Proč miluju geocaching – 2 díl

Vydáno: 9. října 2007 | Autor: Imagir | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

A je tady druhá část článku, který shrnuje názory zkušených geocacherů. Přečtěte si, jak vidí geocaching lidé, kteří mají na svém kontě přes tisícovku nalezených pokladů. Je to vůbec možné? Atip to ale vysvětluje: "...občas udělám nějaký svůj úlet, kdy lítám jako kombajn a luxuju jednu kešku za druhou" :-)

Na otázky tentokrát odpovídali níže uvedení geokolegové. Omluvte případné chyby, přepisoval jsem to z mejlů a pánové se s diakritikou příliš nepárali :-)) (Šamane, sorry, jestli jsem tvou slovenštinu někde podělal háčky, čárky jsem tipoval a ty vaše další slovenské znaky vlastně ani nemám na klávesnici :-)... kdyžtak případně opravím)

Navigare%20necesse%20est... Profile for Solim Profile for Saman Team

Profile for doktor Profile for Atip Profile for maros251

Otázky jsou stejné jako v minulém díle, takže jde se na to:


Kdy a proč jsi začal s Geocachingem?

Dorcadion Team (Michal): Myslím že docela detailně máme popsány naše začátky v profilu na geocaching.com.

Solim: No to už bylo dávno, ještě v dobách kdy o geocachingu u nás vědělo jen pár lidí. Tehdá někdy před 3,5 lety na jaře jsem si pořídil turistickou GPS s mapou republiky abych nebloudil v lesích a hledal jsem informace o GPS a narazil jsem na informace o geocachingu. Jedna cache byla cca 2km od mého zaměstnání a já si řekl, musím se podívat co to je za blbost a tak jsem odpoledne vyrazil a po drobných komplikacích s přístrojem jsem našel svoji první pixličku od Toniczka. A byl jsem zachycen, druhý den jsem taky vyrazil a další den taky a další den taky...

Saman Team: S geocachingom som začal v říjnu 2003 na popud mojho brata - Drevokocura. Spolu sme našli cache na Ripe od Milancera a Toniczechovu multicache a vedel som, ze je to ten pravý koníček pre mna.

doktor: S GC jsem začal někdy na jaře 2004 (na GC.com si určitě najdeš datum, kdy jsem si založil Account )

Atip: Jak jsem začal, vlastně za to může kamarád, který vydává časopis Cykloturistika, jeli jsme na dovolenou a on mi dal na cestu několik časopisů, abych se u moře nenudil, no a v jednom čísle jsem to našel, deset dnu u moře bylo nekonečne dlouhých, v sobotu jsme se vrátili, v neděli jsem zajel do Průhonic koupit GPSku a ulovili jsme první poklad.

maros251: Ani přesně nevím, přečetl jsem si na idnesu, že někdo někde spadl při hledání jakéhosi pokladu. Zaujalo mě to, pohledal jsem na netu, koupil jsem modul nahrál softík do telefonu a hrrr na ně.


Proč GC provozuješ a co tě na něm baví?

Dorcadion Team: Provozujeme stále protože: člověk má cíle pro výlety do přírody (preferujeme turistické keše), protože se proběhneme i přes týden po práci (před prací) při hledání keší ve městě, protože je to někdy adrenalinová legrace, protože často jezdíme na výlety či na městské keše či eventy s geokamarády - sociální fukce geocachingu je významná! Baví mne stále všechny typy geocachingu - ať je to klasická turistika, adventure cache, zajímavé mystery (nemám příliš rád překomplikované šifry...).

Solim: No to bych taky rád věděl. Ale vážně, rád chodím do přírody a baví mě nacházet nečekané zákoutí, vyhlídky, přírodní zajímavosti, stavby a mnoho dalšího. Tyto netradiční místa nelze nalézt v žádném průvodci a znají je právě jen místní znalci a díky geocachingu je předávají dalším podobně zaměřeným jedincům.

