Jak si pořídit CWG snadno a rychle

CWG
Takto vypadá zadní strana každého CWG

Vydáno: 3. února 2008 | Autor: Destil.cz | Rubriky: Výbava pro geocaching | Tisk

Oznámkuj článek:

CWG neboli Czech Wooden Geocoin. Jedná se o dřevěné mince, které už jste v nějaké kešce určitě viděli. Chcete vědět co jsou zač? Také se Vám tak líbí? Sbíráte je? Chtěli byste vlastní? Myslíte si, že výroba je drahá a složitá? Ukáži Vám, že není.

CWG jsou takovou československou specialitou. Nejsou putovní jako běžné geocoiny, jsou vyrobeny ze dřeva a jejich sběratelství je podporováno. Hlavní výhodou vlastnictví vlastních mincí je to, že vždy máte co do kešky. Nemusíte po kapsách nosit příšerky z kindrvajec nebo marně hledat něco "použitelného" v peněžence, když zrovna najdete v keši nějakou pěknou věc. Navíc se jedná o takový Váš osobní podpis, který vypadá opravdu dobře. Další návštěvník kešky z něj bude určitě mít radost. Pěknou úlohu hrají CWG také při náhodném setkání geocacherů - můžete si vaše coiny vyměnit a skvěle pokecat. No a v neposlední řadě je tu sběratelský aspekt - když se Vaše sbírka cizích CWG rozroste, prostě musíte také mít vlastní :-) Ukázku některých hotových CWG naleznete zde a oficiální stránky projektu zase zde.

Tak jak na vlastní CWG? Nejdřív byste měli mít nápad. Každý coin je malý dřevěný suk, na kterém je laserem vypálen Váš nick a vlastní logo. Logo by tedy mělo být černobílé a založené na křivkách (žádné fotografie). Díky vypalovací technologii je možné zobrazit poměrně dost detailů, takže logo nemusí být úplně jednoduché.

Potom je potřeba vybrat, kde si necháte CWG vyrobit. Seznam některých palíren naleznete zde. Já jsem si zvolil výrobce BlackSpidera a byl jsem až překvapen, jak vše proběhlo hladce. Chtěl bych upozornit, že toto není reklamní článek. Pouze popisuji mé zkušenosti s tímto výrobcem.

BlackSpider zajišťuje kompletní servis - od grafického návrhu, přes zajištění suků, pálení, zaslání dvou exemplářů do oficiálního katalogu CWG až k zaslání hotových suků poštou. Cenu má uvedenou jako 900 Kč za 50 coinů. To je rovněž minimální objednávka. Z e-mailové komunikace s ním jsem zjistil, že BlackSpider poskytuje množstevní slevy a to takové:

50 CWG 18 Kč/kus
100 CWG 16,5 Kč/kus
200 CWG 15,75 Kč/kus

Navíc lze spojit více objednávek dohromady. Pokud se tedy domluvíte s geokamarády a vše pošlete v jedné objednávce, lze výrazně ušetřit.

Po výběru dodavatele byste se měli vrhnout do grafického návrhu loga. Ideální by bylo, kdybyste logo dodali v nějakém vektorovém formátu - pro vektorové kreslení můžete použít například programy Corel Draw nebo Adobe Illustrator. Pokud se ale ve vektorové grafice nevyznáte, je možno poslat bitmapový obrázek například v PNG nebo JPG. Měl by ale být v co nejvyšším rozlišení. BlackSpider Vaše grafické podklady zpracuje a pošle Vám, jak bude celý geocoin vypadat, např. takhle:

Navrh CWG

Po odsouhlasení byste měli zaplatit převodem na účet. Coiny poté putují do palírny a jsou vypáleny na dřevěné suky. Byl jsem až překvapen rychlostí, CWG jsem měl hotové za týden od objednávky. Pak už stačí jen čekat na balík na poště a můžete se radovat z Vašich nových, ještě z palírny voňavých CWG!

Autor: Destil.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 09:44, 04. 02. 2008

  hejv

  Musím také potvrdit dobrou zkušenost se jmenovaným \"výrobcem\" a doporučuji kačerům pořídit si u něj vlastní CWG. Udělají vám obrovskou radost a budete s napětím čekat na výsledek a nadávat přitom na Českou poštu, jak dlouho jí trvá dodat váš očekávaný balíček :-) . Ale doporučil bych navíc poslat předem svůj návrh i jednomu z tvůrců CWG, JPAgeo, který je velmi ochotný, přidá rady a poznámky i svůj tvůrčí pohled na vaše chystané \"kolečko\" (doufám, že mu tím nepřidělávám moc práce, to mi asi poděkuje...). A také si myslím, že sbírání CWG je vhodné i pro děti.

 • 13:24, 04. 02. 2008

  Numira

  S black.spiderem mam take dobre zkusenosti, jen koukam, ze cena trosku podrazila a to o 40% oproti podzimu, nu coz...

 • 09:03, 05. 02. 2008

  Fikus

  Take mohu potvrdit naprostou bezproblemovost jednani s black.spiderem, CWG dorazily minuly tyden a porad se jich nemuzu nabazit :))).

 • 10:16, 13. 03. 2008

  Rypaci

  Taky musím nahlásit spokojenost s Black.spiderem, vytvořil nám návrh podle obrázků co jsme dodali, doladili jsme detaily a do týdne jsme měli CWG doma.
  Děti už CWG sbírají mě bylo trapné dávat do keší různé cetky. Takto to máme krásně vyřešené. A o tom to je! :)
  A ty naše CWG jsou nejhezčí! :))

 • 18:32, 25. 04. 2008

  LudekV

  Já využil služby firmy LIFE - František Voráč, v pondělí večer jsem poslal objednávku s připraveným návrhem v Corelu a ve čtvrtek byla kolečka doma.

 • 09:41, 30. 07. 2009

  eL_KeDaRoSs

  Kešuji asi čtvrt roku, mám odloveno několik desítek kešek, ale CWG jsem ješět nenašel, škoda. Chci se zeptat, jeslti ze zadní části CWG je vždy to logo a napis CZECH WOOD GEOCOIN + datum výroby nebo to je jen na tom, kdo si je vyrábí? A jaké má kolečko průměr v cm? Zda je velké jako dřevěné turistické známky nebo menší?

 • 15:03, 14. 06. 2010

  ToM

  16-18 Kč za 1 CWG? Trochu moc, nezda se Vam?Mam dodavatele, ktery je vyrobi za cca 8 - 10 Kč s vlastnim navrhem + razitko zdarma :-)))

 • 11:50, 18. 07. 2010

  SNOOP_CZ

  to:ToM tak sem napiš link nebo kontakt na toho tvého dodavatele, lepší cena + razítko, to uvítá každý. :-)))

 • 01:02, 15. 06. 2011

  Olda

  Tady je o čem nejspíš píše ToM:
  http://www.gravirovani-laserem.com/vyroba-cwg.php
  Mě to ale stejně stále přijde hodně. dal bych za to tak polovinu, to by mi přišlo adekvátní.

 • 11:43, 07. 02. 2012

  Nery

  Tak já bych šel s cenou taky trochu dolů - 6,- Kč za CWG + nějaké další jako bonus ZDARMA
  www.rajcwg.cz

  Vyzkoušel jsem a není to špatné...

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Bacha na aligátory, jsou to mrštné potvory!Film streaming vf