24 hodin Le Cache aneb napříč Brnem tam a zpět

Vydáno: 23. března 2009 | Autor: MiKa Team | Rubriky: Geoprojekty a akce | Tisk

Oznámkuj článek:

Nápad na akci, o které bude v tomto článku řeč, vznikl při našem posledním listopadovém geozátahu v Drážďanech, kde jsme již podruhé ve složení MiKa Team, Luckyn, Hradník, Lonos a JohnnyM. plenili, co nám přišlo pod ruku. Prvotní vtip o čtyřiadvacetihodinovém geomaratónu, ve kterém bychom stihli odlovit nejméně 100 keší, se ale celkem rychle ujal a z bláznivé myšlenky se rychle začal klubat zátah roku.

Přípravy na akci začaly už v lednu, asi dva měsíce před plánovaným datem výjezdu. Parametry našeho „zájezdu" jsme nastavili celkem jednoduše. Odlovit v sobotu od půlnoci do půlnoci co nejvíce keší, bez spánku nebo zastávky na jídlo. A samozřejmě se nijak nerozdělovat, ale odlovit všechny keše pěkně pohromadě. Jako úspěch jsme si stanovili 100 nálezů. Protože je na podobnou akci zapotřebí hustě zakešované lokality a všichni se pohybujeme pravidelně v Praze a jejím okolí a máme tudíž v těchto místech splněno, ukázalo se ideálním místem Brno.

Zajistit ubytování byla ta jednodušší záležitost, i když i to dalo ve městě plném zlatokopů chvilku shánění. Daleko větší práci dalo vyluštit všechny mysterky, připravit seznam všech keší, vytipovat místa pro parkování a naplánovat optimální trasu. Díky tomu se Hradníkovo sídlo změnilo na několik dnů v plánovací centrálu, za kterou by se nemusel stydět ani Napoleon. Mapa Brna v životní velikosti, vlaječky zapíchané přesně na pozicích zákopů v podobě krabiček a hodiny studování terénu se staly součástí všedního dne. Kvůli koordinaci jsme si zřídili internetové stránky, samozřejmě chráněné heslem, kde jsme shromažďovali veškeré údaje o stavu příprav, luštění, ubytování i designu. V mezičase se o akci dověděli další přátelé a tak se náš tým rozrostl na tři auta o MilduPajdu, Mikisi a Čambise. S blížícím se datem odjezdu jsme postupně dolaďovali i nejmenší detaily a nervozita i natěšenost stoupala. Náš itinerář, domácky „fahr-plan", obsahuje celkem 165 tradičních, mystery, multi nebo earth keší, s obtížnosti 1 - 5 a terénem 1 - 4.

V pátek 13. března konečně nastává den D. Nebo spíš den G? Po páté hodině odpolední se všichni sjíždíme u chaty za Brnem, ubytujeme se a dopřáváme si Betčinu výbornou rajskou s knedlíky. JohnnyM. rozdává předtištěné seznamy naplánovaných keší, do kterých si budeme zapisovat časy a poznámky, Mikisi představují geotrička připravená speciálně pro úspěch celé akce, Luckyn s MildouPajdou vytahují barevně vytištěné helpbooky s vybranými snímky z družice a konzultujeme poslední nuance. Díky skvělé náladě jsme večerku naplánovanou na osmnáctou hodinu o několik hodin protáhli, což má za následek, že většina z nás usíná asi na 50 minut a probouzí se ještě v horším stavu, než kdyby spát vůbec nešla. Hodinu před půlnocí je už v kuchyni čilý ruch, vaří se káva a čaj do termosek a kontroluje se stav sirek, které si plánujeme strkat do očí, aby se nezavíraly. Po prvních testech však konstatujeme, že to nepomáhá.