Saman Team: Geocaching dokonale ladí s mojim životným štýlom - vždy som rád chodil do prírody, zároveň som pravidelně v práci na Internetě. Najviac ma na ňom bavia ludia - ta možnost spoznat velké množstvo zaujimavých ludí a zabávat sa s nimi.

doktor: Proc ? Spojuje několik mých zájmů dohromady:
- mapy, navigace, gps
- pohyb resp. pohyb v přírodě, v zajímavých lokalitách, navíc možnost potkávat se se stejně střelenejma jedincema...
- asi zastydlá pubertální vlastnost hledání pokladů, řešení záhad
Proč jej stále provozuju ? Asi proto, že tyto mé zájmy i nadále spojuje... :-))

Atip: Proč ho provozuju? Protože mě baví :-)). Ne teď vážně, i před tím, jsme jezdili na výlety a toulali se po přírodě, takže v tom teď pokračujeme, dřív jsem nad mapou vybíral místa, o kterých jsem si myslel, že jsou zajímavá, teď to mám jednodušší, kouknu na souřadnice a vyrazíme, s holkama si užíváme spíš delší multi v přírodě, žádný spěch, prostě pohoda a snažím se vybrat taková místa, aby se nám tam líbilo. No a protože jsem trochu soutěživý typ, tak si občas udělám nějaký svůj úlet, kdy lítám jako kombajn a luxuju jednu kešku za druhou a to můžu i do měst, tam se holkám vyloženě nelíbí.

maros251: Baví... na to je těžké odpovědět, ale zatím jo, až přestane tak přestanu.


Jaké je tvé HW a SW vybavení?

Dorcadion Team: MapSource + CZ Topo + Garmin 60CSx + GSAK + PDA s vyexportovanými kešemi z GSAKU (html) + Ozi pro PDA + mapy
Naprostá spokojenost, víc nepotřebuju... 60CSx je podle mně nejlepší zařízení na skutečně outdoorové aktivity a ve spojení s TOPO CZ jde o dreammachine (citlivost, přesnost, odolnost počasí i mechanická, výdrž akumulátorů a ergonomie použití, čitelnost displeje atd.).

Solim: No, já jsem vybaven základně. To jest, mám: GPS eTrex VISTA Cx s mapou TOPO 50 CZ a na počítači mám MapSource s toutéž mapou. Pro odlov si vždy vytisknu listing a do GPS si zaznamenám bod a nic víc nemám. Nejsem lovec FTF a tak nepotřebuji mobilní internet na cestách. Výhoda této kombinace je to, že toto koupíte jako soubor při koupi GPS a v terénu se můžete zajímat pouze o naplánované cache a o krásy přírody a nové cache Vás nevzrušují.

Saman Team: Už dlho mám nemapového Garmina "žluťáska", ale kedže často chodím cachovat s niekym, zapínam ho len keď iďem sám. Uvažujem o kúpe niečoho kvalitnějsieho s mapou, ale ešte som sa k tomu nedostal, nie je to priorita.

doktor: HW - Garmin 60CSx, SW - IE, MapSource, POILoader, ...

Atip: Vista C (vlastně leží v šuplíku a je mi ji líto prodat) - její nevýhoda je malá pamět, ve městech a v lese špatně chytá signál a odlepuje si ji ta ochranná guma po stranách.

60 CSx tu používáme momentálně nejvíc, ta má z mého pohledu jen samé výhody, obyčejné tužkovky, paměť tak velká jakou do ní strčíš, signál má skoro pořád a hlavně je téměř nezničitelná, zabouchl jsem ji do kufru u auta a prasklo jen sklíčko, to že mi pořád někam padá je na denním pořádku a snad by ji to i chybělo, nevadí ji voda, to je nejdůležitější, protože nám déšť nevadí, takže v tu chvíli je PDA nepoužitelné, jedna nevýhoda je omezeni počtu bodů na "pouhých" 1000.

PDA s bluetoothovou Nokii, to používáme vetšinou v cizině na autonavigaci a na elektronickou formu listingu, ale teď co Destil udělal takovou tu šikovnou aplikaci do mobilu, tak už PDAčko funguje spíš jen jako zátěž v GEObatohu.

SW - Mapsource, GSAK, TomTom no a Excel na ten nesmím zapomenout, ten hodně mysterek vyřeší sám :-))))

maros251: PDA ACER N50, GPS Asus BT-100, soft beeline v PDA a v PC GSAK a PM od gc.com


Můžeš napsat svou vlastní definici geocachingu?

