Jak se orientovat na stránkách geocaching.com?

Vydáno: 6. září 2007 | Autor: Destil.cz | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Každý, kdo začíná s geocachingem se nejdřív registruje na stránkách geocaching.com. Ty jsou pouze anglicky a na první pohled jsou docela nepřehledné. V tomto článku najdete návod, jak na stránkách jednoduše provedete základní úkony – zaregistrujte se, vyhledáte keš, přečtete si informace o keši, zapíšete návštěvu keše, prohlédnete si svůj profil a zapíšete nález trackovatelného předmětu.

1) Registrace
Začněte registrací na stránce http://www.geocaching.com/login/new.aspx. Vyplnění formuláře je jednoduché, na čem si dejte záležet je volba vašeho uživatelského jména. Pod ním Vás budou znát všichni ostatní geocacheři a toto jméno Vás bude provázet celý Váš geoživot. Po registraci je dobré nastavit si vaše domovské souřadnice. Budou se Vám velmi hodit. Souřadnice zjistíte třeba na serveru mapy.cz. Najeďte na váš dům na mapě, klikněte na ikonku „GPS" a souřadnice si zkopírujte. Na stránkách geocaching.com jděte na stránku http://www.geocaching.com/my/home.aspx, zde zvolte formát souřadnic „Degrees, minutes, seconds" (tento formát používají mapy.cz) a domovské souřadnice uložte.

2) Vyhledání keše
Po registraci již můžete vyrazit na vaší první cache. Nejdřív ale musíte zjistit, jaké keše jsou v dosahu. Na stránce http://www.geocaching.com/my/ je šikovný pravý panel. Zde můžete kliknout na odkaz „Search for nearest caches from your home coordinates" a dostanete seznam keší blízko vašeho domova.

K vyhledávání můžete také využít šikovnou mapu, která se nachází na http://www.geocaching.com/seek/gmnearest.aspx. Do políčka nahoře napište název města, ve kterém chcete kešky hledat a mapa se tam přesune. Pak vidíte umístění kešek pěkně na mapě.

Pokročilé možnosti vyhledávání najdete na stránce http://www.geocaching.com/seek/ (levé menu->Hide and seek cache). Nejpoužívanější je vyhledávání podle klíčového slova (By keyword) nebo podle kódu keše - tzv. waypointu.

3) Zjištění informací o keši
V předchozím bodě jste našli vaši vytouženou cache, klikli na její název a nyní se nacházíte na stránce s informacemi o dané keši (např. zde). Co Vás na této stránce zajímá?

Nad názvem keše je uveden typ keše. Pro začátek byste si měli vybrat nějakou „Traditional cache", kde nemusíte plnit žádné úkoly, prostě vyzvednete schránku na zadaných souřadnicích. Pod názvem Vás pak zajímá velikost keše (Size), obtížnost(Difficulty) a terén(Terrain). Tyto údaje Vám mohou pomoci v rozhodnutí, zda na cache vyrazit. Pokud je velikost keše „micro", je to obvykle krabička od filmu a těžko se hledá. Vysokým hodnotám obtížnosti a terénu byste se měli také při hledání Vaší první keše vyhnout.

V rámečku pod názvem je asi to nejdůležitější - souřadnice. Ty si určitě uložte do vašeho navigačního přístroje. Za zmínku stojí ještě odkaz „Make this page print-friendly", který všechny informace docela pěkně zformátuje pro tisk.

Pod tím se nachází samotný popis keše od autora. Ten je dobré si pročíst. Často zde najdete rady, jakou cestou se ke keši vydat nebo nějaké zajímavosti o místu, kde se cache nachází.

Pod popisem keše je nápověda(Hint), která se často velmi hodí. Je zakódována jednoduchou šifrou, která je uvedena hned vedle. Buď si ji můžete vytisknout a rozkódovat až v případě, že nemůžete cache najít, nebo kliknete na odkaz „Encrypt/Decrypt" a nápověda se Vám odhalí.

Pod nápovědou se nachází pár užitečných odkazů, z nichž nejužitečnější je odkaz „Czech maps from mapy.cz". Po kliku na tento odkaz zobrazíte polohu keše na velmi podrobných mapách. Tuhle možnost určitě využívejte u každého pokladu, na mapy.cz jednoduše naplánujete cestu ke keši a ušetříte si mnoho trápení na místě.

Na konci stránky se nacházejí tzv. logy (Logged visits), tzn. dojmy z návštěvy této keše od ostatních geocacherů. Hodí se alespoň prohlédnout poslední logy. Pokud je zde hodně návštěv označených smutným modrým smajlíkem, znamená to, že daný geocacher keš nenašel. Je pak možné, že cache je třeba ukradená nebo schovaná tak, že jde velmi těžko najít. Na takovou cache radši nevyrážejte.

