FTF aneb nemoc zvaná Lakusovka

Vydáno: 19. listopadu 2008 | Autor: huncut | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Pokud se vám vyhla epidemie žloutenky nebo každoroční epidemie chřipky, možná ještě nemáte úplně vyhráno. Zákeřná Lakusovka se šíří mezi nic netušícími kačery velmi rychle!

Pokud byste to náhodou ještě nevěděli (o čemž pochybuju) FTF neboli First To Find je zkratka, kterou se označuje první nalezení nově založené kešky. Nálezce tím dává najevo, že byl první kdo schránku nalezl, většinou jen pár hodin po jejím zveřejnění. Jen málokdy nastane situace, kdy by keška zůstala nenalezená třeba jen celý jeden den. Snad jen na nějakém odlehlém místě nebo pokud je to složitější mystery či multi keš. Po každém publikování nové kešky se většinou strhne honba za pokladem v pravém slova smyslu a několik různých kačerů z okolí se předhání, kdo bude první.

A co je vlastně na FTF tak zajímavého? Každý má asi jiné důvody, někdo se rád podívá na neprobádané místo, kde nebude ještě vyšlapaná cestička k hromádce kamení, někdo rád soutěží a má FTF jako oživení geocachingu, no a pak je několik těch, kteří onemocněli Lakusovkou. Pokud bydlíte na jih od Prahy, možná původce této nemoci dobře znáte. Je to ten, který vám při FTF honbě nejspíš vyfouknul jisté prvenství o pár desítek minut. Tak jako několikrát mě a mým geokolegům. I když jsme nikdy FTF nebrali extra vážně, spíš jen jako zajímavost pro spestření, když se to zrovna hodilo.

Pak ale nedávno v podvečer, když už padala tma, mi přišlo upozornění, že na nedalekém Blaníku jsou dvě nové kešky hned vedle sebe! Tomu říkám FTF zátah, dvě mouchy jednou ranou! Zburcoval jsem své geosousedy, vytiskl listing, popadl baterku a vyrazili sme. Máme to asi 15Km a tak sem ždímal z auta maximum s plynem na podlaze co to dalo. Asi za půl hodiny od publikování keše jsme parkovali pod Blaníkem. Tma jak v pytli, ani měsíc nesvítí, ale parkoviště je prázdné a to je dobré znamení. Za svitu baterek vybíháme do kopce, Blaník známe jako svý boty a víme přesně v kterých místech kešky budou, ale je to ještě tak půl kilometru převážně dokopce. Po prvních dvou stech metrech nemůžu ani popadnout dech - nojo, sedavé zaměstnání, chtělo by to potrénovat. Tak jsme zvolnili, koneckonců všude ticho a tma, nikde nikdo jen hluboký les. Má to v sobě obrovské kouzlo, takový noční odlov. Pociťuju příjemné mravenčení a připadám si jako Indiana Jones který pátrá po vzácné relikvii.

Jako první kešku volíme Veřejovou skálu, která je blíž k parkovišti, odkud přicházíme. Mobil s GPSkou me spíš oslnil a pod korunama stromů mi moc přesně neukazoval. Naštěstí máme přistroje tři a po cca čtvrthodině bloumání od kamene ke kameni, od stromu ke stromu mě geokolegové volají k úspěšnému nálezu. Parádní nová keška, všichni se usmíváme když otevíráme čistý nepopsaný logbook. Už chápu ten pocit být první, všechny předhonit za každého počasí, za světla či za tmy. Naopak čím těžší ten odlov je, tím lepší je to pocit. Ale čeká nás ještě jedna keška, logujem se s troufalou poznámkou, že toto je "první keška z našeho dnešního FTF double". Čímž jsme ovšem rozlobili geoboha. V momentě kdy jsme vkládali logbook zpět do schránky, vidíme ze směru druhé kešky (opravdu jsou od sebe tak 200 metrů) poletující světla. Bylo nám hned jasné, že bludičky ani světlušky to nejsou.

