Rusavský obr aneb jak jsem našla Drásala

Vydáno: 24. února 2009 | Autor: berusenka | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Když se před pár měsíci v našem kraji objevila zbrusu nová keš, byla jsem velmi potěšena, protože mnoho keší tady v okolí není a když už, tak jsou mimo mé bydliště.

Jelikož jsem tak trochu mírně handicapovaná (nemám žádnou navigaci, PDA ani pořádnou tiskárnu), tak nemohu ani na ty, co už by tak daleko nebyly, ale jsou to dlouhé multiny. Proto nejčastěji keškuju s kancelářským papírem v ruce, s ručně nakreslenými body (nejčastěji nezaznačím ten nejdůležitější orientační bod)... ,no možná v letě s notebookem :-D.

Ale zpět k věci. Při nejbližším víkendu jsem vyburcovala rodinu na malý výlet do lesa a jelo se. Ani jsme si sebou nic nevzali na jídlo - počítali jsme, že se najíme v blízké hospůdce. Přijeli jsme na místo a odhlasovali, že se nejdříve půjdeme najíst. No hlad by byl, i peníze, jen ta hospoda by mohla taky být otevřená... Nebyla. A tak, protože to tu známe, jsme jeli k další poblíž. Taky ne. No tak jsme se rozjeli směrem od keše do další vesnice a taky bylo zavřeno. Že by si na nás všichni restaurátoři chtěli vybít zlost, že je dnes mokro a pošmourno a nikdo nechodí? A tak jsme se tedy vydali na cestu do nejbližšího města. Naobědvali jsme se (celou dobu jsem přemýšlela, vždyť nejsou ani prázdniny nic... :-D) No a konečně jsme se zpátky na místo dodrncali s plnými žaludky až pod kopec. V listingu keše stálo - největší keš v ČR a tak jsem se jako geocachingovej zelenáč těšila na nějakou novinku. Když jsem si tak v duchu proměřovala kolik by mohlo být přibližně 50m3 už jsem šlapala do kopce s Rademaxem (můj příslušník rodiny a můj řidič) s ručně nakresleným papírem v ruce, popisující vchod do keše.

No GPS nám tady v lese docela chyběla, ale po pár minutách je zdárně nalezen vchod. Už jsem otevřela branku, co znemožňuje vchod mudlům, ale všimla jsem si, jak je vchod úzký a velmi nízko. Pro mého společníka teda vcelku nemožná, ale i přes tyto překážky se dostal až ke keši, a tak přichází řada na mě. Jelikož je zima a všude taje sníh je dost mokro a bláto mi klouže pod nohama. S velikostí otvoru problém nebyl (jsem taková pubert-geocacherka a tak jsem se v klidu i s teplou zimní školní bundou vlezla) ale spíše se světlem, které do keše teda moc nepronikalo. Jasně, zapomněla jsem si dole čelovku... Vracím se se supěním nahoru do kopce a připomínám si, že si ji vždycky radši nasadím na čelo už v autě, než se takhle trmácet nahoru dolů.

Když jsem teda kačeří chůzí došla ke keši (na kolena jsem nemohla, protože jsem měla džíny :-D), zalogovala jsem do megalomanského logbooku (Teda větší myslím už nikdy neuvidím, protože díky jeho velikosti jsem ho málem přehlédla.). Hrozně mě lákalo pokušení se podepsat něčím jiným, než mou pravačkou, ale při představě pondělního tělocviku s tmavě modrým pozadím... nevím, nevím :-D. Pak proběhla nějaké ta výměna a loučení s keší. Ještě malé focení. Cesta dolů ze strmého kopce taky nebyla procházka růžovým sadem. Pěkně to klouzalo a v jedné hezké úžlabině mi podjelo zetlelé listí a už jsem se pěkně vezla z kopce dolů. Bum! Pár hvězdiček mi zablikalo před očima a za pár sekund byl na zemi vedle mě i Rademax.

Posbírali jsme nejdříve sebe, potom naše věci, zjistili počty tržných ran a došli do auta. V autě jsem zjistila, že nemám čelovku. Takže jsem se s vypětím všech sil začala drát zpět do kopce. Našla jsem ji pár metrů před stromem, který jsem tak vroucně objímala při volném sjezdu po listí. Ještě s pár skluzy a podkluzy jsem se dostala až k našemu pojízdnému prostředku a zmožená zaklapla dveře.

Tuto převelice zajímavou keš doporučuji každému. I když jsem zatím zelenáč, už nějaké zážitky taky mám, ale tento zatím patří mezi ty nejlepší.

Adéla Miklíková, na geocachingu berusenka.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1E9AB

Autor: berusenka

Přidat komentář

Komentáře ke článku

  • 10:29, 10. 04. 2009

    SirTonic

    Nic si z toho nedelej, ja ze sebe udelal vola, jelikoz sem ten logbook proste prehlidl. ;-)

  • 12:27, 16. 12. 2009

    peca66

    byl sem tam letos den před zavřením. musím říct že najít ji nedělalo vůbec žádný problém , protože na poslední volný termin tam byly snad další dvě geobandy :-D čelovku sem taky nemel ale naštěstí to zachránilo chemické světlo a kolega. určitě se sem ještě skočím podívat při nějaké té tůře po hostýnkách :-)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Chorvatsko - zátoka LavsaFilm streaming vf