4) Zapsání návštěvy keše
Po zjištění podrobných informacích jste vyrazili do terénu, našli vytouženou krabičku a nyní jste zase doma u internetu a měli byste nález keše zapsat, tzv. zalogovat.

Najděte si opět stránku s podrobnostmi vaší keše. Vpravo je takový panel s odkazy. Klikněte hned na ten první - „Log your visit". Na další stránce zvolte nejdřív typ nálezu (Type of log). Pokud jste keš našli, zvolte „Found it", v opačném případě zvolte „Didn't find it". Pak už jenom vyplňte textové pole „Comments". Zde byste měli napsat nějaké dojmy a zážitky z hledání, tento text si přečte autor keše a pro něj to je odměna za to, že cache založil. Formulář odešlete a jste zalogováni.

5) Váš profil
Každý geocacher má na stránkách geocaching.com svůj profil, na který je patřičně hrdý. Je zde přehled keší, které našel, založil a mnoho dalších osobních informací.

Všechny informace o vašem účtu naleznete na stránce http://www.geocaching.com/my/. Vás ale zajímá hlavně tzv. veřejný profil, který vidí ostatní geocacheři. Do toho se dostanete z této stránky po kliku na ikonku nad pravým panelem.

V první záložce Profile jsou informace o Vaší osobě. Tyto údaje můžete zmenit po kliku na odkaz „Edit your profile". Ve formuláři pro změnu údajů stojí za zmínku pole „Your profile details", kde můžete používat jazyk HTML. Do profilu tak snadno dostanete odkazy, obrázky a pěkné formátování čehokoliv o Vás, co Vás napadne.

Nejdůležitější záložka ve vašem profilu se jmenuje „Geocaches". Zde vidíte vaše nalezené a ukryté keše, roztříděné podle typů. Když kliknete na odkaz „All cache finds", ukáže se Vám seznam nalezených keší.

V profilu máte rovněž přehled o nalezených trackovatelných předmětech (Trackables) a galerii nahraných obrázků (Gallery).

Pokud se chcete podívat na profil někoho jiného, zadejte jeho nick na adrese http://www.geocaching.com/email/ a pak klikněte na odkaz „View Profile".

6) Zapsání nálezu trackovatelného předmětu
Občas v keši naleznete minci(geocoin) nebo předmět s upevněnou psí známkou(travelbug). Těmto předmětům se říká trackovatelné a mají za úkol cestovat z keše do keše. Tyto předměty byste si tedy neměli dlouho nechávat a poslat je zas dál.

Běžte na stránku http://www.geocaching.com/track/ (levé menu->Trackable items). Zde vás zajímá políčko „Enter the Geocoin or Travel Bug tracking number", do kterého zadáte kód předmětu. Ten naleznete na samotném předmětu.

Na další stránce si přečtěte něco o předmětu, hlavně Vás zajímá „Current goal", tzn. cíl, kterého chce daný předmět dosáhnout. Některé předměty cestují například do nějaké země a autor by nebyl rád, kdybyste předmět posunuli v opačném směru.

Klikněte na odkaz „Found it?Log it!". Na další stránce zvolte typ nálezu „Retrieve from ...", pokud jste předmět z keše vyzvedli nebo „Discovered", pokud jste si jenom opsali kód a předmět nechali kde byl. Do Comments napište ještě nějaký postřeh, odešlete formulář a předmět je zalogován.

Když předmět umístíte do nějaké jiné keše, jeho zalogování je ještě jednodušší. Ve formuláři pro zalogování keše (viz bod 4) se Vám objeví seznam předmětů, které vlastníte a Vy jednoduše vyberete ten, který jste do keše umístili.

 

Tyhle informace by začátečníkovi měli bohatě stačit, možná vše vypadá moc složitě, ale nebojte, ke všem uvedeným odkazům zde se lze doklikat a po pár nalezených keších se Vám vše zautomatizuje.

(klíčová slova: geocaching.cz, geocaching.com registrace, geocaching registrace, geocaching souřadnice, www.geocaching.com)

Autor: Destil.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 23:15, 18. 09. 2007

  Krokodýl

  Tak snad vše mi bylo jíž známo, ale mapa http://www.geocaching.com/seek/gmnearest.aspx s možností vyheldávání podle obce mě opravdu dostala. Velmi rychlé a perfekrtně funkční. Testoval jsem třeba na \"knoblozka, CZ\" což je osada o několika málo baracích. Učite se budu ještě hodně dlouho :-), díky za typ, udělal jsi mi velkou radost a zjednodušil plánování při putováních.

