Můj první lov aneb „Kdo hledá, najde. Někdy“

Vydáno: 11. dubna 2010 | Autor: danny10795 | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Už to je víc než rok, co jsem poprvé slyšel o geocachingu. Můj bratranec zrovna slavil patnácté narozeniny a od rodiny obdržel pěkný nový mobil. Hned se chlubil, co že ten mobil všechno umí, jaký to má foťák, a že nechybí ani GPS.

No a pak se taky zmínil o samotném geocachingu. Řekl mi, že o tom četl v nějakém časopise, a že by to někdy chtěl zkusit. Později jsem se doma podíval na oficiální webové stránky a zaregistroval se. Nedlouho poté jsme se domluvili na první lov. Vyhlídli jsme si tři kešky, z toho jednu mysterku. Očekávání bylo veliké, přípravy rozsáhlé. Den lovu se neúprostně blížil.A tak jsme jednoho krásného dne vyrazili směrem Vysoká Škola Báňská Technická Unirvezita v Ostravě Porubě.

Za nedlouho nám mobil dával signál, že jsme v blízkosti keše GCZYCB. Stáli jsme před geologickým pavilonem prof. Pošepného. Před námi několik velkých kamenů. Řídili jsme se podle hintu a chvíli jsme je nenápadně obcházeli. Za chvíli jsme se pustili do hledání. Bohužel přišlo zklamání. Nemohli jsme ji najít. Bez zkušeností s lovem vám ani dobrý hint moc nepomůže. Byli jsme bezradní. Za nějakou dobu hledání jsme si sedli na nedalekou zídku a spekulovali, že už asi půjdem na další krabičku. Já jsem nebyl moc ochotný opustit tuto keš a tak jsem šel naposledy prohlédnout místo. Najednou se něco zatřpytilo v mých očích a já vykřikl. „TADY JE!!" Vytáhl jsem malou plechovou krabičku od vitamínů. Euforie zasáhla naše srdce a my s napětím a zvýšeným adrenalinem otevírali keš. Zapsali jsme se do logbooku a vložili nějaké drobnůstky, které jsme měli po kapsách. Zavřeli jsme krabičku a chtěli jsme ji vrátit na místo. Ke vší smůle se k nedaleké honosně vyhlížející čtyřkolce přiřítil mudloprcek, který za sebou táhl svou maminku. Hned se začal sápat na čtyřkolku a dožadoval se svého práva odjet na ní domů. My, sedíce na mramorové zídce, počítali jsme sekundy a doufali, že už ho to brzy přestane bavit a odejde. Byli jsme dosti netrpěliví. Trvalo to už docela dlouho. Naštěstí maminka malého klučinu přemluvila a spolu s ním odešla. Bratranec rychle využil situace a rychle keš šoupl na své místo. Byli jsme rádi, že náš první lov byl úspěšný. S radostí jsme pokračovali k dalšímu cíli, ke keši GC190JP.

Za chvíli jsme se ocitli v lese. Šli jsme cestou, kterou jsme procházeli snad milionkrát. Dnes ale za docela jiným cílem než kdykoli předtím. Prošli jsme kolem oblíbeného hostince zvaného Myslivna, který ale za poslední dobu značně podráhl. Stejnojmená keš byla nedaleko před námi. Dorazili jsme ke stromu. Tady to byla opravdu rychlovka. Na jedno šáhnutí byla v bratrancových rukou. Vybalili jsme ji z toho odpudivého černého pytle a před námi se objevila pěkná svačinová krabička střední velikosti. S napětím jsme ji otevřeli. Obsah byl docela bohatý a logbook pěkný, čistý, udržovaný. Zapsali jsme se a nějaké drobnosti zde zanechali. Krabičku jsme řádně zabalili a schovali. Pyšni na naše lovecké schopnosti jsme zamířili k zlatému vrcholu dne. Mystery keš GC1MF65 neboli Něco málo z vesmíru.