Vyrážíme v koloně v pořadí určeném fahr-planem a veškeré funkce jsou přiděleny. Pro životaschopnost celé akce byly stanoveny některé funkce, které měly předejít chaosu. Byl určen razítkovač (Čambis), který krom společného logovacího razítka ukryl do své klokaní kapsy i z chaty zapůjčené dřevěné prkénko, jakožto tvrdou podložku pro krásný otisk, fotoreportér (zprvu určeného Lonose během noci vystřídal Mike), který zaznamenával úspěchy a logování jednotlivých keší a pak další a další funkce. Jmenovitě to ještě byl navigátor a zbylí členové se automaticky zařadili do řad kibiců. Těsně před půlnocí parkujeme na parkingu P1 u keše A1. Ve vysílačkách znějí kódy, které by jen těžko luštil i sám velký 007.

Zbývá přesně minuta do půlnoci. V tuhle chvíli už stojíme na souřadnicích první keše a čekáme, až se noc přehoupne do následujícího dne. Čambis v roli hlavního razítkovače natěšeně mává malým dřevěným prkénkem a už se nemůže dočkat, až provede historicky první otisk do logbooku kešky v prozatím klidném geoměstě - v Brně. A je to tady. Odbíjí půlnoc a nechybělo moc, abychom první keš vytáhli z jejího úkrytu pouze silou soustředěných pohledů. První nález přesně v čase 0:00 je předzvěstí úspěšného lovu a my dobře víme, jaké tempo musíme udržet, abychom se přes stovku do následující půlnoci přehoupli. Co se ale odehrálo, během následující hodiny, nečekal snad ani ten nejoptimističtější člen výpravy. Lovíme už osmou keš a už vůbec nikdo nepochybuje o tom, že stovku překonáme, ačkoli je nám jasné, že se postupem času dostaneme i na místa s delšími přejezdy a únava udělá své.

Kolem páté hodiny ranní už někteří jedinci našeho dvanáctičlenného týmu zaznamenávají první znatelné krize únavy. Ačkoli se všichni snaží nedávat to znát, polštářem a peřinou by nikdo nepohrdnul. To už načínáme neuvěřitelnou pátou desítku nalezených keší.

Krize přicházejí a odcházejí během celého dne. Kromě chemikálií v podobě RedBullů se nám je daří nejvíce zahnat pořádnými výšlapy do kopců. Mezi ty nejlepší zařazujeme keš Budka, následovanou tradičkou Palackého vrh. Několik členů výpravy během výšlapu křičí nepěkná slova a těm veselejším se ihned vybaví jedno z prvních vydání Čtyřlístku s názvem Ďáblova stěna.

Zpestřením jiného charakteru se stává také keš Policieeeeee, ke které přijíždíme v 6:23, a stává se naší jubilejní padesátou. Nález a logování není nijak výjimečné, pokud bychom nepřijeli ke keši po polní cestě pěkně v koloně. Když se rozhodujeme pokračovat dál, zjišťujeme, že se polní cesta mění v asfaltový chodník a kvůli parkujícím autům z něj nelze sjet. A co čert nechtěl, 50 metrů od nás právě pochodují na obchůzce dva strážníci městské policie, a jak nás zmerčí, okamžitě se na nás vrhají. Ujíždět nebo utíkat nemá cenu a tak Milda operativně vyskakuje z geovozidla a ve své oranžové reflexní vestě začíná strážníkům spílat, co to tu mají za pořádek, když auta parkují na sjezdu z ulice, která je dokonce i v navigaci. Strážníci se nejprve nevěřícně dívají na displej Mildova Colorada, pak nahlížejí do všech aut, kde na prstech počítají celkem 3 další Colorada, jednoho Oregona a dvě PDAčka s TomTomem. Nezbývá jim než usoudit, že asi opravdu bude problém na jejich straně. Že by se spletlo najednou tolik navigací, to přece není možné. A proto začínají dupat do trávníku, jestli je dostatečně pevný, abychom se mohli otočit. Dokonce nám chtějí i pomoct s cílem naší další cesty a tak nám doporučili pěkný parking na nedaleké trolejbusové zastávce u následující keše, o které samozřejmě nemají ani potuchy.

Během dne potkáváme i několik kačerů kolegů. Ale není mnoho času na přátelské popovídání a tak po chvilkovém oddechu se vždy vrátíme k našemu tempu (aritmeticky určeného na minimálně 4,16666 keše za hodinu). Až na asi dva případy se nám i daří dodržet plánem nastavenou dobu dohledávání - maximálně 7,5 minuty. Prostě teoreticky jsme měli akci zmáknutou předem a tak nás v terénu nemohlo nic překvapit. O jediné překvapení, ale velmi milé, se postarala asi nejdůmyslnější keš Brna u Starobrněského kláštera a to tím, jak moc se vymykala provedením.