 • 23:39, 28. 07. 2008

  Eldy

  Mám dotaz nikde se přesně nepopisuje jak dostat foto do galerie. Prošel jsem můj profil a nic. Předem díky z apomoc. :)

 • 14:30, 17. 08. 2008

  Odstřelovač

  Ahoj všichni.

  Dneska jsem objevil svoji první KEŠ, něco jsem si z toho vzal.
  Ale nevím, jak mám na netu tuto keš zalogovat...

  Poraďtě prosím díkec....

 • 20:36, 14. 12. 2008

  LucLuk

  Chci se zpetat zda se slučuje s dobrými mravy geocacherů navštívit znova již dříve nalezenou cache? Pokud ano ma se znova zalogovat \"founf it\"? Ta by se přece neměla přičíst do počtu nalezených. Díky za radu.

 • 15:19, 20. 01. 2009

  Roman

  Zdravím.
  Prosím o radu začínám,registrace proběhla vpořádku,ale nezobrazují se mi po otevření kešky souřadnice pouze
  N????????? atd. děkuji za radu.

 • 21:27, 19. 04. 2009

  VladaK

  Mam stejný problém jako Roman.Také začínám a místo spouřadnic se mi také zobrazují jen N??????????.E??????? Prosím poraďte.

 • 17:00, 04. 05. 2009

  Kotilka

  N ........... , E.................... jsou anglické souřadnice. E- východ a N- sever. Kydyb yjste měli jěště dotaz tak se ozvěte na E-mail Kotilka@seznam.cz

 • 16:32, 01. 07. 2009

  Martin

  Děkuji za základní návod na pohyb po stránkách geocaching.com.Jelikož nevládnu anglickému jazyku jako odborník,je pro mne složité nastavení notifikací o nových keších v okolí mého bydliště dejme tomu třeba do 20km.Můžete něldo poradit?Předem díky za každou radu.

 • 13:37, 03. 07. 2009

  Radim

  to: Martin
  Na to aby ti fungovaly notifikace, musíš:
  1. být PM (Premium member - placená služba)
  2. mýt email, na který ti budou notifikace chodit (používám spec. email na notivifakce a kopii si posílám na mobil)
  3. musíš si pro každý typ keše nastavit parametry posílání v sekci Notifications:
  Např. \"TRADIČKY\" v okolí HC \"20 km\" při \"PUBLIC LISTING\"

 • 17:57, 25. 07. 2009

  Lubos

  chtel bych zacit s touhle hrou ale neumim anglicky takze se nedokazu zaregistrovat tak si to asi nezahraju. (

 • 18:11, 05. 08. 2009

  Nikola Herejková

  Našla jsem už 3keše ale nevím jak jí zalogovat v tom návodu je log your visit ale to tam není vůbec nikde na těch stránkách tak ahoj

 • 11:57, 11. 08. 2009

  Evka

  Pro Nikolu: běž na stránku keše, kterou chceš zalogovat, vpravo nahoře, pod číslem kešky je ono log your visit. :-)

 • 22:42, 15. 08. 2009

  kuba

  jak se zaregistruji na www.geocaching.com?

 • 07:43, 20. 09. 2009

  62244

  co to je za nesmysly!! to co tam pišeš je nesmysl!!! asi tak 1 desetina jer pravdiva!! jinak stoho asi zbytek už fungovat nebude!!

 • 07:53, 20. 09. 2009

  62244

  seš nejakej magor ne ?? ty demente----------Souřadnice zjistíte třeba na serveru mapy.cz. Najeďte na váš dům na mapě, klikněte na ikonku „GPS\" a souřadnice si zkopírujte. Na stránkách geocaching.com jděte na stránku http://www.geocaching.com/my/home.aspx, zde zvolte formát souřadnic „Degrees, minutes, seconds\" (tento formát používají mapy.cz) a domovské souřadnice uložte.------------------- to hle se vsadím tam nikdy nedostaneš!! neklam začátečníky!! ne bo si tyhle tvoje sračky dej prič!!

 • 21:19, 08. 10. 2009

  satanyk

  začínám,dnes jsem našel jednu,ale jen díky tomu ,že to tu znám.Také se mi po /snad/úspěšné registraci zobrazují u souřadnic jen otazníky.Je to snad tím,že jsem jen base member??

 • 19:46, 20. 10. 2009

  REHA77

  Zdravím, potřebuji poradit. Při stažení více wainpoint LOC najednou se mi tyto waipointy uloží s příponou *.aspx. bohužel nevím co stím dál. Nejsem schopen tyto body natáhnout do Pda. poraďte díky.

