Geocaching na BlackBerry - úvod

Vydáno: 4. února 2011 | Autor: Imagir | Rubriky: Výbava pro geocaching | Tisk

Oznámkuj článek:

Informaci o dostupnosti BlackBerry App World pro české uživatele jsem uvítal. Dřívější pokusy, dostat do BlackBerry geocachingové aplikace, byly dost komplikované.

Jediné, co se podle mě dalo na přístrojích BlackBerry smysluplně používat, byla JAVA aplikace HandyGeocaching, kterou používám rád dodnes. Instalace se dala zvládnout relativně jednoduše pomocí push-odkazu zaslaného odsud, případně pomocí Desktop manageru, který mají obvykle majitelé těchto přístrojů nainstalovaný v počítači.

Obecně byly instalace čehokoliv do BB problematické a pro mnohé NE-IT kačery hůře pochopitelné. App World situaci zjednodušuje a hlavně umožňuje uživatelům mobilní aplikace snadno vybírat, kupovat a stahovat.

Jak tedy postupovat?

V prvé řadě je potřeba do BB nainstalovat App World, což se dá provést různě. Nejjednodušší metodou je, dle mého, přejít na tuto stránku:
http://us.blackberry.com/apps-software/appworld/download.jsp
Do políčka vložíte svůj email, který máte přesměrován do BlackBerry a během chvilky dostanete instalační odkaz mailem.

Po instalaci bude App World k ničemu bez aktivace tzv. BlackBerry ID. Toto můžete provést zde: http://us.blackberry.com/id/
App World z vás následně vytáhne informace, jak hodláte platit. V mém případě jsem jej propojil s PAYPAL účtem. Aktivaci BB ID jsem nedokázal bez udaní platební metody dokončit, což mi celkem vadilo.

Jakmile vše uvedené zvládnete, lze vybírat z nabídky několika aplikací pro geocaching.

Nejprve jsem zkoušel GeocacheNavigator od Trimble Outdoors a poté CacheSense. Krátkou recenzi obou programů připravuji a během několika dnů se zde objeví.

Autor: Imagir

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Tak trochu jiná budkaFilm streaming vf