Čtyři keše, čtyři příběhy

Vydáno: 25. března 2011 | Autor: ToM FX | Rubriky: Geocaching s dětmi | Tisk

Oznámkuj článek:

Oznámkuj cache:

Děkujeme všem, kteří zaslali tipy na nejlepší keše ve svém okolí. Někdo zaslal jednoduše seznam keší, někdo poslal příběhy, které při hledání zajímavých kešek zažil...

Upozornění redakce: Článek obsahuje mnoho nápověd a prozrazuje místa úkrytu zmíněných keší! Pokud si chcete hledání těchto pokladů užít, nečtěte jej.

Medvědí doupě (GC1FB73) typ: tradiční

Tuto keš jsem našel 28.8.2010 za pomoci mého 6-ti letého synka Filipa. Musím se ale podělit o kuriózní a komickou situaci, která tomu předcházela.
Doma jsme si v klidu naplánovali výlet do Starého Plzence, přesněji turistický výlet s cílem nalezení několika „pokladů" k nimž patřilo i MEDVĚDÍ DOUPĚ. Po nutných domácích přípravách v podobě podrobného čtení logů keší, přípravě svačin a outdorového oblečení, jsme vyrazili na lov.

Už když jsme se přibližovali ke skále, kde mělo být medvědí doupě, byl slyšet z daleka dětský povyk. Bylo nám jasné, že tam někdo operuje. Uviděli jsme tři malé děti, které byly zdánlivě bez dozoru. Děti pokřikovaly do skály něco v tom smyslu „pozor, někdo sem jde" a také něco o hledání. To už jsem se začal usmívat. Není nad diskrétnost. Najednou se odněkud ze skal vynořila jejich máma. Koukám, něco drží v ruce a pohledem něco studuje. V první chvíli mně napadla SMS zpráva. Jenže to jsem v dané situaci brzy vyloučil a začal jsem přemítat: „jde ze skal, v ruce něco jako mobil... asi to vypadá, že hledají to samé co já s Filipem". A měl jsem pravdu.

Oni i my jsme tak nějak komicky nenápadně obcházeli celou skálu, stále po sobě pokukovali s tím, že právě ti druzí to vzdají. Očividně jsme nemohli přesně zaměřit cíl a najít to správné místo úkrytu. Až konečně se zadařilo. S Filipem jsem byl přeci jen rychlejší a byli jsme oproti této konkurenci první. Druhá „parta" byla v tu chvíli někde na druhé straně skály a bloudila okolo v nedohlednu...

Úkryt to byl tedy parádní! Musím říct, že v té době to byl prozatím nejpůsobivější úkryt, s jakým jsem se setkal. Lézt po břiše pro poklad jsem musel já :-) Bohužel, jiný způsob vyzvednutí by se těžko hledal. Po zalogování jsme opět pokračovali vstříc ostatním pokladům.

ZOO Plzeň Quite a different world (GCZ5TG) typ: mystery

Tak na tuto kešku jsem měl spadeno v den státního svátku, 28.10. 2010, za vstupné 28 kč. Podle domácí studie listingu mi bylo jasné, že sbírání indicií nebude lehké, a že bude časově náročné, vzhledem k tomu, že jsme měli s sebou kočárek a děti. Ale co, řekl jsem si, je na to téměř celý den. Bohužel, nikde jsem nesehnal žádnou mapku ZOO, kde by byly vyznačeny ony, tak potřebné terminály s informacemi pro zdárné dešifrování místa úkrytu samotného pokladu.

Vyzbrojen vytištěným listingem keše, naše celá rodinka v dopoledních hodinách vyrazila do ZOO. Po příchodu do areálu jsem zaúkoloval manželku a synka Filípka, co mají hledat a hlásit. Musím se přiznat, sbírání indicií v podobě informačních terminálů, bylo horší než jsem očekával. Čas v ZOO rychle ubíhal. V odpoledních hodinách, kdy byl čas myslet pomalu na odchod, jsme našli slabou polovinu potřebných terminálů. Bylo mi jasné, že ostatní už nestihneme nalézt. Za celý den chůze, fotografování a hledání, jsme byli unaveni a zklamáni, že nemáme potřebné údaje k vyluštění šifry a šance nalezení pokladu byly mizivé. Odpočívali jsme u nedalekého občerstvení a přemýšleli co dál. Nechtěl jsem zklamat děti a odejít „naprázdno" bez nalezení velkého pokladu, který měl být opravdu veliký, avšak jediné co bylo k dispozici byla polovina šifry, která ale neměla žádný význam.

