Co zaznamenala černá skříňka

Vydáno: 16. června 2009 | Autor: BarbieTeam | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Samochvála smrdí, tak si to odbydeme hned na začátku a pak bude čas vyvětrat: Zas jednou jsme měli tu čest v rámci teamu PřesMrtvoly vystoupat na stupně vítězů v rámci soutěžního eventu.

Jenže tentokrát se o své zážitky chceme podělit proto, že event na Hracholuské přehradě byl v našich očích zatím nejlepším geo-závodem, kterého jsme se zúčastnili!

„Event zaregistrován, tým svolán, jdeme si pro ponorku," píšeme 15. března samolibě do „Will Attend" logu. Ještě ani zdaleka nevíme, co nás čeká, ale okolní terén nepůsobí co do počtu vrstevnic tak depresivně jako Hostýnské vrchy (Valašské keškobraní) a informace od pořadatelů nejsou tak tajnosnubné jako „možná se bude hodit zpěvník, herbář apod." (Tajný GeoZávod). Rozkaz, ten zní jasně: sehnat někoho, kdo se nebojí výšek, hloubek ani jiného potenciálního konfliktu gravitace s vlastní tělesnou schránkou, radioamatéra, člověka se znalostí elektroniky, fyziky, matematiky, geometrie, geografie, atd., naskládat je do auta a pak se s nimi svézt. Naštěstí se nikdo nebrání. AwerCz jako radioamatér přislibuje tolik antén, že je naše auto ani neuveze, Benjo5 je, jak známo, člověk ochotný pro čistý logbook vylézt, doplavat, skočit nebo prostě spadnout úplně kamkoli, a OK1COM se přidává pro případ, že by se Michalovi ty jeho pípátka vymkla z rukou. Domlouváme si sraz v pátek v 18:00 v místě konání.

Kolem půl sedmé jsme všichni na místě a v dobrém rozmaru usilujeme o první vítězství v nevyhlášené kategorii „vypij toho co nejvíc před bojovkou". Po briefingu je ovšem už jasné, že konkurence bude tvrdá a že tahle naše soukromá disciplína nebude mít vítězů, ale jen poražených. V deset zazní (vzhledem k nočnímu klidu jen teoreticky) startovní výstřel a deset teamů usedá na startovní čáru. Proč „usedá"? Souřadnice první stage nočního sprintu totiž organizátoři vysílají z voru, plovoucího na přehradě. Obdivně vzhlížíme k ostříleným radioamatérům, ale i jim po chvíli tuhne úsměv. Je to moc rychle, čárky a tečky se motají dohromady, nestíháme zapisovat, musíme pro hint. Agentka Flower nám za 50 trestných bodů předává přepis depeše a chlapci už bez problémů sypou souřadnice z rukávu přímo do GPSek. Běžíme. Nacházíme spojku s důležitými instrukcemi. Jsme třetí. Běžíme dál. A vida, ammo-box s tajnou informací - co jiného s ní než vzít a vyrazit skrz řady nepřátel, abychom ji doručili? Běžíme do kopce. Každý sám tiše umíráme a vzájemně se hecujeme k větší rychlosti. Pronikáme nepřátelskými liniemi. Těsně před cílem se setkáváme s dalším týmem a jejich poskakující čelovky vpravo nás přesvědčují o tom, že ta statická vlevo je ta správná. O fous dřív předáváme zprávu a běžíme zpátky do tábora. Je to sice z kopce, ale orgány selhávají jeden za druhým. Na pokraji smrti dobíháme do cíle jako druzí a hned po splnění mise se necháváme resuscitovat nejmenovaným zlatavým mokem. Ten nás milosrdně ukonejší k spánku.

Sobota.