Vyrazili jsme opět do kopce k druhé kešce, kde už ovšem bylo rušno. Na kamenném stole, ke kterému se keška váže byl postavený batoh a z něho trčela vlajka "FTF #200 LAKUS". Hned nám bylo jasno s kým máme tu čest. Na druhou FTF jsme mohli zapomenout, ale když jsme viděli, že Lakus tu slaví svou jubilejní dvoustou FTF kešku, ani nám to nevadilo a byli jsme rádi, že se můžem takových oslav zúčastnit. Koneckonců jsme si alespoň FTF spravedlivě rozdělili. Akorát tedy do dneška nechápu, jak to mohli tak rychle stihnout, když to měli o dobrých 30Km dál než my a to ještě říkali, že se docela flákali :)

Lakus je ale příjemný chlapík, povyprávěl nám o své nemoci Lakusovce, která ho nutí neustále opakovat ten pocit z prvního nálezu nově založené kešky, o tom, že spravuje stránky ftf-index.cz kde eviduje statistiky podobně postižených lidí (mimochodem k dnešnímu dni každou druhou kešku kterou Lakus nalezl, nalezl jako FTF) a o tom s kým často svádí FTF souboje. Cesta zpět na parkoviště během vyprávění geozážitků utekla rychle a brzy jsme se rozloučili s tím, že se zase brzy určitě potkáme u nějaké kešky. Musím říct, že to FTF má něco do sebe a Lakus i další budou mít příště o soupeře navíc :)

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1H9XM, GC1GNPM

Autor: huncut

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 21:09, 19. 11. 2008

  seiza

  No jo.... dneska jsem na Lakusovku narazil hned dvakrát 19.11. ;o) Ale já ho jednou předběhnu a to se bude divit.... jinak nejsem zase až tak extremní FTFkář, ale začínám tomu propadat ;o)

 • 21:26, 19. 11. 2008

  imagir

  To je teda paráda! O Lakusovce jsem jeste neslysel :-)) Ja jsem naopak cekal na FTF u jedne z mych dvou kesi (GC174WQ) skoro rok. Ale dobry je, ze to FTF byli zase cesi. Jsme vubec narodem aktivnich kaceru, onehdy jsem logoval nejjiznejsi cache USA a koukam par radku pod mym zapisem ctu: Šelmice :-)))

 • 08:32, 20. 11. 2008

  Huncut

  Během vkládání tohoto článku jsem stihnul odlovit další FTF! Jak se nakonec ukázalo, bylo to deset minut před Lakusem. Ale vhledem k tomu, že to měl opět o hodně dál, klobouk dolů před jeho rychlostí. Máme ještě co zlepšovat.

 • 09:11, 20. 11. 2008

  Numira

  Ne ze by FTFko nebylo prijemnym zpestrenim, ale kdyz nekdo jede rychle jako dobytek (podle clanku cca 40 km) jen aby by si poplacal ego, tak u me klesa jako clovek hodne hluboko.

 • 10:20, 20. 11. 2008

  Huncut

  Numira: Tak na Blaník to podle času logu mohl stihnout i s jízdou podle předpisů. Ale chce to se vyhnout zbytečným prostojům a vyladit reakční dobu a reakční postupy na každé FTF upozornění :)

 • 10:18, 21. 11. 2008

  robici

  My Jižani bychom mohli vyprávět dlouhé příběhy o FTF huntech tohoto týmu. Na posledním eventu ale oba Lakusovi svorně tvrdili, že jsou v péči lékařů a úspěšně podstupují detox. Nikdo jim to samozřejmě neveřil!!!!

 • 21:06, 21. 11. 2008

  ondrasek geotym

  Abych pravdu řekl, vždy se těším, že na naší nové keši budou lakusovci (ale ani PlachtaS a arthur.dent mi nevadí :-). Několikrát jsme na Tyranosaurus lakusi líčili past, nakonec jsme je viděli v akci dvakrát na našich Stardance parket Těšínov a Střelnice Těšínov a stálo to za to. Ale pozor, vřele doporučuji i jejich vymyzlené vlastní keše!!!

 • 12:34, 01. 12. 2008

  Gibon

  Geocaching je především hra a ne soutěž. Někteří z FTFkařu ani neloví normální keše jen tam kde je možno chytit FTF aby si nenarušili statistiku.... Nevím. Během dvou dní budu otevírat keš která rozhodně velmi brzo nepadne :) A jako bonus navíc běžní FTFkaři budou z prvotního lovu vyločeni díky povaze kešky.