Sedíme u venkovního stolu, slunce pomalu zapadalo a já si naposledy čtu vytištěný listing. Byly pouze dvě možnosti, co udělat. Odejít s neúspěchem a nebo risknout a tipnout místo úkrytu, což bylo velice nepravděpodobné. Jsem Plzeňák a v této zoologické zahradě jsem již několikrát byl. Vím tedy zhruba, kde se co nachází. Proto jsem se rozhodl, že zkusím určit místo úkrytu, a pokud to nevyjde, je čas jet domů.

V této chvíli jsem se zaměřil pouze na hint. Tato krátká nápověda bohatě stačila k tomu, aby rozum společně s úvahou a mapkou celé ZOO, vytipoval jen jednu jedinou lokalitu, která tomu nejvíce odpovídá. Vyrazili jsme. Na místě jsem nechal manželku s kočárem. Od této chvíle se mě zmocnil zvláštní pocit naprosté jistoty a neomylnosti v nalezení cíle. Šel jsem s Filipem na místo, o kterém jsem pevně doufal, že je to to správné. Povedlo se. Poklad se nám ukázal v celé své velikosti. A že ta velikost byla opravdu s velkým „V". Ten pocit umocněný okolnostmi a minimem informací, byl nepopsatelný. Prostě radost veliká nejen má, ale i Filipova. Po nutné výměně předmětů a zalogování, jsme spokojeni, všichni vyrazili domů.

Později jsem se bohužel, k mému nepozornému čtení dozvěděl, že souřadnice terminálů jsou autorem v listingu napsány jako Waypointy. Hledání pro mě mohlo být tedy mnohem příjemnější :-)

Gansplatz (GC15MKD) typ: tradiční

Tak na tento odlov asi nezapomenu. V mé prozatím krátké kariéře cachera, byl tento nejakčnější... Nechybělo mnoho a skončil jsem u policie na výslechu.

Protože svoji gps mám ješte v reklamačním řízení, byl jsem nucen lovit pomocí auto navigace. Ta mi slouží pouze pro zobrazení foto map, které si pečlivě připravuji před každým lovem. I v tomto případě tomu nebylo jinak.

Pomalu se blížím k onomu místu úkrytu, občas koukám na navigaci zda jsem v té správné ulici a jdu tím správným směrem. Už z dálky mohl každý pozorovat, že v tuto dobu se něco děje na nedalekém hřišti. Hrálo se fotbalové utkání. Aut bylo plné přilehlé parkoviště. Chodím mezi auty, občas se zastavím, mrknu na gps, kousek se vrátím a jdu dál. Nezasvěceným se možná mohlo zdát mé chování mezi desítkami a desítkami aut poněkud podezřelé. Dva pracovníci v autě odtahové služby, kteří mě z povzdálí sledovali, neměli pro mé nejisté chování pochopení. Byl jsem mezi těmi auty pro ně podezřelý. Nejspíš dohlíželi i na zaparkované vozy, což je v dané situaci asi správné. Prostě jsem se jim jevil jako potenciálně možný pachatel s úmyslem se obohacovat obsahem zaparkovaných automobilů. Ani oni neutekli mé pozornosti. I přes to všechno jsem šel za svým cílem. Naštěstí až k místu keše od nich vidět nebylo.

Překonal jsem nutnou překážku v podobě zábradlí a už jsem po žebříku sestupoval k vodní hladině. Nečekal jsem takové akční dobrodružství, ale neodradilo mně to. Jednou rukou se přidržuji a druhou šátrám po magnetické keši která byla pouze čtyři stupínky od hladiny řeky. Po zalogování se pomalu šplhám nahoru. Jenže, najednou jsem tam nahoře nestál sám. Asi o 10m dále na mě civí dva policisti! Umíte si jistě představit onu situaci, kdy policajti hledají podezřelou osobu, a ta najednou od řeky přelézá zábradlí a první co uvidí, jsou nechápající pohledy dvou policistu kteří ji upřeně sledovali. Dokonce jeden z nich v tu chvíli zapomněl mluvit do vysílačky. Asi z té situace byli zaskočeni více než já, protože jsem naprosto v klidu, beze slova, okolo nich odkráčel s cílem k další, nedaleké keši. Skoro to vypadalo, že zkameněli. Došlo mi, že to páni z odtahovky pro mně připravili ono zajímavé překvapení.

Po cestě jsem si tak pro sebe představoval, co bych jim asi povídal, pokud by požadovali vysvětlení, co dělám na žebříku který vede pouze do vody... Každopádně to byl mocný zážitek. A poučení pro ostatní - nikdy nevíte co vše vás muže překvapit při zdánlivě nevinném odlovu městských keší.

