Kterak jsem se na Boží hod ztratila s GPSkou.

Vydáno: 30. června 2014 | Autor: SciurusT | Rubriky: Hledání pokladů, Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Pro začátek bych měla uvést, že jsem studentkou gymnázia a že mi v době této příhody bylo deset. Jo a v Bohnicích doopravdy nebydlím. Bydlím na Barrandově poblíž filmových ateliérů.

To jen abyste pochopili, že moje inteligence je celkem normální a za to, co se mi stalo, může výhradně moje smůla a antitalent na elektronické serepatičky. A samozřejmě také křoví.

Ten rok byly Vánoce bez sněhu. Vlastně to ani pořádné Vánoce nebyly. Vánoce bez sněhu, to je jako ... léto bez slunce. To prostě nejde k sobě. Ale tentokrát to tak bylo. Neříkám, že to byly špatné Vánoce. Já jsem se na ně velice těšila. A proč? Dostala jsem totiž svou první GPSku. Bylo by hezké říct, že ležela zabalená v nenápadném balicím papíře úplně dole u paty stromečku a že jsem ji rozbalila až úplně nakonec, když moje naděje skoro pohasla a tato příhoda ze mě učinila nesrovnatelně lepšího člověka, leč nebylo tomu tak. Ve skutečnosti jsem ji našla po částech rozvěšenou v ulici Na Souvrati v Plzni pět dnů před Vánoci. No vážně! Dostala jsem ji totiž k narozeninám, i když vzhledem k tomu, že jsem se narodila 19. prosince, vyjde to celkem nastejno. A nutno říct, že jsem jejímu nalezení a sestavení zdánlivě nesouvislých věciček věnovala asi tolik energie, jako kdybych s maniakálním výrazem zuřivě rozhazovala dárky pod stromečkem, s bojovým křikem z nich strhávala balicí papír a v okamžiku nesoustředění si vlasy připalovala o svíčky a prskavky. Za to, že jste dne 19.12 2009 mohli v Plzni-Zátiší vidět mrňavou holku zoufale běhající po ulici nahoru a dolů, plazící se po zábradlí železniční lávky, vloupávající se do zaparkovaného auta a demolující poštovní schránku, můžete vděčit mému strejdovi, který to celé vymyslel. Pomstila jsem se mu.

Dobře, když už jsem se tedy dostatečně vypovídala a ulevila své ztýrané duši, kterak jsem hrdinsky poskládala GPSku, mohla bych říct, proč jsem to celé vlastně absolvovala. Jsem totiž zapáleným hráčem hry geocaching (kdo neví, má internet a strýček google poradí) a bez GPSky se tato hra provozovat nedá. Tedy, abych byla upřímná, dá, my jsme ji bez ní hráli celý rok, ale s GPSkou je to jaksi zajímavější. A já jsem GPSku prostě moc a moc chtěla.
Je tedy paradoxní, že jsem se poprvé k jejímu vyzkoušení odhodlala až o šest dnů později.

Boží hod je v naší rodině vždy klidný. Dopoledne trávíme doma, dojídáme cukroví a prozkoumáváme ty nové báječné dárky. Kdyby bylo podle nás, dětí, mohla by tahle vánoční pohoda pokračovat i odpoledne, ale to bychom nesměly mít výletomilovné a zdravývzduchmilovné rodiče. Ti nás tedy vyhnali na procházku. Měli jsme jít k Mariánské studánce v Chuchli a zase zpátky. Sestřička byla správně otrávená, ale já ji zradila a byla jsem správně nadšená. Vždyť to byla ideální příležitost k vyzkoušení mé nové elektronické hračky. U Mariánské studánky je totiž schovaná jedna keška, kterou jsem tak měla exkluzivní šanci odlovit. Vzala jsem si tedy své vybavení, které se skládalo z jedné malé kabely a GPSky (teď toto vybavení zahrnuje jeden středně velký, kompletně narvaný batoh, kalhoty s velkými kapsami a chaoticky poztrácené listingy). Na cestu jsme se vydali asi okolo druhé hodiny odpolední.

