Na poklady

Vydáno: 22. září 2008 | Autor: chipoliny | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Konečně přišel ten den a začala naše mini-dovolená. V sobotu jsme vyrazili do Rychlebských hor a v úterý odpoledne se vrátili zpět do Brna. A jak to všechno probíhalo? Dovolenou bez geocachingu si snad už ani nedovedeme představit. Nejsme sice ten typ geocacherů, který se řítí jak rozjetý kombajn krajinou, ale když už někam jedeme, vždy to s pár kousky ukrytých krabiček spojíme.

Den první

Z Brna jsme směřovali do Lipové lázní, kde jsme měli rezervované ubytování. Cestou jsme zastavili na horizontu před Šumperkem, abychom vyzvedli cache s názvem Kaplička Bludovak II. Tady se nám poprvé začaly rýsovat jesenické kopce a v dálce i samotný Praděd.

Další zastávku jsme si udělali na začátku Hanušovic, kde je schovaná cache Hanušovická lesní. Samotný úkryt je parádní a autor si s tím pohrál, ale místo jako takové je docela nevábné. Byl to trochu návrat do reality některých brněnských zákoutí. Každopádně cache se podařilo docela rychle odlovit a my pokračovali do penzionu.

Po ubytování a obědě v nedalekém hostinci nadešel čas na nějakou schovanou krabičku. Vyjeli jsme autem k jeskyni Na Pomezí. Poblíž parkoviště je schovaná krabička autora s nickem Mráza. Tento cacher je mimochodem autor velké části rychlebských kešek. Takže tímto mu také děkujeme.

Další cíl byl směrem na Žulovou, pak doprava na Černou Vodu. Tady je pěkný hotel, který se jmenuje stejně jak vesnička, ve které stojí. Zaparkovali jsme u něj a pěšky pokračovali po cyklostezce směrem k nedalekému vrcholu Píšťala. Je to vlastně skalní útvar dokumentující přirozené zvětrávání a formování terénních tvarů v žulovském granodioritu. Tak o tom alespoň píše příručka Žulovsko. No, o čem se ale nezmiňuje, je skutečnost, že k této pozoruhodnosti vlastně nevede žádná cesta. Samotný autor kešky, která je na vrcholu, mimochodem opět kolega Mráza, ale na toto upozorňuje. Takže to nás nepřekvapilo. Ale byly tu jiné, mnohem zákeřnější věci, na které měla alespoň příručka Žulovsko upozornit. Hned jak jsme opustili silnici a stoupali lesem za nejistou šipkou laciné gps jsem málem zašlápl hada. Usuzuju, že se lekl jen o něco málo víc než já, protože já se lekl docela dost. Určitě byl dlouhý jak můj pásek a široký docela podobně. Pokračovali jsme dál a v tom to postupně, ale s o to větší intenzitou přišlo. Začaly na nás sedat nějaké divné hmyzové potvory. Vypadaly jak klíšťata s křidélky. Byly všude. V jednu chvíli jsme málem propadli panice. Kdyby vás zajímalo co že to bylo za hmyz, tak s největší pravděpodobností šlo o kloše, lidově také lojnice. Nedalo se před nimi utéct. A to jsme se opravdu snažili. Tahle keš byla vybojovaná. Když už jsem u té kešky. Tak mě napadá, že místní kešky jsou vesměs krabičky nebo skleničky se šroubovacím víčkem. Systém lock and lock sem zřejmě ještě nedorazil, což je ukrutná škoda, protože zarezlá víčka poněkud degradují nádherná místa zdejších kešek. A také ještě podotýkám, že většina logbooků ve zdejším kraji je již přeplněná, takže doporučuji počítat s tím a vybavit se kouskem papíru. Od kešky jsme se vraceli zpět na cyklostezku. Úprkem a s nadávkami jsme překonali lokalitu s výskytem klošů a opět se ocitli na staré dobré cestě. Dalším cílem byla nedaleká zřícenina Kaltenštejn, kde je také ukrytá keš. Celá oblast Rychlebských hor je turisticky málo navštěvovaná, takže jen málokdy je při odlovu problém s mudly. Mezi Černou Vodou a Žulovou je Mitákova earthcache Andělské domky, což je malá lokalita poznamenaná bývalou těžbou křišťálu. Zajímavé místo. Bylo přibližně 18 hodin, když jsme Andělské domky opouštěli a směřovali k Lánskému vrchu, který leží nalevo od silnice vedoucí z Žulové do Bergova. Tento kopec sám o sobě není tak zajímavý. Krom toho, že je na něm keška, najdete tu také podivuhodný lidský výtvor. Přímo na vrcholu tohoto pahorku totiž stojí obří nábytková sestava. Přesněji je zde obří stůl a dvě obří židle. Pokud byste ale přijížděli autem, upozorňuji, že zaparkovat se dá nejlépe v osadě Sedm Lánů, od které vede na vrchol cesta.