Lesni studanka (GC2BDXA) typ: tradiční

Byli jsme na dovolené v autokempu „pod lesem" poblíž města Jičín. V této době jsem byl naprostým nováčkem, bez zkušeností s hledáním keší. Proto jsem si ještě v Plzni, před odjezdem, vytisknul z internetu nějaké informace o této činnosti a hlavně mapku okolí kempu ze stránek GC. Takto vyzbrojen jsem netrpělivě studoval a plánoval cesty v Královehradeckém kraji. Samozřejmě prioritu měly poklady v nejbližším okolí kempu.

S manželkou a dětmi jsme tehdy naplánovali první cestu s cílem možného nalezení úplně první keše v geocacherské „kariéře". Keš měla název Tvrz Mokřice. V době, kdy píšu tento článek, již není aktivní. Tento poklad nalezla manželka, stála zrovna u toho správného stromu. I tak, pro nás ostatní, byl dojem veliký. Nalezení prvního pokladu je pro člověka veliký zážitek. Proto další výprava na sebe nenechala dlouho čekat.

Na řadě měla být „Lesní studánka". Tuto výpravu jsem bohužel absolvoval sám, protože bylo po dešti a lesní cesty byly samé bláto. Zbytku rodiny se prostě nechtělo. Co je lesní bláto proti touze nálezu! Mám rád lesní procházky a ten pocit klidu a odreagování. Počasí bylo příjemné a slunné. Na cestě u lesa mě překvapili výletníci na kolech. Spíše se podobali hnědým, bahnitým sněhulákům. Pak mi došlo, že mají na sobě čísla a že je to vlastně nějaký závod. Jeden se mně dokonce ptal, jakým směrem jeli ostatní. Později jsem zjistil, že tento závod byl celodenní a účastníků bylo snad několik stovek roztroušených do skupinek. Pro mne to ale nebylo příjemné a snažil jsem se jim vyhýbat a putovat mokrým lesem a trávou kde nebyly cesty. Kolizí závodníků v lesních úsecích jsem viděl dost. Některé byly opravdu komické. Brzy jsem zjistil, že cyklisti v zápalu boje a rychlosti na nerovném terénu ztrácejí různé předměty - od pumpiček až po brašničky s nářadím a flašky na pití. Má cesta se díky závodu časově prodloužila, a jak tomu tak bývá, trasa závodníků se shodovala s mojí cestou ke studánce.
Konečně jsem odbočil z cesty a vydal se ze stráně dolů k potoku, kam směřovala šipka na mém OREGONu. Do kalného potoku se vlévalo krátké rameno čisté vody. Nepochybně ze studánky. Okolí bylo krásně udržované, se stupínky k nabrání zázračné vody. Při bližším prozkoumání jsem zjistil, že pramen vniká do malé studánky ze dna, které bylo písčité. V několika místech vývěru se jemný písek krásně otáčel a cedil jako nekonečné přesýpací hodiny. Samozřejmě jsem neodolal, naplnil svoji vojenskou flašku a ochutnal. Voda byla velice studená. To svědčí o velké hloubce, ze které vytéká. Písek a pískovcové podloží zase vodu naprosto čistě filtruje. Jen stěží mohu popsat pocit při ochutnání této čistě přírodní vody. My, z měst, velice dobře poznáme chlorovanou vodu vytékající z našich kohoutků. Jsme na ni zvyklí. Stejně tak poznáme vodu, která nemá nic společného s vodou z měst. Přesně tak blahodárně, čistě a opravdu zázračně, chutná voda z této lesní studánky. Téměř jsem zapomněl na hledání pokladu.

Uvedené souřadnice záměrně neukazovaly místo úkrytu, ale malý, dřevěný křížek s obrázkem panny Marie hned vedle studánky. Musel jsem hledat. Nebylo to snadné hledání. Pokud stojíte u studánky, tak poklad nikdy neuvidíte. Je potřeba na studánku hledět z vrchu. Pak, pouhým pohledem bez zbytečného hrabání v zemi, je možné spatřit správné místo. Po logování následovala krátká svačina, teplá polévka vařená na malém turistickém vařiči, káva a na závěr jsem nabral „živou" vodu do vojenské flašky a ještě do jedné sebrané a vymyté, kterou ztratil některý závodník. Před odchodem jsem pořídil ještě několik podvodních fotografií přesýpajícího se písku pomocí vodotěsného GPS OREGONu. Zpáteční několikahodinová cesta probíhala v poklidu. Znamenitá voda z této studánky velice chutnala manželce a dokonce i 6-ti letému synkovi.