V druhé půlce dne se už tempo výrazným způsobem snižuje. Svůj plán 100 keší ale přesto splňujeme už v půl páté odpoledne a nikdo nejeví sebemenší známky toho, že by chtěl přestat. Neprší a teplota je rozumná, tak proč bychom to také dělali. Každý si svou minikrizí prochází jindy a tak v době krize toho druhého je mu celkem slušnou oporou. Řidičům na únavě přidává i množství uzavírek a objížděk, které nebyly uvedeny na stránkách ÚAMK a tudíž nebyly zahrnuty v plánování tras. Pomalu se opět vracíme do centra, nebo do jeho těsné blízkosti. Shluky keší byly při plánování označeny písmeny abecedy od A do J a v každém shluku ještě očíslovány. Trasa byla navržena tak, že jsme po půlnoci prováděli odlov v centru, kde se předpokládal noční klid na hledání a s přibývajícím časem jsme se posunovali více na periférii, kde se dal předpokládat klid na odlov i ve dne. K večeru tedy mělo být Brno obkroužené a my se měli opět stahovat k centru.

Přichází asi nejtěžší část naší akce. Je už tma a my máme za sebou přes 20 hodin lovu. Únava už je vidět na každém z nás a ne každá věta, co opustí naše ústa je srozumitelná pro ostatní. Trasa akce se již pomalu stáčí směrem k naší chatičce a my se už všichni moc těšíme, až zaparkujeme před ní.

Zbývá nám hodina a půl a jsme na poslední stránce sedmnáctistránkového seznamu. Poslední keš logujeme v čase 22:36 a přemýšlíme, co dál. Na kontě máme 135 nálezů, 3 DNF, 13 keší ve stavu disable a 15 keší, které jsme operativně z různých důvodů vyřadili. Keše došly, s čímž jsme ani náhodou nepočítali. Návrhy ve smyslu připojení na internet a stažení několika krátkých multin po chvíli přehlasovává rozhodnutí Hradníka - velitele skupiny. Jedeme domů na polívku.

Teplé domácí jídlo nám vlilo novou sílu a tak jsme mohli často za hlasitého smíchu rekapitulovat, co se dnes událo. Ačkoli je nám jasné, že nás mnoho lidí za podobný styl kešování odsoudí, my jsme si dnešní den náležitě užili. Dobře víme, že pomlouvači ve fórech jsou většinou zakomplexovaní lidé plní mindráků, kteří více kibicují, než loví a nemá cenu jim cokoli vysvětlovat. Tvrdé kritice neujdeme :o). Možná si většinu keší nebudeme pamatovat, ale bohužel musíme konstatovat, že vzhledem k jejich kvalitě bychom si je nepamatovali ani v případě, kdybychom lovili jednu denně. Městská mikra na nic neříkajících místech bohužel v Brně převládají, ostatně stejně jako v každém větším městě kdekoli v Evropě. Výjimky se ale samozřejmě našly a jsme za ně rádi.

Na závěr trochu statistiky. Během 24 hodin jsme ve 12 lidech a 3 autech odlovili 135 keší, z toho 83 tradiček, 51 mysterek a 1 earth keš. Z toho bylo 6 bez určení, 78 keší micro, 37 small a jen 14 regular. Dvakrát jsme použili nápovědu na telefonu a jednu promoklou kešku jsme nahradili vlastní novou krabičkou ve vodotěsném provedení. Co jsme si ale hlavně odnesli? Skvělé zážitky a spoustu zábavy, kterou jsme si s kamarády užili.

Jaro je tu a teď nás čekají zase výšlapy do přírody na místa člověkem neposkvrněná. S blížícím se podzimem ale určitě vymyslíme zase něco dalšího. Co třeba Bratislavský Nonstop Víkend?