Den druhý

Na neděli jsem naplánoval parádní výlet. Vlakem do Vápenné a odtud lesní cestou na modrou značku vedoucí k Nýznerovským vodopádům. Zde uloženou multinu jsme odlovili v pohodě. To byla dnes taky poslední keška. Nedaleko je ještě schovaná další, ale znamenalo by to opustit značku, potažmo cestu a zdržet se celkem náročným výstupem. Raději jsme se věnovali pěkné tůře a výšlapu na státní hranice. Na polsko-české hranici je klid. Žádný turista, žádná cedule, která by naznačovala, že vlevo se v nejbližší vesnici mluví polsky a vpravo česky. Jen čerstvě natřené a udržované pohraniční kameny připomínají hranice dvou zemí. Borůvky jedna báseň. Po hranici jsme došli až pod Špičák. Krátce jsme vyšlápli na vrchol (957,2m n. m) a pak už sestupovali do Skorošic. Nohy už nás solidně bolely. Nakonec jsme ale dorazili do Žulové a vláčkem se vraceli malebnou krajinou Rychlebských hor zpět k penzionu. Zastávka vlaku je naštěstí od penzionu co by kamenem dohodil.

Den třetí

Počasí se trošku zhoršilo. V noci přepršelo, venku se mrouskaly kočky a soused něco zkoušel na sousedce. To všechno člověk slyší za jednu noc v jednom penzionu. Ranní počasí bylo nestálé. Rozhodli jsme se proto autem jet na Nové Vilémovice a odtud pěšky po značce na bývalou samotu Hraničky. Je to jakási pohraniční oblast s velkým množstvím luk, remízek a prostě je to takové zapomenuté místečko západně od Žulové. Odtud jsme popojeli do vedlejšího údolí, kde jsou dvě kešky. Zaparkovali jsme v Račím Údolí a odtud pěšky po modré na zříceninu Rychleby, která dala jméno celému kraji. Na této zřícenině najdete kešku. Od zříceniny se dá pokračovat po červené traverzem zpět na Čertovy kazatelny. Je to kouzelné místo s výhledem a ukrytou keškou. Kousek odtud je sice ještě jedna keš, ale znamenalo by to pro nás zacházku. Vrátili jsme se příkrým sestupem k autu a jeli zpět do Lipové-lázní, resp. Do Bobrovníku, kde jsme čistě náhodou narazili na velmi příjemnou restauraci. Sem jsme zamířili zcela umyslně, protože je tu další keš nedaleko příjemného rybníčku. Ona stejně příjemná restaurace byla takovou třešničkou na dortu.

Cestou k penzionu jsme ještě ulovili rychlou téměř drive-in keš u Rychty. Když jsem se konečně zbavil řidičského břímě, zalil jsem medvědí tlapu jedním géčkem a rezignoval na další aktivitu.