V průběhu několika dalších dnů jsem toto místo navštívil ještě několikrát a vždy jsem donesl plný batoh vody...

Za všechny zážitky zasílám mé poděkování zakladatelům a autorům těchto keší.

Kódy pokladů o kterých se zde psalo: GC1FB73, GCZ5TG, GC15MKD, GC2BDXA

Autor: ToM FX

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 21:12, 27. 03. 2011

  Marian (stormchaser1963)

  Kvalitní článečky! Mohlo by jich klidně být více. :-)

 • 13:57, 28. 03. 2011

  viopes

  Pěkné články a ještě lepší zážitky :-) Zpozorněla jsem hlavně u keše ZOO Plzeň,kdy jsme s dětmi z poslední návštěvy ZOO odešli zklamaní a nyní to vypadá,že příště půjdeme témeř na jisto...

 • 09:12, 03. 04. 2011

  Mrtva.Tasemnice

  Hrozně ráda čtu geopříběhy :)

 • 08:51, 30. 06. 2011

  chalupníčci

  Super příběhy, pěkně čtivé. Za 1*

 • 13:56, 27. 07. 2017

  peter

  Really great post. I just discovered your web journal and needed to say that I have truly delighted in perusing your blog entries. Any way I\\\"ll be subscribing to your food and I trust you post again soon. Huge much obliged for the helpful information.
  cheap55 printing
  https://www.youtube.com/watch?v=TpUyZ20kHWk&fe ature=youtu.be

 • 09:57, 30. 07. 2017

  peter

  We want to explore issues and gaps that shape the discussions and decisions of the opinion leaders of today and tomorrow.
  cheap blog printing
  https://www.55printing.com/blogs/

 • 08:30, 31. 07. 2017

  peter

  Love what you\\\'re doing here folks, keep it up!..
  techysoup.com
  techysoup.com

 • 08:50, 31. 07. 2017

  peter

  MoneyIsWhat.com is a one stop destination for all information and advice related to personal finance, credit cards, loans, mortgages, credit score and more.. MoneyIsWhat.com forum is for the people by the people community focused on issues and problems related to personal finance , where in you could post your queries and get answers from people who had gone through a similar experience already or experts in that category, alternatively you could also post your experiences and help other people with their questions and problems related to personal finance.
  best way to finance a car
  https://www.moneyiswhat.com

 • 15:12, 02. 08. 2017

  AsharSeo

  much obliged for this usefull article, sitting tight for this article like this once more.

  15 Minute Manifestation
  http://www.relationshipeguide.com/15-minute-manife station/

 • 15:17, 06. 08. 2017

  peter

  I felt exceptionally glad while perusing this site. This was truly extremely enlightening site for me. I truly preferred it. This was truly an agreeable post. You rock!.
  Tropfen für die Behandlung
  https://obzoroff.info/alco-blocker-tropfen/

 • 13:36, 07. 08. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for sharing the information, keep doing awesome... I truly delighted in investigating your site. great asset...
  https://www.cheap55printing.com/
  https://www.cheap55printing.com/blog/cheap-postcar d-printing-mailing-services/

 • 14:06, 08. 08. 2017

  peter

  I concede, I have not been on this site page in quite a while... then again it was another euphoria to see It is such a critical theme and disregarded by such a variety of, even experts. experts. I thank you to help making individuals more mindful of conceivable issues.
  Prescott Assisted Living Homes
  http://prescottassistedliving.weebly.com/

 • 09:42, 19. 08. 2017

  peter

  Glowpink is a Women only 360° Health Community, wherein women can discuss their beauty, health & wellness problems. Here women can post queries and answer other\'s related to topics, including but not limited to, beauty, health, parenting, lifestyle, and fashion. Here we also try to connect best of the experts in related areas to the users.
  how to get pink lips
  https://glowpink.com

 • 13:58, 21. 08. 2017

  peter

  Health insurance in Sri Lanka Allianz Health Insurance has a scheme known as “Allianz Worldwide Care” This global medical insurance scheme is in compliance with international health insurance laws and offers extensive benefits to members.
  allianz lanka
  http://www.sri-lanka-plans.com/allianz-insurance/

 • 09:32, 24. 08. 2017

  peter

  This article is an engaging abundance of instructive information that is fascinating and elegantly composed. I recognize your diligent work on this and thank you for this data. You have what it takes to get consideration.

