Amirovo putování

Vydáno: 29. srpna 2008 | Autor: elcarlos | Rubriky: Hledání pokladů | Tisk

Oznámkuj článek:

Co jsem si našel přítelkyni na druhém konci republiky, snažím se najít také nějaký výhody situace, kdy nemůžeme bejt spolu častěji jak jednou za dva tejdny. Docela dost takových možností nabízí geocaching. Můžeme s GPSkou hledat krabičky nejen okolo Prahy a při výjezdu, ale taky v okolí Ostravy.

Kdo hraje geocaching jistě bude vědět, když se řekne „Geocoin". Kdo to neví, tak stručně:

Geocoin je zpravidla předmět ve tvaru a velikosti mince. Vkládá se do krabiček, v geocachingu zvaných skrýší nebo-li keší. Rozdíl oproti tuně nudných kartiček, přípojek, kinder hraček apod. je ten, že geocoin (dále GC) si hráč nemůže nechat. Mince na sobě nese vyražené trackovací číslo, podle kterého musí hráč zaznamenat nález a vyjmutí z keše, ale taky opětovné uložení do jiné kešky. GC může, ale nemusí mít nějaký svůj úkol, poslání. Může chtít cestovat kolem celého světa nebo na určité místo, či pouze po různých typech keší.

Když jsem se jednou v práci koukal na mapu ČR, kterou mám na stole, jak daleko od levého zápěstí, kde je Praha, leží Ostrava, napadl mě onen nápad s geocoinem! Můžu vzít GC a dát mu za úkol ať dojde za mou drahou polovičkou do nějaké blízké kešky v Havířově :-)

Pro tenhle účel jsem taky pořídil za nemrzký peníz Czech Dog Geocoin, který si nechala udělat jakási partička z Olomouce a protože vyrobit GC znamená objednat snad min. 200 ks, dala zbylé mince s originálním zpracováním do prodeje.

Na webových stránkách jsem pouze doplnil úkol a popis pro tenhle penízek s psí tlapkou a stačilo, nyní již pojmenovaný GC, Amirka hodit do nějaké kešky. Proč pro to nevyužít zrovna tu mou?

Aby bylo sledování cesty, kudy se Amirek ubírá, zábavnější, geocaching.com nabízí odkaz na soubor pro google earth. Kdo zná, asi mu už zapíná, že bude dobře vidět vzdušné čáry Amirových cest z jedné kešky ke druhé až do Havířova. Kdo nezná, měl by se stydět! :-D. Navíc samozřejmě na stránce o tomto GC najdete logy hráčů, kteří jej našli nebo potkali na jeho cestě.

Na přiloženym obrázku je vidět, že Amirek už nebyl moc daleko od Ostravy, ale pak se stalo, že ho jeden skopčák prostě vzal z kešky a odvezl si k sobě do reichu. Naštěstí kačeři, ať už jakékoliv národnosti, z valné většiny disponují mozkem a tak dle posledních zpráv byl předán do českých ručiček na setkání geocacherů v Norimberku a v současnosti se vyskytuje v Plzni.

Přikládám ještě fotku skutečného Amira. Odhadem 80kg vážící alabaj mojí přítelkyně.

 

Autor: elcarlos

Přidat komentář

Komentáře ke článku

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Další obrázky

Stan se fanouskem

Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Výbava pro Geocaching v USAFilm streaming vf