Kešky na které se těším

Vydáno: 16. října 2007 | Autor: dadc | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Jsem geozelenáč, jehož počet kešek nedosáhl ještě ani na padesátku, ale přesto si už vybírám. Neberu všechno. Kešky pro mě musí v sobě mít víc, než je radost z nálezu. Nejspíš se nad tím pohoršíte. Ale u mě to tak prostě je.

Asi bych to seřadil následovně:
1) místo, kde keška je
2) keška samotná (obsah a nápad)
3) výzva pro hledání a odlovení kešky

Místo

Musí mě zajímat. Záleží samozřejmě na tom, jestli jedu s dětmi nebo sám a jestli hledám kešku jaksi mimoděk (jsem na výletě někde a tam si kešku najdu) a nebo jestli za ní přímo jedu. To mám nejvíce možnost ovlivnit a málo kdy se mě stane, že se mě tam nelíbí. Skvělý je, že často je keška přímo magnet na krásný místa, včetně pokecu o místu.

Keška samotná

Tady se už s geokešerskou komunitou asi moc neshodnu. Pro mě je keška pořád něco, co bylo v rámci prapůvodní historické podstaty (nikoliv geokešingu, ale zakládání kešek) to nejdůležitější. Nikoliv POKLAD, ale TO, CO MOHU POTŘEBOVAT (pro mě spíš pak TO, CO JE ZAJÍMAVÝ). Proto nemusím mikrokeše - pokud nejsou splněny body 1 nebo 3. Keška, kam se nic moc nevejde mě také neosloví. Zato zajímavá keška, která je spravovaná, má nápad nebo zaměření mě víc než potěší. Vzpomínám, když jsem odlovil postcard kešku v Praze na Petříně (GCMG51) - to byla paráda. Seděl jsem opodál, prohlížel si pohlednice z různých koutů světa, kochal se. Na takovou kešku je nutné se připravit - pokud chcete vyměnit (a u takové to je skoro povinnost), tak si musíte něco sehnat (v tomhle případě pohled). Vybíráte si ho dobře - nechcete tam přece dát žádný póvl. Já měl ještě to štěstí, že jsem v jedné z kešek vyměnil něco za pohled a už když jsem si ho bral, jsem tu postcard kešku měl naplánovanou, tak se to hodilo a měl jsem radost, jak pohled hezky putuje.

Proto travelbugy a geocoiny. Chápu to, ale podle mě není nutné jít jen za nimi. Jsou třeba mincovní kešky (pro již neplatné mince) - mám jednu v Praze naplánovanou, ale musím sehnat nějakou hodnotnou (neplatnou) minci. Nebo mě taky Huncut říkal o jedné krásné mineralogické kešce - kde jsou polodrahokamy a jiné poklady. Třeba napíše do komentáře více.

Navíc, pokud hledáte s dětmi, mikrokešky jsou "naprosto nudný", to je přece jasný :))

Výzva pro hledání

Sem asi patří kešky, co je třeba luštit, asi i multikeše a kešky na "specifických" místech, kam se normálně nedostanete nebo ukryté tak, že to má fakt nápad a rozhodně to není jednoduché. Luštitelský kešky a multikešky mě neberou. Jednou jsem ale u ČVUT (GCRMC9) asi hodinu hledal kešku, o které jsem věděl, že je rafinovaně schovaná a..... byla. Fakt hezky vymyšlená mikrokeška. Možná to znáte: "tady někde, ale KDE KRUCIŠ MŮŽE BÝT, KDYŽ TU NIC NENÍ". Poklopy, kanály, "zavěšený" kešky apod. Jo, to mě ba!

A pak ty adrenalinové - kam se normálně člověk nedostane. Wow. Ale popravdě - zatím jsem po žádné takové "adrenalinovce" nešel. Ne, že bych nechtěl, ale vlastně jsem je nehledal a tam, co jsem vyrážel, žádné krkolomné nebyly. Možná já bych šel po nějaké podvodní...