  Cross drilled rotors toronto https://rotorpads.ca

 • 09:45, 27. 08. 2017

  peter

  Much obliged, that was a truly cool read!
  http://sw.aedsoftware.info/solidcam.html

 • 08:47, 28. 08. 2017

  peter

  \"We provide professional and affordable services to clients in the Jacksonville area. Leave the worry out of the equation by taking advantage of our screen repair service, and letting the experts handle it. We\'d love the opportunity to work with you and show why our exceptional service sets us apart from the rest of the field.
  We have... professional installers, free estimates, satisfaction guaranteed, Phifer sun and shade control products.
  We do... Screen Enclosure Repair, Pool Enclosure Repair, Screen Repair Service, Per Panel Screen Repair, Window Screen Repair, Screen Door Repair, Window Screen Replacement, Sliding Screen Door Repair, Full Re-Screen Service, Rusty Bolt Replacement, and More.\"
  Jacksonville FL http://www.buddysscreens.com

 • 13:32, 31. 08. 2017

  Robinjack

 • 11:51, 05. 09. 2017

  Robinjack

  Hampers for sale in Singapore Awesome web journal you have here. You\"ll find me taking a gander at your stuff regularly. Spared!
  hamper baskets https://www.giftyard.sg/

 • 10:30, 17. 09. 2017

  peter

  much obliged to you for your intriguing infomation.
  twitter statistics https://seekmetrics.com/analytics/twitter

 • 13:37, 18. 09. 2017

  Robinjack

 • 14:41, 23. 09. 2017

  peter

  It turned out to be Very useful to me and I am certain to every one of the observers here!
  Curso de Osteopatia http://www.campcursos.com.br/cursos/curso-de-osteo patia/

 • 16:59, 26. 09. 2017

  Robinjack

  Accountants Preparing Limited Company Accounts http://wallinside.com/post-62068865-preparing-comp any-accounts.html

 • 19:17, 05. 10. 2017

  Robinjack

 • 09:16, 02. 11. 2017

  peter

  I just couldn\'t leave your site before letting you know that I genuinely delighted in the top quality data you present to your guests? Will be back again as often as possible to determine the status of new posts.
  Jimmy Hogg https://www.comedy.co.uk/fringe/2017/jimmy_hogg/

 • 12:11, 26. 11. 2017

  peter

  Coinsq.com provides all the information about realtime prices & market cap of cryptocurrencies and more.
  Ethereum to inr https://www.coinsq.com

 • 08:16, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Great post, I conceive website owners should learn a lot from this web blog its rattling user genial .

  aparelho auditivo
  https://www.ouviclin.com.br

 • 11:37, 21. 03. 2018

  peter

  i am interestingly here. I discovered this board and I in discovering It genuinely accommodating and it helped me out a great deal. I want to present something back and help other people, for example, you helped me.
  스포몽키 http://spomonkey.info/

 • 13:14, 22. 03. 2018

  Ashar Seo

  Oh dear it seems as if your site Going Home Posted Stitches consumed my first remark it’s rather extensive we think We’ll simply sum it up the things i submitted and state, I really relishing your website. I as well am an ambitious blog writer but I’m still a new comer to the whole thing. Do you possess any kind of tips and hints regarding inexperienced bloggers! I truly really enjoy it… In addition did you hear Tunisia incredible announcement… Regards Flash Website Builder

  web design san diego
  http://www.mycityfaces.com/vivid-software-solution s/bus-19293/

 • 13:14, 22. 03. 2018

  Ashar Seo

  You got a very good website, Gladiola I discovered it through yahoo.

  Venapro hemorrhoids treatment, would it be helpful? Let\'s see
  http://www.besthemorrhoidcream.net/venapro-hemorrh oids-treatment-review-does-venapro-work/

 • 18:29, 24. 03. 2018

  This is a brilliant web journal. I would not joke about this. You have such a great amount of learning about this issue, thus much energy. You likewise know how to make individuals rally behind it, clearly from the reactions.

 • 10:39, 25. 03. 2018

  Robinjack

  Twin VEW Singapore http://www.twinvew-condo.sg/

 • 13:06, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  If you have just set up a page for your business, then it is time you do something about the �likes�. Online Faxing

  buy Adobe Illustrator software
  http://cheapsoftwaredownload.net/adobe-illustrator .html

 • 13:32, 28. 03. 2018

  peter

  Play Book of Ra Classic and variants along with more than 400 Slot machines by Novoline, Netent, and Microgaming without registration!
  free-book-of-ra-online.com https://www.play-book-of-ra-online.com/

 • 12:55, 29. 03. 2018

  Ashar Seo

 • 12:55, 29. 03. 2018

  Ashar Seo

  Simply a smiling visitor here to share the love (:, btw great style and design .