Postupovali jsme stále hlouběji a hlouběji do porubského lesa. Nám dobře známá místa za chvíli nahradila místa zcela neznámá a my stále pochodovali za šipkou. Později jsme minuli ceduli ještě z totalitní doby se zašlým a těžkočitelným nápisem Vyhláška o hluku. Šipka nás začala směrovat mimo cestičku a tak jsme se začali těžkopádně prodírat pichlavými popínavými stonky ostružin. Šipka nás vedla tím největším houštím a pak začala bláznit. Točila se pořád dokola a nebyla s to ukázat nám správnou cestu. Já najednou uviděl něco v dáli. Byl to vyvrácený strom. Instinktivně jsem postupoval tím směrem, bratránek za mnou. Dokonce i šipka se vzpamatovala a ukazovala tímto směrem. Najednou jsem leknutím málem vykřiknul. Pár metrů předemnou vyskočila z houští srna. Zadívala se na mě svýma planoucíma očima a já přemáhaje srdeční záchvat jsem se pousmál. Pokračovali jsme k vyvrácenému stromu a na jeden hmat jsem měl kešku ve svých spárech. Opravdu mě překvapil její objem. Větší kešku jsem doposud neulovil. A o obsahu ani nemluvím. Pěkné CWG, DVD o vaření a mince z roku 1946 už stojí za trochu námahy, nemyslíte? Zalogovali jsme se a chvíli ještě prohlíželi obsah.

Poté se nám stala ještě jedna kuriozita. Náhodnému chodci by se naskytnul tento pohled: Dvě podezřelé invidua se uprostřed lesa sklánějí nad podivnou krabicí neznámého obsahu, když v tom jim oběma v takřka stejnou chvíli zazvoní mobil a oni do mobilu mluví o jakémsi pokladu, který našli. Asi by se docela podivil a možná by zavolal i pana doktora Chocholouška. Nevím, jestli se ti dva na druhé lince domluvili nebo ne, ale nejspíš jsme svými mobily vyplašili nejedno lesní zvířátko. Snažili jsme se hovory ukončit slovy: „Jsem v lese. Opravdu nevoláš ve vhodnou chvíli," což se nám povedlo. Poté jsme jen keš uklidili zpátky na místo a vydali se směrem domů. Rozhodli jsme se jít zpět jinou cestou, než jsme sem přišli. To jsme neměli dělat. V dojmu, že známe les lépe než místní myslivec, jsme došli až ke Krásnému poli, které je přesně na druhé straně lesa. Nakonec jsme na pomoc povolali navigaci, ale že jsme se styděli za náš chabý orientační smysl. Poté už cesta domů probíhala bez větších komplikací. Byl to zkrátka úspěšný lovecký den.

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCZYCB, GC190JP, GC1MF65

Autor: danny10795

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 10:14, 29. 04. 2010

  adam a veru

  Pěkný článek. To my jsme jako prvni hledali jednu kratkou multinku kousek od domova. Bez GPS, takze jsme si vse opsali vypocitali a sli se domu podivat kam nam to vyslo. Satelitní snímek ukazoval k ustí tunelu, kterým protéká potok pod castí mesta. Inu sli jsme na místo a kes hledali uvnitr. Prolezli jsme celí tunel az nakonec a samozrejme nikde nic. Tak jsme vylezli na druhe strane, ve tri hodiny odpoledne na rusnou ulici z koryta potoka :-D Zajimavej zazitek, kterej nas neodradil a rovnou jsme sli do mesta na jednu tradicni kesku. Tu multinku jsme pak hledali znovu v celem tunelu a az o mesic pozdeji jsme ji nasli strcenou ve zdi pred tunelem.

 • 18:43, 12. 05. 2010

  PetusX

  Jo joo, tak tu minci, konkretne 1 Kcs jsem tam minule hazel ja ;-)
  Je to tam opravdu pohodove! Jesteze ta Poruba ma hodne skvelych krabicek!

 • 20:11, 23. 06. 2010

  danny10795

  Ano, v Porubě jsou moc pěkné kešky. Jen škoda, že už je mám skoro všechny vybrané (tedy až na některé obtížné mysterky). Porubský les je podle mě asi nejhezčí a nejmalebnější les v Ostravě.

 • 19:56, 07. 03. 2011

  Rotten64

  S tím nejhezčím lesem v Ostravě souhlasím. Asi to bude tím, že ho mám za barákem :o) A jak ses dnes přesvědčil. tak v Porubě je pořád co lovit a doufejme, že i nadále bude.
  Jinak moje úplně první keš byla ta Myslivna co o ní píšeš a hledal jsem ji dobrou půlhodinku.

 • 13:01, 19. 03. 2011

  danny10795

  Jojo, začíná jaro, a tak se nám kešky v Porubě množí rychlostí průměrné krysí rodinky . :)

 • 21:04, 03. 04. 2011

  vojtabohhhhh

  dnes jsme hledali prvni kass hledali jsem u lanoveho centra v orechu a hledali jsem asi 2 hodinu a nikde nic najednou se kouknu do jedny trubky a tam zaveesny nejaka tuba tak jmse radostni vykrikl hlasite:joooo . tak jmse ze zapsali. I kdyz to byl nejjendodsi kess pro nas byl nejtešší hned zitra chcem jit na dalis snad se to taky povede :)

 • 08:33, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Recommeneded websites… [...]Here are some of the sites we recommend for our visitors[...]……

  aparelhos auditivos
  https://www.ouviclin.com.br/aparelhos-auditivos

 • 12:09, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  I am usually to blogging and i genuinely appreciate your content regularly. This content has truly peaks my interest. I will bookmark your web site and maintain checking achievable details.