 • 14:07, 28. 12. 2009

  nice

  Zdravím.
  Budu opakovat dotaz předchozích:
  Prosím o radu začínám,registrace proběhla vpořádku,ale nezobrazují se mi po otevření kešky souřadnice pouze
  N????????? atd. děkuji za radu.
  Kde dělám chybu?

 • 20:14, 29. 12. 2009

  jirka

  Pro nice .A Přihlásila ses ?

 • 20:58, 02. 01. 2010

  Bubulan

  Ahoj, našel jsem GC, ale nejde mi nález zalogovat.Poradí mi někdo, jak na to?GC už jsem zalogoval, ale u keše pořád svítí obrázek GC.

 • 21:32, 29. 01. 2010

  Destil.cz

  Nice a ostatni: N ????? souradnice se zobrazuji kdyz nejste prihlasen. Po registraci se musite prihlasit vasim jmenem a heslem (Login)

  Bubulan: myslíš geocoin asi že jo? Vlevo máš odkaz Trackables, tam se to loguje. Tím geocoin \"vezměš\" a při logování keše se ti objeví seznam tvých geocoinů, kde ho vybereš a tím ho \"vložíš\" do keše. Jestli už máš keš zalogovanou, můžeš udělat další log, který bude typu \"Write a note\" a napíšeš tam že jenom vkládáš geocoin.

 • 12:57, 29. 03. 2010

  Seal Smith

  Tak tahle stránka mi hodně pomohla.
  Zvláště při registrování TB a GB.
  Dík autorům.

 • 16:51, 30. 03. 2010

  klukanec

  Tři tydny zkoušim se přihlasit ale porad mi to nejde pise mi to Eror 400 prosim o radu dekuji klukanec

 • 14:10, 12. 05. 2010

  smian

  Sice se zpožděním, ale četl jsem si tenhle velice povedenej článek. Zarazil mě koment od 62244...Co to je? (Ta jeho poznámka o home coordinates...já o tom nevěděl, zkusil jsem to přesně podle návodu a normálně to funguje.) To snad ani nemůže bejt kačer...Teda alespoň já si představuju normálního kačera trošku jinak. Tyhle kecy sem přece nepatří. Tohle je ale jediná jizvička na výborným článku pro začátečníky, za kterou ale autor nemůže. Takže velkej geodík za šikovný georady:-) a k 62244...pokud tohle budeš číst...nech si prosím tyhle výlevy někam jinam a nekaž ostatním radost z geocachingu. Díky i Tobě.

 • 18:10, 14. 06. 2010

  Hynous

  Skvělý članek, hodně mi pomohl.

 • 01:34, 15. 06. 2010

  Tesius

  Po registraci stačí v Your Account Details změnit v Your Preferences z english na čeština a máte stránky geocaching.com skoro celé v češtině.

 • 01:38, 15. 06. 2010

  Tesius

  Pardon trochu jsem to přehnal přeloženo je jen pár základních věcí

 • 10:40, 26. 10. 2010

  Arny

  Rád bych se zaregistroval ale tady je chyba 404 http://www.geocaching.com/login/new.aspx. co s tím?

 • 12:08, 28. 12. 2010

  dosty4

  Jak mám prosím dostat keš do GPS? Děkuji předem

 • 23:47, 07. 01. 2011

  marcus

  to dosty4: pokud jsi BM stáhnou se ti jen souřadnice(tzv. waypointy), provádí se to připojením \"podporované\" GPS-ky k PC pomocí USB kabelu a kliknutím na tl. \"Send to GPS\" v listingu keše...
  Potom je tu ještě možnost hromadného stažení souřadnic vybraných keší, klikni na hide and seek a cache a zadej buď název obce nebo souřadnice v jejichž okolí chceš lovit, potom označ vybrané či všechny keše a dej \"download waypoints\" soubor potom přeneseš z PC do GPS běžným způsobem jako do jiných zařízení...