Po snídani jdeme na start, tentokrát už do celodenní akce. Instrukce k jednotlivým misím máme už od včerejška, ale to nejdůležitější - přesné souřadnice jednotlivých úkolů - opět uniká na vodní hladinu. Voda je ledová, ale konkurenti se do ní odvážně vrhají, a tak nezbývá než půjčit loďku a vyrazit k voru pro klíčovou obálku. Spolu s Benjem usedáme k veslům, ale na otočku není čas, takže celou cestu k voru couváme a vychutnáváme si hydrodynamický handicap z toho plynoucí. Na cestě zpět naopak šetříme čas a ženeme příď na břeh takovou rychlostí, že nás zbytek teamu ani nemusí vytahovat. „Zrychlený přesun", misi v samotném táboře, si takticky necháváme na samotný závěr, kdyby náhodou vyšel čas, a vyrážíme na „Havarované letadlo". Černou skříňku z letounu, který při letu nízko nad hladinou zabloudil do jednoho z přítoků, je třeba hledat přímo ve vodě, a po průzkumu obou břehů se Benjo neohroženě vrhá do vln a nachází ji. Kontakty na devítivoltovou baterii, mlčenlivě trčící ze schránky, pro nás znamenají další cestu k soutěžnímu geo-vozu, pro druhý team, který mezitím dorazil v neúplné sestavě, jsou nepřekonatelnou překážkou. Baterie je nakonec zapojena a schránka po chvíli vydává své tajemství - opravdu kulišárna, ale mezi pěti sériově zapojenými mozky se nakonec objevil ten správný nápad! Další fáze je pro náš team zcela nečekaně tou nejtěžší: Pět eurotelat kouká jedno na druhé a ani jedno nemá signál, přitom je potřeba odeslat zjištěný kód na základnu. Jedeme na kopec. Tedy, přesněji řečeno, jedeme do půlky kopce, a tam náš nechtěně terénní automobil končí. Vystupuje se a začíná se tlačit. V pěti bychom toho Fusiona snad i vynesli, po chvíli jsme na dosah signálu mobilního operátora a odesíláme zprávu, na kterou obratem dostáváme odpověď. Znovu do údolí a pěšky znovu vzhůru do skal. Zatímco Barbie kafrá s majitelkou nedaleké chaty, u které jsme zaparkovali, a mazlí se s jejími koťaty, čtyři lovci potí krev a stoupají na vyhlídku, která nakonec vydává své tajemství. FTF! Úspěch v této misi funguje jako nitrožilně podaný adrenalin a my vyrážíme na další.

Balóny.

V oblasti eventového zápolení jsou vyznačeny tři pozorovatelny, odkud je možné je spatřit. Na první necháváme po chvíli hledání výsadek, zbytek teamu jede na druhou. Tam balóny dokonce i vidíme, ale než se k nim dostaneme, už ani zdaleka netušíme, kde je v hustém lese hledat. Výsadek si přes PMR žádá odvoz, tak jedu a sbírám dva úspěšné pátrače na silnici. Společnými silami nakonec zdoláváme i druhé stanoviště, navíc mám konečně příležitost si zkusit, jaké to je, fotit vlak na mostě, když zrovna couvám čtyřicítkou z kopce a při tom zatáčím na vedlejší silnici. S perličkami studeného potu na čele sbírám team a razíme na další výzvu: Balíček z letadla už svým přídomkem „topo" naznačuje, že se ke slovu dostanou ti, kdo si rozumí s MapSourcem. Sbíráme indicie a ve volné chvíli fotíme přistávající letadlo (druhý foto-bonus). Nakonec máme v počítači dost kružnic na to, abychom byli ochotni sprintem vyrazit na místo, kde se protínají - co na tom, že to je 700 metrů lesem? Hlavně, že tam je!