 

Autor: MiKa Team

Přidat komentář

Komentáře ke článku

 • 14:39, 23. 03. 2009

  Imagir

  Tak to je úlet. Za jeden den víc keší než my za rok :-)))
  Kritice možná neujdete, ale mě například je celkem jedno, jakým stylem kdo loví a jak rychle... Podstatně víc mi vadí, že přibývá hrozně moc uplně nudných a zbytečných keší bez nápadu. Jako by byla snad povinnost jich založit co nejvíc. Dřív platilo, že cache = zajímavé místo. Dnes ani náhodou.
  Z tohodle důvodu třeba na mikrokeše ve městech kašleme... Co třeba založit \"Hnutí za zrušení špatných keší\"? :-)

 • 14:55, 23. 03. 2009

  hradnik

  Když si to takhle čtu, zase se mi vybavují ty nezapomenutelné zážitky. Ještě jednou díky všem, kdož do toho s námi šli - bylo to BOŽÍ!

 • 15:23, 23. 03. 2009

  MildaPajda

  Kdyz jsem to ted procital, mam husi kuzi....
  fakt to bylo dobry!
  Jeste jednou diky za super akci!

  Kdyby ste/jsme planovali silenou: 100/12hod nebo 200/24hod nebo 48hod tak jdu do toho zas!!! ;)
  Pocitejte se mnou!

 • 15:53, 23. 03. 2009

  vejvarka

  Teprve začínám,ale tohle je paráda. Podobnou akcičku bych ráda zažila, jen tak dál...

 • 16:36, 23. 03. 2009

  maaaca

  Moc hezky cteni. Muj rekord zatim je 57 v Olomouci, ale to jsme zacli po devate rano, absolutne bez planu a minimalne hodinu zabral obed. Ale chystame se do Plzne...

 • 16:37, 23. 03. 2009

  haggaeus

  Mapa Brna v životní velikosti?
  Ja teda Brno znam jen z prestavek kdyz se jede autobusem na Slovensko - na Zvonarce nebo u te pumpy v polich, ale mam dojem, ze by se do Horomeric neveslo.
  Pekna reportaz, i kdyz sam motocachingu neholduju, tak verim, ze jednou za cas muze byt takovyhle extremni vypad zabavny, jeden z mnoha zpusobu \"jak hrat vystredni hru jeste vystredneji\" :)

 • 17:08, 23. 03. 2009

  mikisi

  Byla to bomba akce, muzem potvrdit. Vysledek predcil vsechna nase ocekavani, nejen co se poctu kesi tyce ale i legrace, co jsme si uzili. Dekujeme vsem zucastnenym a priste se opet radi pripojime a tu zabavu s Vami uzijeme.

 • 17:33, 23. 03. 2009

  Lonos

  Kez nam jeste nekdy neco takoveho postesti a nejlepe s jeste vetsim skore. :-) Jeste bych dodal, ze ac jsem rezignoval na funkci fotoreportera az velice dobre jsem se zhostil funkce dohledavace... :-D

 • 19:04, 23. 03. 2009

  MiKa Team

  Doplňuji, že spoluautorem článku je i Hradník, ale kvůli databázovým kolonkám se to tam nějak asi nevešlo. Každopádně i my jsme si užili spoustu legrace a těšíme se přístě zas ;o)

 • 21:20, 23. 03. 2009

  Gedzita

  Senzační reportáž, to musela být bomba akce :) Na rejpaly kašlete, hlavně že jste si užili vy!!!

 • 22:50, 23. 03. 2009

  Krkovicka

  Ja je videl zhruba ve ctyri odpoledne, chtel jsem se k nim jen na chvilicku pripojit ale bylo to jak nastupovat do rozjetyho rychliku, po druhe kesi s nimi uz jsem mel vlasy rozevlaty, motor prehratej a kdyz se mi ztratili nadzvukovou rychlosti kdesi v modrem dymu, vyrazil jsem solo na svych pet a domu(.-) , doma si vyznamne tukali na celo, jako co ses tam pletl, to bylo jasny, ze si s tebou nezajdou na kafe a takovy podobny pindy(:-)), no znate to.
  Myslim ze to meli dokonale zmaknuty a ze jim dosel seznam kesi je nakonec dobry, mozna by pak o pulnoci padli na hubu, v nejlepsim se ma prestat, ne? No a k tem vecnym kritikum kombajnovani - vzdycky nekdo musi byt lepsi, mit vic nalezu, nekdo to ma rad takovy a nekdo zase makovy, nekdo zaklada kese na skale, nekdo na smetaku a taky IT kese, nekdo nic.....no tak se s tim sakra smirte! a hned vam bude lip na svete(:-))