Mám na Vás prosbu:

Nemáte tipy na fakt zajímavý kešky spadající do jedné z těchto tří kategorií? Vzhledem k tomu, že 1 je věcí individuálního vkusu, tak možná spíš tipy na kešky zajímavé obsahem a pak na ty výzvy. Díky předem a já věřím, že i ostatní.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCMG51, GCRMC9

Autor: dadc

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 19:02, 16. 10. 2007

  Beddy(K5.CZ)

  Na zajímavý kešky je nejlíp se podívat v bookmarkách \"TOP 10\" někerejch lovců.
  Pokud se týče mých tipů, hned při čtení článku mě napadla tahle keš:
  GCZ2DP - nemám ji, jelikož je pro mě trochu z ruky. Ale jednou to výjde. Určitě.

 • 10:39, 17. 10. 2007

  Sylvia999

  GCZ2DP je zakletá, čeká se na zimní odlov. Sice jsme se ji pokusili prorazit, leč nepovedlo se. Pokud jsi pražák, tak pěkné jsou GC14MW7, GC11J9T, GCXABC nebo GC10K7X. Matrix už asi nebude, Stalkera jsme také stihli na poslední chvíli. Mimopražská GCQVDN se nám moc líbila a pak je skvělá série Vzkazů v lahvi 1 - 3.

 • 18:19, 17. 10. 2007

  Vancosi

  Moje hvězda v adrenalínových keší je obří jeskyně \"GCYJ6K\" , v Praze mohu doporučit čerstvou a povedenou multy/mistery GC14AAN.
  Ale jinak mám bookmark keší které se mě opravdu líbily, zde je odkaz. na můj bookmarklist: http://www.geocaching.com/bookmarks/view.aspx?guid =2b85e645-c9f9-432c-a600-5c87c97a130e

 • 09:32, 18. 10. 2007

  Qnik

  Co se týče prvního bodu tak sic je to individuální ale tak 7 tipů bych měl. Zrovna včera vyšel bonus ke keším Lomy rychnovska. Tady je první lom GC1138J na ostatní jsou linky v listingu. Jsou to úžasný místa většinou se skvělím výhledem, obzvláště pak lom 1 a lom 5. Jedná se tedy o východní čechy, ale jak říkám umístění keší je perfektní, tohle se ezopovi opravdu povedlo!

 • 17:52, 18. 10. 2007

  Beddy(K5.CZ)

  Jelikož taky nemiliju mikrokeše v zamudlenejch oblastech, tak v Praze jsem toho moc neodlovil a když tak většinou větší pixly. A nej z nich byla GCHW7A - Prague Zoo Puzzle Mania. To je pěkná \"Family\" keš.
  To Vancosi: ten WP GC14AAN mi ukazuje modelářskou tradicku, takže to asi bude překlep (?)

 • 22:38, 18. 10. 2007

  Vancosi

  Ano omlouvám se, byl to překlep. Povedená mistery/multy v Praze je GC15Y9R Delle amazzoni salto.

 • 11:05, 19. 10. 2007

  kolombo

  Tak v mojem případě je na prvním místě ta výzva a místo.
  U výměny potěší podařená kindr figurka, vždycky mám nějakou v kapse připravenou na směnu :-)

 • 13:46, 30. 03. 2008

  Zdeněk Kukla-ziki7777

  Tak už to prostě,bývá,někdo má rád holky,někdo zase vdolky.Já mám rád ,kešky ,které jsou umístěny v přírodě,na hradních zříceninách,u pěkné vyhlídky.Nemusím spěchat už cesta k pokladu,krásnou přírodou ať v zimě či v létě je tou nejkrásnější odměnou
  Tady se pozná,i charakter zakladatele jeho cit pro krásu,nádherné a nezapomenutelné prožitky,ze kterých ještě dlouho potom\"žiješ\"!

 • 17:10, 25. 12. 2009

  Klára

  Těším se až s mojí sestrou virazíme hledat ty kešky a aš ty kešky budeme dávat mislím že by to mohla být zábava pro mne a moji sestru.