  Carl Kruse
  https://members.nationalgeographic.com/10892722298 4/

 • 13:15, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  I would read more on this topic if the info provided were as interesting as what you have written in this article. Don’t stop caring about the content you write.

  Buy cheap Inventor software
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 14:03, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Why didnt I think about this? I hear exactly what youre saying and Im so happy that I came across your blog. You really know what youre talking about, and you made me feel like I should learn more about this. Thanks for this; Im officially a huge fan of your blog

  singapore cctv companies
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:48, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  http://www.huckseedpokerfan.net

  If your friend does not answer, you can leave a video message. You can Pay Per Click or the Pay Per Impression.

 • 11:05, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  If your friend does not answer, you can leave a video message. You can Pay Per Click or the Pay Per Impression.

  Judi bola
  http://www.topbbm.com/

 • 13:34, 10. 04. 2018

  Ashar Seo

  Exceptional entry! I found it very interesting. I\'ll check back later to see if more posts are added.

  Mobile Kitchen Rental Los Angeles
  http://mobile-kitchen-rental-now.com

 • 13:35, 10. 04. 2018

  Ashar Seo

  Some truly nice and utilitarian info on this internet site , besides I think the layout holds wonderful features.

  https://www.ufabetnaja.com/ทางเข้า-u fabet.html

 • 16:55, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  If your friend does not answer, you can leave a video message. You can Pay Per Click or the Pay Per Impression.

  coleman queen air mattress
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 17:30, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  wedding venue beside the beach is i think the best and looks very romantic’

  جستجوی وکیل
  http://safirsolh.com/search-lawyer/

 • 13:26, 17. 04. 2018

  Ashar Seo

  i get my art books from barnes and noble that come or amazon, they have some great discount coupons too.

  godrej 106 gurgaon
  https://www.findmyhome.in/property/godrej-gurgaon/

 • 13:35, 17. 04. 2018

  peter

  Astounding .. Astonishing .. I\'ll bookmark your web journal and take the bolsters additionally… I\'m upbeat to discover such a large number of valuable information here in the post, we require work out more methods in such manner, a debt of gratitude is in order for sharing.
  Mattress cleaning service Singapore http://cleanbeds.sg/

 • 14:34, 18. 04. 2018

  Ashar Seo

  I’ve recently been thinking the very same factor personally lately. Delighted to see a person on the same wavelength! Nice article.

  Shopperster
  https://shopperster.com

 • 08:50, 22. 04. 2018

  Ashar Seo

  Congratulations on having one of the most sophisticated blogs Ive come across in some time! Its just incredible how much you can take away from something simply because of how visually beautiful it is. Youve put together a great blog space –great graphics, videos, layout. This is definitely a must-see blog!

  http://www.universityclasses.gdk.mx/

 • 14:07, 24. 04. 2018

  peter

  Hi I am so charmed I found your online journal, I truly found you by misstep, while I was watching on google for something else, Anyways I am here now and could simply get a kick out of the chance to say thank for an enormous post and an overall captivating site. Kindly do keep up the immense work.
  zhuilu old trail http://www.islandlifetaiwan.com/tours/jhuilu-zhuil u-old-trail-tour-with-qingshui-cliffs/

 • 08:34, 29. 04. 2018

  Ashar Seo

  The emotional scenes are laughable even though there was one part which I found to be sad, but all of the other “sad” parts are like; “Oh he’s dead.

  voyance-amour-eternel.com
  http://voyance-amour-eternel.com

 • 12:25, 30. 04. 2018

  Ashar Seo

  Can I just now say thats a relief to find someone that truly knows what theyre speaking about on the web. You certainly learn how to bring a problem to light and earn it critical. The best way to should check out this and can see this side from the story. I cant think youre no more common since you absolutely possess the gift.

  me irl
  https://www.reddit.com/r/SadMemesForHipTeens/

 • 13:03, 30. 04. 2018

  peter

  Intriguing theme for an online journal. I have been looking the Internet for the sake of entertainment and happened upon your site. Marvelous post. Much appreciated a ton for sharing your insight! It is extraordinary to see that a few individuals still invest an exertion into dealing with their sites. I\"ll make certain to return again genuine soon.
  crypto suite luke macguire https://www.markattwood.com/cryptocurrency/cryptos uite-review-the-best-thing-ive-seen-in-crypto-trad ing-yet/