Upozorňuji, že doopravdy není moje chyba, že jsou Barrandovské ateliéry tak příšerně zarostlé. To křoví jsem tam nesázela. Vyšli jsme totiž zadem, přes již zmíněné ateliéry. Odtamtud jsme se chtěli napojit na normální cestu a pokračovat ke studánce. Já jsem absolvovala jen ten první úsek. Na cestě křovinami jsem si totiž začala zadávat souřadnice do GPSky. Ještě jsem to neuměla (a neumím to ani teď, po šesti letech) a trochu se do toho zamotala, takže jsem přestala sledovat, kam mířím já a kam míří zbytek příbuzenstva. Nemusím říkat, že to, že jsem se jim ztratila, jsem zaregistrovala asi až po deseti minutách. Zmobilizovala jsem tedy svůj pochybný orientační smysl a pustila se směrem, kde jsem rodiče přibližně tušila. Protože mám indiánskou výchovu od svého tatínka, bylo mi okamžitě jasné, že musím vyhledat nějaký vyvýšený bod a zkusit je dohledat z výšky. Ještě že zrovna v ateliérech točili zřejmě bombardování, takže tam bylo umělých kopců jak máku. Vyškrabala jsem se na jeden z nich a ostřížím zrakem jsem se začala rozhlížet po okolí. Nic. Pak mě zasáhl oslnivý, výborný nápad, vytáhla jsem píšťalku a začala jsem tropit takový hluk, že to zřejmě muselo vyrušit od oběda i lvy v Africe. Ale moji rodiče ani sestřička to zřejmě neslyšeli. Raději jsem toho nechala, protože moje ušní bubínky hrozily protestní peticí a hlasivky generální stávkou. Začala jsem tedy vymýšlet PLÁNY. To je taková moje specialita. Vždycky si v krizových situacích okamžitě začnu vymýšlet plány, reagující na všechny předpokládané, tušené i vysoce nepravděpodobné možnosti dalšího vývinu situace. Demokratickým hlasováním jsem z nich vybrala jeden geniální a samozřejmě (alespoň pro tu chvíli) velice účinný plán. Dala jsem si do GPSky vyhledávání kešky u studánky a vydala jsem se do lesa přímo za šipkou, protože mapu jsem ovládat neuměla. Tím směrem měla ležet studánka a já doufala, že se u studánky dřív nebo později objeví i rodiče. Ne, doopravdy nevím, proč jsem se prostě nevrátila domů. A ještě pro úplnost. Mobil jsem si tam zapomněla. Vrhla jsem se tedy za šipkou do Chuchelské džungle vstříc nástrahám a divé zvěři.

To že jdu blbě, mi došlo ve chvíli, kdy jsem došla na kraj neprostupného houští. Neměla jsem ani tušení, kudy se dát a tak jsem experimentálně zkusila pěšinku vlevo. Orientační smysl mě i tentokrát hrubě zradil. Nicméně jsem naivně věřila GPSce a vrátila se do šipkou udávaného směru ve chvíli, kdy les začal být alespoň částečně prostupný. Podle GPSky byla studánka v té chvíli asi dvě stě metrů ode mě. Bohužel ale GPSka neuvedla, že z toho sto metrů je kolmo dolů. Začala jsem sestupovat po něčem, co možná bylo cesta, tedy já jsem v tom ve svém zoufalství cestu viděla. Byly to betonové desky, pod kterými vedlo potrubí s čímsi (nevím čím a nechci to vědět). Na deskách leželo mokré listí, což je pravděpodobně ten nejklouzavější materiál na světě a sem tam v nich byly díry, což je s vše překrývajícím listím vražedná kombinace. Sestoupila jsem pár metrů. Pak spolu zareagovala gravitace, nulové tření, mimořádně kluzké cosi a fakt, že jsem v jedné ruce držela GPSku a neustále do ní zírala, a já jsem zbylých devadesát metrů sjela po zádech. Zastavila jsem se dole. Byla jsem celkem nezraněná, jen se k panice ještě přidal šok a mohutná umazanost. Ale studánka byla jen pár desítek metrů ode mě. Vyrazila jsem k ní s nadějí a napřaženou GPSkou v ruce. Ale ouha! U studánky nikdo nebyl. Má naděje skoro pohasla. Ale vedena jakýmsi instinktem jsem se vydala, namísto naprosto logicky zpět domů (kam bych ale pravděpodobně netrefila, protože souřadnice domu jsem zadané neměla), cestou, která vedla od studánky nahoru. Po zkušenosti z těch betonových desek, byla normální cesta s listím, psími exkrementy, šutry a zrádnými kořeny vítaný luxus. A světe div se, po pár metrech jsem uviděla dvě postavy, sestupující z hora ke mně, dolů. Máma u Zuzu! Radostně jsem se k nim rozeběhla. Mé ztracení skončilo.