Dorcadion Team: úúúplně ulítlý koníček pro velké kluky (i holky...), především jde o outdoorovou aktivitu spojující prvky turistiky, orientačních her (hon na lišku), hledání pokladů s moderními technologiemi.

Solim: No to není jednoduché. Geocaching je zábava pro lidi co mají trochu romantickou duši, mají rádi přírodu, mají rádi tajemno, nemají rádi přímo nalinkovaný život, mají rádi trochu vyjimečnou zábavu a rádi používají moderní techniku. Ale tato definice neznalému neřekne, co to je geocaching.

Saman Team: Geocaching je viac ako hra - ak vás to chytí, je to životný štyl :)

doktor: Vlastní definice ... hmmm, asi nejtěžší úkol ... a asi si netroufám na nějaký striktní definice, přenechám povolanějším, pro mě prostě jeden z nejlepších způsobů trávení volného času, spojení mých zájmů a koníčků...což není definice, jasně.

Atip: Takové otázky nemám rád.
Jednoduše je to pro mě přidaná hodnota k našim výletům. No a nedávno jsem zaslechl od "normálního" člověka (kamarádka mojí ženy) názor: "Je to lepší, než aby chodil do hospody."
A když se vrátím ke své ženě, občas je tam malá výčitka, že kvůli umělým krabičkám zanedbávám jiné důležitější věci, ale když jdu dělat něco užitečného, tak občas slyším: "My dneska nikam nepojedeme?" a slova našich dcerek: "Mamino, ty už jsi stejnej pošuk jako táta." , přesně vystihují, jak je to s námi a geocachingem.

maros251: Ne, to nechám na jiné, třeba na jerryho :-))


Tak to je vše. Pokud máte pro svůj geocaching jiné důvody, napiště do diskuse. Možná Vám bude článek a HW vybavení "zkušených" inspirací pro nákup vlastních GPS, protože těmto pánům se asi fakt dá věřit :-)... no a jsem u toho! Samí chlapi, žádná ženská!

Žádám veřejně, ať se ozve nějaká geocacherka - dívka, holka nebo babička, uděláme interview! Dyť je to tady sakra samej chlap!

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 15:50, 11. 10. 2007

  gabča

  Tyjooo přes 2000 nalezenych kešííí? já žasnu! To bych nesmela pracovat :-)

 • 13:09, 15. 10. 2007

  Leneh

  :)) nj..taky si řikám, že ta práce jen zdržuje..
  a taky si řikám, že o počtu nalezených keší GC přece není..a pak vyjedu do Prahy a slovim 14 kousků během jedineho dne :D ..ach jo..

 • 21:50, 16. 10. 2007

  Mates168

  Jak to, že jste nesehnali našeho guru - PaBu?

 • 13:23, 18. 10. 2007

  Bentley007

  Ja osobne bych doporucoval na interview Atlasku - ma spoustu invence a napadu. A nektere jeji \"historky z nataceni\" (rozumnej z odlovu) jiz patri do zlateho fondu GC CZ.

 • 21:20, 23. 10. 2007

  Ataja

  Super články tu jsou, Koukám. Mně o kešení řekl kamarád. No a jedna byla hned kousek od nás. Multina, tak jsem ji louskla na dvakrát, s malým odskokem domů po vyluštění souřadnic to hodit na mapy.cz a pak hurá na ni. No a chytlo mě to. Paráda. Nic lepšího není. V práci říkají, že jsem ulítlá, že tím žiju. a je to pravda. :-) Neznám lepší koníček.

 • 20:57, 29. 10. 2007

  wwwerca2

  Hlasim se jako zena geokacerka:o)))
  Chvalim za paradni clanky!

