GeoJeřábek - nepovolená geopomůcka!

Vydáno: 27. srpna 2008 | Autor: Imagir | Rubriky: Výbava pro geocaching | Tisk

Oznámkuj článek:

Na zahraničních fórech o geocachingu se stále častěji objevují vášnivé diskuse o různých nepovolených pomůckách při provozování geocachingu. Mnozí kačeři jsou ještě ochotni akceptovat občasné využívání GeoRobotků, ale nový GeoJeřábek již nejsou ochotni u konkurenčních kačerů tolerovat ani náhodou!

GeoJeřábek zřejmě jako povolená pomůcka uznán nebude, protože jeho použití značně snižuje obtížnost některých keší! Majitelé těchto pokladů jsou nyní znechuceni obrovským počtem "Foud it" právě s použitím GeoJeřábku! Obtížnost jejich keší byla totálně deklasována a jejich odpor je tím pádem pochopitelný. Jeden z námi oslovených zahraničních geocacherů dokonce prohlásil: "Poté, co se mých sedm kešek proměnilo ze čtyř a pětihvězdičkových na Drive-iny, jsem se rozhodl s geocachingem definitivně skončit!". Jiný, tvrdší nazor jsme zaznamenali v jednom německém fóru: "Downgrade my five-stars caches by fucking geo-derrick is absolutely unacceptable for me!"

Pokusím se nyní vysvětlit, co tak hnulo žlučí mnohým hráčům.

GeoRobotek je pomůcka pro geocaching, která se těší značné oblibě u mnoha kačerů. Její použití je považováno za korektní a je všeobecně tolerováno. Velké množství geocacherů však provedlo nepovolený upgrade v okamžiku, kdy jejich GeoRobotek dosáhl třetího věku života a to je právě zdrojem všech současných hádek. Ostatní geocacheři se nyní cítí totálně znevýhodněni a uchylují se dokonce k bezhlavému pořizování GeoRobotků (často v blízkostí keší) nebo k předčasným upgradům svých GeoRobotků současných!

Proč je použití GeoJeřábku tak výhodné?

Z našich (pouze testovacích) pokusů vyplývá, že při vyzvedávání kešek z úzkých míst nebo větších hloubek je jeho použití absolutní výhodou. Při vyzvedávání krabiček z děr, které se Vám z nějakého důvodu "eklují" (například přítomností plazů, většího hmyzu a jiné havěti) je GeoJeřábek bezkonkurenčně nejlepší pomůckou, kterou geocaching zná!

V případě, že nehodláte hrát fair play a i přes všechny protesty budete GeoJeřábek používat, mohou se vám hodit zkušenosti anonymního geocachera z Finska (volný překlad):

Vybavíte-li svůj GeoJeřábek patchem - plaveckými brýlemi, lze dokonce vytvořit tzv. hlubinný typ se schopnostmi lovit i pod vodou. Zde je však nutná příprava, abyste byli schopni nejprve empiricky stanovit výdrž svého GeoJeřábku pod vodní hladinou. Výdrž je závislá na kapacitě plic a vůli vašeho typu ale lze ji zjistit i pokusně. Nejdelší výdrž vašeho GeoJeřábku pod vodní hladinou při pokusech vynásobíte třemi a získáte pak potřebnou hodnotu pro ostrý lov.

 

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 11:42, 05. 09. 2008

  Magdaa

  Tohle je hustýýý. Vlastni geojerabek jeste namam ale zkusim si ho vypujcit od segry! Akorat pod vodu asi chtit nebude :-))

 • 17:21, 13. 09. 2008

  adík

  A co když jsem takový větší georobotci? - nejsme dospělí co pak - vlezu se tam , kam větší dospělí ne , mám uší ruku - už se to hodilo:):)

 • 14:55, 19. 09. 2008

  Noigi

  Nevím, jestli by se tato metoda setkala s mým georobotkem s nějakým velkým nadšením. Většinou když má nohy výše než hlavu, tak děsně řve. :)

 • 13:46, 17. 10. 2008

  Kurigalzu

  Parádní inspirace,
  právě si takovej GeoJeřábek pěstujeme. Je mu teprve 11 měsíců a pod vodou pořád neni doma. Zato tréning v sauně zvládá výborně. Takže se chystáme na nějakej blízkej vulkánek.

 • 23:43, 16. 11. 2008

  kovkyn

  No tak to jsme plně připraveni. Mám georobotka a jsou mu čtyři a plně spolupracuje. Má stoho dokonce potěšení že je plně využíván. Tak zatím lovu zdar!!!

 • 18:34, 10. 03. 2009

  avizo

  Můj georobotek poslední roky odmítá poslušnost a vlastně se mu nedivím. Skončil mi na něj, sakra dlouhý leasing a na upgrade se nechystám, svůj reprodukční závazek vůči lidstvu jsem si splnil. U šlechtění si z georobotka - geojeřábek je nejdůležitější, včas podchytit nástup, jinak se to špatně ovládá a i to skřípe dost nahlas. Při samotném výcviku zachovat klid a maximální obezřetnost před mudly. Varovné jsou případy, kdy kačer přišel o geojeřábek a 3 roky loví jednu kešku GC1FNDC , jenže z druhé strany zdi.

 • 20:24, 17. 07. 2011

  VeckoKacko

  Ahoj.Dneska sem s rodinou začal a musim uznat..,že Geojeřábek bude super...tříletá dcera se už moc těší :)

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Sao Paulo a 2 x FTFFilm streaming vf