Den poslední

Ráno opět počasí nestabilní. V noci přepršelo, venku se mrouskaly kočky a soused už na sousedce raději nic nezkoušel.
Byl den odjezdu. Autem jsme se posunuli opět do Černé vody. Přeci jen tam zůstal jeden restík. Chtěli jsme totiž vidět Venušiny misky. Pozorný a tichý turista může spatřit u Smolného kopce malé bytosti, příjemného vzhledu a dobrého vychování. Jsou to Venušiny lidičky. Skřítkům podobné bytosti, podle tradice, obývající vrchol Smolného kopce (404 m n. m.) s ostrohem žulových skalisek. Tolik říká průvodce Žulovskem. My jsme ale měli tu smůlu, že jsme na žádný lidičky nenarazili. Vlastně jsme narazili na spoustu lidiček, ale normálního vzrůstu a pokud nešlo o dobré maskování, byli to obyčejní lidé. Teď mě tak napadá, co když ne? Celou doby jsme tolik lidí nikde nepotkali. No že mě to nenapadlo hned. Nedaleko vyhlídky, která je tady opravdu pěkná, je schovaná i keška.

Tímto výletem pro nás také pobyt v Rychlebských horách skončil. Alespoň tentokrát. Ještě se najdou krásná místa, kam bychom mohli zamířit. Takže adieu Rychlebské hory.

Shrneme si to:

pobyt: 3 noci
odlovených kešek: 13
spokojenost: maximální
nezkrácená verze textu spolu s fotografiemi a odkazy na kešky je na www.chipoliny.blogspot.com

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1BHZ0, GC16JFP, GCX8NG, GCX84R, GCXKTP, GC14EXE, GC14WYM, GCX8P1, GCZ6M2, GCQ3W7, GC14DN1, GC14TNV, GC14N07, GCX8N7

Autor: chipoliny

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 09:31, 23. 09. 2008

  Petr Otáhal

  Jj pravda rychlebky a jeseníky jsou moje srdeční záležitost:) kačerů tu na jesenicku sice moc nemáme ale asi i díky tomu prakticky vsechny kese stojí za tu námahu je najít:))

  P.S. kdo neznáte rychlebky, můžete se inspirovat zde:) http://www.rychleby-jeseniky.cz/

 • 08:33, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Wohh exactly what I was looking for, regards for posting .

  aparelhos auditivos
  https://www.ouviclin.com.br/aparelhos-auditivos

 • 12:09, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for this post, I am a big fan of this website would like to go on updated.

  Photographer CARL KRUSE on NAT GEO
  https://members.nationalgeographic.com/10892722298 4/

 • 18:36, 24. 03. 2018

  chamber of commerce business directory

  Amazing! This could be a standout amongst the most helpful web journals we have ever run over on thesubject. Really superb data! I\'m additionally a specialist in this theme so I can comprehend your exertion.

 • 13:15, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  Great post! I?m just starting out in community management/marketing media and trying to learn how to do it well – resources like this article are incredibly helpful. As our company is based in the US, it?s all a bit new to us. The example above is something that I worry about as well, how to show your own genuine enthusiasm and share the fact that your product is useful in that case

  Autodesk Inventor
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 14:03, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  That’s why you have to have effective web based business home keep when it comes to taking items right your individual web-based online business. cash

  mobile hidden camera
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:48, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  There are some interesting cut-off dates on this article but I don know if I see all of them center to heart. There is some validity however I will take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as effectively

  http://www.huckseedpokerfan.net

 • 11:05, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  There are some interesting cut-off dates on this article but I don know if I see all of them center to heart. There is some validity however I will take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as effectively

  Judi bola
  http://www.topbbm.com/

 • 13:35, 10. 04. 2018

  Ashar Seo

  Very nice design and style and fantastic subject matter, very little else we want : D.

  Mobile Kitchen Rental San Francisco
  http://mobile-kitchen-hire.com/

 • 13:35, 10. 04. 2018

  Ashar Seo

  This article is very appealing to thinking people like me. It’s not only thought-provoking, it draws you in from the beginning. This is well-written content. The views here are also appealing to me. Thank you.

  https://www.ufabetnaja.com/ทางเข้า-u fabet.html
  https://www.ufabetnaja.com/ทางเข้า-u fabet.html

 • 16:55, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  There are some interesting cut-off dates on this article but I don know if I see all of them center to heart. There is some validity however I will take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as effectively

  Look at this
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 13:26, 17. 04. 2018

  Ashar Seo

  I am honored to be one of the readers of the blog post. Thanks to your own generous support I’m the first in my household to have some knowledge concerning this topic. Growing up within a less privileged neighborhood has not only made available challenges of access to the internet, but it has moreover made me realize the quality of being blessed with all the wealth of information on your web blog.