 • 14:29, 26. 09. 2011

  verconika

  chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po registraci příjde na e-mail potvrzovací kod?
  mě zatím nedošel..
  díky moc

 • 20:12, 07. 06. 2017

  Ashar

  I was surfing net and luckily ran over this site and discovered extremely fascinating stuff here. Its truly amusing to peruse. I delighted in a ton. Much obliged for sharing this great data.
  Love Commands
  http://www.secretlovecommands.com/love-commands-re view/

 • 23:06, 09. 06. 2017

  Robinajck

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.
  crop tops for teens
  https://www.cor-obscura.com/

 • 18:52, 14. 06. 2017

  Robinajck

  Much thanks for keep this data.
  http://homedepotlosangeles.com/

 • 21:03, 18. 06. 2017

  Robinajck

  Your music is astounding. You have some extremely skilled craftsmen. I wish you the best of accomplishment.
  http://buysonyvaio.com/

 • 23:19, 22. 06. 2017

  Robinajck

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.
  Lauravarney.com LVFIT http://www.lauravarney.com/

 • 14:36, 26. 06. 2017

  peter

  Much thanks to you so much Love your web journal..
  pool builder reviews
  http://www.swimmingpoolratings.com

 • 12:39, 27. 06. 2017

  Robinajck

  Incredible data! I as of late ran over your online journal and have been perusing along. I thought I would leave my first remark. I don\'t comprehend what to say with the exception of that I have.
  http://sephorabeverlyhills.com/

 • 12:44, 30. 06. 2017

  Robinajck

  A debt of gratitude is in order for your data, it was truly extremely helpfull..
  http://rolexsubmariner.shop/

 • 23:47, 05. 07. 2017

  peter

  much thanks to you for an awesome post.
  Ex factor guide
  http://www.relationshipeguide.com/ex-factor-guide- review-by-brad-browning/

 • 21:40, 09. 07. 2017

  Robinajck

  Simply respecting your work and thinking about how you dealt with this online journal so well. It\'s remarkable to the point that I can\'t bear to not experience this significant data at whatever point I surf the web!
  majestic theatre box office http://majestictheatretickets.org

 • 13:39, 15. 07. 2017

  peter

  Extraordinary article with astounding idea!Thank you for such a significant article. I truly acknowledge for this awesome data..
  instagram statistics
  https://seekmetrics.com/analytics/instagram

 • 13:17, 23. 07. 2017

  peter

  The latest craze fidget spinner toys everybody is talking about are here from C2BPromo.com for your customization with your brands, logos or business messages as promotional fidget spinners or branded fidget spinners or Logo Fidget Spinners for your marketing campaigns, trade show giveaways, corporate gifts, promotional gifts and event giveaways. You are guaranteed your audiences will love them, spin them right from the package and spread your business message out! Check out the largest product line of Custom Fidget Spinners in the industry at C2BPromo.com, the No. 1 factory-direct Custom Platform of promotional products to save up 60% and free shipping and free logo here!
  Custom Fidget Spinner
  https://www.c2bpromo.com/custom-branded-logo-fidge t-spinner-toys-promotional-products-gifts.html

 • 21:39, 24. 07. 2017

  peter

  This is very informatics, fresh and clear. I feel that everything has been portrayed in methodical way with the goal that peruser could get greatest data and realize numerous things.
  watch doctor who online free
  http://www.medicalmingle.com/lionalin/blog/2017/05 /30/tcm_-_how_can_you_use_traditional_chinese_medi cine_today

 • 09:59, 30. 07. 2017

  peter

  Pool safety net specialists is a family owned and managed business having low overheads, as a result thereof we are able to provide you with affordable prices. Pool Covers, Pool Nets, Leaf Catchers and Solar Heat Covers.
  Leaf Catchers Gauteng
  http://poolsafetynetspecialists.co.za/products/

 • 13:33, 30. 07. 2017

  AsharSeo

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.

  Ex factor guide
  http://www.relationshipeguide.com/ex-factor-guide- review-by-brad-browning/

 • 09:20, 10. 08. 2017

  peter

  I havent any word to value this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an extraordinary human..thanks for imparted this to us.
  tour gratis estocolmo
  http://www.stockholmfreetour.com

 • 17:36, 19. 08. 2017

  Robinajck

  You have done a great job on this article. It’s very readable and highly intelligent. You have even managed to make it understandable and easy to read. You have some real writing talent. Thank you.
  Daniel
  http://casino-automatenspiele.org/

 • 09:49, 23. 08. 2017

  peter

  Much thanks to you for setting aside an ideal opportunity to distribute this data extremely valuable!
  Linda
  http://casino-automatengames.com/

 • 13:22, 11. 10. 2017

  Ashar Seo

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.

  instaforex trading account
  http://instaforex-africa.seowebanalyst.com/2015/09 /09/Instant-Forex-Account-Advantages-VS-Other.html

 • 13:20, 16. 10. 2017

  Ashar Seo

  I concede, I have not been on this site page in quite a while... then again it was another euphoria to see It is such a critical theme and disregarded by such a variety of, even experts. experts. I thank you to help making individuals more mindful of conceivable issues.
  this site
  https://padlet.com/BillyEvans/gf25wqe8z9qs

 • 13:20, 16. 10. 2017

  Ashar Seo

 • 19:51, 24. 10. 2017

  jackman30

  critical theme and disregarded by such a variety of, even experts. experts. I thank you to help making individuals more mindful of conceivable issues. voyance tel

 • 07:57, 29. 10. 2017

  Ashar Seo

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.

