Geocaching už se učí i na vysoké škole!

Vydáno: 21. září 2010 | Autor: Destil.cz | Rubriky: Geoprojekty a akce, Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Geocaching jako jednokreditový tělocvik? Že byste chtěli na takovou vejšku chodit? Není to utopie, kola už jsou v pohybu. Tento semestr se bude předmět testovat pod záštitou ČVUT a v letním semestru už to začne naostro. Přidáte se?

Začalo to mým studiem v USA minulý rok. Při pohledu na mapu keší jsem se do Ameriky opravdu těšil. Když tam geocaching vzniknul, tak tam musí být každý druhý kačer ne? Ale chyba lávky, v zemědělském Kansasu o geocachingu nikdo neměl ani páru. Na amerických univerzitách jsou mnohem rozšířenější různé kluby a spolky pro všemožné aktivity. Zjistil jsem, že je docela jednoduché takový klub založit a hned jsem měl s kým chodit na geovýlety. Bylo to super a při odjezdu mě to začalo chybět. A v tom mě napadlo: Proč to podobně nezkusit na ČVUT?

Napsal jsem na ÚTVS, to je ústav co zajišťuje sport pro celé ČVUT. Vyšla mi vstříc paní Botlíková, instruktorka předmětu Turistika. Říkala, že mají vždy ve skupině nějaké kačery, ale nemohou se geocachingu věnovat, protože ne všichni chtějí odbíhat z cesty „jenom sto metrů" do křoví. Takže by bylo super, kdyby kačeři měli samostatné výlety. Slovo dalo slovo a tento semestr zakládáme klub geocachingu. Kdo bude do klubu chodit, má pak přednost v zápisu předmětu další semestr.

Klub může navštěhovat každý, nejenom studenti ČVUT. Budeme chodit jednou za 14 dní na geovýlety do různých částí Prahy. Ze začátku to bude hlavně seznamování s geocachingem, takže je klub vhodný jak pro mudly tak kačery. Vlastní GPS není potřeba, i když se velmi hodí. Později plánuji různé soutěže na bázi geocachingu nebo Wherigo.

Pokud vás program zaujal, stavte se na první schůzce, kde se dozvíte vše potřebné a ulovíme pár prvních kešulí.

Kdy: středa 29.9. od 15ti hodin
Kde: Budova ČVUT FEL v Dejvicích, místnost č. 412
Web klubu: http://www.utvs.cvut.cz/telocvik/geocaching/

Schválně, jestli za pár let budou na geocaching i skripta a budou se z něj skládat státnice :-)

Autor: Destil.cz

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 21:43, 21. 09. 2010

  Marty

  Och \"Bóóóóže\"...
  jak jen ten Geocaching ještě víc propagovat, že...?
  To nestačí, že se do kešek sere, plive, chčije, že je to už zprofanované, a že se každý blbec hned chce \"blýsknout\" novou keškou?
  Proč zakládat spolky a nenechat lidi, ať si sami vyberou, co je bude bavit...?
  Ubohé.

 • 22:01, 21. 09. 2010

  H+

  Marty, fakt si myslíš, že do keší serou, plivou a chčijou zrovna studenti ČVUT?

  Osobně pro propagaci geocachingu nejsem a už tak tři roky ho nepropaguju ani v nejmenším, ale tady je ten Tvůj výkřik celkem mimo. Skoro bych až řekl, že je ubohej. ;)

 • 22:26, 21. 09. 2010

  dan-sam

  Rovněž se přidám - pokud byly realizovány avizované záměry vyučující, tak nemám strach, protože to je zkušená cacherka, která začínala před 3,5 roky. Navíc je to rozumná ženská a přiznejme si, každý způsob jak dostat studenty ČVUT ven od počítačů je dobrý. Nepochybuji o tom, že celý spolek má úroveň.

 • 09:29, 22. 09. 2010

  Witko

  Za chvili se budou davat souřadnice mysterek i k happymealu :(

 • 20:13, 22. 09. 2010

  Lucka

  Ano, líbilo by se mít geocaching na škole, ale na druhou stranu ho přece nemůžeme propagovat. Základní heslo: neříkat o tom všem, popřípadě jen naznačit (jdu něco hledat, je to hra), ale rozhodně neposkytovat detailní informace. To pak budou všude všichni, co g. budou znát, někteří to sice hrát nebudou, ale zkazí to kouzlo, kešky se budou krást ještě víc ...
  Ale brala bych takovou hodinu těláku :)

 • 12:55, 23. 09. 2010

  Loschuanos

  Ahoj,
  Naprosto souhlasím s Luckou.
  Davide, máš fajn nápady, ale už takhle je geocaching dost \"provařený\" sport.
  Vzpomínám si, když jsem šel prvně s vámi na kešku u Müllerovi vily, gc jsem ještě nehrál a líbilo se mi na tom, že je to sport o kterém málo kdo ví a člověk se opravdu musí maskovat aby nebyl přistižen při odlovu. Také se tenkrát tolik nestráceli pixly a lidé nekradli GC :-(

  No nevím, je to určitě fajn nápad, ale já osobně bych ho nerealizoval.