  real estate rules
  https://s3.us-east-2.amazonaws.com/collingwood-age nt/realtor.html

 • 12:55, 29. 03. 2018

  Ashar Seo

  I went over this website and I think you have a lot of excellent information, saved to fav (:.

  this link
  https://123movieshub.it/

 • 13:54, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  This plot doesn’t reveal itself; it has to be explained.

  prank calls
  https://blowupthephone.com

 • 13:54, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  A person’s Are generally Weight loss is definitely a practical and flexible an eating plan method manufactured for those who suffer that want to weight loss and therefore ultimately conserve a much more culture. weight loss

  wholesale spy gadgets
  https://www.iroyaltech.com/

 • 08:39, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  I’d always want to be update on new articles on this web site , saved to favorites ! .

  http://www.chrismoneymakerpokerfan.net

 • 10:24, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  I’d always want to be update on new articles on this web site , saved to favorites ! .

  http://www.topbbm.com/

 • 12:23, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  Your blog is one of a kind, i love the way you organize the topics.**-.~

  handyman services Bellevue WA
  http://ppct.caicyt.gov.ar/index.php/rac/user/viewP ublicProfile/24207

 • 15:15, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thanks for taking time for sharing this article, it was excellent and very informative. It’s my first time that I visit here. I found a lot of informative stuff in your article. Keep it up. Thank you.

  http://trichefortnite.fr/
  http://trichefortnite.fr

 • 11:28, 05. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thank you, I’ve just been searching for information about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what in regards to the conclusion? Are you sure concerning the supply?

  lubbock
  http://www.lubbockbugman.com/

 • 14:02, 05. 04. 2018

  peter

  counting sensible remarks here...
  Singapore private investigator http://www.sk.com.sg/

 • 11:51, 06. 04. 2018

  Robinjack

  Private investigation http://www.sk.com.sg/

 • 08:37, 08. 04. 2018

  Ashar Seo

  Cool article it\\\'s really. Friend on mine has long been awaiting just for this content.
  Halal Food Delivery Toronto
  https://meanmeals.ca/

 • 13:39, 08. 04. 2018

  Ashar Seo

  I might want to thank you for the endeavors you have made in composing this article. I am trusting the same best work from you later on also..

  usa escorts
  http://www.redlight-directory.com/

 • 13:31, 09. 04. 2018

  Ashar Seo

  I just put the link of your blog on my Facebook Wall. very nice blog indeed.,’-”,

  real estate agencies
  https://s3.us-east-2.amazonaws.com/collingwood-age nt/real-estate.html

 • 13:31, 09. 04. 2018

  Ashar Seo

  Click here to learn more about EcoFusion pest control

  EcoFusion pest control
  http://www.ecofusionipm.com/ServicedAreas/PestCont rol/cedar-grove.html

 • 13:59, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thank you, I’ve just been searching for information about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what in regards to the conclusion? Are you sure concerning the supply?

  idées décoration
  https://www.mon-evenement-ma-deco.com/la-deco-even ementielle-nos-conseils-nos-astuces-nos-bons-plans

 • 13:59, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure nice factors in options also.

  Web Design
  https://advertisingsolutions.co.za/website-design- company-hopefield/

 • 13:59, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  Interesting post. I’ll be sticking around to hear much more from you guys. Thanks!

  trichefortnite
  http://trichefortnite.fr

 • 12:41, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Thank you, I’ve just been searching for information about this topic for a while and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what in regards to the conclusion? Are you sure concerning the supply?

  legend wahl
  http://wahllegend.com/

 • 16:25, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  I’d always want to be update on new articles on this web site , saved to favorites ! .

  Browse this site
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/ki ds-comforter-sets/

 • 13:50, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  I’d always want to be update on new articles on this web site , saved to favorites ! .

  apartment for rent in pattaya
  https://rent-buy-thailand.com/cheap-budget-accomod ation/

 • 13:50, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  You must be very astute at research and writing. This shows up in your original and unique content. I agree with your primary points on this topic. This content should be seen by more readers.

  http://kokoqiuqiu.com
  http://kokoqiuqiu.com

 • 14:33, 18. 04. 2018

  Ashar Seo

  This website doesn’t show up properly on my i phone – you might wanna try and repair that

  voyance sérieuse par téléphone
  http://voyance-retour-amour.com

 • 13:26, 19. 04. 2018

  Ashar Seo

  tomatoes are really great for gardening. they are the best garden vegetables out there”

  click here
  http://www.becomegorgeous.com/blogs/samarkishor/5- ways-to-wear-glitter-makeup-P38013

 • 13:27, 19. 04. 2018

  Ashar Seo

  Superb post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further. Many thanks!

