Poklady v Lloret de Mar

Vydáno: 10. srpna 2010 | Autor: Pupkovi | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Výběr destinace pro letošní dovolenou, byl podřízen četností výskytu keší v okolí. Volba padla na rušné katalánské letovisko Lloret de Mar ležící na pobřeží Costa Brava.

V okruhu do pěti kilometrů je více jak sto tradiček a řada z nich je součástí nově vzniklých serií. Důvodem může být Mega Event Catalunya 2010 (GC20HXJ), který zde bude 9. - 10. října.

Podařilo se nám ulovit 73 keší, ale samozřejmě byly i neúspěchy způsobené nedokonalou přípravou a jazykovou nevybaveností. Asi třetina byly městské keše, ale nejvíce se nám líbily kešky v přírodě.

Nejvíce nás zaujala největší série „Lloret Ring" - GC2ADPX, .... Moc nás lákala, ale zároveň jsme nevěděli, jestli zvládneme terén a vedra. Proto jsme vyrazili před svítáním, oželeli snídani, cestou potkávali bujarou mládež vracející se z diskoték a za svítání logovali první kešku ze série. Cestou jsme vypili asi 4 litry vody, celá trasa byla dlouhá do 20 km a po druhé hodině odpoledne jsme se už váleli na pláži. Jsme totiž manželský tým a prioritou ženy bylo také lovit bronz. Serii tvoří třiatřicet keší, z nichž většina jsou mikro bez hintu a jsou umístěny do deseti metrů od prašné cyklostezky vedoucí kopcovitým lesním terénem. Lesy se tam skládají z borovic, korkovníků a eukalyptů a keřovitý podrost je řídký a průchozí. Mimo roztomilých ještěrek jsme nepotkali žádné plazy. Umístění krabiček bylo originální a neopakující se.

Další zajímavou sérií je „Drive in" - GC225J3,...Podle názvu vhodná pro kolo, ale zvládli jsme to i pěšky. Série „Ema de Mega" - GC225HX,... je převážně ve městě, část keší je disable a některé jsme nenašli a až doma jsem zjistil, že je u nich fotohint. I autoři těchto kešek nás překvapili originálními a pro nás novými úkryty. Popisovat je by bylo asi čtivé, ale nechceme kazit radost z hledání a pár nápadů chceme použít i u nás.

Překvapila nás celkem malá návštěvnost kešek v tomto období, za celý pobyt jsme potkali jen jednoho kačera z Andory. Předpokládali jsme, že z toho velkého množství plážových turistů jich bude více postiženo honbou za poklady. Všem, kteří budou chtít pobyt u moře spojit s hledáním pokladů, Lloret de Mar vřele doporučujeme.

 

Autor: Pupkovi

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 19:23, 19. 08. 2010

  Petr

  Tyjo když jsem tam byl v roce 2007 tak v okolí byly tak 3 kešky :/

 • 15:31, 25. 08. 2010

  spartanka

  V Lloretu jsem byla lovit letos v červnu během dovolený a bohužel se mi povedlo prakticky omylem získat jen jeden kousek. Nicméně na podzim se tam vracíme a zkusíme to znovu, už lépe připraveni. Krabiček je tam spousta, jen je mi líto, že většinou těch mikro, přitom míst, kam by se dala zašít pořádná škatule, je spousta. A taky je pravda, že tu loví většinou češi, aspoň teda v tom červnu, to byl samej českej log :)

 • 19:41, 30. 08. 2010

  Míra

  Koncem srpna byla publikována v okolí Lloret de mar další serie asi 30 keší!

 • 11:30, 23. 02. 2019

  edward fox

  I\'m truly enjoying the design and layout of your site. It\'s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Superb work!
  Arborist
  http://www.mysheriff.net/profile/tree-services/che sapeake/930816508/

 • 12:18, 27. 02. 2019

  AsharSeo

  I am loving this blog. I have visit so many time to this blog. I have found this blog from ask. I have received a nice stuff of information. I really appreciate to meet to it and i emphasize to this blog. My curiosity to learn more and more on this blog.

  tech
  https://hellobetty.co/

 • 08:55, 02. 03. 2019

  edward fox

  We guarantee authentic brands avoiding inferior commercial imitations, or even dangerous counterfeits.
  Bradenton Pool Repairs
  https://www.mcpools.com/

 • 08:51, 11. 03. 2019

  AsharSeo

  Awesome read. I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. He actually bought me lunch as I found it for him! So let me rephrase: Thanx for lunch!

  Lakewood Ranch Pool Repair
  https://www.mcpools.com/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

GeoRobotek - pomocník každého geocachera!Film streaming vf