Expedice štěstěny

Vydáno: 2. ledna 2012 | Autor: polas_CZ | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Ve sváteční den, na který připadl vznik Československé republiky, vyrážím pravidelně s "Lidlenkou." na cesty. Na 28. 10. 2011 připadla akce, která neměla dosud obdoby.

V plánu byla totiž návštěva dvou klíčových míst v naší historii. Majestátný Říp a smutný Terezín. Poprvé jsem cestoval i s parťákem, stal se jím Zdenek alias Str.Fido. Celou dobu se nás drželo nehorázné štěstí, vše jsme stihli a našli, narazili na správné lidi, ale to bych předbíhal...

Dobrodružství začalo na brněnském Hlavním nádraží. V 5:35 jsme nasedli na EC Johannes Brahms směr Německo. Plán jsme měli, jízdní řády taky. Během řeči jsme však narazili na otázku multiny Theresienstadt, zda ji odpoledne stihneme, nebo ne.

Původně měl totiž Terezín přijít na řadu až po Řípu. Ale vyšší moc, přesněji naše spontánní reakce, rozhodla jinak. Náš vlak totiž směřoval do Ústí nad Labem, čehož jsme využili a vyburcovalo nás to změnit pečlivě připravovanou akci za pochodu, respektive za jízdy. To byl teda budíček a fofr. Síť samozřejmě stávkovala, zjišťování potřebných údajů se poněkud prodloužilo, díky čemuž uběhly dlouhé hodiny na kolejích jako voda. Během cesty jsme se seznámili s několika lidmi. Poznali jsme také česko-anglický pár, který se právě vracel z Varšavy přes Prahu do Děčína, ale i paní která nás dovedla na nádraží Ústí nad Labem - Západ, odkud nám už jel rychlík směr Litoměřice. Načasování bylo výtečné.

Dorazili jsme do Leitmeritz. U hradeb kousek od nádraží na nás čekala první krabka jak výletu, tak Ústeckého kraje. Přístup sice byl poněkud problematický, ale nemohli jsme ji tam nechat. Však to znáte. :-) Nafotit, a pak šup na taxíka.

Jedenáct hodin: jsme ve tři kilometry vzdáleném Terezíně a vyrážíme na úvodní stage multiny k proslulému památníku, který dobře známe z obálek učebnic dějepisu. Uctili jsme památku zemřelých, prohlédli si vstupní bránu do expozice a vyrazili ke Stage 2. Tam jsme chvíli bojovali s čísly, prohlédli zbytek trati a krematorium, zakoupili suvenýr a razili ke Stage 3. Latinská cedule nás sice popletla, ale později se nám hodilo, že jsme si všimli jednoho důležitého detailu. U Stage 4 už byl klid - indície, které nám poskytl autor do listingu jsme po chvilce stejně objevili. Stage 5, rychle posbírat indície a šup na počítání...

Jedna hodina odpolední: vybrali jsme si dřevěnou chatku, připravili kalkulačku, posvačili a napili se. Logicky to samozřejmě napoprvé nevyšlo a podruhé taky ne. Evička protestovala, ale vyšlo to a hlásila zelenou. A frr pro krabku. :) Zdánlivě vypadal odlov jednoduše, ovšem poněkud se protáhl. Dostat se k úkrytu bylo poměrně náročné, ale zmákli jsme to. Autor Toniczech si s keškou Theresienstadt pěkně vyhrál, moc se nám líbila a doporučujeme, zabrala nám téměř dvě a půl hodiny. Ještě navštívit PC - Terezin bývalých kasáren a můžeme se přesunout do Bohušovic nad Ohří. Naštěstí na druhém konci městečka byla zastávka, kudy úplně náhodou jel autobus. V Bohušovicích jsme stihli vlak a vydali se do Roudnice nad Labem.

