Jak si užít geocaching I. - Hurá za šipkou!

Vydáno: 14. listopadu 2007 | Autor: Atlaska | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Tak jsem se zase nechala ukecat.... :-( Tentokrát pro změnu k napsání nějakého článku (nějakých článků) do tohoto bezva magazínu. No dobře, máte to mít :-)

Geocaching řadím mezi outdoorové aktivity (nepočítaje v to domácí dosud nepoznané záchvaty extáze nad hromadami papírů s vyluštěnou mysterkou), které mají přinést odpočinek, poznání, pohodu, utužit kondici, případně utužit rodinné či jiné kolektivní vztahy a prožít nezapomenutelné chvíle. Ale aby to mělo ten správný šmrnc, musí si to člověk umět správně užít.....

Hurá za šipkou !

První GPSka, první truhlička na display, první šipka ukazující, kde se ta mrška nachází, a první ubývající stovky metrů k cíli. Bez rozmyslu, hurá vpřed za šipkou...... a tak to všechno začalo!

Necelé tři týdny po odlovu první kešky jsem si poprvé opravdu užila cestu za šipkou. Bylo 15.1.2006 a Petřín byl proměněn v ledovou horu. Keška Prague Travel Bug Hotel "Hungry Wall" je bohužel už minulostí , ale zážitek nezapomenut:

"Po cestě ze Špendlíkové kešky jsme si teprve užili .... Protože se nám nechtělo křižovat kopec dlouhými točenými cestičkami, vzali jsme to nábližkou přímo z kopce dolů. Vypadalo to zcela nevinně - zbytky sněhu a jinak tráva. Ihned poté, co manžel zahlásil, že je to pohoda, už svištěl po zadku blátem z kopce. A protože nejvíce potěší neštěstí bližního, tak jsem se rozchechtala tak, že jsem ho po rukách a kolenou v zápětí následovala. Show pokračovala, když jsme se snažili ze sebe alespoň trochu to bláto sundat, protože jsme ho na sobe měli tak půl kila. Manžel pro změnu šmejdil zadkem ve sněhu a vypadal jak náš pes, když má červíky . No srandy kopec, ale kešku ne a ne ulovit...." (z mého logu u keše GCKVB9)

Poučena m.j. i z tohoto zážitku jsem se rozhodla neponechat nic náhodě a na keš Lonely mountain (rozuměj Říp) jsem se vypravila o poznání zodpovědněji 23.3.2006:

"...Přestože šipka ukazovala přímo do kopce, rozhodli jsme se s manželem, že se projdeme a půjdeme po cestě až k rotundě. Cesta byla pokrytá sněhovou břečkou, zbytky ledu a místy blátem. Po cestě nahoru jsme potkávali lidi, kteří měli opravdu velké problémy s pohybem dolů. Vyhrabali jsme se k rotundě, pak šli na vyhlídku, o které jsme neměli ani tušení a po cestě jsme vyzvedli naprosto pohodovou kešku. No a teď nás teprve čekalo to pravé vzrůšo. Dolů jsme to naplánovali přímo za nosem k autu (protože to přece bude kratší než po cestičkách a snad i bezpečnější). Kratší to bylo určitě, ale jestli bychom dopadli ještě hůř než jsme dopadli, to si tvrdit netroufám. Nikdy jsem netušila po jakých všech částech těla se dá z kopce drandit. Ještě že tam byly stromy, jinak bych se zastavila až na parkovišti. I tak některé nárazy byly docela tvrdé. A manžel mě moc chytat nemohl, protože si svištěl vlastními korýtky.... Nejdřív se ozývalo... mám mokro v botách... jenže já ve finále měla mokré úplně všechno - sníh v nohavicích, v botách, pod bundou i svetrem a mohla bych pokračovat......
Díky moc za kešku, výhled, který nebyl vidět a za možnost si vytvořit vlastní bobovou dráhu." (z mého logu u keše GC9EBC)

Další vydatná zkušenost z cesty za šipkou přišla 8.5.2006 na keši PRS No.1.:

"... Cestu na finálovku jsem vzala za šipkou. Auuuuuu, to nebyl nejlepší nápad. Chvíli to vypadalo jako pohoda, ale jenom chvilku. Za okamžik jsem stála v pralese v kopřivách a země pode mnou nebyla úplně nejpevnější. A měla jsem velmi velkou společnost komáru. Bažina, kam se podíváš a když náhodou ne bažina, tak potok. Ale protože jsem tvrdohlavá, tak jsem si řekla, dobře Ti tak a zpátky ni krok. U dalšího čehosi podobného stojatému potoku jsem málem skončila. Měl asi 4m na šířku. Naštěstí jsem si všimla starého spadlého stromu, který napříč ležel. Byl docela úzký. Sebrala jsem zbytky odvahy a odhodlaně jsem začala balancovat. U toho jsem přemýšlela, jestli spíš spadnu a nebo to pode mnou rupne.... Než jsem to vymyslela, byla jsem na druhé straně. Pak už jsem to měla kousek na cestu, která mne dovedla ke kešce....." (z mého logu GCTZ4H)

A když se ztratí signál a Ty máš v paměti (ještě k tomu ve své) jenom poslední směr, kterým šipka ukazovala, a jen souřadnice bez listingu, tak to je taky moc prima třeba jako 18.5.2006 na Lazurové hoře:

"Ajajaj, zase se mi potvrdilo, že jít přímo za šipkou nemusí být vždy to pravé ořechové. Protože stávkovalo spojení a mobil mi nechtěl ukázat detaily, tak jsme se vydali za šipkou. Přímo do krpálu plného komárů a kopřiv. Jo a klouzavejch mokrejch klacků. Pro zpestření nám zmizel signál GPS asi v půlce kopce. Tak jsme čekali a hráli si na větrné mlýny při odhánění jistě vzácného hmyzu. Nakonec jsme kýžené mety dosáhli. Cestou jsem ještě stihla hodit šipku do kopřiv. Revma fakt nehrozí. Měla jsem krátké rukávy... Dolů to bylo o něco málo lepší. Až teď, při logování zjišťuju, co všechno jsme měli cestou potkat." (z mého logu GCNPGE)

Další rok a čtvrt jsem sbírala zkušenosti a všechny poznatky týkající se pečlivé volby cesty ke keši jsem zkombinovala letos 14.8. v Krušných horách na keši Aquaduct. Nenechala jsem se totiž zviklat cestou za šipkou vedoucí nedůvěryhodnou pěšinkou (která se později ukázala jako ta správná) a "rozumně a zkušeně" jsem vyrazila po asfaltové cestě. Jenže posledních 80 metrů bylo kritických:

"No jo, zase se potvrdilo, že tu správnou cestu ke keši najdu až cestou od ní. A tady jsem si to teda fakt vychutnala. Taky jsem si zahrála na Krále Šumavy, naštěstí jsem dopadla podstatně líp než on. Asi 80 metru od keše, jsem vyrazila sebejistě kupředu. A najednou jsem ležela. Tím jsem zjistila, že rozhodně nemám pevnou půdu pod nohama, ale že jsem hodila tygra do měkkého mokra (rozuměj rašeliniště). Což bylo ale mnohem lepší než tvrdé mokro, které potkávám častěji :-) Takže od této chvíle jsem věděla, že musím zapnout všechny své senzory, abych přežila. Povedlo se!!!......" (z mého logu GCPQK6)

No uznejte sami, cesty za šipkou prostě mají své kouzlo a bez nich by GC nebyl tím, čím je.

...to be continued

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCKVB9, GC9EBC, GCTZ4H, GCNPGE, GCPQK6

Autor: Atlaska

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 08:04, 15. 11. 2007

  Bentley007

  Atlasko, kdo zná tvou zarputilost muže jen litovat, že tě neviděl v akci. Muselo to být super a myslím, že nás jistě ještě pobavíš avizovaným pokračovaním. Diky za članek.

 • 10:50, 15. 11. 2007

  Dan44

  Jo to jsi celá ty.. Doufám že po kapitole \"Hurá za šipkou\" bude následovat \"Mé nejlepší držkopády\" a \"Co jsem kde ztratila\" :-)
  Díky za pěkný článek

 • 12:54, 15. 11. 2007

  Cmuchal

  Jojo Míšo, to je přesně to co jsme poznali všichni s nemapovou gpskou, se svou tvrdohlavostí a bezmeznému věření, které někdy hraničilo až ve svátost v \"ŠIPKU\". Ale bylo to stejně krásný jako tvůj článek. Díky za článek i za připomenutí.

