Geocache na Rudém náměstí v Moskvě

Zimní manifestace
Zimní manifestace

Vydáno: 14. února 2011 | Autor: Hoblik | Rubriky: Geoprojekty a akce, Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Snad každé město má své hlavní náměstí a někdy je takové místo „středem celé země“ . My máme Václavské náměstí, Američané mají Times Square, v Rusku mají Rudé náměstí. Nějakou dobu jsme v Moskvě pracovně pobývali a Rudé náměstí si vysloveně říkalo o založení geocache.

Geocacheři v Rusku používají svůj vlastní systém na www.geocaching.ru, který má svá specifická pravidla. Jsou odvozena z místních klimatických podmínek, což znamená, že zakladatel musí počítat například s tím, že v místě mohou napadnout dva metry sněhu a tak jsou cache často kombinací letní-fyzické a zimní-virtuální geocache. Dále musí brát v úvahu i poněkud nedůvěřivý postoj jak od veřejných orgánů, tak od některých občanů. Z toho důvodu je v ruském systému jen velmi málo keší ve městech.

Obecně je na území Ruské Federace na naše poměry vůbec málo geokeší, jednak ze zmíněných důvodů a také proto, že donedávna bylo držení GPS soukromou osobou trestné. To je však již minulost, navigace všech značek se prodávají na každém rohu a proto jsme se rozhodli pro malou osvětu v oblasti městských geokeší a v Moskvě jsme jich několik založili.

Na Rudém náměstí jsme chtěli připravit geocache, která by umožnila bezpečný odlov návštěvníkům Moskvy na místě, které skoro nikdo při návštěvě města nevynechá. Problémem je, že na Rudém náměstí jsou bezpečnostní kamery vidět snad na všech budovách a sloupech veřejného osvětlení. K tomu je třeba připočítat případné skryté kamery, které jsme neobjevili. Pak je tu také množství uniformovaných příslušníků milice či těch v civilu, kteří pohledem lustrují každého, kdo náměstím prochází.

Z prvního umístění byla geocache odklizena již po pár dnech po jejím aktivování. Byla umístěná na budově muzea, nedaleko mauzolea, kde se chýlí ke konci věčně spočinutí velkého revolucionáře a zločince na vlastním národě V.I. Lenina. Nakonec se nám podařilo najít nové místo, na kterém je v provozu již třetím rokem. Geocache je ukryta na klidnějším místě nedaleko chrámu Vasila Blaženého na druhé straně náměstí. Téměř dvě stovky geocacherů z celého světa - a taky pár českých - si tak mohlo zalogovat nález na jednom z nejznámnějších míst v Rusku.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1DC11

Autor: Hoblik

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 20:42, 22. 02. 2011

  Toniczech

  Hmm, zaujalo mě to jaksi z protipohledu - v Česku je t.č. 17 GC.su keší - až tedy budu mít cestu přes Pražský Hrad, lognu si na III. nádvoří tu jejich virtuálku. :-)

 • 12:41, 20. 06. 2017

  peter

  I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to explore and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge.
  alavi foundation
  http://alavifoundation.org/old/programs/islamicorg anizations.html

 • 18:00, 19. 08. 2017

  Robinajck

  These are some incredible apparatuses that i unquestionably use for SEO work. This is an awesome rundown to use later on..

 • 13:13, 02. 12. 2017

  peter

  Pleasant to be going to your site once more, it has been months for me. Well this article i\\\"ve been sat tight for so long. I require this article to finish my task in the school, and it has same theme with your article. Much appreciated, incredible offer.
  get six pack abs http://www.skinnyandsassy.com/how-to-get-six-pack- abs-exercises-and-diet-plan/

 • 13:16, 03. 12. 2017

  peter

  Women are pouring into college at elevated rates all over the country -- not only at two- and four-year schools, but also into professional and graduate programs. The profound shift comes two decades after educators issued an alarming report entitled \"How Schools Shortchange Girls.\"
  http://www.freevpnformac.com

 • 11:32, 09. 12. 2017

  peter

  I cherish the way you compose and share your corner! Exceptionally intriguing and distinctive! Keep it coming!
  sbobet8888 https://sbobet.gclub-casino.com/sbobet8888

 • 21:12, 14. 01. 2018

  jackman30

  Dále musí brát v úvahu i poněkud nedůvěřivý Best riding lawn mower

  http://www.vletuknow.com/best-riding-lawn-mower/

 • 21:54, 19. 01. 2018

  jackman30

  Dále musí brát v úvahu i poněkud nedůvěřivý postoj jak od veřejných orgánů, tak od některých občanů. Z toho důvodu je ir a la pagina
  http://www.porteseconomicosmadrid.es/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Gibraltar