Už, už jsme na Říp málem ani nedorazili, museli jsme tedy vynechat některé keše a dali si jen Zámeckou jízdárnu deset minut před odjezdem směr Mněteš, Ctiněves atd. Což nám jako rodilým Moravákům dělalo velké problémy jen vyslovit. Na radu řidiče jsme ve tři hodiny vystoupili v městečku Rovné, kde byla nejschůdnější cesta. A mysterka. :-) Suvenýry byly zavřené, ale pomohl sympatický hlídač parkoviště. O tři čtvrtě hodiny později - kvůli malému zdržení v rámci hesla "Vzhůru za šipkou" jsme se již ocitli u nejstarší keše Ústecka - Lonely Mountain z roku 2002 od Milancera. Nádherná vyhlídka. Tam jsme se potkali s kolegy Srnators, kteří mimo jiné před námi logovali "Prafotra Moravu." Je to zhola jasné, že nestíháme.

Čtvrt na pět: po seběhnutí vrstevnice jsme dorazili k PC Hora - Říp. A pak už jen regulérní cestou k rotundě a k poslednímu dnešnímu kousku - Earth Cache -Geologie Řípu. Tam se setkáváme s párem geoslečen z Prahy, ovšem máme smůlu, sebou nás nevezmou. Co teď? Dosud veliký hrnec štěstěny se vyčerpal, ovšem stále je šance najít někoho, kdo by nás popovezl alespoň do Roudnice. Scházíme z Řípu a v dáli mizí náš autobus, stačila jen čtvrt hodinka....

Nikdo není ochoten nás vzít, nacházíme útěchu až u pána, který nám poradil poptat se u kostela. Právě tam totiž končil koncert a štáby české televize se chystaly domů. Mladší kurátorka nám povolala samotnou roudnickou farářku, která už byla doma. Ale přijela pro nás. Čekání bylo nekonečné, pak se zjevila. Moderní farářka Církve československé husitské jménem Lenka menšího vzrůstu s dredy.

Vlak nám jel v šest, vše jsme stihli a už se jen dostat přes Prahu domů. Dorazili jsme zpět do Brna o půl jedenácté plní zážitků a nových zkušeností s bolavýma nohama.

Celý tento den byl plný šťastných chvil, díky lidské dobrotě a ochotě se nám vše podařilo na výbornou. Museli při nás stát všichni svatí a ještě hrnec štěstěny. Tato expedice rozhodně stála za to, našli jsme 8 keší čtyř typů, rád se do těchto míst někdy vrátím.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GCP0NK, GCWH68, GC2WDX1, GC1M2K2, GCP65N, GC9EBC, GC2WDWK, GC1XE14

Autor: polas_CZ

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 18:58, 15. 01. 2012

  idaemon

  Pěkné. Dávám si novoroční předsevzetí navštívit Říp. :-)

 • 14:30, 25. 01. 2012

  L\\

  Na Říp bych taky někdy ráda, ale musim se přiznat, že tenhle článek mi moc nedal.
  o keších, krajině a lidech jsme se nedozvěděli celkem nic, jen jak furt lítali jako pometla:))

 • 11:28, 11. 08. 2018

  Robinjack

 • 13:39, 13. 08. 2018

  motivational speakers in delhi

  This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up.
  http://princesaini.net/

 • 13:39, 13. 08. 2018

  mood talk chat

  This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up.
  https://www.sagoon.com/

 • 16:15, 15. 08. 2018

  Hualien Taiwan

  Much thanks for composing such a fascinating article on this theme. This has truly made me think and I would like to peruse more.
  http://www.islandlifetaiwan.com/hualien-visitors-g uide/

 • 11:49, 18. 08. 2018

  Overnachten in Twente

  Much thanks for composing such a fascinating article on this theme. This has truly made me think and I would like to peruse more.
  https://www.visittwente.nl/overnachten/

 • 14:46, 18. 08. 2018

  voyance tel

  Extraordinary Article it its truly useful and imaginative update us as often as possible with new overhauls. its was truly significant. much obliged.
  http://voyance-retour-amour.com

 • 08:54, 21. 08. 2018

  peter

  Pleasant post mate, keep up the considerable work, simply imparted this to my friendz
  eddm mail specifications http://www.impressprintworks.com/2018/08/thoroughl y-through-eddm-postcard-print/

 • 15:56, 21. 08. 2018

  Robinjack

  TUP Tutors-Business ethics assignment help https://www.theuniversitypapers.com/

 • 12:43, 23. 08. 2018

  voyance au telephone

  Much thanks to you such a great amount for sharing this incredible blog.Very motivating and supportive too.Hope you keep on sharing a greater amount of your ideas.I will love to peruse.
  http://voyance-amour-eternel.com/