 • 13:45, 01. 12. 2008

  Huncut

  Gibon: každej si v tom najde to svoje, co ho baví. To je na tom to nejlepší. Geocaching je pro každého něčím jiným.

  Ta nová keška zní zajmavě, doufám, že pak dáš vědět bližší podrobnosti :)

 • 16:18, 10. 12. 2008

  H+

  Jestli tomu příbehu dobře rozumím - potkali jste lakuse u jeho FTFka, tudíž vy jste odlovili obě keše a pak jste šli společně k autu, takže on už tu druhou nelovil? :) To už pak tý jeho statistice rozumím... (a mimojiné myslím, že se ochuzuje o spoustu výborných \'\'uleželých\'\' keší - ale jak je ctěná libost).

  to Gibon: tohle rozlišování na \'\'běžné FTFkaře\'\' a ty ostatní (jak u Tebe vyznívá - lepší) mi připadá stejná blbost jako rozlišování na PM (nadkačery) a BM (podkačery).

  Geocaching je hra a zábava a jako takovou ji (většina z nás) hrajeme. Já třeba beru FTF lovy jako výborný odbourání denního stresu, kdy všechno, co děláš, zahodíš a prostě jedeš do neznáma. Teď hned - ohromnej impuls, zkus si to někdy.

  A ještě k tomu rozlišování - jak by se Ti líbilo, kdybych založil kešku pro \'\'běžné FTFkaře\'\' a po FTFku ji archivoval? Dávalo by Ti to smysl?

 • 12:04, 20. 12. 2008

  moucha111

  to H+ dívám se na geocaching asi stejnýma očima jako ty a tvůj názor mi plně mluví z duše, pár FTF se mi zadařilo ale nesmí to být na úkor zážitku z keše.Pokud je to v noci, vracím se při nejbližší příležitosti na místo znovu.V mém případě to není problém, neboť za FTF nevyjíždím daleko od domácích souřadnic
  to Gibon: používat termín běžní FTFkaři silně napovídá, že tvůj náhled na geocaching je hodně\"mimoběžný\". Pokud si chce někdo ověřit své schopnosti a závodit, je zde k dispozici spousta výkonostních sportovních disciplin , v nichž se vypisují závody. Nechtěl bych, aby byl geocaching závodem a pokud by se tak někdy nedej Bože stalo, hledal bych jinou aktivitu.

 • 13:22, 05. 01. 2009

  Huncut

  Tak na geocachingu je krásné to, že způsob lovu jednoho kešera a jeho pohled na geocaching nijak neovlivňuje ostatní geocachery a každý si v tom může najít \"to svoje\" proč ho to baví.

 • 23:18, 30. 06. 2009

  Kart

  jo kamo! hledej kesu Rilic-Sutvid v Chorvatsku a pak neco rikej, ze malokdy nastane sit., ze keska neni nalezena driv jak za den. Sutvid je uz skoro rok v provozu a este nema FTF!

 • 06:48, 06. 08. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for sharing us.

 • 11:02, 06. 08. 2017

  Robinjack

  I was surfing net and luckily ran over this site and discovered exceptionally intriguing stuff here. Its truly enjoyable to peruse. I delighted in a considerable measure. A debt of gratitude is in order for sharing this superb data.
  msn email
  https://www.onlinelogins.com/www-hotmail-com-login -signin

 • 13:26, 06. 08. 2017

  peter

  The data you have posted is extremely valuable. The locales you have alluded was great. A debt of gratitude is in order for sharing...
  advertising
  https://www.ambroselachelle.com

 • 13:26, 06. 08. 2017

  peter

  I cherish this site!! The glimmer up the top is magnificent!!
  amazon coupons
  http://diegutscheine.org/

 • 13:58, 06. 08. 2017

  AsharSeo

  Positive site, where did u concoct the data on this posting? I\'m satisfied I found it however, sick be returning soon to figure out what extra posts you incorporate.

  basement renovations oakville
  http://redstonecontracting.com/

 • 13:58, 06. 08. 2017

  AsharSeo

  erotic massage Amsterdam

  erotic massage Amsterdam
  http://www.escortcompanyamsterdam.com/

 • 13:25, 07. 08. 2017

  AsharSeo

  I acknowledge all that you have added as far as anyone is concerned base.Admiring the time and exertion you put into your online journal and point by point data you offer.Thanks.