 • 12:56, 15. 11. 2007

  Bentley007

  Jen bych dodal, ze Cmuchal tak chodi i dneska a to i s mapovou GPS :))

 • 22:57, 15. 11. 2007

  MadDog

  Jooo to jsem si taky hezky zavzpominal na ty zacatky :D dnes uz po par zkusenostech vetsinou planuji dopredu, ale vsichni to zname :D

  ... tech 300 metru, vzdyt to ukazuje jinam nez vede cesta, to je divny, 290m no sice jsem usel asi 100m, jsem bliz uvidime, 310m to je divny tady na displeji se ta cesta staci do leva, 320 mno nic jdeme za sipkou, 280 sakra kde se tu vzalo to krovi! 250 hele dira, mno musime dolu, 200 - kterej *** vymyslel ze pujdem tudy, vzdyt je to zase nahoru do kopce! 150 - to ne to mi nerikejte ze zase pujdu z kopce, vzdyt jsem ten kopec sotva vylez!! 50m hele cesta a se zlutou znackou, po tej jsme sli?!? GRRRR :D

 • 10:15, 18. 11. 2007

  Aviatik

  Dobře jsem se bavil, s taktikou \"přímo za šipkou\" spojenou s taktikou \"zpátky ni krok\" jsem si také užil svoje. Například letos v září v Rakousku:
  AMI VII-Pathfinder - parkoviště 100m od cache, ta sedí na skalisku nad silnicí. Suťoviště, pokus o lezení po skalách, drápání se po stráni se sklonem přes 45°...
  Fallendwasser-Nixenfall - horská řeka, most nikde. Takže brodit po kolena v ledové vodě, na druhé straně škrábání do stráně. Dodnes nechápu jak jsem cestou zpátky našel kolo když jsem si jeho souřadnice nedal do GPS.
  In der eng - všude soukromé oplocené pozemky, jediná cesta z místa kde jsem nechal kolo vedla asi 200m korytem potoka. DNF!

 • 14:16, 20. 11. 2007

  Copak

  Tak Lonely mountain jsem si taky střihnul přímo za šipkou. Jen ne dolů, ale nahoru. Přítelkyně mě proklela jako prašivého psa a musel jsem to žehlit investicí do nových lodiček... :-)

 • 14:00, 30. 03. 2008

  ziki7777

  Jen čekám,kdy vyjde Tvá kniha,Míšo!
  Kde jako neúnavný Lovec a stopař Děrsu Uzala s pílí včelky Máji ,nasazením Ferdy Mravence a silou medvěda Grizliho ,nacházíš poklady skryté!
  Tak lovu zdar

 • 13:23, 11. 10. 2017

  Ashar Seo

  An intriguing dialog is value remark. I feel that it is best to compose more on this matter, it may not be an unthinkable subject however ordinarily people are insufficient to chat on such themes. To the following. Salud.

  online business opportunity
  https://www.digitalcointrade.org/

 • 07:56, 29. 10. 2017

  Ashar Seo

  An intriguing dialog is value remark. I feel that it is best to compose more on this matter, it may not be an unthinkable subject however ordinarily people are insufficient to chat on such themes. To the following. Salud.

  Best Mouthwash for Smokers
  https://www.nicorinse.com/

 • 06:58, 30. 10. 2017

  Robinjack

 • 09:54, 02. 11. 2017

  peter

  a debt of gratitude is in order for this usefull article, sitting tight for this article like this once more.
  Jimmy Hogg https://www.comedy.co.uk/fringe/2017/jimmy_hogg/

 • 10:23, 04. 11. 2017

  peter

  Much thanks for keep this data.
  How to Get a Personal Loan with Bad Credit or No Credit https://thelendingmag.com/how-to-get-a-loan-with-n o-credit

 • 12:49, 05. 11. 2017

  peter

  The coalition packed the gym of the Hope Center at Villa de Paz Elementary School once again Tuesday evening to meet with the rest of the community, state Sen. Steve Gallardo and Phoenix Councilman Daniel Valenzuela to discuss the future of the course.
  free tour estocolmo http://www.stockholmfreetour.com

 • 21:56, 05. 11. 2017

  Ashar Seo

  I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content.

  Thomas F Paquin
  http://www.thomaspaquin.com/

 • 06:28, 07. 11. 2017

  Ashar Seo

  An intriguing dialog is value remark. I feel that it is best to compose more on this matter, it may not be an unthinkable subject however ordinarily people are insufficient to chat on such themes. To the following. Salud.

  The Woman men adore
  http://www.relationshipeguide.com/the-woman-men-ad ore-by-bob-grant-review/

 • 21:52, 08. 11. 2017

  Ashar Seo

  Decent to peruse your article! I am anticipating sharing your undertakings and encounters.