 • 23:44, 23. 03. 2009

  Petr

  Musím říct že mě to asi inspirovalo. Většinou lovím v přírodě protože městské kešky nemám rád, ale takto si \"vyčistit\" okolí přechodného bydliště by nebylo marné.

 • 16:50, 24. 03. 2009

  H+

  Tak to je super akce! Gratuluju z vychodnich Cech (ted teda jeste o kousek dal z vychodu) a muzu rict, ze me to malinko inspirovalo. :) My sice obvykle kombajnujeme v trosku vetsi pohode (jak psal maaaca), cas na jidlo a zelenou si udelame skoro vzdycky - ale proc to jednou nezkusit vic hardcore?

  Vzhledem k odlovenosti Brna pripada v uvahu Plzen nebo nejaka cizi metropole - kde je zase na houby vzhledem k internetovani a pripadnym pratelum na telefonu.

  A i pekny vlakno na gc.cz jste inspirovali - jak rikam, gratuluju! ;)

 • 17:09, 24. 03. 2009

  Geret

  Akce to byla dozajista skvělá, ale přeci jen asi budu jeden z těch, kteří budou trošku kritizovat, ale vůbec ne kvůli stylu kešování. Myslím si, že po krátký spánek + takřka 24h na nohou + řízení auta je nezodpovědnost, která mohla mít nemilé následky

 • 18:50, 24. 03. 2009

  MiKa Team

  Mohu Te Gerete ujistit, ze ridici byli pod duslednou kontrolou ostatnich clenu tymu. Vsak ani jeden clen posadky se nechtel zabit ;o) Za sebe muzu rict, ze ackoli jsem mel chvilema dost, nikdy to nebylo tak nadoraz, abych usinal behem rizeni. Kdyz jsem dojel s kolegou do Kaunasu a zpatky bez prestavky, 24 hodin po Brne oproti tomu nebyl velky problem ;o)

 • 19:15, 24. 03. 2009

  krtko86

  Pekny fanatizmus... Ked budete planovat Bratislavu, prosim ozvite sa mi - ako domorodec by som sa k vam rad pridal :) Mozem posluzit pri planovani, myslim celkom slusne. Ale na mysterky mozog nemam :)
  Zdravim MilduPajdu, kedy prides na kafe? (GC1M056)

 • 21:52, 24. 03. 2009

  MildaPajda

  Co se spanku za volantem tyka, tak to nehrozilo... prejezdu bylo opravdu malo! Resp... nebyly v takovem rozsahu aby clovek mohl \"vypnout\" nebo nedejboze usnout!

  To Krtko: presny termin nevim, ale urcite dorazim!... ;) PC pro pobocku uz mam pripravene.. ;)

 • 23:02, 24. 03. 2009

  Marazd

  Když jsem se o téhle provedené akci dozvěděl, tak jsem se naštval, protože mě někdo předběhl s nápadem. Na přelomu ledna a února jsme začali plánovat zcela stejnou akci na léto - 24 hodin v Brně aneb Pokus o Kombajn 100.
  Když jsem si však o téhle povedené akci přečetl, tak jsem se zklidnil - my plánovali jen jedno auto a 4 chlapy a k takové dokonalosti bychom to asi těžko dotáhli!
  Musím smeknout před precizní přípravou.

  LOVU ZDAR!!!