  Vapers
  https://www.nicorinse.com/

 • 06:57, 30. 10. 2017

  Robinjack

 • 10:46, 30. 10. 2017

  Robinjack

  invokana amputations http://invokanalawsuits.com

 • 12:00, 31. 10. 2017

  Robinjack

 • 10:21, 04. 11. 2017

  peter

  I truly value this superb post that you have accommodated us. I guarantee this would be helpful for a large portion of the general population.
  TheLendingMag https://thelendingmag.com/peer_to_peer_lending_for _bad_credit/

 • 14:51, 04. 11. 2017

  Ashar Seo

  Every one of the substance you said in post is too great and can be extremely helpful. I will remember it, much obliged for sharing the data continue upgrading, looking forward for more posts.Thanks
  pickup and delivery laundry services
  http://www.opcontract.com/hotels-use-outsourced-ho tel-laundry-service-providers-clean-linens-towels/

 • 14:51, 04. 11. 2017

  Ashar Seo

  Affection to peruse it,Waiting For More new Update and I Already Read your Recent Post its Great Thanks.

  hotel escort service amsterdam
  http://www.beautyescortsamsterdam.com/

 • 12:49, 05. 11. 2017

  peter

  The brand’s equity value comes into play here. Brand equity is partially built on the brand’s promise, the somewhat unspoken statement of “Best in Class.\" Combining years of delivering their wares with a consistent high level and staying true to their mission statement, whether written or implied, brands build equity. In turn this equity helps command generally higher prices, which feed the aspirational desires of the consumer.
  free tour estocolmo http://www.stockholmfreetour.com

 • 21:56, 05. 11. 2017

  Ashar Seo

  it was a brilliant opportunity to visit this sort of site and I am cheerful to know. much obliged to you such a great amount for allowing us to have this open door..

  Thomas Paquin
  http://www.thomaspaquin.com/

 • 06:28, 07. 11. 2017

  Ashar Seo

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.

  Obsession Phrases
  http://www.relationshipeguide.com/obsession-phrase s-review/

 • 20:04, 10. 11. 2017

  jackman30

  souřadnice. Ty si určitě uložte do vašeho navigačního přístroje. Za zmínku stojí ještě odkaz „Make this page print-friendly\", který všechny informace docela voyance gratuite et reponse immediate
  http://voyance-amour-eternel.com

 • 14:52, 11. 11. 2017

  Ashar Seo

  Decent post. I was checking always this online journal and I\'m inspired! To a great degree helpful data uncommonly the last part I watch over such data a considerable measure. I was looking for this sure data for quite a while. Much obliged to you and good fortunes.

  frederique constant watch
  https://frederiqueconstantwatch.weebly.com/home/re asons-to-obtain-a-frederique-constant-watch

 • 11:28, 16. 11. 2017

  seo

  ключар софия http://kluchar.biz/

 • 12:07, 18. 11. 2017

  seo

 • 18:20, 18. 11. 2017

  Seo

  blackjack oyna http://www.21-oyna.com/

 • 12:39, 19. 11. 2017

  Ashar Seo

  This is an awesome post. I like this topic.This site has heaps of advantage.I discovered numerous fascinating things from this site. It helps me in numerous ways.Thanks for posting this once more.

  DMR
  https://comintconsulting.com

 • 15:23, 19. 11. 2017

  Seo

  mobil bahis siteleri http://mobil-bahis.co/

 • 10:50, 20. 11. 2017

  seo

 • 08:02, 21. 11. 2017

  seo

 • 10:30, 21. 11. 2017

  peter

  Much thanks for keep this data.
  photo studio in Katy http://candyfoxstudio.com

 • 10:52, 21. 11. 2017

  Ashar Seo

  This is such an awesome asset, to the point that you are giving and you give it away for nothing. I adore seeing blog that comprehend the benefit of giving a quality asset to free.