  godrej property
  https://www.findmyhome.in/property/godrej-gurgaon/

 • 13:35, 17. 04. 2018

  peter

  Stunning, cool post. I\'d like to compose like this as well – requiring some serious energy and genuine diligent work to make an extraordinary article… yet I put things off a lot of and never appear to begin. Much appreciated however.
  Mattress cleaning http://cleanbeds.sg/

 • 14:33, 18. 04. 2018

  Ashar Seo

  vanity leads to more plastic surgery procedures. people are becoming more conscious about their appearance-

  Shopperster
  https://shopperster.com

 • 08:51, 22. 04. 2018

  Ashar Seo

  An interesting discussion is worth comment. I do think that you need to write much more about this topic, it might become a taboo subject but usually consumers are too little to dicuss on such topics. To the next. Cheers

  a story
  http://writingguide.freeblog.biz/

 • 14:07, 24. 04. 2018

  peter

  Somebody Sometimes with visits your website routinely and prescribed it as far as I can tell to peruse also. The method for composing is magnificent furthermore the substance is first rate. A debt of gratitude is in order for that understanding you give the perusers!
  zhuilu old trail taiwan http://www.islandlifetaiwan.com/tours/jhuilu-zhuil u-old-trail-tour-with-qingshui-cliffs/

 • 12:25, 30. 04. 2018

  Ashar Seo

  An interesting discussion may be worth comment. I’m sure that you can write read more about this topic, it will not be described as a taboo subject but typically everyone is insufficient to chat on such topics. To another. Cheers

  http://homeworkwriting.withtank.com/
  http://homeworkwriting.withtank.com/

 • 13:04, 30. 04. 2018

  peter

  Much obliged for another superb post. Where else would anybody be able to get that sort of information in such a perfect method for composing?
  cryptosuite review https://www.markattwood.com/cryptocurrency/cryptos uite-review-the-best-thing-ive-seen-in-crypto-trad ing-yet/

 • 13:41, 03. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I’ll definitely return.

  countertops Dallas
  https://marblegranitecountertopsdallas.com/

 • 15:25, 04. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really informative. I¡¦m going to watch out for brussels. I¡¦ll be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

  Custom Web Design
  https://www.customwebdesign.co.za/seo-company-in-k roonstad-free-state/

 • 21:45, 08. 05. 2018

  Conrad Hadassah

  These are some incredible instruments that i certainly use for SEO work. This is an awesome rundown to use later on..
  http://avocat-succession.omega-avocats.fr/
  avocat succession

 • 13:48, 09. 05. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for your data, it was truly extremely helpfull..
  The Tube Funnel Review https://simplyproductreview.com/the-tube-funnel-re view/

 • 14:29, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  This internet site is often a walk-through for all of the internet you wanted about this and didn’t know who to question. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

  best bonus
  https://erikcagi.com/traffic-flood-review/

 • 14:31, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your website in my social networks!

  delta faucets
  https://www.smore.com/u/deltafaucets

 • 14:39, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  This internet site is often a walk-through for all of the internet you wanted about this and didn’t know who to question. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

  best bonus
  https://erikcagi.com/traffic-flood-review/

 • 23:09, 09. 05. 2018

  Jerome Carlee

  Thank you so much Love your blog..
  http://meetagirls.com/chatiw.html
  chatiw

 • 13:53, 11. 05. 2018

  Jerome Carlee

  Fabulous site you have here, so much cool data!..
  http://onlinetea.com.au/
  online tea australia

 • 10:22, 12. 05. 2018

  Ashar Seo

  I am often to blogging and i genuinely appreciate your site content. This article has really peaks my interest. I am about to bookmark your internet site and maintain checking for brand spanking new data.

  commercial real estate in CA
  http://voitco.com/

 • 15:25, 16. 05. 2018

  Ashar Seo

  Pretty nice post, I was doing a google search and your site came up for short sales in Altamonte Springs, FL but anyway, I have thoroughly enjoyed reading it, keep it up!

  blockchain technology development
  https://www.leewayhertz.com/blockchain-development -company/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Handy GeocachingFilm streaming vf