 • 15:25, 25. 03. 2009

  fotrik

  Hola hola, gratuluji k rekordu, ktery byl toto pondeli prekonan vypravou do kraju britskych ve slozeni Drastak, Endici, Honny a fotrik. ;-)

 • 17:44, 25. 03. 2009

  MichajlPetrof

  DOBRE VY! :-)

 • 19:21, 25. 03. 2009

  hradnik

  Gratuluji britské výpravě, ale jak jsme již psali, v cizině to není první akce. Ale na druhou stranu jsme moc rádi, že nebudeme sami a že se náš nápad (holt jsme s ním v ČR tak nějak začli) líbil. Nemusí se to přehánět, ale jednou za čas je takováhle akce docela parádním okořeněním té naší krabičkománie. Pak je ještě otázkou, zda cizinci neloví stylem \"team\", kdy každý z teamu loví současně jinde a pak sčítají. Tento typ odlovu totiž dost odsuzujeme. Naše akce proběhla podle námi sepsaných regulí stylem, jakoby jsme měli jen jednu GPSku. Jedno razítko u nás bylo samozřejmostí.

  Přidávám vtipný odkaz...
  http://www.venstim.cz/?4bc1f80da5e2270cce441823f4b 83c92
  jen taková legrácka. Třeba se to někomu bude taky hodit :o)

 • 08:17, 26. 03. 2009

  Endici

  Zdravíme kolegy a gratulujeme k výkonu.

 • 13:49, 31. 03. 2009

  Lenka H.

  Fakt origoš akce. Jen nechápu, jak se oběhne mysterka za pár minut, když někdy nejsou stage úplně u sebe...
  Jinak bych se ráda zeptala účastníků geoKombajnu: KTERÉ KEŠE SE VÁM V BRNĚ LÍBILY NEJVÍC ???

 • 15:12, 24. 04. 2009

  Saludo

  Pěkné, velmi pěkné.
  Loni jsme si udělali podobny 24hodinovy vylet do Vidne, ale ne s tak dukladnou pripravou, spis jen ze zvedavosti, jestli se to da ... a jestli to zvladneme :)
  Rozhodnuti na odjezd padlo tak rychle, ze jsme meli v telefonu vsehovsudy 36 kesi a dali jsme jen polovinu (z toho jednu dvakrat, kdyz jsme nasli tradicku nejen novou, ale i dva roky \\\"ztracenou\\\"). Ubytovani jsme neresili, pritelkyne skousla 2 hodiny na lavicce u Pratru :-D
  I kdyz to tedy nebyl zadny kombajn, uzili jsme si to a tak verim, ze v takovehle grupe bylo o zabavu postarano...

 • 14:31, 16. 05. 2009

  TOREX

  Gratuluji ! Po zvládnutém geokombajnu, vím co jste prožili. Ti co to nechápou to možná nepochopí nikdy. Ti ostatní ? Pokud se ptají, proč to děláte tak jak to děláte, tak stačí jednoduchá odpověď. Máme z toho radost. A žijeme jen jednou !! Dělejte to to tak jak to cítíte, hrajte si jak vás to baví. Přeji vám na dalších akcích dobrý signál :-)

 • 21:44, 21. 05. 2009

  LuLuk

  Juu, clanek me hodne pobavil. Je videt, ze jste si to uzili a vo tom to prece je. Ja si Brno kombajnuju po desitkach pri kazde navsteve. Sice pomale, ale za to jiste :-D Klobouk dolu pred vasi precizni pripravou. Hlavne zminka o mape v zivotni velikosti me pobavila.

 • 09:45, 05. 06. 2009

  Hanka-Nett

  Mě se ten Váš nápad hodně líbil, taky bych chtěla něco takového zažít.

 • 15:53, 11. 06. 2009

  Or_Mi

  No nevím, takový styl kešování by se mi nelíbil. Určitě všichni neluštili všechny mysterky a určitě všichni nečetli všechny listingy, takže vždycky většina lidí přišla ke kešce jako slepý k houslím a lovila kešky, aniž by tušila k čemu se vztahují. Spíš mi to připomíná kešové obžérství. :-)) Sám v životě dávám přednost kvalitě před kvantitou. Ale pokud to někomu vyhovuje, je to každého věc jaký styl si zvolí.