Když volným poklusem dospíváme zpět k vozu, „zadní" sekce už má hotovou analýzu Špionážních fotografií, a tak jedeme k hrázi přehrady zaměřit tři místa, která si teroristé vytipovali ke svému úderu. Zaměřujeme všechny tři body a po cestě lovíme další dvě keše. Výsledek nás vede zcela přesně ke keši, kde slavíme další FTF. Ale čas běží, na teamovém telefonu každou chvíli pípá další bonusový úkol a smluvený termín v Base Camp Nevřeň se blíží. Rychle zpátky do Úlic zjistit vzdálenost na kilometrovníku, pak na poslední balón (ten už jsme fakt nezahlédli, dokonce i poté, co jsme našli kód u paty ukotvení, to ještě trvalo, než jsme v korunách stromů našli příslušné balónky) a vzhůru do Nevřeně.

Tady vládne naprostá pohoda. Máme 20 minut rezervu, kterou využíváme na občerstvení v hospodě, jejíž jméno (za 20 bodů) si později vůbec nepamatujeme. Úderem třetí hodiny nás Nevřeňáci pouští na trať. Na první stage hasíme. Pumpuju, co to dá, ale Benjo nejprve frajersky drží hadici ve vzduchu, a pak, když se ukáže, že rada -náctileté reprezentantky v hasičských soutěžích není úplně marná, zaujímá ideální polohu za cenu toho, že jí samotné dopřeje důkladnou sprchu. Po napumpování 10 litrů do terče razíme dál na stage „topografové", kde Honza své předchozí pochybení napraví tím, že skoro přesně určí azimut. I s mapovým značením si nakonec docela rozumíme, takže beze ztráty postupujeme na střelnici a AwerCz, OK1COM a Benjo se chopí vzduchovek (Barbie moc chtěla, ale střílet vstoje holt není pro dámy). Předchozí rekord 10/15 posouváme na 11 kousků, ale pak mimo soutěž společnými silami sundaváme i zbylé čtyři stojící (i ty spadlé, ale stále na prkně ležící) kousky. Nakonec AwerCz sundá i „cvičný" terč pověšený na větvi, takže je nejvyšší čas vyklidit stanoviště. Čtvrtá „stage" je jasná: slanit pískový lom. Všichni. Zatímco my urostlejší se pereme o největší sedák, Barbie překonává strach z prvního sestupu po laně, ale nakonec bravurně klesá po stěně lomu (byť bych se vsadil, že to lano pustí a sletí jako zralá švestka). Na páté stage - Záchranáři - se za odměnu jen vozí a běh s nosítky zvládáme v solidním čase. Vracíme se na základnu a AwerCz si obléká hasičský mundur, aby „sfouknul" pár litrů hořící směsi benzinu a nafty.

Jedeme dál, zbývá už jen pár misí, ale čas se rychle krátí. Spy Station je jak dělaná pro naše radioamatéry - po zkušenostech s nimi se skoro chce říci: radioprofesionály! Navazujeme kontakt s tajemným „rejnokem", přesouváme se na jeho stanoviště a plníme úkoly takřka bez zaváhání. Tedy my bychom váhali, ale OK1COM a AwerCz se skoro hladově vrhají na zadání a bez nejmenšího zaváhání sestavují na papíře „krystalku" a vytahují z citrónu solidní výkon skoro 1 V. Cestou zpět k autu navíc potkáváme bonusový „chopper", jehož trackovací číslo nám dává dalších 20 bodů.

Jedeme dál na další budoucí „keš", Odminování mostu, a cestou opět o pár minut míjíme místo zadání dalšího SMS-úkolu. Otevírací hodiny zámku v Luhově se naštěstí dají vygooglit, a tak se přes památník v Trpístech dostáváme k podminovanému železničnímu mostu nad přehradou. Po chvíli hledání nás indicie zavádějí na místo uložení pekelného stroje, který OK1COM neohroženě deaktivuje, zatímco my s Benjem lovíme kromě nedaleké tradičky i finálku tohoto vypečeného úkolu.