Ano, normální ztracené holčičky by jejich maminky a mladší sestřičky přivítaly v slzách, polibky a vlídnými slovy. Ne tak mne. Máma na mně byla příšerně naštvaná a ségra se mnou tím pádem odmítla mluvit. Zkazila jsem celý výlet, naprosto nezodpovědně se ztratila a svého tatínka zbytečně hnala zpátky domů, kam mě šel hledat. No prostě skandál! Ale já byla velice šťastná. Tátu jsme po chvíli objevily také a mohli se zase jako jedna celá rodina vrátit domů, do klidné pohody Božího hodu.

Mám pocit, že takhle debilně se ztratit prostě dokážu jen já. Na Boží hod, s GPSkou, bez mobilu a v lese, kde jsem už dvacetkrát byla. A i kdyby to někdo doopravdy dokázal, v žádném případě by určitě nezvolil cestu přes kluzké betonové desky. A i kdyby ano, určitě by si alespoň odlovil tu zatracenou kešku, kvůli které to celé absolvoval. Nemusím asi ani poznamenávat, že jsem tu kešku našla asi až o rok později na třetí pokus. Teď, poprvé jsem na ni totiž zapomněla a podruhé jsem měla v GPSce zadané špatné souřadnice. Ještě dodám, že mamka po zkušenosti se mnou vymyslela přísloví ‚Co se do GPSky zadá, to se z GPSky ozývá', že mobil zapomínám pravidelně a že to křoví pořád ještě nikdo neposekal. Toto je tedy pravdivé, autentické a v původním úmyslu vtipné vylíčení toho, kterak jsem se na Boží hod ztratila s GPSkou.

Lovu zdar!

Autor: SciurusT

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 12:49, 01. 08. 2017

  AsharSeo

  I truly like you\'re composing style, awesome data, thankyou for posting.

  mens rubber wedding band
  https://www.amazon.com/Pine-Silicone-Charcoal-Comf ortable-Professionals/dp/B01N9ITNJ7

 • 12:49, 01. 08. 2017

  AsharSeo

  This substance is composed extremely well. Your utilization of designing when mentioning your focuses makes your objective facts clear and straightforward. Much obliged to you.

  https://techdevice.repair
  https://techdevice.repair

 • 11:32, 02. 08. 2017

  AsharSeo

  Love what you\'re doing here folks, keep it up!..

  itv
  http://www.itvvideoproduction.melbourne/sitemap

 • 11:32, 02. 08. 2017

  AsharSeo

  this is truly decent to read..informative post is great to read..thanks a considerable measure!

  iTV Video Production Melbourne
  https://vimeo.com/itvproduction

 • 11:33, 02. 08. 2017

  AsharSeo

  I was perusing your article and thought about whether you had considered making a digital book on this subject. You\"re composing would offer it quick. You have a considerable measure of composing ability.