 • 22:39, 14. 06. 2009

  hradnik

  A jéje, pan Or_Mi se pasoval na funkci samozvaného soudce. Když nevíš, jak přípravy probíhaly, prosím tě, schovej si své úvahy. Listingy četl každý několikrát. Příprava akce trvala od prosince do odjezdu. Luštění probíhalo společně. Ono si zkus naplánovat takovouhle akci...když ti furt keši disablují a tady vznikne kousek od téhle nová a tady ta je sice disable, ale fyzicky tam je...je to k zbláznění.
  Asi jsi nepochopil o čem tato akce byla. Hlavním cílem bylo zkusit si to. A jelikož většina z naší výpravy ví, že městské keše jsou většinou o ničem, padla volba na město. Ano i tady se najdou vyjímky a pár keší bylo povedených, ale naprostá převaha \\\"podprůměrně průměrných\\\" keší nás utvrdila v tom, že jsme udělali dobře.
  Ono hlavní kouzlo gecachingu je v tom, že si v něm najde každý to, co chce. A my máme radost, když je dobrá parta, prima zábava a to, že kešku najde (v terénu) jeden a ostatní se zalogují bereme jako normální věc. Přijde mi totiž hodně přitažené za vlasy, když ji jeden najde, zaloguje se, přikáže ostatním se otočit, kešku schová a pak sleduje, jak ji ostatní zase hledají. Ale jak říkám, každý si najde v téhle hře, co se mu líbí. Jen mě zvedá ze židle, když někdo absolutné nic neví a píše tohle:\\\"Určitě všichni neluštili všechny mysterky a určitě všichni nečetli všechny listingy, takže vždycky většina lidí přišla ke kešce jako slepý k houslím a lovila kešky.... Prostě to slovo URČITĚ mě tam dost vadí. Ale jinak díky za názor. Jen si myslím, že až budeš kešovat déle, než ten měsíc, tak poznáš, že kamarádství a společnost při odlovu je o dost zábavnější a přínosněkší, než samotářské odlovy.
  Já osobně ti přeji hodně štěstí při kešování a hodně pěkných keší.

 • 10:52, 16. 06. 2009

  tomarctus

  Gratuluji, vaše logy co by Brňačka v keších potkávám. To musel být správňácký adrenalin. Já jednou dala v Praze kterou neznám 15 keší za 5 hodin bez GPS a měla jen jedno DNF ale to bylo pěšky bez jakéhokoliv dopravního prostředku. Musím ale podotknout, že pražské keše jsou zrovna tak o ničem. Snad jen ta Vltava na žebříku a Expo mě nadchlo. No možná jsem měla smůlu a na ty záživné zrovna nenatrefila. Rozhodně jste podali obdivuhodný výkon a Fandím vám. Jen tak dál, vzhůru na Bratislavu. Na množství nehleďte a nepřátel se nelekejte. Tomarctus

 • 21:10, 05. 07. 2009

  PES01

  panove a mozna i damy, ja pred vama smekam! Tohle je proste mega akcicka! :-)

 • 03:41, 29. 07. 2009

  pgnext

  nezbývá, než pochválit dobrý nápad a samozřejme závidím partu.
  Dosud jsem nechápal, jak může někdo odlovit třeba 40 keší a co z toho vůbec má. Já jsem jednou odlovil 12 a dosud mě mrzí, že jsem si neužil každou zvlášť, naplánovat, vyrazit, někdy i víckrát, bez GPS.. Ale teď chápu, že tady šlo hlavně o recesi, dobrou zábavu a navíc s poctivou přípravou i lovem. Takže good, chválím semknutost a odhodlání, jen tak dál.
  Pobavil mě mimo jiné příběh s cliftony. Hezky sepsáno, dík.

