Mobilní záchrana při nedávné Mystery cache.

Vydáno: 13. srpna 2007 | Autor: huncut | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Někteří mobilní pomocníci moderní doby jsou při geocachingu neocenitelní. Naposled mi pomohli při jedné parádní mysterce.

Nedávno jsem si svou cestu do Prahy chtěl opět zpříjemnit nějakým zajímavým pokladem. Po čtvrthodince hledání v online mapách na Google maps a Amapy.cz padla volba na lákavě vypadající mystery cache "Voda pro Prahu a okoli", která byla prakticky po cestě a z pěkně zpracovaného listingu bylo vidět, že si její autor dal opravdu záležet. Luštění finálních souřadnic pokladu nebylo příliš těžké, jako vždy pomohl "strýček Google" a pomocné odkazy uvedené v listingu. Ale bylo to velice zábavné, protože jsem se dozvěděl spoustu zajímavých informací o tom, jak se vlastně voda z Želivky dostává až do Prahy a jak celý systém vůbec funguje. Netrvalo tedy dlouho a měl jsem finální souřadnice před sebou. Pro jistotu ještě jedna kontrola, zda jsem někde něco nepřehlédl a už vyrážím na cestu.

Podle vytištěné mapky jsem dorazil na kraj Prahy bez poblémů. Zaparkuji auto, aktivuji bluetooth GPS modul a zapínám Handy Geocaching v telefonu. Připojuji se k modulu, zobrazit nejbližší cache...ále co blbnu, tohle je přeci mysterka, musím zadat vypočítané souřadnice. Kde je mám? Někde tu přeci musí být! A najednou jsem měl jasno - moje pečlivě vypočítané finální souřadnice leží doma, 50 Km daleko na pracovním stolku před monitorem. Polila mě studená sprcha.

No nic, přece to teď nevzdám. Na telefonu žhavím mobilní připojení s odhodláním vypočítat souřadnice znovu, za každou cenu. Nejprve v Handy Geocaching opisuji potřebné pasáže z listingu, přičemž zjišťuji, že alespoň dvě potřebná čísla si stále poamatuji z hlavy. Hurá, s mou pamětí to jště není tak špatné. Zbytek dohledávám pomocí prohlížeče Opera Mini a Google.com. Po dalších dvaceti minutách mám před sebou znovu připravené souřadnice. Opět rychlá kontrola a hned je zadávám do navigace HadnyGeocaching. Vypadá to dobře, jen 150 metrů od mé aktuální pozice, vyrážím na cestu. Na místě je trochu rušno a tak "nenápadným" posedáváním vyčkávám na příhodnou chvíli. Jakmile je čistý vzduch, vyrážím na lov. Finální úkryt je parádní, autor má můj obdiv. Rychle se zapisuji do logu, vkládám dovezený Geocoin a cache pečlivě schovávám na původní místo. Nikdo nic neviděl.

Při cestě zpět mě hřeje příjemný pocit "z dobře nalezené kešky". Tohle se autorovi akryx rozhodně povedlo. Ještě jednou díky za pěknou cache a všem ostatním příjemný lov.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC11FZK

Autor: huncut

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 16:45, 18. 10. 2007

  Bosf

  Myslím že kdybych zjistil že souřadnice jsem zapomněl takhle daleko od domova asi bych...

 • 08:32, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  I really don’t accept this particular article. Nonetheless, I had searched with Google and I’ve found out that you’re right and I had been thinking in the improper way. Keep on creating top quality material similar to this.

  aparelhos de ouvido
  https://www.ouviclin.com.br/aparelhos-auditivos

 • 12:09, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  As soon as I found this web site I went on reddit to share some of the love with them.

  Photographer CARL KRUSE on NAT GEO
  https://members.nationalgeographic.com/10892722298 4/

 • 13:15, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  How much of an appealing guide, keep on making better half

  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:15, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  How much of an appealing guide, keep on making better half

  Cheap Autodesk Inventor software
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 14:03, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Outstanding post, I conceive people should larn a lot from this web site its really user genial .

  SPY GADGETS
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:47, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for the write up! Also, just a heads up, your RSS feeds aren’t working. Could you take a look at that?

  www.gregraymerpoker.net
  http://www.gregraymerpoker.net

 • 11:05, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for the write up! Also, just a heads up, your RSS feeds aren’t working. Could you take a look at that?

  Bola online
  http://www.topbbm.com/

 • 16:55, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for the write up! Also, just a heads up, your RSS feeds aren’t working. Could you take a look at that?

  additional information
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 08:50, 22. 04. 2018

  Ashar Seo

  Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s truly informative. I¡¦m gonna watch out for brussels. I¡¦ll appreciate if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

  http://studentstips.curhost.com/

 • 12:25, 30. 04. 2018

  Ashar Seo

  nding this web site made all the work I did to find it seem like nothing. The reason being that this is such an informative post. I desired to we appreciate you this detailed read with the subject. I definitely savored every little bit of it and i also perhaps you have bookmarked to see new stuff you post.
  Charles Lynch
  https://spondylolisis.wordpress.com/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Benzinka na DjerběFilm streaming vf