  Official Musically Website
  http://www.freemusicallyfollowersguide.com

 • 11:29, 16. 11. 2017

  seo

  автоключар софия http://kluchar.biz/

 • 13:12, 18. 11. 2017

  seo

  online casino sitelerilistesi http://bakerroadbeachhouse.com/

 • 13:25, 19. 11. 2017

  seo

  en iyi canli bahis siteleri http://bahisnerde.me/canli-bahis/

 • 10:30, 21. 11. 2017

  peter

  counting sensible remarks here...
  studio photography in Katy http://candyfoxstudio.com

 • 20:08, 21. 11. 2017

  Seo

 • 19:15, 22. 11. 2017

  Seo

 • 19:41, 23. 11. 2017

  Seo

  en iyi casino siteleri http://casinonerde.net/

 • 12:34, 25. 11. 2017

  seo

 • 17:49, 27. 11. 2017

  Seo

  \\\"Organize an amazing and fun-filled event through Eventdex. All event management processes are simplified into a single app - EventApp. This highly functional event management software will help you to organize, all your event data in real time. It is integrated with all social media platforms to promote your event and attract more attendees.
  You can schedule your event instantly and send it to your event team as well as to attendees, exhibitors and sponsors. The event technology helps in managing the attendee check-in, which is very helpful for event planners to make different event strategies at various event cycles. Its on-site event registration software is integrated with badge design and printing tools to speed-up the attendee\\\'s check-in time at the entry gate of the event.
  Eventdex offers a perfect business matchmaking app – MatchLeads, which helps in matching the same business profiles of different attendees at an event and can schedule their appointments on request. Its Lead retrieval app is one such app which is beneficial for event managers and organizers, especially in getting a real-time data of all leads generating through various online channels for an event.
  Eventdex is providing multiple event management technologies and applications to suit various business needs of an event. The technology, service and cost-effective prices presented by us, is unmatched as compared to other companies of the present event industry\\\"
  event management software https://www.eventdex.com/event-management-software s/

 • 14:21, 29. 11. 2017

  Seo

  en iyi kumar siteleri http://kumarnerde.net/

 • 18:40, 30. 11. 2017

  Seo

  Herkesin aklina gelen soru. En iyi canli bahis sitesi hangisi? Arkadaslar en iyi bahis sitesi yoktur. Sormaniz gereken \"bana en uygun online canli bahis sitesi hangisi?\" sorusudur. Çünkü. Adini veremeyecegim bahis sitelerinde müsteri hizmetleri temsilcisi olarak uzun süre çalistim. Ve binbir çesit müsteri talebiyle karsilastim. Kimi bonus istiyor kimisi ise bana kesinlikle bonus vermeyin diyor. Kimisi canli bahis, kimisi maç öncesi bahsi oynuyor. Söylemek istedigim herkes farklidir ve farkli tarzda bahis yapiyor. En iyi canli bahis siteleri diye size bilgi vermemiz ve bahis bürolarinin çoklugu bu yüzdendi.
  En iyi canli bahis http://enguvenilircanlibahis.net/

 • 13:18, 02. 12. 2017

  seo

  Jenloren poodles http://jenlorenpoodles.net/

 • 09:18, 03. 12. 2017

  seo

  Bahis sitelerinin sürekli gelismesiyle birlikte bahis severler de en iyi bahis sitelerine yönelmeye baslamistir. Bu tür sitelerin hem güvenilir hem de kisa sürede islem yapabilme hizmeti sundugunu söyleyebiliriz. Bu konudaki tüm arastirmalari artik internet üzerinden takip edebilir ve güvenilir bahis sitelerine ulasabilirsiniz. Ayrica tüm bahis sitelerinin inceleme bilgilerine ve sunduklari bonuslara da sitemiz üzerinden erisim saglayabilirsiniz. En iyi bahis siteleri arastirmasi yaparken sitenin ilk olarak lisansli olup olmadigina ve daha sonra müsteri destek hattinin bulunup bulunmadigina bakabilirsiniz. Yurt disi lisansli bahis sitelerinde herhangi bir sorun yasamadan hem spor bahisleri yapabilir hem de Casino oyunlari oynayabilirsiniz. Ayrica birbirinden eglenceli slot ve masa oyunlari da kullanicilarini beklemeye devam ediyor.
  online bahis oynanabilen siteler http://robchamilton.com/