  JNTUK Results
  http://www.alljntuworld.in/jntuk-results-jntu-kaki nada-results/

 • 14:08, 08. 08. 2017

  peter

  Extremely pleasant article, I appreciated perusing your post, exceptionally decent share, I need to twit this to my adherents. Much appreciated!.
  looking for a reliable carpet cleaner in St Helens?
  http://www.eco-steamclean.co.uk/carpet-cleaning-st -helens.html

 • 13:54, 10. 08. 2017

  AsharSeo

  I was perusing your article and thought about whether you had considered making a digital book on this subject. You\\\'re composing would offer it quick. You have a great deal of composing ability.

  Chemistry Tips
  http://chemistrytips.tripod.com/

 • 14:33, 12. 08. 2017

  AsharSeo

  Positive webpage, where did u think of the data on this posting?I have perused a couple of the articles on your site now, and I truly like your style. Much obliged and please keep up the powerful work.

  basement renovations oakville
  http://redstonecontracting.com/

 • 08:58, 13. 08. 2017

  AsharSeo

  Much obliged for sharing us about this redesign. Trust you won\"t get tired on making posts as enlightening as this.

  check out
  http://www.bdsm-girls.com/

 • 11:31, 13. 08. 2017

  peter

  We provides real, original, accredited university degrees. Buy a degree from us at cheap and reasonable price. Buy real degree, bachelors degree, masters degree, PhD degree from us for a better future career path.
  buy a degree online
  http://www.original-degrees.com/

 • 14:29, 17. 08. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for posting this information. I simply need to tell you that I simply look at your site and I discover it exceptionally fascinating and useful. I can hardly wait to peruse loads of your posts.
  Coloring pages
  http://coloringpagesonly.com/

 • 15:54, 17. 08. 2017

  AsharSeo

  Affection to peruse it,Waiting For More new Update and I Already Read your Recent Post its Great Thanks.

  Latest Airline Deals
  http://smartrips.net/

 • 13:26, 19. 08. 2017

  AsharSeo

  I adore this online journal!! The glimmer up the top is wonderful!!

  Joe Schwartz
  http://marketersmedia.com/spa-world-owner-joe-schw artz-also-recognised-as-joseph-schwartz-touts-prod ucts/118027

 • 09:47, 20. 08. 2017

  peter

  Your website is really cool and this is a great inspiring article. Thank you so much.
  cheap printing
  https://www.cheap55printing.com

 • 14:16, 05. 09. 2017

  peter

  I am extremely delighted in for this online journal. Its an educational subject. It help me all that much to take care of a few issues. Its chance are so incredible and working style so fast.
  Firmendatenbank https://www.suchefirma.at/

 • 14:22, 11. 09. 2017

  Ashar Seo

  I truly welcome the sort of points you post here. A debt of gratitude is in order for sharing us an incredible data that is really useful. Great day!

  http://bacsibenhxahoi.net/
  http://bacsibenhxahoi.net/

 • 16:54, 12. 09. 2017

  Ashar Seo

  I wish more writers of this kind of substance would take the time you did to look into and compose so well. I am exceptionally inspired with your vision and understanding.

  fun88
  https://nhanthuong88.wordpress.com

 • 10:06, 13. 09. 2017

  peter

  Thanks for your information, it was really very helpfull..
  allriot http://allriot-tshirts.tumblr.com/

 • 09:39, 18. 09. 2017

  Ashar Seo

  I havent any word to welcome this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an extraordinary human..thanks for imparted this to us.

  www.liteblue.usps.gov
  http://www.evolutionflt.com/MobileElevatedWorkPlat form/awp-aerial-work-platform-harlow-essex

 • 09:59, 18. 09. 2017

  Elif

  I acknowledge all that you have added as far as anyone is concerned base.Admiring the time and exertion you put into your online journal and point by point data you offer.Thanks. backlinks

 • 15:35, 18. 09. 2017

  Elif

  I acknowledge all that you have added as far as anyone is concerned base.Admiring the time and exertion you put into your online journal and point by point data you offer.Thanks.

