Jak jsme lovili Lesní lom GC11RBM

Vydáno: 12. února 2009 | Autor: vlastik7 | Rubriky: Geocaching s dětmi | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Při výběru, co si naplánovat na procházku na odpoledne, padla volba na tuto multinku. Vytisknout listing, popadnout Legenda, zkontrolovat baterky, nachystat obě děti, svačinu, protože na čerstvém vzduchu vyhládne a můžem vyrazit.

Mladší geokačer se veze v kočárku a starší geokačerka pěšky. Pár metrů jsme se popovezli MHD, z Jírové na zastávku Malá Klajdovka. Dál už po vlastních.

Pěknou procházkou lesem se dostáváme k závoře a počítáme počet pruhů. Rozměry lomu jsem měl odhadnuté z mapy.cz, takže jen dosadit a je to. No ciferace, tj. součet jednotlivých cifer říká, že to mám špatně. Tak ještě korekce a už to vyšlo. Mezitím mi všichni utekli i s GPSkou a směřují si to po cestě na dno lomu.

Dobíhám většinu a diktuji souřadnice manželce. Ta je zadává a pokračujeme na final. Na dně lomu manželka bere hledání do svých rukou a my ostatní zatím hrajem Nacza (skládáme nick z kamenů) a chystáme se vyfotit. Manželka krouží kolem finálních souřednic, ale zdá se, že nemůže najít.

Přišla si pro Hint a opět vyráží hledat.

No za chvilku se vrací a nic nemá. Hint byl pařez a my skládali naší kamenou skládačku u dvou obrovských pařezů. Vysvětluji, že se nacházíme v lomu a účinkem odrazů může GPS ukazovat i úplně vedle. A už hledám já a prolézám skrz naskrz oba velikánské pařezy asi 40m vzdálené. Nic nenacházím ani já.

Bezradně odcházím na místo, kam ukazuje GPS, je to to zhruba střed lomu a nikde nic. Ani není žádné místo kam by se to dalo schovat. No to jsem z toho jelen.

Ale protože nám počasí přálo, tak jsme to zvládali v pohodě a dal jsem se znovu do přepočítání zadání. A vyšlo to... jaké překvapení, stejně jako předtím.

Zadávám souřadnice znovu do Legenda a konečně se podařilo záhadu rozlousknout. Po zadání nového bodu se musí vybrat tlačítko NAVIGOVAT a ne jen OK. Takže jsme vlastně hledali na výchozích souřadnicích. A kam, že to vychází? No nahoru, na začátek lomu.

Tak na správném místě už jsme s hledáním úspěšnější a aspoň jsme se dostali na místo kam by jsme se jinak asi nepodívali. Poklad nalezen, s dětmi povinná výměna hraček a můžeme spokojeně domů.

Takže už jen díky za keš a těšíme se co se nám podaří příště.

 

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC11RBM

Autor: vlastik7

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 18:43, 29. 08. 2018

  AsharSeo

  Awesome online journal! Do you have any tips and indications for trying authors? I\'m wanting to begin my own site soon yet I\'m somewhat lost on everything. Would you propose beginning with a free stage like WordPress or go for a paid choice? There are such a large number of choices out there that I\'m totally overpowered .. Any proposals? Much obliged!

  get luxury EDDM® box print
  http://www.brochuresxpress.com/blog/savvysmartsexy -people-do-luxury-eddm-box/

 • 20:38, 30. 09. 2018

  Robinjack

  private investigation http://www.sk.com.sg

 • 15:59, 11. 10. 2018

  peter

  Blog owners\' frowns on comments such as \"great post\" \"nice article\" and \"good job\" they might flag you as spam and your comment will be deleted or they will not accept it. Make sure to create a quality comment which will not look spammy.
  vitamin c http://c-vitamin.se

 • 15:47, 20. 10. 2018

  peter

  \"When you are looking for floor installations for your residential or commercial property then look no further than one of our Flooring Installers. This is great place to find hardwood flooring installation experts, and companies that care about quality and service.
  Laminate flooring can be installed relatively easily, but there are some points when your average person just puts forth and average job. When you want a professional laminate flooring installation getting a flooring installer who does it day in and day out really makes any laminate flooring project look greta. Carpeting is still a great choice for bedrooms, offices, and commercial spaces. To find a carpet installer who can make the perfect seem look seamless takes years of expertise. Our flooring installation experts are here for you.
  Tile and stone are still number one for bathrooms and kitchens. Getting a tile setter that leaves a perfect level can be difficult, therefor getting a flooring installation expert who is a tile setter is very, very important. We make sure that only true journeyman take on any of you’re tiling projects. We do residential and commercial spaces.\"
  engineered hardwoods http://flooringinstaller.ca/

 • 07:48, 22. 10. 2018

  peter

  bar show flair… [...]z Awesome looking website. I recently built mine and I was looking for some d wk[...]…
  Bharat Packers And Movers Nigdi https://www.bharatpackersmoverspune.com/services/p ackers-and-movers-nigdi

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Pláže MenorkyFilm streaming vf