 • 16:03, 06. 12. 2017

  Seo

  bayrulet.com online http://bayrulet.com/

 • 16:03, 07. 12. 2017

  Seo

  superbetin yeni giris http://bahisin.online/

 • 10:08, 08. 12. 2017

  Seo

  actor theatre http://newulmact.com/

 • 08:26, 10. 12. 2017

  seo

 • 18:09, 10. 12. 2017

  Seo

 • 12:20, 14. 12. 2017

  seo

 • 14:09, 15. 12. 2017

  Seo

 • 17:15, 15. 12. 2017

  peter

  Much obliged to you for some other educational web journal. Where else would I be able to understand that sort of data written in such a perfect means? I have a mission that I\"m a little while ago chipping away at, and I have been at the post for such data.
  The Woman Men Adore http://www.secretlovecommands.com/the-woman-men-ad ore/

 • 12:21, 23. 12. 2017

  Robinjack

 • 08:57, 27. 12. 2017

  peter

  Great artcile, yet it would be better if in future you can share more about this subject. Continue posting.
  segwaystockholmairwheel.se http://segwaystockholmairwheel.se

 • 07:16, 17. 01. 2018

  Ashar Seo

  Awesome post, and extraordinary site. A debt of gratitude is in order for the data!

  voyance telephone
  http://voyance-retour-amour.com

 • 08:27, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  I really prize your piece of work, Great post.

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 10:07, 24. 03. 2018

  Robinjack

  sony xperia remonts https://ipatch.lv/

 • 12:11, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  I like this site very much so much superb info .
  Carl Kruse Images on National Geographic
  http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/124 7970/

 • 13:12, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  Often the Are generally Weight reduction plan is unquestionably an low-priced and flexible weight-reduction plan product modeled on individuals seeking out shed some pounds combined with at some point maintain a far healthier your life. la weight loss

  Buy cheap Autodesk Inventor 2018 software
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:59, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Previously you must have highly effective web business strategies get you started of getting into topics suitable for their web-based organization. educational

  coolest gadgets
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:45, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  This is a fantastic web page, could you be interested in doing an interview about just how you designed it? If so e-mail me!

  http://www.ericklindgrenpokerfan.net

 • 10:55, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  This is a fantastic web page, could you be interested in doing an interview about just how you designed it? If so e-mail me!

  www.topbbm.com
  http://www.topbbm.com/

 • 15:22, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  every woman loves to wear those pretty but expensive diamond rings, i would love to give my girlfriend a diamond ring”

  http://trichefortnite.fr

 • 14:04, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  I visited a lot of website but I conceive this one contains something special in it in it

  Triche fornite hack
  http://trichefortnite.fr

 • 16:35, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  This is a fantastic web page, could you be interested in doing an interview about just how you designed it? If so e-mail me!

  additional information
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 13:56, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  My partner and i still can not quite assume that I could be one of those reading through the important recommendations found on this blog. My family and I are sincerely thankful for your generosity and for presenting me potential to pursue the chosen career path. Appreciate your sharing the important information I acquired from your web-site.

  http://kokoqiuqiu.com
  http://kokoqiuqiu.com

 • 13:56, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  Immigration Lawyers… [...]the time to read or visit the content or sites we have linked to below the[...]…

  coastal real estate pattaya
  https://rent-buy-thailand.com/beach-condos-for-sas le/

 • 13:25, 16. 04. 2018

  Ashar Seo

  My favorite town out of all I’ve been to, has to be Zurich Switzerland. Switzerland is one of the best skiing areas. Something I absolutely love, it is peacefull and comforting.

  photography
  https://www.lotusbabyphotography.com/

 • 13:25, 16. 04. 2018

  Ashar Seo

  You are an ocean of knowledge, otherwise how is it possible to write and express your opinion on every topic so effortlessly. Bow before you!

  http://www.bisa88.info

 • 12:31, 28. 04. 2018

  Ashar Seo

  I am also commenting to let you know what a wonderful experience our daughter enjoyed browsing your web site. She discovered lots of pieces, which included how it is like to possess a marvelous coaching style to get other individuals quite simply comprehend specified specialized topics. You undoubtedly did more than people’s expected results. Thank you for displaying those necessary, trustworthy, edifying and in addition unique thoughts on the topic to Julie.

  auto glass shop
  http://www.cprautoglassrepair.com/

 • 13:39, 01. 05. 2018

  Robinjack

  voyance par telephone http://voyance-amour-eternel.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Tak trochu jiná budkaFilm streaming vf