  backlinks
  https://www.fiverr.com/brayden_ben/do-20-high-pr-b acklinks-pr5-to-pr7

 • 08:53, 20. 09. 2017

  peter

  Amazing and fascinating article. Incredible things you\'ve generally imparted to us. Much obliged. Simply keep making this kind out of post.
  free chemistry tutorials
  http://www.theexamformula.co.uk/edexcel-chemistry- tutorials

 • 13:34, 23. 09. 2017

  peter

  Wow what a Great Information about World Day its exceptionally pleasant educational post. a debt of gratitude is in order for the post.
  as explained here https://www.dailykos.com/stories/1700170/

 • 13:34, 23. 09. 2017

  peter

  Wow what a Great Information about World Day its exceptionally pleasant educational post. a debt of gratitude is in order for the post.
  Marketing Strategy For Retail Store https://www.youtube.com/watch?v=jkVLGidM3HY

 • 13:35, 23. 09. 2017

  peter

  Awesome post I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this intriguing and educated article.
  Curso de Osteopatia http://www.campcursos.com.br/cursos/curso-de-osteo patia/

 • 19:27, 25. 09. 2017

  Ashar Seo

  Your web journal furnished us with significant data to work with. Each and every tips of your post are marvelous. You\'re the best to share. Continue blogging..

  Playstation Network Card
  http://www.gamecardinfo.com/

 • 12:23, 02. 10. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for your post. I\'ve been contemplating composing an exceptionally equivalent post in the course of the last couple of weeks, I\'ll most likely keep it quick and painless and connection to this rather if thats cool. Much obliged.
  bot takipçi satın al https://crovu.co/instagram-bot-takipci-satin-al/

 • 13:45, 02. 10. 2017

  Robinjack

 • 13:45, 02. 10. 2017

  Robinjack

  seo company london https://trenthanover.co.uk

 • 15:25, 03. 10. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for setting aside an ideal opportunity to talk about this, I feel unequivocally about it and affection adapting more on this point. In the event that conceivable, as you pick up mastery, would you psyche redesigning your online journal with more data? It is greatly useful for me.
  get more Information https://www.tetongravity.com/story/other/10-most-p opular-athletes-playing-right-now

 • 13:31, 05. 10. 2017

  Robinjack

 • 13:31, 05. 10. 2017

  Robinjack

 • 07:19, 07. 10. 2017

  Robinjack

 • 09:57, 07. 10. 2017

  Robinjack

 • 13:14, 07. 10. 2017

  Ashar Seo

  decent bLog! its intriguing. much thanks to you for sharing....

  manicure pedicure
  https://www.youtube.com/c/NABLOVESTORY

 • 13:14, 07. 10. 2017

  Ashar Seo

  This article is an engaging abundance of enlightening information that is intriguing and elegantly composed. I praise your diligent work on this and thank you for this data. You have what it takes to get consideration.

  Scary stories for kids
  http://www.avenirdigitalmedia.com/spooky-stories-k ids-tam-o-shanter/

 • 13:14, 07. 10. 2017

  Ashar Seo

  Much obliged you all that much to share these connections. Will look at this..

  abrigos hombre
  https://www.hockerty.es/es/hombre/camisas-a-medida /

 • 11:31, 10. 10. 2017

  Ashar Seo

  You finished a couple fine focuses there. I did an inquiry on the subject and discovered almost all persons will oblige with your online journal.

  go to this site
  http://www.workingmother.com/how-to-deal-with-foll owing-issues-after-starting-your-own-company

 • 12:40, 14. 10. 2017

  peter

  It was a decent post in reality. I altogether delighted in understanding it in my lunch time. Will without a doubt come and visit this blog all the more frequently. A debt of gratitude is in order for sharing.
  additional reading https://www.groundreport.com/5-things-can-get-busi ness-loan-bad-credit/

 • 12:15, 19. 10. 2017

  Ashar Seo

  I wish more writers of this sort of substance would take the time you did to investigate and compose so well. I am exceptionally awed with your vision and knowledge.

  go to this site
  http://www.bizcommunity.com/Article/224/518/168798 .html

 • 15:40, 20. 10. 2017

  Ashar Seo

  I truly cherished perusing your online journal. It was extremely very much composed and straightforward. Not at all like different online journals I have perused which are truly not that good.Thanks alot!