  Scroll Saw vs Band Saw (Expert Opinion and Review)
  https://theconsumerbasket.com/scroll-saw-vs-band-s aw/

 • 10:07, 24. 04. 2018

  Ashar Seo

  I and also my pals were actually taking note of the great solutions located on the website then all of the sudden I had an awful feeling I never thanked the blog owner for those secrets. These guys came absolutely thrilled to study them and already have honestly been having fun with those things. Thanks for turning out to be well helpful and then for opting for some decent subject areas most people are really desirous to discover. My sincere apologies for not expressing gratitude to earlier.

  taroko gorge tours
  http://www.islandlifetaiwan.com/

 • 10:15, 24. 04. 2018

  peter

  Your site is truly cool and this is an incredible rousing article. Much thanks to you to such an extent.
  brand4you.pl/ https://brand4you.pl/

 • 10:20, 24. 04. 2018

  peter

  Fascinating point for an online journal. I have been looking the Internet for no particular reason and happened upon your site. Impressive post. Much appreciated a ton for sharing your insight! It is awesome to see that a few individuals still invest an exertion into dealing with their sites. I\'ll make certain to inquire again genuine soon.
  https://qbiznes.pl/ https://qbiznes.pl/

 • 09:47, 25. 04. 2018

  peter

  I experience considerable difficulties my contemplations on substance, however I truly felt I ought to here. Your article is truly awesome. I like the way you composed this datachina rollcages http://china-rollcages.com/

 • 09:23, 03. 05. 2018

  peter

  Crypto Coinscious provides details based on a market cap in USD and you can sort by rank, name, price, market cap, volume in 24 hours, change in 1 hour, change in 24 hours and available supply. Top Gainers show a list of top trending currencies based on last 24 hours change and Top losers show a list of most price dropped currencies from last 24 hours.
  Cryptocurrency News https://cryptocoinscious.com

 • 19:56, 13. 05. 2018

  peter

  I truly welcome the sort of points you post here. A debt of gratitude is in order for sharing us an incredible data that is really useful. Great day!
  Economics https://qrius.com/

 • 00:09, 26. 05. 2018

  peter

  I gotta most loved this site it appears to be exceptionally useful .
  car service in atlanta https://www.grandlimousine.com/

 • 13:37, 29. 05. 2018

  edward fox

  Hi. Cool article. I think other website proprietors should take this website as a model – very clean and magnificent style, in addition to the content. LaterCheers. 4th of July

 • 12:40, 02. 06. 2018

  Ashar Seo

  This looks absolutely perfect. All these tinny details are made with lot of background knowledge. I like it a lot. This was a useful post and I think it is rather easy to see from the other comments as well that this post is well written and useful

  PREMIER POOL SERVICE
  https://premier-poolservice.com/

 • 14:33, 06. 06. 2018

  Ashar Seo

  mobile devices are always great because they always come in a handy package;

  payday loan refunds
  https://sites.google.com/site/paydayloanclaimo3a4l /

 • 15:24, 09. 06. 2018

  Ashar Seo

  PAs mal ! Je vais m’en reservir pour mon propre blog.

  profit engine affiliate marketing
  https://www.markattwood.com/software-reviews/profi t-engine-review-mark-lings-brand-new-affiliate-mon ster-truck/

 • 21:04, 09. 06. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for setting aside an ideal opportunity to talk about this, I feel unequivocally about it and affection adapting more on this subject. On the off chance that conceivable, as you pick up mastery, would you brain redesigning your web journal with additional data? It is to a great degree accommodating for me.
  grand limousine https://www.grandlimousine.com/

 • 14:14, 14. 06. 2018

  Ashar Seo

  This amazing posting usually have a good deal of travelers and tourists. Exactly how do you market it? It then provides for a perfect extraordinary rotate around actions. We incuring issue substantial along with sizable to gift home elevators is the main point.

  Pattaya taxi
  http://pattaya-travel-buddy.webnode.com/baht-buses /

 • 14:47, 20. 06. 2018

  Ashar Seo

  My spouse and i felt cheerful when Raymond could conclude his researching while using the ideas he made when using the web page. It’s not at all simplistic just to continually be freely giving things which usually people could have been trying to sell. We really do know we have the blog owner to thank for this. Those illustrations you have made, the easy web site menu, the friendships you can help to create – it is mostly unbelievable, and it’s really facilitating our son in addition to our family know that the matter is entertaining, and that is seriously fundamental. Thank you for everything!