 • 18:39, 29. 08. 2018

  AsharSeo

  I truly thank you for the important information on this extraordinary subject and anticipate more awesome posts. Much obliged for getting a charge out of this magnificence article with me. I am welcoming it all that much! Anticipating another extraordinary article. Good fortunes to the creator! All the best!

  affordable luxury EDDM® box prints
  http://www.menuprinting.us/2018/08/25/9-ways-luxur y-eddm-box-invincible/

 • 21:50, 13. 09. 2018

  Bluehost

  It is a great website.. The Design looks very good.. Keep working like that!.
  https://www.maherhackers.com/bluehost-review/

 • 14:49, 17. 09. 2018

  Adelaide Web Design

  Your music is amazing. You have some very talented artists. I wish you the best of success.
  https://adelaidewebdesigner.com.au/

 • 16:57, 22. 09. 2018

  AsharSeo

  hello was simply checking whether you minded a remark. i like your site and the thme you picked is super. I will be back.

  Friv 4
  https://friv4school2017.net/

 • 16:46, 26. 09. 2018

  SEO agency Philippines

  These articles and blogs are genuinely sufficiency for me for a day.
  https://www.idigital.ph/

 • 18:17, 27. 09. 2018

  peter

  As soon as I found this internet site I went on reddit to share some of the love with them.
  Tall Grass Finance Login https://tallgrassfinancelogin.wordpress.com/

 • 20:29, 30. 09. 2018

  Robinjack

  private detective in Singapore http://www.sk.com.sg

 • 18:39, 07. 10. 2018

  asd

  I am certainly making the most of your site. You unquestionably have some extraordinary knowledge and incredible stories. voyance gratuite amour

 • 20:42, 10. 10. 2018

  petr

  Fascinating and stunning how your post is! It Is Useful and accommodating for me That I like it all that much, and I am anticipating Hearing from your next..
  CULTURE & SOCIETY https://qrius.com/

 • 15:56, 11. 10. 2018

  peter

  Howdy. I discovered your site utilizing msn. This is an extremely elegantly composed article. I\'ll make sure to bookmark it and return to peruse a greater amount of your valuable data. A debt of gratitude is in order for the post. I\'ll unquestionably return.
  läs mer http://c-vitamin.se

 • 13:52, 13. 10. 2018

  Robinjack

  betcrazy.co.uk https://betcrazy.co.uk/

 • 23:37, 14. 10. 2018

  Showbox PC

  Excellent and very exciting site. Love to watch. Keep Rocking.
  https://showboxdownloadmovies.com/run-showbox-on-y our-pc-laptop-download-for-windows-878-1/

 • 00:33, 15. 10. 2018

  Delhi Coworking

  This one is good. keep up the good work!..
  https://empowerers.city/

 • 13:09, 17. 10. 2018

  Robinjack

 • 01:29, 19. 10. 2018

  peter

  very good post, i surely adore this website, keep on it
  majestic lake financial phone number https://majesticlakefinancialphonenumber.wordpress .com/

 • 15:43, 20. 10. 2018

  peter

  Aero Kitchen Cabinets and Bathroom Vanities is a great place to start to look for your new kitchen cabinets and renovations. Looking for a quality Vancouver custom kitchen cabinets company that will start and finish your project with great detail. We make your dream kitchen at competitive pricing all while building trust and beautiful kitchens in Vancouver and surrounding areas. We are located centrally in Burnaby and can walk you through our shop where we manufacture custom kitchens for our clients.
  Kitchen Cabinets Vancouver http://www.areokitchen.com/

 • 09:57, 21. 10. 2018

  atomic profits

 • 07:46, 22. 10. 2018

  peter

  Hello! I’ve been following your blog for a while now and finally got the courage to go ahead and give you a shout out from Kingwood Texas! Just wanted to mention keep up the good work!
  packers nigdi https://www.bharatpackersmoverspune.com/services/p ackers-and-movers-nigdi

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Cache Prdel :-)Film streaming vf