  https://www.modestmoney.com/exploring-options-smal l-business-financing/

 • 13:06, 21. 10. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for a superb offer. Your article has demonstrated your diligent work and experience you have in this field. Splendid .i adore it perusing.
  related site https://www.gaystarnews.com/article/credit-repair- update/

 • 11:59, 24. 10. 2017

  Ashar Seo

  Much obliged to you again for all the learning you distribute,Good post. I was exceptionally intrigued by the article, it\'s entirely rousing I ought to concede. I like going by you site since I generally run over fascinating articles like this one.Great Job, I enormously acknowledge that.Do Keep sharing! Respects,

  click here to investigate
  https://www.uloop.com/news/view.php/251315/consoli dating-student-loans-a-guide

 • 10:27, 25. 10. 2017

  Ashar Seo

  I truly cherished perusing your online journal. It was extremely very much composed and straightforward. Not at all like different online journals I have perused which are truly not that good.Thanks alot!

  go
  http://www.becomegorgeous.com/blogs/david11/how-to -stop-porn-addiction-P29703

 • 13:46, 26. 10. 2017

  Robinjack

  croatia zagreb museums tickets https://www.museuly.com

 • 06:53, 30. 10. 2017

  Robinjack

 • 12:45, 05. 11. 2017

  peter

  greetings was simply checking whether you minded a remark. i like your site and the thme you picked is super. I will be back.
  free tour estocolmo http://www.stockholmfreetour.com

 • 17:45, 27. 11. 2017

  Seo

  \"Organize an amazing and fun-filled event through Eventdex. All event management processes are simplified into a single app - EventApp. This highly functional event management software will help you to organize, all your event data in real time. It is integrated with all social media platforms to promote your event and attract more attendees.
  You can schedule your event instantly and send it to your event team as well as to attendees, exhibitors and sponsors. The event technology helps in managing the attendee check-in, which is very helpful for event planners to make different event strategies at various event cycles. Its on-site event registration software is integrated with badge design and printing tools to speed-up the attendee\'s check-in time at the entry gate of the event.
  Eventdex offers a perfect business matchmaking app – MatchLeads, which helps in matching the same business profiles of different attendees at an event and can schedule their appointments on request. Its Lead retrieval app is one such app which is beneficial for event managers and organizers, especially in getting a real-time data of all leads generating through various online channels for an event.
  Eventdex is providing multiple event management technologies and applications to suit various business needs of an event. The technology, service and cost-effective prices presented by us, is unmatched as compared to other companies of the present event industry\"
  event management software https://www.eventdex.com/event-management-software s/

 • 11:45, 07. 12. 2017

  seo

 • 11:07, 09. 12. 2017

  Ashar Seo

  Best work you have done, this online site is truly cool with incredible truths.

  click over here

  https://www.builtinchicago.org/blog/starting-busin ess-chicago-tips-getting-loan

 • 11:48, 13. 12. 2017

  seo

 • 11:38, 16. 12. 2017

  Robinjack

 • 11:38, 16. 12. 2017

  Robinjack

 • 11:59, 17. 12. 2017

  Ashar Seo

  I was perusing your article and thought about whether you had considered making a digital book on this subject. You\'re composing would offer it quick. You have a great deal of composing ability.

  ingénieur système et réseau
  http://www.jobmium.com

 • 09:15, 19. 12. 2017

  Ashar Seo

  Magnificent delineated data. I thank you about that. Undoubtedly it will be exceptionally helpful for my future ventures. Might want to see some different posts on the same subject!

  page
  https://www.fitnancials.com/debt-consolidation-hel p-struggling-households/

 • 11:43, 20. 12. 2017

  peter

  I am constantly stunned by the measure of data accessible on this subject. What you exhibited was very much explored and eloquent so as to get your stand on this crosswise over to every one of your perusers.
  our website http://www.youngadultmoney.com/2017/12/04/stress-s mall-business/

 • 10:25, 23. 12. 2017

  Ashar Seo

  i truly like this article please keep it up.

  see this here
  http://www.finsmes.com/2017/12/how-to-finance-a-bu siness-idea-debt-free.html