 • 19:28, 24. 09. 2010

  Spyna

  Taky nejsem zrovna velký fanoušek tohoto nápadu??! Už jsem potkal pár mudlo-kačerských skupin, co lovili v rojnici a navzájem na sebe pořvávali \"tak co máš\". To vše navíc na frekventovaném místě za nechápajícího přičumování nicnetušících mudlů. Ale pokud tady bude opravdu schopný \"dozor\" tak to tak třeba nedopadne.

 • 19:30, 04. 10. 2010

  Licantrop

  Tento nápad se mi také vubec nelíbí. GC už je zkrátka opravdu dost profláknutý a tim ztrácí své kouzlo. Bohužel GC už není a asi ani nebude co býval... S názory nademnou se nedá jinak než souhlasit...

 • 15:04, 12. 10. 2010

  m@ila

  Veliká škoda, že se geocaching posouvá tímto směrem. V budoucnu se bude používat k marketingovým účelům a vydělávat na keších ostatních peníze. Rád bych se vrátil o pár let dříve k ještě tajuplné hře s nezaměnitelným kouzlem. Momentálně to je masovka.

 • 19:26, 12. 10. 2010

  Destil

  Geocaching je už dlouho masová záležitost a ne jenom \"zábava pro vyvolené\". Můžeme vzpomínat, jaké to bylo dřív, ale to je tak všechno. Nepropagovat geocaching proto, aby se o tom nerozkřiklo nemá význam, protože už to dávno rozkřiknuté je. Už jsem viděl i hodně komerčních nebo marketingových akcích založených na geocachingu.

  Popularizace ale má i kladné stránky, geocaching se ve většinové společnosti bere a lidi na vás nekoukají jako na podivíny, co \"hledají krabičky v křoví\". Funguje lepší servis ohledně geocaching produktů, je lepší podpora ze strany výrobců GPSek, jsou organizovány pěkně propracované geozávody, ...

  Konkrétně můj klub myslím že nikomu neuškodí, máme v klubu samé chytré lidi, kteří rozhodně nebudou nikde krást kešky. Některé z nich to určitě nadchne a budou mít tělocvik, který hned tak někdo nemá.

 • 20:34, 17. 10. 2010

  Tania

  Ahoj!
  Jsem studentka ČVUT, takže jsem tuhle informaci měla z první ruky a upřímně... nenadchlo mě to. Jsem zaskočená, že to inicioval sám kačer.

  Nakonec to ale vyznívá docela dobře, tak doufám, že to bude rozumné a okolí keší nebude rozryté jak po nájezdu divokých prasat. Výhledově bych se ráda zúčastnila, snad bude v letním semestru zvolen lepší termín, středa je můj nejnabitější den ve škole:)

  Dík a držím palce.

  Za K-Team! Tania

 • 11:59, 19. 10. 2010

  Spyna

  S čláknem to sice úplně nesouvisí, ale objevil jsem dokonce už i Magisterskou diplomku (vzniklou na Filozofické Fakultě MUNI) na téma Geocaching. Docela mě to zaskočilo, co vy na to??? Název je \"Geocaching - Pravidla, principy a možnosti využití informačními pracovníky\".

  http://is.muni.cz/th/146938/ff_m/Diplomova_prace.p df

  Zběžně jsem pročítal část využití a i když je to psané docela s rozumem, jsem z toho přesto nějaký rozpačitý...

 • 18:20, 21. 10. 2010

  Bohusz

  Božíčku... :-|

 • 00:13, 27. 10. 2010

  minarjo

  Tak Botlíkovou pozdravuj 9Klidně mým nickem ona bude vědět :)), Geocaching jsem ji na ČVUT naučil v TV předmětu Turistika (výlet 1x za 14 dní na okraji Prahy cca 12km) a pak i o TV letním turist.kurzu ve Slovenském ráji já osobně :). Dokonce i s ovládáním GPS a tehdy i oblíbeného Skrýšotlače u ní ve FTVS kanclu na PC jsem jí pomáhal :) A zalíbilo se jí to, že právě říkala že nějaký grant na nákup GPS a šlo by to, tak jí k tomu někdo přivedl no :)
  Lovům zdar!