Pak už se přiblížila šestá hodina a my se rychle vracíme do tábora ke splnění poslední mise. Ale spolu s Cézarem si musíme vzdychnout „I ty, Bútove!" - rezervovaná loďka je půjčená a křižuje hladiny přehrady kdesi v nedohlednu. Snaha o zvládnutí „Zrychleného přesunu" autem končí - v obavách o diskvalifikaci - velmi zrychleným přesunem z protějšího břehu přes Stříbro zpět (opravdu nechápu, proč se mnou někteří členové posádky po návratu do RS Bútov nechtěli mluvit, vždyť motocykly také projíždějí zatáčky po dvou kolech a nikdo jim to nevyčítá!), a 10 minut po konci závodu jdeme i s penalizací do finále. Nakonec to stačí na první místo, ale jak říkají Britové, bylo to „within a whisker"! Pouhých 11 bodů mezi 2344 a 2333 rozhodlo a ač nám nakonec připadl pohár vítězů, musíme na tomto místě ze srdce pogratulovat THC-teamu k úspěchu, kterým by si prvenství rovněž zasloužili. Největší gratulace ovšem přísluší samotným organizátorům tohoto eventu, protože

1) o soutěžící bylo od první do poslední chvíle skvěle postaráno,
2) závodní disciplíny byly opravdu pestré a nabízely „pro každého něco",
3) příspěvkem této akce pro celý region bylo pět keší jednoznačně nadprůměrné kvality.

Takže ještě jednou: MichalS & Flower, Nevřeňáci, Poníku, Háčo a všichni ostatní: Díky!
Awere, Benjo, OK1COMe: Díky!
a vám všem, kdo jste se zúčastnili a učinili z toho poháru metu, pro kterou stojí za to bojovat: Díky... a uvidíme se příště!

 

Autor: BarbieTeam

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 21:57, 21. 06. 2009

  me2d09

  Moc pěkný článek, gratuluji Přes Mrtvoly teamu k zisku zlatého místa.
  Pokud Vás zajímá jak probíhal závod u THC geoteamu, čtěte: http://thc.geoteam.info/index.php?cat=clanky&p art=read&id=125

 • 08:49, 31. 07. 2017

  peter

  MoneyIsWhat.com is a one stop destination for all information and advice related to personal finance, credit cards, loans, mortgages, credit score and more.. MoneyIsWhat.com forum is for the people by the people community focused on issues and problems related to personal finance , where in you could post your queries and get answers from people who had gone through a similar experience already or experts in that category, alternatively you could also post your experiences and help other people with their questions and problems related to personal finance.
  how to invest with little money
  https://www.moneyiswhat.com

 • 09:42, 19. 08. 2017

  peter

  Glowpink is a Women only 360° Health Community, wherein women can discuss their beauty, health & wellness problems. Here women can post queries and answer other\'s related to topics, including but not limited to, beauty, health, parenting, lifestyle, and fashion. Here we also try to connect best of the experts in related areas to the users.
  how to remove dandruff quickly
  https://glowpink.com

 • 09:31, 24. 08. 2017

  peter

  I valued your work extremely thanks
  Toronto brakes
  https://rotorpads.ca

 • 09:45, 27. 08. 2017

  peter

  A debt of gratitude is in order for your data, it was truly exceptionally helpfull..
  http://cheapsoftwaredownload.net/adobe.html

 • 08:47, 28. 08. 2017

  peter

  \"We provide professional and affordable services to clients in the Jacksonville area. Leave the worry out of the equation by taking advantage of our screen repair service, and letting the experts handle it. We\'d love the opportunity to work with you and show why our exceptional service sets us apart from the rest of the field.
  We have... professional installers, free estimates, satisfaction guaranteed, Phifer sun and shade control products.
  We do... Screen Enclosure Repair, Pool Enclosure Repair, Screen Repair Service, Per Panel Screen Repair, Window Screen Repair, Screen Door Repair, Window Screen Replacement, Sliding Screen Door Repair, Full Re-Screen Service, Rusty Bolt Replacement, and More.\"
  Screen Repair Service http://www.buddysscreens.com