 • 20:42, 12. 10. 2009

  Hana

  Máte doma \"kačera\"?
  Je to super - i my jsme jako děti hledali poklady podle šipek. Nová doba nese nové rekvizity- šipky jsme vyměmili za navigaci a nová zábavy, koníček, sport.. byl tady. Je to inteligentní, poučné, nechybí pohyb na čerstvém vzduchu, můžou se zapojit i děti- takřka \"ideální pro takové to domácí\"...trávení volného času. Jenže všeho jenom do času!
  První kešku jsme našli spolu a měli z ní společně radost. Pak ještě pár dalších- s jídlem roste chuť! A po pár letech? \"Zítra mám dovolenou, jedu na keše.\" A já? Nemůžu. Dovolenou mám jen o prázdninách. Jsem totiž úča.
  \"Co budem dělat o víkendu?\" - \"Já se chystám na keše.\"- A já? Sama sekám trávu na chalupě. Příští víkend vymaluju a další natřu dveře. Je to potřeba. A kde mám muže? Ano- na keších.
  \"Pojedeme někam na pár dní v létě na dovolenou? Mohli bychom vzít kola a jet na Šumavu (cyklistika ho baví...).\"- Jo.\" (překlad: neodmítnu, ale zahraju doztracena- radši pojedu na keše)
  \"Nepůjdeme do kina?\" - \"Někdy.\" (rozuměj:někdy znamená nikdy) \"Jel bys se mnou na kolečkové brusle?\" - Dnes se mi nechce.\" (= musím si na intérnetu najít a nachystat další kešky na příští loveckou výpravu- vášeň je vášeň) - \"Miláčku, pojď ke mě...\" - \"Promiň, ale dnes jsem unavený.\" (-jakby ne- vždyť se vrátil z lovu nad ránem a v 7 zas jel do práce. Teď padá únavou a poslední, na co mu síly stačí, je zaznamenat všechny úlovka na compu.)...Tak zas nic- už měsíc...
  \"Tati, máš pěkný fotky na netu!\" - dí ironicky dospělé dítko.Kamarád mu tatínka ukázal- an stojí nahý s keškou před svým mužstvím. Byla to přece pubertální podmínka ulovení kešky. Co na tom, že našemu kačerovi už šediví peří a má dědečkovský věk. \"Omládli jsme, omládli jsme...\" Dokonce natolik, že na výpravy si bere kamarádku ve věku svých dětí.
  Pochopitelně! Ta mu pece rozumí, na rozdíl od manželky, která doma jen uklízí, pere a vaří. Taková puťka domácí, co nemá vlastní koníčky a proto ho chce držet doma. S tou se nic podnikat nedá!
  A tak puťka domácí jezdí na kole,
  na bruslích, na koni, od plotny si odskočí do fitka a na aquáč a těší se na zimu, až vezme běžky a vyrazí
  na Vysočinu. Bez GPS a sama.
  Proč? Manžel je stále na keších...

 • 09:37, 22. 05. 2017

  Robinjack

  I haven\'t any word to welcome this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an awesome human..thanks for imparted this to us.
  college paper
  https://about.me/collegepapers

 • 08:27, 24. 05. 2017

  Robinjack

  I feel that a debt of gratitude is in order for the valuabe data and bits of knowledge you have so given here.
  cheap chimi print
  http://www.cmforums.net/restaurant-chimi-churri/

 • 13:34, 30. 07. 2017

  AsharSeo

  If you don\'t mind proceed with this extraordinary work and I anticipate a greater amount of your marvelous blog entries.

  His secret Obsession
  http://www.secretlovecommands.com/his-secret-obses sion/

 • 19:25, 24. 10. 2017

  jackman30

  komplikacích s přístrojem jsem našel svoji první pixličku od Toniczka. A byl jsem zachycen, druhý den jsem taky vyrazil a další den taky a další den taky... voyante par telephone

  http://voyance-retour-amour.com

 • 20:07, 10. 11. 2017

  jackman30

  přístrojem jsem našel svoji první pixličku od Toniczka. A byl jsem zachycen, druhý den jsem taky vyrazil a další den taky a další den taky... voyance gratuite par tel

  http://voyance-amour-eternel.com

 • 07:18, 04. 12. 2017

  peter

  Hi. I discovered your web journal utilizing msn. This is a to a great degree elegantly composed article. I will make sure to bookmark it and come back to peruse a greater amount of your valuable data. A debt of gratitude is in order for the post. I\\\"ll surely rebound.
  Business law
  http://businessmarketonline.com/

 • 07:59, 04. 12. 2017

  seo

  I as of late ran over your online journal and have been perusing along. I thought I would leave my first remark. I don\'t realize what to say with the exception of that I have delighted in perusing. Pleasant website. I will continue going by this web journal all the time.
  educationdetailsonline.com http://educationdetailsonline.com/

 • 12:42, 06. 12. 2017

  seo

  I needed to thank you for this incredible read!! I unquestionably adored each and every piece of it. I have you bookmarked your site to look at the new stuff you post.
  Business law http://bestbusinesscommunity.com/