  Clickfunnels Training
  https://www.youtube.com/c/ClickSuccess

 • 04:48, 06. 08. 2017

  peter

  I am glad to discover this post Very valuable for me, as it contains part of data. I Always like to peruse The Quality and happy I discovered this thing in you post. Much appreciated
  Carpet Cleaning
  http://www.oakvillekiosk.com/how-to-buy-carpet-cle aning-machines/

 • 05:07, 06. 08. 2017

  AsharSeo

  This is my first time i visit here. I discovered such a large number of fascinating stuff in your online journal particularly its dialog. From the huge amounts of remarks on your articles, I figure I am by all account not the only one having all the satisfaction here! keep doing awesome

  http://www.alprazolamfaq.com
  http://www.alprazolamfaq.com

 • 05:08, 06. 08. 2017

  AsharSeo

  Greatly composed article, if just all bloggers offered the same substance as you, the web would be a much better place..

  http://affordableinsurancestcharles.com/
  Home Insurance St Charles MO

 • 05:08, 06. 08. 2017

  Addison

  A debt of gratitude is in order for sharing us.

  rabbit wine opener
  https://www.fiverr.com/gigs/search?query=rss+direc tories&x=0&y=0

 • 07:16, 06. 08. 2017

  AsharSeo

  I think this is an instructive post and it is extremely helpful and learned. thusly, I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this article.

  his comment is here
  http://www.thebabsonbook.com/

 • 07:50, 06. 08. 2017

  Robinjack

  I am constantly stunned by the measure of data accessible on this subject. What you exhibited was very much explored and eloquent so as to get your stand on this crosswise over to every one of your perusers.
  Influencer
  http://observer.com/2017/08/five-proven-ways-to-ma ke-a-living-traveling-e-commerce-shutterstock-skil ls-freelancing/

 • 07:09, 07. 08. 2017

  peter

  Best work you have done, this online site is truly cool with incredible truths.
  5G Male Enhancement
  https://fivegmaleenhancement.com

 • 11:23, 07. 08. 2017

  AsharSeo

  Exceptionally helpful data. Would like to see more posts soon!.

  Travel Affiliate Programs
  https://makeyourvegas.com/make-your-vegas-affiliat e-program

 • 11:37, 07. 08. 2017

  peter

  Sublimely composed article, if just all bloggers offered the same substance as you, the web would be an obviously better place..
  Traffikrr Review
  https://www.thewolfofonlinemarketing.com/traffikrr -review/

 • 07:34, 08. 08. 2017

  AsharSeo

  You are very brave focuses in this article. I would have never thought to be any of these in the event that I didn\"t run over this. Much appreciated!.

  increase website traffic
  https://organicvisit.com/increase-website-traffic- with-these-advanced-secret-seo-techniques/

 • 12:09, 08. 08. 2017

  peter

  This is an awesome article a debt of gratitude is in order for sharing this enlightening data. I will visit your site consistently for some most recent post. I will visit your website consistently for Some most recent post.
  Antifa
  http://www.projectrepublictoday.com/2017/05/19/ant ifa-liberal-media-reluctant-cover/

 • 12:09, 08. 08. 2017

  peter

  It\'s fitting time to make a few arrangements for the future and the time has come to be glad. I have perused this post and on the off chance that I might I be able to wish to recommend you few fascinating things or counsel. Maybe you could compose next articles alluding to this article. I longing to peruse much more things about it!
  taroko gorge tour
  http://www.islandlifetaiwan.com/taroko-gorge-natio nal-park-the-jewel-of-taiwan/

 • 11:41, 09. 08. 2017

  AsharSeo

  Much thanks to you so much Love your web journal..