 • 18:17, 30. 10. 2010

  to su ze mě děláte srandu??
  tož ti zž se pomály může zabalit.. :-((((

 • 22:01, 14. 11. 2010

  Tasemnice

  O geocachingu se už píše i v Koktejlu. Spousta mých přátel nehraje, ale vědí velmi dobře, co to je. Fakt nejde o nic utajenýho.

 • 23:39, 26. 11. 2010

  liska

  Neda mi to nezareagovat. Jak se o GC dozvedeli ti, co nadavaji na jeho propagaci? Nadaval jim nekdo, ze se serou do nejakeho elitarskeho klubu kdz oni zacinali? GC neni zadna elitni skupinka, a hrat si na urazeneho jen pro, to, ze se pridaji dalsi lide je naprosta ubohost. Takze cim vetsi propagace a vychova tak tim jedine lepe. Zacinal jsem v roce 2003 a s takovouhle zasti jsem se nesetkal. Vylouplo se to az posledni dobou, kdyz se pridalo spousty novych lidi - asi komplex menecennosti nebo co :( Pokud chce byt nekdo neco vic, at si koupi PM, nebo at se specializuje na tezke kesky a mudly ma celkem dobre odfiltrovane.

 • 13:53, 13. 08. 2011

  Elli

  U nás na vejšce UJEP (obor geografie) máme geocaching dokonce za 2 kredity... Ještě jsem si ho nezapsala ale chystám se k tomu:-)

 • 01:55, 14. 09. 2012

  prasojta

  my se o něm taky v jedné přednášce učili a to ptosím v předmětu Vizuální kultura v mezioborových souvislostech :D

 • 10:12, 17. 06. 2017

  peter

  Much thanks to you for another awesome article. Where else might anyone be able to get that sort of data in such an impeccable method for composing? I have a presentation one week from now, and I am on the search for such data.
  cheap online clothing stores
  https://www.thenora.co.uk/

 • 10:14, 17. 06. 2017

  peter

  Much obliged to you for peopling get the data they require. Incredible stuff not surprisingly. Keep up the considerable work!!!
  italian menswear online
  https://www.thenora.co.uk/

 • 09:20, 10. 08. 2017

  peter

  Hi. I discovered your web journal utilizing msn. This is a to a great degree elegantly composed article. I will make sure to bookmark it and come back to peruse a greater amount of your valuable data. A debt of gratitude is in order for the post. I\"ll surely rebound.
  tour gratis estocolmo
  http://www.stockholmfreetour.com/tour-gratis-estoc olmo-en-espanol/

 • 13:22, 11. 10. 2017

  Ashar Seo

  A debt of gratitude is in order for your post. I\'ve been contemplating composing an exceptionally equivalent post in the course of the last couple of weeks, I\'ll most likely keep it quick and painless and connection to this rather if thats cool. Much obliged.

  bitcoin investment
  https://www.digitalcointrade.org/

 • 13:19, 16. 10. 2017

  Ashar Seo

 • 07:55, 29. 10. 2017

  Ashar Seo

  A debt of gratitude is in order for your post. I\'ve been contemplating composing an exceptionally equivalent post in the course of the last couple of weeks, I\'ll most likely keep it quick and painless and connection to this rather if thats cool. Much obliged.

  Protect Your Mouth from Smoking
  https://usa.nicorinse.com/

 • 06:55, 30. 10. 2017

  Robinjack

 • 10:21, 04. 11. 2017

  peter

  helpful data on subjects that bounty are intrigued on for this great post.Admiring the time and exertion you put into your b!..
  Financing Weight Loss Surgery https://thelendingmag.com/medical-loans-for-weight -loss-surgery

 • 12:46, 05. 11. 2017

  peter

  Thanks for sharing the info, keep up the good work going.... I really enjoyed exploring your site. good resource...
  free tour estocolmo http://www.stockholmfreetour.com

 • 21:55, 05. 11. 2017

  Ashar Seo

  On the off chance that you set out to make me think today; mission finished! I truly like you\'re composing style and how you express your thoughts. Much obliged to you.