 • 07:33, 09. 12. 2017

  peter

  I needed to thank you for this incredible read!! I unquestionably adored each and every piece of it. I have you bookmarked your site to look at the new stuff you post.
  educationaldepartments.com http://educationaldepartments.com/

 • 07:04, 17. 12. 2017

  peter

  Awesome review, I am a major devotee to remarking on web journals to advise the website essayists realize that they\'ve added something beneficial to the internet!..
  Women\'s health http://healthexpertstips.com/

 • 07:48, 19. 12. 2017

  peter

  Much obliged such a great amount for this data. I need to tell you I agree on a few of the focuses you make here and others may require some further audit, however I can see your perspective.

 • 07:48, 19. 12. 2017

  peter

  Awesome post, you have pointed out some incredible focuses , I in like manner think this s an extremely great site.
  Travel tips http://travelguidecompany.com/

 • 07:39, 21. 12. 2017

  peter

  I appreciate what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back yet I would expect by every one of the remarks this is working for you too.
  Garden Products http://fashioneraonline.com/

 • 12:17, 07. 01. 2018

  Robinjack

  Travel Resources Online http://travelresourcesonline.com/

 • 13:31, 10. 01. 2018

  Ashar Seo

  Amazing article. Extremely intriguing to peruse. I truly love to peruse such a decent article. Much obliged! continue shaking.

  chain link fence estimator
  https://discountfence.tumblr.com/likes

 • 10:48, 16. 01. 2018

  Robinjack

 • 13:37, 16. 01. 2018

  peter

  Really pleasant post. I just discovered your weblog and needed to say that I have truly delighted in skimming your blog entries. After all I\"ll be subscribing to your food and I trust you compose again soon!
  Game news http://gamesinfoshop.com/

 • 09:04, 12. 02. 2018

  Robinjack

  Health Solutions For All http://healthsolutionsforall.com/

 • 09:04, 12. 02. 2018

  Robinjack

 • 11:46, 12. 02. 2018

  peter

  where you say you are doing this to give back yet I would expect by every one of the remarks this is working for you too.
  Game news http://enjoygamesonline.com/

 • 11:47, 12. 02. 2018

  peter

  where you say you are doing this to give back yet I would expect by every one of the remarks this is working for you too.
  techsolutionstips.com http://techsolutionstips.com/

 • 10:02, 13. 02. 2018

  peter

  I respect this article for the all around looked into substance and magnificent wording. I got so included in this material that I couldn\"t quit perusing. I am awed with your work and expertise. Much thanks to you to such an extent.
  Travel tips http://leisuretriptips.com/

 • 10:36, 13. 02. 2018

  peter

  Good artcile, but it would be better if in future you can share more about this subject. Keep posting.
  Technical education http://educationtipsforall.com/

 • 20:36, 16. 02. 2018

  jackman30

  zaměstnání a já si řekl, musím se podívat co to je za blbost a tak jsem odpoledne vyrazil a po drobných komplikacích s přístrojem jsem našel svoji první pixličku od Toniczka. A byl jsem zachycen, druhý den jsem taky vyrazil a další den taky a další den taky... desertsafaridubaipackages.com

  http://desertsafaridubaipackages.com

 • 06:51, 18. 02. 2018

  peter

  Much thanks for this incredible post.
  Industries http://getbusinesstoday.com/

 • 12:26, 18. 02. 2018

  Robinjack

 • 06:56, 20. 02. 2018

  Robinjack

 • 19:09, 21. 02. 2018

  Stunt Growth

  I truly value the sort of themes you post here. A debt of gratitude is in order for sharing us an incredible data that is really useful. Great day!