  Freight Forwarding
  http://quote.globalforwarding.com/freight-forwardi ng-from-china-to-usa/

 • 10:52, 21. 11. 2017

  Ashar Seo

  This is a genuinely decent site post. Not very numerous individuals would really, the way you simply did. I am truly inspired that there is such a great amount of data about this subject have been revealed and you\'ve given a valiant effort, with so much class. On the off chance that needed to know more about green smoke surveys, than by all methods come in and check our stuff.

  trendy womens clothing
  http://www.latribal.net

 • 20:24, 22. 11. 2017

  Seo

  1xbet bahis sitesi http://bahisbilgi.online/

 • 17:48, 27. 11. 2017

  Seo

  \"Organize an amazing and fun-filled event through Eventdex. All event management processes are simplified into a single app - EventApp. This highly functional event management software will help you to organize, all your event data in real time. It is integrated with all social media platforms to promote your event and attract more attendees.
  You can schedule your event instantly and send it to your event team as well as to attendees, exhibitors and sponsors. The event technology helps in managing the attendee check-in, which is very helpful for event planners to make different event strategies at various event cycles. Its on-site event registration software is integrated with badge design and printing tools to speed-up the attendee\'s check-in time at the entry gate of the event.
  Eventdex offers a perfect business matchmaking app – MatchLeads, which helps in matching the same business profiles of different attendees at an event and can schedule their appointments on request. Its Lead retrieval app is one such app which is beneficial for event managers and organizers, especially in getting a real-time data of all leads generating through various online channels for an event.
  Eventdex is providing multiple event management technologies and applications to suit various business needs of an event. The technology, service and cost-effective prices presented by us, is unmatched as compared to other companies of the present event industry\"
  lead retrieval app https://www.eventdex.com/lead-retrieval-app-trade- shows/

 • 20:14, 02. 12. 2017

  Seo

  Kaliteli kaçak iddaa adresleri artik ülkemizde kesinlikle çok iyi hizmetler vermektedir, kaçak iddaa olma nedeni ise Türkiye’de bahis konusunda iddaa firmasiyla tekellesmenin söz konusu olmasidir ve diger bahis sirketlerinin hizmetlerinin kaçak sayilmasidir. Asinda yurt disi benzerlerinin bire bir aynisi durumunda olan kaçak bahis siteleri, hizmetleri bakimindan yurt disinda Türk vatandaslarina hizmet sunan ayni isimdeki lisansli sitelerinden hiçbir farki olmaksizin hizmetler yasatabilecek kadar kalitelidirler. Günümüzde çogu insan gününü bahis oyunlarinin o renkli dünyasiyla geçirmektedir ve kimi sansiyla kazanirken kimi ise belli yüksek bonuslari kullanarak parasina para katmaktadir, canli iddaa siteleri bu ugurda kullanicilarina üst derecede güzel hizmetler saglamaktadir ve iyi bir getiri için ise ilk paralarini daha yüksek tutmaktadirlar.
  Iddaa siteleri http://yasaliddaasiteleri.com/

 • 11:52, 03. 12. 2017

  Ashar Seo

  Pleasant to be going to your site once more, it has been months for me. Well this article i\'ve been sat tight for so long. I require this article to finish my task in the school, and it has same point with your article. Much obliged, extraordinary offer.

  escort amsterdam
  http://www.beautyescortsamsterdam.com/

 • 13:16, 03. 12. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for this extraordinary post, i discover it exceptionally fascinating and extremely well thoroughly considered and set up together. I anticipate perusing your work later on.
  http://www.vpn4life.com

 • 12:19, 14. 12. 2017

  seo

 • 08:57, 27. 12. 2017

  peter

  Great artcile, yet it would be better if in future you can share more about this subject. Continue posting.
  segwaystockholmairwheel.se http://segwaystockholmairwheel.se

 • 20:35, 16. 02. 2018

  jackman30

  Pokud je velikost keše „micro\", je to obvykle krabička od filmu a těžko se hledá. Vysokým hodnotám obtížnosti a terénu byste se měli také při hledání Vaší první desertsafaridubaipackages.com

  http://desertsafaridubaipackages.com

 • 08:27, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a little evaluation on this. And he in reality bought me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the treat! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying extra on this topic. If potential, as you develop into expertise, would you mind updating your weblog with extra particulars? It’s extremely useful for me. Huge thumb up for this weblog submit!

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 10:06, 24. 03. 2018

  Robinjack

  iPad air remonts https://ipatch.lv/

 • 12:07, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  Hi there, I found your blog via Google while searching for first aid for a heart attack and your post looks very interesting for me.

  Carl Kruse Images on National Geographic
  http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/124 7970/

 • 13:12, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  I {keep|cling on to|carry on} listening to the {news|reports|newscast|news bulletin|news update|rumor|news broadcast} {speak|talk|lecture} about {getting|receiving} {free|boundless} online grant applications so I have been looking around for the {bes… There is perceptibly a bunch to realize about this. I feel you made various nice points in features also….