  DUI Defense Attorney Conroe TX
  http://www.pullanyoung.com/

 • 11:41, 09. 08. 2017

  AsharSeo

  Stunning, cool post. I\'d like to compose like this as well – requiring some serious energy and genuine diligent work to make an extraordinary article… yet I put things off a lot of and never appear to begin. Much appreciated however.

  purchase tramadol
  https://tramadolprice.com

 • 11:54, 10. 08. 2017

  AsharSeo

  I take in some new stuff from it as well, a debt of gratitude is in order for sharing your data.

  amazon deals
  https://www.ninjadeals.io/ultimate-amazon-deals-gu ide/

 • 11:54, 10. 08. 2017

  AsharSeo

  Hi, I have skimmed the vast majority of your posts. This post is presumably where I got the most helpful data for my examination. A debt of gratitude is in order for posting, perhaps we can see more on this. Are you mindful of whatever other sites on this subject.

  tree swing straps
  https://www.amazon.com/SafeTree-TREE-SWING-HANGING -KIT/dp/B0728MP8C2/

 • 12:04, 11. 08. 2017

  AsharSeo

  Goodness! This could be a standout amongst the most valuable web journals we have ever go over on thesubject. Really great data! I\"m additionally a specialist in this theme so I can comprehend your exertion.

  Passagens aereas promocionais
  http://viaj.com.br/categoria/guia-de-destinos/

 • 07:09, 12. 08. 2017

  peter

  Much obliged to you for exceptionally usefull data..
  Burgers Essex
  https://jbuckland.co.uk/home

 • 11:28, 12. 08. 2017

  peter

  If you don\'t mind proceed with this extraordinary work and I anticipate a greater amount of your marvelous blog entries.
  Compare electricity rates
  https://electricityrates.com/

 • 12:31, 12. 08. 2017

  AsharSeo

  I have as of late begun a web journal, the data you give on this website has helped me incredibly. A debt of gratitude is in order for the greater part of your time and work.

  workout plans
  http://www.amazingfitnesstips.com

 • 05:55, 13. 08. 2017

  AsharSeo

  I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to explore and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge.
  My Little Pony Games
  http://my-little-pony-games.com/

 • 12:24, 13. 08. 2017

  AsharSeo

  Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us.

  bach flower anxiety remedy
  https://www.thebachflowerremedies.com/

 • 12:24, 13. 08. 2017

  AsharSeo

  This is an incredible article a debt of gratitude is in order for sharing this educational data. I will visit your site consistently for some most recent post. I will visit your online journal routinely for Some most recent post.

  learn from this website
  https://guidelineshealth.com/how-to/how-to-start-a -ketogenic-diet/

 • 17:09, 15. 08. 2017

  AsharSeo

  Great Blog Extremely pleasant article, I delighted in perusing your post, exceptionally decent share, I need to twit this to my devotees. Much obliged!.

  http://chrisleadagency.weebly.com/blog
  chrisleadagency.weebly.com

 • 17:09, 15. 08. 2017

  AsharSeo

  Great Blog A debt of gratitude is in order for posting this data. I simply need to tell you that I simply look at your site and I discover it exceptionally fascinating and enlightening. I can hardly wait to peruse loads of your posts.

  larryfboydca.weebly.com
  http://larryfboydca.weebly.com/

 • 17:09, 15. 08. 2017

  AsharSeo

  Great Blog Wow! This could be one of the most useful blogs we have ever come across on thesubject. Actually excellent info! I’m also an expert in this topic so I can understand your effort.

  trello.com/christianmejiaus
  https://trello.com/christianmejiaus

 • 17:09, 15. 08. 2017

  AsharSeo

  Great Blog Cool stuff you have and you keep redesign every one of us.

  chrisleadagency.blogspot.com
  https://chrisleadagency.blogspot.com/

 • 17:09, 15. 08. 2017

  AsharSeo

  Great Blog This one is great. keep doing awesome!..