  Sites that predict football matches correctly
  http://www.matchgains.com/en/

 • 15:02, 23. 06. 2018

  peter

  This is a decent post. This post gives genuinely quality data. I\'m unquestionably going to investigate it. Truly extremely valuable tips are given here. Much obliged to you to such an extent. Keep up the benevolent acts.
  webbyrå https://www.sweedly.se

 • 17:02, 24. 06. 2018

  Ashar Seo

  I precisely wanted to thank you very much yet again. I’m not certain the things I would’ve implemented in the absence of the entire creative ideas revealed by you about such subject matter. This has been a real intimidating scenario in my view, however , understanding this specialized strategy you handled that took me to cry over joy. I’m just grateful for the assistance as well as hope that you realize what an amazing job you have been putting in educating men and women using your website. I know that you have never come across all of us.

  outdoor blog
  https://outdooramici.de/

 • 09:45, 27. 06. 2018

  Ashar Seo

  Votre plafond fuit ? Cela peut provenir de multiples causes : Innondation supérieure ou canalisation cassée. En tout cas n\'hésitez pas à contacter nos artisans plombiers dans de telles circonstances.

  Plafond qui fuit
  https://www.plombier-paris-artisans.fr/le-blog-du- plombier/articles/comment-reparer-votre-plafond-qu i-fuit

 • 09:45, 27. 06. 2018

  Ashar Seo

  Que faire en cas d\'urgence parasites à Paris ? Que ce soit des rats ou des mites la réaction à adopter doit être mesurée. Contactez un professionnel dans de tel cas pour gérer la situation !
  Urgence parasite
  https://www.deratisation-paris-75.fr/derat-blog/ar ticles/les-differents-types-d-urgence-de-parasites -a-paris

 • 13:09, 01. 07. 2018

  AsharSeo

  You really allow it to be show up really easy along with your display however i find this matter to become actually something which In my opinion I might never realize. It seems like as well complicated and extremely huge for me. I’m looking in advance in your subsequent submit, I?|lmost all attempt to get the stick than it!

  royality free images
  https://plixs.com

 • 14:28, 04. 07. 2018

  AsharSeo

  very nice put up, i certainly love this website, keep on it

  agence immobiliere marrakech
  https://www.kensingtonmorocco.com/fr/

 • 15:36, 05. 07. 2018

  edward fox

  I as of late ran over your website and have been perusing along. I thought I would leave my first remark. I don\'t realize what to say aside from that I have delighted in perusing. Decent blog. I will continue going to this online journal frequently. g2a discount cashback code

 • 15:56, 05. 07. 2018

  edward fox

  Pleasant to peruse your article! I am anticipating sharing your enterprises and encounters. Click here to read more!

 • 13:55, 07. 07. 2018

  AsharSeo

  I really wanted to develop a small remark to say thanks to you for some of the amazing recommendations you are writing at this website. My considerable internet look up has at the end been recognized with brilliant suggestions to exchange with my guests. I would assert that we site visitors actually are quite lucky to exist in a wonderful community with so many outstanding people with very beneficial principles. I feel very much fortunate to have used your entire webpage and look forward to many more brilliant times reading here. Thanks once again for all the details.

  download windows 8.1 aio full version
  https://gofilespro.com

 • 09:45, 08. 07. 2018

  AsharSeo

  With his most intense performances Cruise can subvert his charm into something more sinister and intense.

  Rayovac Hörgerätebatterien höchster Qualität
  https://www.rayovac.eu/de-DE/

 • 21:01, 08. 07. 2018

  jackman30

  přemítat: „jde ze skal, v ruce něco jako mobil... asi to vypadá, že hledají to samé co já s Filipem\". A měl jsem pravdu. g2a discount cashback code

  https://www.getg2acashbackcodes.com/

 • 21:07, 08. 07. 2018

  jackman30

  studoval a plánoval cesty v Královehradeckém kraji. Samozřejmě prioritu měly poklady v nejbližším okolí kempu. g2a discount cashback code

  https://www.getg2acashbackcodes.com/

 • 08:04, 10. 07. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for sharing the post.. folks are universes best individual in every existences of individual..they need or must succeed to maintain needs of the gang.
  swimming pool heat pump installation http://www.delraybeachpoolrepair.com/

 • 12:58, 12. 07. 2018

  AsharSeo

  Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is truly informative. I’m gonna watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!
  ppi claims uk
  https://www.youtube.com/watch?v=uYPjqMT0BA8

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

GibraltarFilm streaming vf