 • 10:25, 23. 12. 2017

  Ashar Seo

  Pleasant to be going to your site once more, it has been months for me. Well this article i\'ve been sat tight for so long. I require this article to finish my task in the school, and it has same point with your article. Much obliged, extraordinary offer.

  important source
  http://www.businessdayonline.com/using-debt-negoti ation-services-reduce-debt/

 • 10:26, 23. 12. 2017

  Ashar Seo

  Best work you have done, this online site is truly cool with incredible truths.

  see this site
  https://www.templates.com/blog/how-templates-affec t-website-traffic-and-how-they-help-website-design /

 • 12:32, 24. 12. 2017

  Ashar Seo

  I truly cherished perusing your online journal. It was extremely very much composed and straightforward. Not at all like different online journals I have perused which are truly not that good.Thanks alot!

  Click This Link
  https://www.commdiginews.com/business-2/small-busi ness-startup-taxes-financing-97170/

 • 12:33, 24. 12. 2017

  Ashar Seo

  You have a genuine capacity for composing exceptional substance. I like how you think and the way you speak to your perspectives in this article. I concur with your state of mind. Much obliged to you for sharing.

  link
  https://everythingfinanceblog.com/23193/refinance- student-loans-achieve-better-credit-score.html

 • 09:23, 27. 12. 2017

  peter

  I have perused a couple of the articles on your site now, and I truly like your style of blogging. I added it to my top picks blog webpage list and will be returning soon. If it\'s not too much trouble look at my site too and let me comprehend what you think.
  segwaystockholmairwheel.se http://segwaystockholmairwheel.se

 • 10:47, 27. 12. 2017

  Ashar Seo

  Pleasant to peruse your article! I am anticipating sharing your enterprises and encounters.

  Click This Link
  http://gisuser.com/2017/12/awesome-iphone-ipad-app s-for-students-heading-back-to-school/

 • 11:47, 30. 12. 2017

  Ashar Seo

  You finished a couple fine focuses there. I did an inquiry on the subject and discovered almost all persons will oblige with your online journal.

  you can try this out
  http://morningstaronline.co.uk/article/living-drea m-london%E2%80%99s-housing-crisis-takes-canals-and -rivers

 • 11:47, 30. 12. 2017

  Ashar Seo

  Magnificent delineated data. I thank you about that. Undoubtedly it will be exceptionally helpful for my future ventures. Might want to see some different posts on the same subject!

  next
  http://jewishjournal.com/culture/lifestyle/finance /229115/jewish-voices-helping-communities-crushed- financial-burdens/

 • 13:43, 01. 01. 2018

  Ashar Seo

  Much appreciated such a great amount for this data. I need to tell you I agree on a few of the focuses you make here and others might require some further survey, however I can see your perspective.

  read review
  http://ceoworld.biz/2017/12/31/a-guide-to-online-l oans-the-perfect-backup-to-your-startup/

 • 13:43, 01. 01. 2018

  Ashar Seo

 • 12:41, 05. 01. 2018

  Ashar Seo

  I truly cherished perusing your online journal. It was extremely very much composed and straightforward. Not at all like different online journals I have perused which are truly not that good.Thanks alot!

  next
  https://www.startupgrind.com/blog/how-to-choose-th e-right-personal-loan-for-your-startup/

 • 10:30, 10. 01. 2018

  Robinjack

 • 10:10, 14. 01. 2018

  Robinjack

 • 14:22, 14. 01. 2018

  peter

  I adore this site!! The blaze up the top is great!!
  more about the author https://www.blogtrepreneur.com/keeping-suffering-c ompany-afloat-can-turn-things-around/

 • 21:12, 14. 01. 2018

  jackman30

  celý jeden den. Snad jen na nějakém odlehlém místě nebo pokud je to složitější mystery či multi keš. Po každém publikování nové kešky Best riding lawn mower

  http://www.vletuknow.com/best-riding-lawn-mower/

 • 09:57, 15. 01. 2018

  Robinjack

 • 12:12, 17. 01. 2018

  peter

  Much obliged for this incredible post, i discover it exceptionally fascinating and extremely well thoroughly considered and set up together. I anticipate perusing your work later on.
  full article https://morningstaronline.co.uk/article/feminism-a nd-class-politics-today

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

iPhone a geocaching na Korsice