 • 13:41, 03. 05. 2018

  Ashar Seo

  Almost everyone has missed this key idea. these writing are supporting me in discovering some required pieces of information. I hope for an additional post around these topics soon!

  quartz countertops Atlanta
  https://artstoneatlanta.com/quartz-countertops-atl anta-georgia/

 • 15:25, 04. 05. 2018

  Ashar Seo

  The when I just read a weblog, I am hoping that this doesnt disappoint me around this blog. Get real, I know it was my solution to read, but When i thought youd have some thing intriguing to mention. All I hear can be a handful of whining about something that you could fix when you werent too busy trying to find attention.

  Custom Web Design
  https://www.customwebdesign.co.za/seo-company-in-b edfordview-gauteng/

 • 13:43, 05. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future. A lot of people will be benefited from your writing. Cheers!

  green island taiwan
  http://www.islandlifetaiwan.com/tours/green-island -taiwan-explorer/

 • 16:39, 08. 05. 2018

  Conrad Hadassah

  I might want to say this web journal truly persuaded me to do it! Much appreciated, great post.
  http://avocat-succession.omega-avocats.fr/
  avocat spécialiste succession

 • 13:36, 09. 05. 2018

  edward fox

  Do you prefer to gym to at home ? Then check out this blog to get the best workout machine inspire ft2 fitness trainer

 • 13:48, 09. 05. 2018

  peter

  Stunning, cool post. I\'d like to compose like this as well – requiring some serious energy and genuine diligent work to make an extraordinary article… yet I put things off a lot of and never appear to begin. Much appreciated however.
  The Tube Funnel Review https://simplyproductreview.com/the-tube-funnel-re view/

 • 14:29, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything similar to this prior to. So nice to discover somebody with original ideas on this subject. realy we appreciate you beginning this up. this fabulous website can be something that is needed on the internet, someone with a bit of originality. helpful work for bringing new stuff on the world wide web!

  buy loop-it
  https://erikcagi.com/

 • 14:29, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  I like this website because so much utile material on here .
  \\
  bathroom fixtures and accessories
  https://medium.com/@Kaylatorres22

 • 14:30, 09. 05. 2018

  Ashar Seo

  After study several of the blogs on your internet site now, and that i truly such as your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site list and are checking back soon. Pls have a look at my internet site as well and told me what you consider.

  bathroom towel bars
  http://handheldshowerheads.webnode.com/

 • 23:57, 09. 05. 2018

  Jerome Carlee

  This web journal is so decent to me. I will continue coming here over and over. Visit my connection too..
  http://meetagirls.com/chatiw.html
  chatiw

 • 08:56, 10. 05. 2018

  edward fox

  A debt of gratitude is in order for setting aside an ideal opportunity to talk about this, I feel firmly about it and adoration adapting more on this point. In the event that conceivable, as you pick up mastery, would you brain overhauling your website with more data? It is to a great degree supportive for me. voyance telephone

 • 14:45, 11. 05. 2018

  Jerome Carlee

  Your site is truly cool and this is an incredible rousing article.
  http://onlinetea.com.au/
  online tea australia

 • 10:22, 12. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hi buddy, your blog’s design is simple and clean and i like it. Your blog posts are superb. Please keep them coming. Greets!

  commercial real estate
  http://voitco.com/

 • 13:55, 12. 05. 2018

  edward fox

  Do you prefer to gym to at home ? Then check out this blog to get the best workout machine voyance-amour-eternel.com

 • 12:57, 14. 05. 2018

  Ashar Seo

  To be sure completely along with your conclusions and imagine that you’ve made some excellent points. Also, I prefer customized for specific cultures of this site and also the easy navigation. I’ve bookmarked your site and may return often!

  bosworth property marrakech
  https://bosworthpropertymarrakech.com/category/ria ds_for_sale_marrakech/

 • 15:24, 16. 05. 2018

  Ashar Seo

  There are a few intriguing points in time in this post but I do not determine if I see them all center to heart. There is some validity but I am going to take hold opinion until I explore it further. Excellent article , thanks and now we want a lot more! Included in FeedBurner in addition

  encryption software
  https://www.leewayhertz.com/blockchain-development -company/

 • 09:30, 29. 05. 2018

  Ashar Seo

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Cache RunwaysFilm streaming vf