  Cheap Inventor 2018
  http://inventor.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:08, 29. 03. 2018

  Robinjack

  Small business grants https://emdggrant.com/

 • 13:59, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Satisfying posting. It would appear that a lot of the stages are depending upon the originality aspect. “It’s a funny thing about life if you refuse to accept anything but the best, you very often get it.” by W. Somerset Maugham..

  WHOLESALE CCTV,
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:44, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  Hello I am so delighted I located your site, I really located you by mistake, while I was looking on yahoo for something else, Anyways I am here now and could just like to say cheers for a tremendous post and a all round entertaining website. Please do keep up the great work.

  ericbuchmanpokerfan
  http://www.ericbuchmanpokerfan.com

 • 10:55, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  Hello I am so delighted I located your site, I really located you by mistake, while I was looking on yahoo for something else, Anyways I am here now and could just like to say cheers for a tremendous post and a all round entertaining website. Please do keep up the great work.

  www.topbbm.com
  http://www.topbbm.com/

 • 15:22, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  Lovely site! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also

  http://trichefortnite.fr/
  http://trichefortnite.fr

 • 14:15, 05. 04. 2018

  Robinjack

 • 14:03, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  *There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

  Triche Generateur fortnite
  http://trichefortnite.fr

 • 19:48, 11. 04. 2018

  Robinjack

 • 12:40, 13. 04. 2018

  MOBILTELEFON RECYCLING

  This is truly a decent and instructive, containing all data furthermore greatly affects the new innovation. A debt of gratitude is in order for sharing it

 • 16:35, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Hello I am so delighted I located your site, I really located you by mistake, while I was looking on yahoo for something else, Anyways I am here now and could just like to say cheers for a tremendous post and a all round entertaining website. Please do keep up the great work.

  soundasleep dream series air mattress
  http://www.beddingnbeyond.com/air-mattress-reviews /

 • 13:56, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  Particular paid google internet pages offer complete databases relating whilst personal essentials of persons while range beginning telephone number, civil drive public records, as well as criminal arrest back-ground documents.

  Situs Poker Online
  http://kokoqiuqiu.com

 • 13:25, 16. 04. 2018

  Ashar Seo

  It constantly is amazing to me how blog writers for example your self can find some time along with the commitment to carry on composing outstanding blogposts. Your blog isterrific and one of my must read blogs. I just had to thank you.

  Sbobet
  http://www.bisa88.info

 • 16:23, 17. 04. 2018

  Robinjack

 • 10:48, 19. 04. 2018

  Robinjack

 • 20:20, 19. 04. 2018

  ASD

  Much obliged to you for setting aside an ideal opportunity to distribute this data exceptionally helpful! continuar

 • 09:36, 23. 04. 2018

  Robinjack

 • 21:04, 23. 04. 2018

  Robinjack

 • 19:58, 25. 04. 2018

  Robinjack

  This is really an extraordinary read for me. I have bookmarked it and I am anticipating perusing new articles. Keep doing awesome!. pet nail grinder 03

 • 11:18, 27. 04. 2018

  Robinjack

  Hello, I discover perusing this article a delight. It is to a great degree accommodating and intriguing and all that much anticipating perusing a greater amount of your work.. iPhone IMEI checker

 • 21:14, 28. 04. 2018

  Robinjack

 • 13:39, 01. 05. 2018

  Robinjack

 • 17:44, 02. 05. 2018

  Robinjack

  Decent information picking up article. This post is truly the best on this significant point. cours javascript

 • 17:08, 04. 05. 2018

  Robinjack

 • 17:09, 04. 05. 2018

  Robinjack

 • 10:20, 05. 05. 2018

  Robinjack

  more information about the best natural prenatal vitamins http://womenpregnancyinfo.com/

 • 13:27, 12. 05. 2018

  Robinjack

  android games free download apk http://www.umodapk.com/

 • 13:29, 18. 05. 2018

  Robinjack

  I\\\\\\\'m happy to see the immense subtle element here!. voyance audiotel gratuite

 • 20:58, 22. 05. 2018

  Robinjack

  You have made an awesome showing on this article. It\'s extremely lucid and profoundly smart. You have even figured out how to make it justifiable and simple to peruse. You have some genuine written work ability. Much obliged to you. Zelf website maken

 • 18:49, 23. 05. 2018

  Robinjack

 • 12:18, 27. 05. 2018

  Robinjack

  instagram curtidas https://curtidasgratis.com.br/

 • 14:26, 06. 06. 2018

  Robinjack

  Search Engine Optimisation https://goo.gl/ao1kJw

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Výbava pro Geocaching v USAFilm streaming vf