 • 10:45, 22. 02. 2018

  Robinjack

 • 20:28, 24. 02. 2018

  Robinjack

 • 20:28, 24. 02. 2018

  Robinjack

  Top 10 Best Sewing Machine http://sewingmachinespoint.com/

 • 19:35, 13. 03. 2018

  best pdf to word converter

  Intriguing post. I Have Been pondering about this issue, so a debt of gratitude is in order for posting. Really cool post.It \'s truly extremely pleasant and Useful post.Thanks

 • 09:03, 15. 03. 2018

  peter

  Much thanks to you such a great amount for sharing this awesome blog.Very moving and accommodating too.Hope you keep on sharing a greater amount of your ideas.I will love to peruse.
  Travel tips http://worldstravelonline.com/

 • 09:28, 15. 03. 2018

  peter

  Much obliged to you for peopling get the data they require. Incredible stuff not surprisingly. Keep up the considerable work!!!
  Popular Education Tips http://populareducationtips.com/

 • 08:36, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thank you

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 12:49, 20. 03. 2018

  Robinjack

  Planet Best Tech http://planetbesttech.com/
  Health And Exercise Tips http://healthandexercisetips.com/
  Mobile Phones http://bestshoppingshop.com/

 • 13:19, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  My brother suggested I would possibly like this blog. He was once entirely right. This submit actually made my day. You can’t believe just how so much time I had spent for this information! Thank you!

  Revit software
  http://revit.cheapsoftwaredownload.net/

 • 07:54, 26. 03. 2018

  peter

  Great site! I genuinely adore how it is simple on my eyes it is. I am considering how I may be advised at whatever point another post has been made. I have subscribed to your RSS which may do the trap? Have an awesome day!
  Mobile games http://goodgamestation.com/

 • 08:54, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  Some genuinely interesting information, well written and generally user genial .

  http://www.jasonmercierpokerfan.net

 • 16:57, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Some genuinely interesting information, well written and generally user genial .

  toddler bed with mattress
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/be st-beds-for-kids/

 • 09:20, 26. 04. 2018

  Ashar Seo

  Is your webdesigner looking for a job. I think your site is great.

  portrait photography in Katy
  https://candyfoxstudio.com/portrait-photography

 • 09:38, 08. 05. 2018

  Ashar Seo

  All the best with the fine related information right here on the web, it is a great small to medium sized test your net visitors. What person reported by below coverage? . . . .Fall in love with typically is unhurried, really like is almost certainly option. It not be jealous of, but there’s more talk, is not incredibly. It’s not necessarily irritating, itrrrs not self-seeking, it really isn’t successfully angered, it also blocks completely no list linked errors. Are fond of doesn’t necessarily relish hateful yet , rejoices when using the reason. This kind of be sure you satisfies, you should definitely trusts, be certain to hope, routinely perseveres.

  Cheap Inventor Professional 2018 software price
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 14:33, 25. 05. 2018

  Ashar Seo

  Good day. your writing style is great and i love it, 

  Best dua for parents in Islam
  https://www.pakrush.com/2018/03/dua-for-parents-in -Quran-Islam.html

 • 10:21, 26. 05. 2018

  Ashar Seo

  nice one for the post and info! I think education is important for us so we must prepare the best education for our generation by sharing such great info with eachother!

  do my essay
  http://www.freeblog4u.com/customwriting

 • 00:29, 28. 05. 2018

  Ashar Seo

  extremely fascinating continue posting.

  https://www.droneservicesireland.ie

 • 09:44, 28. 05. 2018

  Ashar Seo

  I tend to some what disagree with what you said but in hindsight I don’t follow the subject very well. You might have a much better grasp than me.

  shirts printing
  https://customthreadzllc.com

 • 13:31, 30. 05. 2018

  peter

  Much obliged, that was a truly cool read!
  Auto Insurance Musings https://carinsurancemusings.quora.com/

 • 15:06, 03. 06. 2018

  edward fox

  Dear Sun, chill the fuck out. Sincerely, too hot to enjoy the day.|imandydiaz| Assignmentglory-Finance Writers

 • 11:22, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  This post post made me think. I will write something about this on my blog. m

  Trevascus Rossy
  https://www.plaidforwomen.com/members/writefastess ayy/activity/52530/

 • 23:49, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  Pretty useful article. I merely stumbled upon your internet site and wanted to say that I’ve very favored learning your weblog posts. Any signifies I’ll be subscribing with your feed and I hope you publish once additional soon.

  http://www.essayleaks.com/APA-style-papers.aspx

 • 08:53, 13. 06. 2018

  peter

  Hey, I discover perusing this article a delight. It is amazingly useful and intriguing and all that much anticipating perusing a greater amount of your work..
  GDPR-Suite Review https://www.onlineresourceswithtoumi.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Krokouši na DjerběFilm streaming vf