 • 10:30, 17. 09. 2017

  peter

  much obliged to you for your intriguing infomation.
  twitter statistics https://seekmetrics.com/analytics/twitter

 • 13:37, 18. 09. 2017

  Robinjack

 • 14:40, 23. 09. 2017

  peter

  It turned out to be Very useful to me and I am certain to every one of the observers here!
  Mobilização Articular http://www.campcursos.com.br/mobilizacao-articular -tecnicas-de-mobilizacao-articular/

 • 16:59, 26. 09. 2017

  Robinjack

  Accountants Preparing Limited Company Accounts http://preparingcompanyaccounts04.dinstudio.com/14 /1/home/

 • 19:17, 05. 10. 2017

  Robinjack

 • 09:16, 02. 11. 2017

  peter

  I just couldn\'t leave your site before letting you know that I genuinely delighted in the top quality data you present to your guests? Will be back again as often as possible to determine the status of new posts.
  Jimmy Hogg https://www.comedy.co.uk/fringe/2017/jimmy_hogg/

 • 12:11, 26. 11. 2017

  peter

  Coinsq.com provides all the information about realtime prices & market cap of cryptocurrencies and more.
  Altcoin price https://www.coinsq.com

 • 08:15, 19. 03. 2018

  Ashar Seo

  Excellent blog right here! Also your site a lot up very fast! What web host are you the use of? Can I am getting your associate link to your host? I want my site loaded up as quickly as yours lol

  aparelhos auditivos
  https://www.ouviclin.com.br

 • 11:20, 22. 03. 2018

  Robinjack

 • 13:14, 22. 03. 2018

  Ashar Seo

  You are very cool! I dont suppose I have read something similar to this before. So nice to search out somebody with authentic applying for grants this subject. I really appreciate starting this up. Your website is one area that is needed on the net. Totally a helpful project for bringing new things for the web!

  sandals shoes
  https://handicraftsnmore.com/pink-paradise

 • 13:14, 22. 03. 2018

  Ashar Seo

  Hello Guru, what entice you to post an article. This article was extremely interesting, especially since I was searching for thoughts on this subject last Thursday.

  social security advocates for the disabled
  http://www.bizvotes.com/az/mesa/attorneys-lawyers/ disability-help-group-arizona-335711.html

 • 13:14, 22. 03. 2018

  Ashar Seo

  I’d constantly want to be update on new content on this website, bookmarked!

  Treating piles with henorrhoid cream. Here all the facts
  http://www.hemroidcream.org/what-is-the-best-hemor rhoid-cream-ointment/

 • 10:39, 25. 03. 2018

  Robinjack

 • 13:06, 25. 03. 2018

  Ashar Seo

  Hello. Cool article. There’s an issue with the website in internet explorer, and you might want to test this… The browser is the marketplace chief and a large element of other folks will miss your great writing due to this problem.

  buy MoldWorks software
  http://sw.aedsoftware.info/moldworks.html

 • 11:22, 27. 03. 2018

  Ashar Seo

  I have been exploring for a bit for any high quality articles or blog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site. Studying this information So i am glad to show that I have a very excellent uncanny feeling I discovered just what I needed. I such a lot unquestionably will make sure to do not disregard this website and give it a look regularly.

  Promotional Products
  http://www.austinpromotionalproducts.com/blog/aust in-promotional-products-company-offers-things-that -people-actually-want

 • 13:32, 28. 03. 2018

  peter

  Play Book of Ra Classic and variants along with more than 400 Slot machines by Novoline, Netent, and Microgaming without registration!
  https://www.play-book-of-ra-online.com/ https://www.play-book-of-ra-online.com/

 • 12:55, 29. 03. 2018

  Ashar Seo

  I really prize your work , Great post.

