Es ist sicher und kinderleicht.

  Gutscheincode
  http://www.gutscheinedeal.de/

 • 07:15, 25. 12. 2017

  peter

  Exceptionally decent article, I appreciated perusing your post, extremely pleasant offer, I need to twit this to my adherents. Much appreciated!.
  Accounting http://educationaldepartments.com/

 • 07:42, 25. 12. 2017

  peter

  Im no master, however I trust you simply made a great point. You surely completely comprehend what youre talking about, and I can really get behind that.
  Home improvement http://fashioneraonline.com/

 • 08:06, 25. 12. 2017

  peter

  Awesome post, and extraordinary site. A debt of gratitude is in order for the data!
  Health Experts Tips http://healthexpertstips.com/

 • 07:34, 26. 12. 2017

  peter

  I am trusting the same best exertion from you later on also. Indeed your exploratory writing abilities has propelled me.
  Finance http://businessmarketonline.com/

 • 12:33, 01. 01. 2018

  peter

  I am extremely delighted in for this online journal. Its an educational subject. It help me all that much to take care of a few issues. Its chance are so incredible and working style so fast.

 • 10:38, 03. 01. 2018

  Robinjack

 • 12:56, 06. 01. 2018

  Robinjack

 • 09:08, 21. 01. 2018

  Robinjack

 • 10:05, 21. 01. 2018

  Robinjack

 • 16:12, 21. 01. 2018

  peter

  Much obliged to you for the redesign, exceptionally pleasant site..
  Invention http://techsolutionstips.com/

 • 10:03, 27. 01. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for each other enlightening site. The spot else might just I understand that sort of data written in such a perfect means? I have an endeavor that I\'m a little while ago working on, and I have been watchful for such data.
  Game tips http://enjoygamesonline.com/

 • 12:45, 08. 02. 2018

  Robinjack

  techsmarthere.com http://techsmarthere.com/

 • 07:03, 10. 02. 2018

  Robinjack

 • 09:06, 12. 02. 2018

  Robinjack

  abouttechinfo.com http://abouttechinfo.com/

 • 10:37, 13. 02. 2018

  peter

  Exceptionally valuable post. This is my first time i visit here. I discovered such a large number of fascinating stuff in your site particularly its exchange. Truly its awesome article. Keep it up.
  Education Tips For All http://educationtipsforall.com/

 • 20:30, 16. 02. 2018

  jackman30

  parťáka Fandu, řečeného Mandruda, který je již z předešlých akcí prověřen za spolehlivého společníka na cestě.desertsafaridubaipackages.com
  http://desertsafaridubaipackages.com

 • 07:34, 17. 02. 2018

  Robinjack

 • 07:58, 21. 02. 2018

  peter

  This was a truly incredible challenge and ideally I can go to the following one. It was alot of fun and I truly lived it up..

 • 14:50, 23. 02. 2018

  Great articles and great layout. Your blog post deserves all of the positive feedback it’s been getting.

 • 14:52, 23. 02. 2018

  Free Proxy Lists

  Great articles and great layout. Your blog post deserves all of the positive feedback it’s been getting.

 • 20:29, 24. 02. 2018

  Robinjack

  Top 10 Best Sewing Machine Reviews 2018 http://sewingmachinespoint.com/

 • 10:32, 27. 02. 2018

  Robinjack

  Trade Online Market http://tradeonlinemarket.com/

 • 08:26, 28. 02. 2018

  Robinjack

 • 08:05, 01. 03. 2018

  peter

  Incredible post I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this fascinating and learned article.
  Puzzle Games http://goodgamestation.com/

 • 19:35, 13. 03. 2018

  pdf to word converter

  Incredible Article it its truly useful and imaginative update us as often as possible with new upgrades. its was truly profitable. much appreciated.

 • 06:42, 19. 03. 2018

  Robinjack

 • 08:36, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how could we communicate?

  loja de aparelhos auditivos
  https://www.ouviclin.com.br

 • 13:19, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  Well worded post will be sharing this with my readers this evening

  Buy Revit
  http://revit.cheapsoftwaredownload.net/

 • 07:50, 28. 03. 2018

  peter

  I think this is an okay article. You make this data intriguing and locks in. You give perusers a considerable measure to consider and I value that sort of composing.
  Industries http://getbusinesstoday.com/

 • 08:49, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!

  jasonmercierpokerfan
  http://www.jasonmercierpokerfan.net

 • 16:57, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your rss feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your web site in my social networks!

  childrens beds with storage
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/be st-beds-for-kids/

 • 09:21, 26. 04. 2018

  Ashar Seo

  This site is actually amazing. We constantly run into something new & diverse correct right here. Appreciate which data.

  photographer in Katy
  https://candyfoxstudio.com

 • 09:38, 08. 05. 2018

  Ashar Seo

  Spot lets start work on this write-up, I must say i think this web site needs much more consideration. I’ll more likely once again to study far more, thank you for that info.

  Inventor Professional 2017 software for sale
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 14:33, 25. 05. 2018

  Ashar Seo

  I’m as you could probably teach a category on how to produce a great blog. This really is fantastic! I need to say, what really got me was your design. You certainly understand how to make your website more than just a rant about a issue. Youve caused it to be feasible for visitors to connect. Good for you, because not that many individuals understand what theyre doing.

  Islamic dua prayer for pain relief
  https://www.pakrush.com/2018/03/dua-for-pain-in-Is lam.html

 • 10:21, 26. 05. 2018

  Ashar Seo

  I am glad to be a visitant of this pure weblog ! , thanks for this rare information! .

  dissertation writing service
  http://nursinghome.searchgi.com/

 • 00:31, 28. 05. 2018

  Ashar Seo

  much thanks to you for an awesome post.

  https://www.droneservicesireland.ie

 • 09:23, 28. 05. 2018

  peter

  Good artcile, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.
  eddm postcard printing https://www.55printing.com/cheap-every-door-direct -mail-eddm-printing/

 • 09:45, 28. 05. 2018

  Ashar Seo

  I’m really loving the theme/design of your blog. Do you ever run into any web browser compatibility problems? A few of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Opera. Do you have any recommendations to help fix this issue?

  design clothing
  https://customthreadzllc.com

 • 13:31, 30. 05. 2018

  peter

  I cherish this site!! The glimmer up the top is magnificent!!
  Car Insurance Musings https://carinsurancemusings.quora.com/

 • 15:06, 03. 06. 2018

  edward fox

  Spot i’ll carry on with this write-up, I must say i believe this web site needs considerably more consideration. I’ll more likely again to learn considerably more, many thanks that info. http://www.assignmentglory.co.uk/buy-powerpoint-pr esentation.aspx

 • 11:22, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  Good site! I really love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I might be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS which must do the trick! Have a great day!

  ON HER NEWER DISSERTATION
  https://writemania.es.tl/

 • 23:50, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely useful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & assist different users like its helped me. Great job.

  essay
  http://www.essayleaks.com/APA-style-papers.aspx

 • 08:54, 13. 06. 2018

  peter

  I truly inspired after read this on account of some quality work and educational musings . I just wanna express profound gratitude for the author and want you to enjoy all that life has to offer for coming!.
  EZ Magic Video Review https://www.onlineresourceswithtoumi.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Chorvatsko - zátoka LavsaFilm streaming vf