  Thomas F Paquin
  http://www.thomaspaquin.com/

 • 21:51, 08. 11. 2017

  Ashar Seo

  i am surprisingly here. I discovered this board and I in discovering It really accommodating and it helped me out a great deal. I would like to present something back and help other people, for example, you helped me.

  Best Musically Website In 2018
  http://www.freemusicallyfollowersguide.com

 • 11:25, 16. 11. 2017

  seo

  автоключар софия http://kluchar.biz/

 • 10:28, 21. 11. 2017

  peter

  helpful data on subjects that bounty are intrigued on for this great post.Admiring the time and exertion you put into your b!..
  studio photography in Katy http://candyfoxstudio.com

 • 17:47, 27. 11. 2017

  Seo

  \"Organize an amazing and fun-filled event through Eventdex. All event management processes are simplified into a single app - EventApp. This highly functional event management software will help you to organize, all your event data in real time. It is integrated with all social media platforms to promote your event and attract more attendees.
  You can schedule your event instantly and send it to your event team as well as to attendees, exhibitors and sponsors. The event technology helps in managing the attendee check-in, which is very helpful for event planners to make different event strategies at various event cycles. Its on-site event registration software is integrated with badge design and printing tools to speed-up the attendee\'s check-in time at the entry gate of the event.
  Eventdex offers a perfect business matchmaking app – MatchLeads, which helps in matching the same business profiles of different attendees at an event and can schedule their appointments on request. Its Lead retrieval app is one such app which is beneficial for event managers and organizers, especially in getting a real-time data of all leads generating through various online channels for an event.
  Eventdex is providing multiple event management technologies and applications to suit various business needs of an event. The technology, service and cost-effective prices presented by us, is unmatched as compared to other companies of the present event industry\"
  lead retrieval app https://www.eventdex.com/lead-retrieval-app-trade- shows/

 • 12:18, 14. 12. 2017

  seo

 • 08:21, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Significant other, this excellent website is fabolous, i merely adore it

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 10:05, 24. 03. 2018

  Robinjack

  telefonu servis https://ipatch.lv/

 • 12:05, 24. 03. 2018

  Ashar Seo

  I got what you intend, thanks for putting up. Woh I am glad to find this website through google.

  Carl Kruse Natgeo Profile
  http://yourshot.nationalgeographic.com/profile/124 7970/

 • 13:10, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  Subsequently, after spending many hours on the internet at past We’ve uncovered anyone that certainly does know what they are discussing thank you very much wonderful blog post

  Buy Autodesk Autocad for sale
  http://autocad.cheapsoftwaredownload.net/

 • 13:07, 29. 03. 2018

  Robinjack

 • 08:18, 31. 03. 2018

  Robinjack

  Virtual cfo Sydney https://cfosvirtual.com/

 • 13:56, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Hey! Good stuff, do tell us when you finally post something like this!

  spying gadgets
  https://www.iroyaltech.com/

 • 14:17, 31. 03. 2018

  Robinjack

  Maine Pyar Kyon Kiya http://viralhollywoodactress.com/

 • 08:43, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  I have not checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I¡¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it friend

  www.darvinmoonpoker.com
  http://www.darvinmoonpoker.com

 • 10:30, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  I have not checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I¡¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it friend

  www.topbbm.com

 • 15:19, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  some cheap softwares does not offer good online technical support so i would caution about using them`

  http://trichefortnite.fr/
  http://trichefortnite.fr

 • 14:02, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  Dead composed subject matter, thanks for information .

  Triche fornite hacks
  http://trichefortnite.fr

 • 16:32, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  I have not checked in here for a while as I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I¡¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it friend

  Browse this site
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/ki ds-comforter-sets/

 • 13:54, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  Although, regardless how positive you actually are in treating an actual platform, at some point there are an incident wherever you should want to do some people regular supervision; and in addition dependant on your real age and in addition wellbeing, and so the body-weight using the caravan it’s really a totally hard do physical exercise. caravan touch up paint

  http://kokoqiuqiu.com

 • 13:19, 16. 04. 2018

  Ashar Seo

  I was curious if you ever considered changing the layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two pictures. Maybe you could space it out better?

  Sbobet
  http://www.bisa88.info

 • 10:13, 23. 04. 2018

  Robinjack

  online bahis oyna en iyi bahis siteleri ile online bahis yap http://hikioptics.com/

 • 13:39, 01. 05. 2018

  Robinjack

  voyance-amour-eternel.com http://voyance-amour-eternel.com

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Keš na majáku Palagruža - tohle je pajšl majáku :-)Film streaming vf