Fily o Geocachingu

Vydáno: 4. září 2008 | Autor: Fily | Rubriky: Začínáme lovit | Tisk

Oznámkuj článek:

Mám rád svou kamarádku Fily, ale tajím to. Neviděl jsem ji skoro rok. Nebo dva? Jsme spolu pouze často společně, intimně "online" - oba jako zelené kytky. Opravdu internet lidi sbližuje? Nebo by bylo lepší vyrazit ven? Lákám ji občas v noci do lesa... hledat poklady samozřejmě. Nechce se nechat ukecat :-( Napsala nám ale článek. Aspoň něco!

 

Milí hledači,

ze mě teda obecního hňupíka nikdo dělat nemusí. Úplně si v tomto ohledu vystačím sama. Jinak bych asi nekývla na to, že napíšu o něčem, o čem nevím ani zbla. Ale můžete snad (i za cenu, že vás obecním hňupíkem označí i lidi, kteří vás vůbec neznaj) odmítnout někomu, koho znáte už dobrých patnáct let? Tím chci jen na úvod alibisticky říct, abyste případnou nespokojenost nad mými následujícími bláboly směřovali na Imagira. Dík :O)

Ostatně on o tom, zdá se, ví podstatně víc. Sám podniká všelijaký cesty, aby se pídil po něčem, čemu já, promiňte mi tu opovážlivost, říkám jen tupě honba za pokladem a asociuje to ve mně vzpomínky na dětství a lesy opentlený fáborkama z krepáku. Akorát, že na konci u poslední nápovědy bylo vždycky něco na zub. Já teda nevím, co je v těch vašich pokladech, ale předpokládám, že nic moc poživatelnýho, bo by ty poklady asi příliš nevoněly, což by ale na druhou stranu mohlo mít tu výhodu, že by je mohli vypátrat i náhodní pocestní, co si jen tak vyrazili na špacír a nezodpovědně si k tomu nepřibalili žádnou navigaci.

Ačkoli teď si vzpomínám, že znám krom Imagira ještě jednoho hledače pokladů a díky němu mám i mírnou povědomost o nalezených i vložených předmětech. Tento člověk je muž (hele, zkoumal vůbec někdy někdo poměr sil mezi ženskými a mužskými hledači?), má jednu ženu, čtyři děti, jednoho psa a tuším, že i nějakou kočku. Čtyřnohou. Poklady hledá i zakládá a pravidelně o tom informuje i s fotodokumentací. Tyto akce většinou podniká se svými dvěma staršími syny v předškolním a čerstvě školním věku. Už dávno jsem uvažovala nad tím, že se ho zeptám, jestli jim taky říká georobotci a využívá je při akcích nějak prakticky. Taky s ním chodí často pes. Možná by mu moh začít říkat geodog. Nebo tak nějak. Asi mu to navrhnu. Každopádně jednou našel nějakou putovní švýcarskou panenku a než ji poslal dál, vzal ji domů ukázat sotva se batolícím dvojčatům. Holky se do ní tak zamilovaly, že se o ni nejdřív servaly jak koně, načež se proti němu spojily s demonstrativním okázalým smutkem, jelikož chtěl dostát své geocti a panenku skutečně poslat dál do světa. Prej že bude zajímavý, kam až dojde. Nedá se říct, že by s ním od toho dne holky vůbec nemluvily, páč to bylo vloni a to toho ještě moc nenakecaly ani s lidma, kteří jim nebrali hračky. Ale smutný byly až za roh a to dost výmluvně. A co udělá dobrý otec, jemuž se může srdce ustrnout? Ha?! Ano, zapátrá na netu a nechá si ze Švýcar poslat přesně tu samou pannu. Ehm... teda dvě že ano. Což mě přivádí k myšlence, že geocaching (doufám, že je to dobře napsaný. A kdybyste mě slyšeli, jak si to zkouším říct nahlas, to byste se teprv nasmáli. No nic...) jednak prověřuje lidský charakter a druhak asi leze trochu do peněz. Nebo ne?

Ale vážně. Aby to nevypadalo, že si jen potřebuju z někoho utahovat. Ve skutečnosti se mi celá ta záležitost moc líbí. Připadá mi jako taková počítačová hra přenesená do reálu. Líbí se mi, že je tu něco, co vytáhne ven i lidi, kteří by jinak dřepěli doma. Líbí se mi, že schovky jsou někdy tak neuvěřitelný, že se hledací nadšenec musí vybičovat k nadlidským sportovním výkonům. Líbí se mi, že tahle bláznivá honička za poklady je pro všechny. Že neexistují výběrový řízení, ani konkurzy, ani povinná výška, do který musí člověk dorůst, aby se stal plnohodnotným hledačem. Líbí se mi to, protože to spojuje lidi. Od nejkřehčího základu v rámci rodiny po - s trochou nadsázky - svět.

Ačkoli co já o tom vím? Třeba mám jen zromantizovanou představu. Třeba existují nějaký pravidla. Třeba to bude něco oficiálního. Třeba se z toho stane jedna ze sportovních disciplín. Třeba příští rok poběží v televizi v těsným závěsu za Sportovcem roku vyhlášení nejlepšího Hledače roku... republiky... Evropy... světa. S patřičným nečeským označením, na kterým si zlámu jazyk. Třeba se hledání stane součástí dalších OH. Schválně! Kdo toho v nejkratším čase najde víc. Akorát nevím, jestli mají víc šancí jednotlivci nebo týmy.

Mno, vlastně bych si to asi měla taky zkusit, třeba bych konečně někam prorazila. Zatím jsem všechno důležitý hledala jen srdcem a to je někdy pěkně záludná navigace. Ty technický věcičky asi fungují spolehlivěji...

Takže přeju úspěšný lov všem hledačům a fakt se na mě nezlobte, že vám do toho kafrám. (Zlobte se na Imagira ;O)

Za všechny laiky zasloužilý hňupík Fily


Autor: Fily

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Chorvatsko - zátoka LavsaFilm streaming vf