  Masters Degree in Theology
  http://luderwycliffe.com/

 • 12:55, 29. 03. 2018

  Ashar Seo

  This article is very appealing to thinking people like me. It’s not only thought-provoking, it draws you in from the beginning. This is well-written content. The views here are also appealing to me. Thank you.
  123movieshub.it
  https://123movieshub.it/

 • 13:53, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Not often do I encounter a weblog that is both educated and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail on the head. Your concept is excellent; the issue is something that not sufficient individuals are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my quest for something relating to this.

  driving lessons cape town
  http://www.airforce1.us.org/your-driving-lessons/

 • 13:53, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Hello there, You have done a fantastic job. I’ll definitely digg it and for my part recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this website.

  mygiftcardsite
  https://www.mygiftcardsite.us.com

 • 13:53, 31. 03. 2018

  Ashar Seo

  Well written articles like yours renews my faith in today’s writers. You’ve written information I can finally agree on and use. Thank you for sharing.

  polscy bukmacherzy
  https://www.bukmachers.pl/polscy-bukmacherzy/

 • 08:38, 01. 04. 2018

  Ashar Seo

  Great blog, I am going to spend more time reading about this subject

  http://www.chrisfergusonpokerfan.com

 • 10:23, 03. 04. 2018

  Ashar Seo

  Great blog, I am going to spend more time reading about this subject

  http://www.topbbm.com/

 • 13:08, 03. 04. 2018

  peter

  Great site! I genuinely adore how it is simple on my eyes it is. I am considering how I may be advised at whatever point another post has been made. I have subscribed to your RSS which may do the trap? Have an awesome day!
  Gurkha cigars https://windycitycigars.com/product-category/premi um-cigars/gurkha-cigars/

 • 12:23, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  my sister ordered sofa beds on the internet, they are quite nice and very comfy to sit in~

  kitchen remodeling Los Angeles CA
  http://www.socialnetworking-northamerica.com/home/ helpful-home-remodeling-ideas-for-you/

 • 15:12, 04. 04. 2018

  Ashar Seo

  Hey! I could have sworn I’ve been to this blog prior to but right after reading as a result of some of the submit I recognized it’s new to me. Nonetheless, I’m surely delighted I found it and I’ll be bookmarking and checking back again often!

  trichefortnite
  http://trichefortnite.fr

 • 11:28, 05. 04. 2018

  Ashar Seo

  thank for dropping this story. I am definitely tired of struggling to find relevant and intelligent commentary on this subject. Everyone nowadays seem to go to extremes to either drive home their viewpoint or suggest that everybody else in the globe is wrong. thank for your concise and relevant insight.

  خرید از ترندیول در ایران
  https://www.harajiz.com/ترندیول

 • 13:39, 08. 04. 2018

  Ashar Seo

  I havent any word to welcome this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an extraordinary human..thanks for imparted this to us.

  usa escorts
  http://www.redlight-directory.com/

 • 13:31, 09. 04. 2018

  Ashar Seo

  Not often do I encounter a weblog that is both educated and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail on the head. Your concept is excellent; the issue is something that not sufficient individuals are speaking intelligently about. I am very happy that I stumbled across this in my quest for something relating to this.

  lam phim quang cao
  http://www.rainstormfilm.com/don-vi-lam-phim-quang -cao/

 • 13:31, 09. 04. 2018

  Ashar Seo

  Click here to learn more about EcoFusion pest control

  EcoFusion pest control
  http://www.ecofusionipm.com/

 • 13:58, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  thank for dropping this story. I am definitely tired of struggling to find relevant and intelligent commentary on this subject. Everyone nowadays seem to go to extremes to either drive home their viewpoint or suggest that everybody else in the globe is wrong. thank for your concise and relevant insight.

  Jorgensen Law
  http://www.rainstormfilm.com/don-vi-lam-phim-quang -cao/

 • 13:58, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  Some really marvelous work on behalf of the owner of this web site , dead great subject matter.