  Truck Accidents Lawyer Cedar Park TX
  http://floresvalentinelaw.com/

 • 10:46, 16. 08. 2017

  AsharSeo

  I can set up my new thought from this post. It gives top to bottom data. A debt of gratitude is in order for this significant data for all,..

  plug in carbon monoxide detector beeping
  http://carbonmonoxidedetectorbeeping.com

 • 10:49, 16. 08. 2017

  AsharSeo

  You have a decent point here!I absolutely concur with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more individuals will read this article!!!

  data recovery
  http://cbldatarecovery.com.au/data-recovery-brisba ne/

 • 14:00, 16. 08. 2017

  AsharSeo

  I am cheerful to discover this post Very valuable for me, as it contains parcel of data. I Always want to peruse The Quality and happy I discovered this thing in you post. Much obliged

  Felony Lawyer West Palm Beach FL
  http://www.michaelcohenlaw.com/

 • 14:00, 16. 08. 2017

  AsharSeo

  I\"m happy to see the immense subtle element here!.

  instagram
  http://oliverisaacs.com

 • 13:55, 17. 08. 2017

  AsharSeo

  Superb article, a debt of gratitude is in order for assembling this! This is clearly one awesome post. Much obliged for the profitable data and bits of knowledge you have so given here.

  christian mejia fitness
  https://www.youtube.com/channel/UC71fdTg-WFcy7mOmg iZD6eQ/videos

 • 13:55, 17. 08. 2017

  AsharSeo

  There is such a great amount in this article I would never have considered all alone. Your substance gives perusers things to consider in a fascinating way. Much obliged to you for your reasonable data.

  Contract Law Lawyer Modesto CA
  http://www.modestolawoffice.com/

 • 16:12, 17. 08. 2017

  AsharSeo

  Much obliged you all that much to share these connections. Will look at this..

  mommy makeover houston
  http://www.txsurgicalarts.com/

 • 11:26, 19. 08. 2017

  AsharSeo

  Your site is truly cool and this is an incredible rousing article. Much thanks to you to such an extent.

  Felonies Attorney Sulphur Springs TX
  http://www.mbattorneyatlaw.com/

 • 11:26, 19. 08. 2017

  AsharSeo

  I havent any word to welcome this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an awesome human..thanks for imparted this to us.

  jason spencer dallas
  http://www.addistontexas.net/about.html

 • 12:18, 20. 08. 2017

  Ashar Seo

  I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to explore and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge.

  clickfunnels
  https://www.yelp.com/biz/clickfunnels-eagle-7

 • 09:51, 21. 08. 2017

  Ashar Seo

  Excellent Blog! Your site is truly cool and this is an incredible rousing article. Much thanks to you to such an extent.

  Web Design Johannesburg
  https://advertisingsolutions.co.za/

 • 09:52, 21. 08. 2017

  Ashar Seo

  Excellent Blog! This is a decent post. This post gives genuinely quality data. I\'m unquestionably going to investigate it. Truly extremely valuable tips are given here. Much obliged to you to such an extent. Keep up the benevolent acts.

  Advertising Solutions Web Design
  http://www.instylermax.in.net/website-design-make/

 • 07:30, 22. 08. 2017

  Ashar Seo

  Much obliged to you for some other instructive site. The spot else might just I understand that sort of data written in such a flawless strategy? I have an endeavor that I am essentially now running on, and I\"ve been at the look out for such data.
  casino online mobile malaysia
  http://www1.enjoy4bets.com/

 • 07:31, 22. 08. 2017

  Ashar Seo

  I adore this site!! The blaze up the top is great!!

  Used Air Compressors For Sale
  https://cfmpsiaircompressors.com/

 • 11:38, 22. 08. 2017

  Ashar Seo

  informative Blog! Positive webpage, where did u think of the data on this posting?I have perused a couple of the articles on your site now, and I truly like your style. You\'re the best and please keep up the compelling work.

  View our website
  http://www.thebenevolentart.com

 • 11:39, 22. 08. 2017

  Ashar Seo

  informative Blog! This is extremely fascinating substance! I have completely delighted in perusing your focuses and have reached the conclusion that you are right about a hefty portion of them. You are extraordinary.

  ICO Listing
  http://www.ico-news.net/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Island