Geocaching na BlackBerry - úvod

Vydáno: 4. února 2011 | Autor: Imagir | Rubriky: Výbava pro geocaching | Tisk

Oznámkuj článek:

Informaci o dostupnosti BlackBerry App World pro české uživatele jsem uvítal. Dřívější pokusy, dostat do BlackBerry geocachingové aplikace, byly dost komplikované.

Jediné, co se podle mě dalo na přístrojích BlackBerry smysluplně používat, byla JAVA aplikace HandyGeocaching, kterou používám rád dodnes. Instalace se dala zvládnout relativně jednoduše pomocí push-odkazu zaslaného odsud, případně pomocí Desktop manageru, který mají obvykle majitelé těchto přístrojů nainstalovaný v počítači.

Obecně byly instalace čehokoliv do BB problematické a pro mnohé NE-IT kačery hůře pochopitelné. App World situaci zjednodušuje a hlavně umožňuje uživatelům mobilní aplikace snadno vybírat, kupovat a stahovat.

Jak tedy postupovat?

V prvé řadě je potřeba do BB nainstalovat App World, což se dá provést různě. Nejjednodušší metodou je, dle mého, přejít na tuto stránku:
http://us.blackberry.com/apps-software/appworld/download.jsp
Do políčka vložíte svůj email, který máte přesměrován do BlackBerry a během chvilky dostanete instalační odkaz mailem.

Po instalaci bude App World k ničemu bez aktivace tzv. BlackBerry ID. Toto můžete provést zde: http://us.blackberry.com/id/
App World z vás následně vytáhne informace, jak hodláte platit. V mém případě jsem jej propojil s PAYPAL účtem. Aktivaci BB ID jsem nedokázal bez udaní platební metody dokončit, což mi celkem vadilo.

Jakmile vše uvedené zvládnete, lze vybírat z nabídky několika aplikací pro geocaching.

Nejprve jsem zkoušel GeocacheNavigator od Trimble Outdoors a poté CacheSense. Krátkou recenzi obou programů připravuji a během několika dnů se zde objeví.

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 18:11, 09. 02. 2011

  hrabosek

  instalace programu pro GC byla vcelku jednoducha i pred spustenim BB appworld...
  konkretně handygeocaching a cachesense. návodů jak instalovat aplikace je po internetu plno, takže to nebyl žádný problem :)

 • 08:48, 17. 02. 2011

  vitriol

  Já asi 14 dní používám Blackstar https://appworld.blackberry.com/webstore/content/2 083/
  Funguje bez problémů na mém Boldu 9700 a je zdarma. Samozřejmě nechybí tracking. Přesnost GPSky na mém BB je výborná. Co mi trochu vadí je, že se asi po 10ti sekundách odpojuje GPSka a zase připojuje, ale to bude spíš problém v telefonu než v tomto softwaru. Ještě zkusím nainstalovat CacheSense (trial na 7 dní) a když bude lepší tak ho koupím.

 • 15:45, 25. 03. 2011

  Brůča

  Zdravím,

  chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s recenzemi těch dvou prográmků? vcelku by se šikly, protože mám čerstvě BB 8800 s GPSkou :)

  mějte se hezky!
  Brůča

 • 12:02, 28. 03. 2011

  Kuba9700

  Cachesense mi slapalo bez problemu na mem BB 9700 do te doby nez jsem nainstaloval OS6... ted se s nim nemuzu domluvit. Po vyhledani cache na strankach geocaching.com neni schopny importovat souradnice do telefonu. S predeslym... OS to bylo bez problemu ale ted to proste neni mozny :((( program mam zaplaceny... :(((

 • 10:00, 04. 04. 2011

  blacK

  funguje blackstar i na připojení, které má blokované jiné APN než APN BB? díky za info

 • 16:40, 18. 05. 2011

  vitriol

  to: blacK, já mám APN Internet blokovaný a funguje to. Přes APN BB neběží \"pouze\" streamovaný zvuk a video.

 • 18:41, 29. 08. 2018

  AsharSeo

  Awesome things you\'ve generally imparted to us. Simply continue composition this sort of posts.The time which was squandered in going for educational cost now it can be utilized for studies.Thanks

  https://www.printingvip.com/theres-big-money-in-lu xury-eddm-box/
  economic luxury EDDM® box

 • 20:36, 30. 09. 2018

  Robinjack

  private detective in Singapore http://www.sk.com.sg

 • 15:29, 11. 10. 2018

  edward fox

  I have as of late begun a web journal, the data you give on this website has helped me significantly. A debt of gratitude is in order for the majority of your time and work. pigmentfläckar

 • 15:58, 11. 10. 2018

  peter

  I think this is a better than average article. You make this data intriguing and locks in. You give perusers a ton to consider and I welcome that sort of composing.
  dermaroller.nu http://dermaroller.nu/mts-roller/

 • 15:45, 20. 10. 2018

  peter

  Steel Stud framers and drywall contractors servicing Vancouver, Calgary, Edmonton, and Toronto. We are experts in commercial interiors and Tenant Improvements. We build out TI’s and storefronts with great detail. We do metal framing, drywall boarding and taping. Call Colin at 604-761-1518 from your free quote on steel stud framing contractors and drywall contractors.
  Commercial interior Contractors Vancouver http://steelstud.ca/

 • 07:47, 22. 10. 2018

  peter

  You’ve really written a very good quality article here. Thank you very much
  movers dhayari pune  https://www.bharatpackersmoverspune.com/services/p ackers-and-movers-dhayari-pune

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

IslandFilm streaming vf