  Web Design
  https://advertisingsolutions.co.za/website-design- company-sibasa/

 • 13:59, 11. 04. 2018

  Ashar Seo

  I wanted to thank you a lot more for this amazing web-site you have created here. It truly is full of useful tips for those who are genuinely interested in this subject, specifically this very post. Your all actually sweet plus thoughtful of others as well as reading your site posts is a wonderful delight in my experience. And what a generous reward! Mary and I will certainly have fun making use of your guidelines in what we must do in a few weeks. Our checklist is a mile long which means that your tips might be put to great use.

  Triche cheat fortnite
  http://trichefortnite.fr

 • 09:56, 12. 04. 2018

  peter

  Good composed article. It will be strong to any individual who uses it, including me. Continue doing what you are doing – can\'r hold up to peruse more posts.
  Web Design https://advertisingsolutions.co.za/about-us/

 • 16:25, 14. 04. 2018

  Ashar Seo

  Great blog, I am going to spend more time reading about this subject

  check
  http://www.beddingnbeyond.com/kids-bedding-sets/ki ds-comforter-sets/

 • 13:50, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  Great blog, I am going to spend more time reading about this subject

  condo for rent jomtien
  https://rent-buy-thailand.com/

 • 13:50, 15. 04. 2018

  Ashar Seo

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

  http://kokoqiuqiu.com
  http://kokoqiuqiu.com

 • 10:07, 24. 04. 2018

  Ashar Seo

  There may be noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain nice points in features also.

  taroko gorge national park
  http://www.islandlifetaiwan.com/tours/taroko-gorge -tour/

 • 09:46, 25. 04. 2018

  peter

  I respect this article for the all around scrutinized content and superb wording. I got so included in this material that I couldn\\\'t quit perusing. I am inspired with your work and expertise. Much thanks to you to such an extent.

 • 09:47, 25. 04. 2018

  peter

  I respect this article for the all around scrutinized content and superb wording. I got so included in this material that I couldn\'t quit perusing. I am inspired with your work and expertise. Much thanks to you to such an extent.
  china rollcages http://china-rollcages.com/

 • 13:45, 02. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hello! I simply would want to supply a enormous thumbs up for your great information you may have here about this post. I’ll be returning to your website for further soon.

  fun88 pt
  http://fun562.net

 • 09:23, 03. 05. 2018

  peter

  Crypto Coinscious provides details based on a market cap in USD and you can sort by rank, name, price, market cap, volume in 24 hours, change in 1 hour, change in 24 hours and available supply. Top Gainers show a list of top trending currencies based on last 24 hours change and Top losers show a list of most price dropped currencies from last 24 hours.
  Live Coin Watch https://cryptocoinscious.com

 • 13:39, 03. 05. 2018

  Ashar Seo

  I discovered your blog website on google and verify a few of your early posts. Proceed to maintain up the superb operate. I just extra up your RSS feed to my MSN Information Reader. Seeking ahead to studying more from you afterward!…

  fun88 pt
  http://fun562.net

 • 13:39, 03. 05. 2018

  Ashar Seo

  You need to indulge in a tournament for example of the finest blogs on the web. Let me suggest this great site!

  garage door repair Kirkland WA
  http://www.stateofarchitecture.in/garage-door-repa ir-troubleshooting-tips/

 • 13:43, 05. 05. 2018

  Ashar Seo

  great list…i’ve had a lot of those bookmarked for inspiration.

  Fair Look Lotion
  https://www.teleshoppingmall.com/product/fair-look /

 • 13:29, 08. 05. 2018

  Ashar Seo

  Hmm. just what you mean. Hello, would you eventually have Feed? I’m attempting to sign up in order to get revisions. Tell me.

  garage door repair Queens
  https://sites.google.com/view/garage-door-queens/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Geocaching na Miami BeachFilm streaming vf