 • 12:28, 27. 03. 2010

  Petra

  Nedávno jsem se dozvěděla o keškách a usmyslela si, že se na ně někdy vydám. Ale nemám GPS... :-D A asi bych se měla taky zaregistrovat na geochatchingu :-D Uvidím, jak budu válčit s aj :-D

 • 18:00, 09. 10. 2010

  David Pech

  bavi me hledat kesky

 • 18:01, 09. 10. 2010

  David Pech

  jsem debil

 • 13:52, 26. 04. 2012

  anduli

  jedna je u kolstela :)

 • 13:53, 26. 04. 2012

  hovno je ten nejlepší přítel člověka

  u kostelaaa

 • 08:31, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  For some cause the picture just isn’t loading appropriately, is at this time there an issue?

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 12:07, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for the tips you have provided here. One more thing I would like to mention is that laptop memory requirements generally increase along with other breakthroughs in the engineering. For instance, as soon as new generations of processors are introduced to the market, there is usually a matching increase in the shape demands of all computer system memory plus hard drive room. This is because the application operated by these cpus will inevitably boost in power to leverage the new engineering.

  Photographer CARL KRUSE on NAT GEO
  http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/124 7970/

 • 13:13, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  I got what you intend, appreciate it for posting .Woh I am lucky to find this website through google.

  Cheap Inventor software for sale
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:34, 28. 03. 2018

  peter

  Play Book of Ra Classic and variants along with more than 400 Slot machines by Novoline, Netent, and Microgaming without registration!
  https://www.play-book-of-ra-online.com/ https://www.play-book-of-ra-online.com/

 • 14:03, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  I thought it was going to be some boring old publish, but it really compensated for my time. I will publish a link to this page on my blog. I am confident my visitors will discover that quite useful

  spy gadgets Singapore
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:45, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  If you happen to excited about eco items, sometimes be tough shock to anyone them recognise that to help make unique baskets just for this quite liquids carry basic steps liters associated ceiling fan oil producing. dc free mommy blog giveaways family trip home gardening house power wash baby laundry detergent

  fabricesoulierpoker
  http://www.fabricesoulierpoker.com

 • 10:57, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  If you happen to excited about eco items, sometimes be tough shock to anyone them recognise that to help make unique baskets just for this quite liquids carry basic steps liters associated ceiling fan oil producing. dc free mommy blog giveaways family trip home gardening house power wash baby laundry detergent

  www.topbbm.com
  http://www.topbbm.com/

 • 16:37, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  If you happen to excited about eco items, sometimes be tough shock to anyone them recognise that to help make unique baskets just for this quite liquids carry basic steps liters associated ceiling fan oil producing. dc free mommy blog giveaways family trip home gardening house power wash baby laundry detergent

  additional information
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 08:48, 22. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thank you, I have just been looking for info approximately this subject for ages and yours is the greatest I’ve came upon till now. However, what concerning the bottom line? Are you certain concerning the source?

  her video
  http://customwriting.fuelmyblog.co.uk/

 • 09:50, 25. 04. 2018

  peter

  Pleasant to be going to your site once more, it has been months for me. Well this article i\\\'ve been sat tight for so long. I require this article to finish my task in the school, and it has same point with your article. Much obliged, extraordinary offer.
  Roll container http://china-rollcages.com/product-category/roll-c ontainer/

 • 12:23, 30. 04. 2018

  Ashar Seo

  Spot up with this write-up, I seriously feel this website requirements much more consideration. I’ll more likely once again to see a lot more, many thanks for that information.

  her video
  http://thesiswriting.webs.com/

 • 09:25, 03. 05. 2018

  peter

  Crypto Coinscious provides details based on a market cap in USD and you can sort by rank, name, price, market cap, volume in 24 hours, change in 1 hour, change in 24 hours and available supply. Top Gainers show a list of top trending currencies based on last 24 hours change and Top losers show a list of most price dropped currencies from last 24 hours.
  Live Coin Watch https://cryptocoinscious.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Geocaching na KorsiceFilm streaming vf