 • 12:54, 13. 08. 2018

  edward fox

  A debt of gratitude is in order for this incredible post, i discover it exceptionally intriguing and extremely well thoroughly considered and set up together. I anticipate perusing your work later on. online gaming merchant accounts for small businesses

 • 14:50, 13. 08. 2018

  Prince Saini motivator

  This one is good. keep up the good work!..
  http://princesaini.net/

 • 14:51, 13. 08. 2018

  social commerce

  Nice Informative Blog having nice sharing..
  https://www.sagoon.com/

 • 16:14, 15. 08. 2018

  Hualien Guide

  Extraordinary overview, I\\\\\\\'m certain you\\\\\\\'re getting an awesome reaction.
  http://www.islandlifetaiwan.com/hualien-visitors-g uide/

 • 10:29, 18. 08. 2018

  edward fox

  Extremely intriguing web journal. Alot of web journals I see nowadays don\"t generally give anything that I\"m keen on, however I\"m most definately intrigued by this one. Recently imagined that I would post and let you know. Pikavippi

 • 14:02, 18. 08. 2018

  Overnachten in Twente

  This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. Really its great article. Keep it up.
  https://www.visittwente.nl/overnachten/

 • 17:41, 19. 08. 2018

  Edwardfoxx123

  Exceptionally helpful data. Would like to see more posts soon! www.marrakechcraft.com

 • 18:06, 19. 08. 2018

  Edwardfoxx123

  Exceptionally helpful data. Would like to see more posts soon! www.marrakechcraft.com

 • 08:49, 21. 08. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for your post. I\\\'ve been contemplating composing an exceptionally equivalent post in the course of the last couple of weeks, I\\\'ll most likely keep it quick and painless and connection to this rather if thats cool. Much obliged.
  every door direct mail postage cost http://www.hotcardsxpress.com/eddm-advertising-and -marketing/

 • 15:54, 21. 08. 2018

  Robinjack

  TUP Tutors-HRM assignment help https://www.theuniversitypapers.com/

 • 08:56, 25. 08. 2018

  peter

  Howdy, I discover perusing this article a delight. It is to a great degree supportive and fascinating and all that much anticipating perusing a greater amount of your work..
  every door direct mail printers https://iedunote.com/every-door-direct-mail-best-p ractices-for-success

 • 08:59, 29. 08. 2018

  edward fox

  I like this post,And I figure that they having a great time to peruse this post,they might take a decent site to make an information,thanks for sharing it to me. 660 NM

 • 18:22, 29. 08. 2018

  AsharSeo

  I\\\\\\\'ve been hunting down some better than average stuff on the subject and haven\\\\\\\'t had any fortunes up until this point, You just got another greatest fan!..

  affordable luxury EDDM® box print
  http://www.hotcardsxpress.com/proof-that-luxury-ed dm-box-really-works/

 • 17:20, 31. 08. 2018

  AsharSeo

  Netter frischer Artikel, so kann man einfach erklären, einfach Top MFG Margot

  economic luxury EDDM® box prints
  http://egoldindonesia.info/a-few-tips-ink-and-tone r-fast-leaves-you-quite-satisfied-with-business-ne eds/

 • 15:25, 04. 09. 2018

  peter

  I truly like your interpretation of the issue. I now have an unmistakable thought on what this matter is about..
  wedding limousine https://www.augustacarservice.com/

 • 09:05, 08. 09. 2018

  AsharSeo

  Thanks for making the sincere try to provide an explanation for this. I think very strong about it and wish to learn more. If it’s OK, as you reach extra intensive wisdom, would you mind including extra posts similar to this one with additional info? It might be extremely helpful and useful for me and my colleagues.

  tree service company
  https://www.treeremovalbatonrougela.com/

 • 19:52, 11. 09. 2018

  peter

  A debt of gratitude is in order for the pleasant site. It was extremely helpful for me. I\'m cheerful I discovered this online journal. Much obliged to you for offering to us,I too dependably gain some new useful knowledge from your post.
  World https://qrius.com/

 • 09:34, 13. 09. 2018

  edward fox

  You have a decent point here!I absolutely concur with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more individuals will read this article!!! abstract

 • 11:02, 15. 09. 2018

  edward fox

  Pleasant online journal and totally exceptional. You can improve yet despite everything I say this perfect.Keep striving generally advantageous. Радислав Гандапас Киев

 • 13:11, 21. 09. 2018

  robinjack

  Wonderful web journal. I appreciated perusing your articles. This is really an awesome read for me. I have bookmarked it and I am anticipating perusing new articles. Keep doing awesome! Tax Enquiry Accounts

 • 14:26, 21. 09. 2018

  Robinjack

 • 10:57, 22. 09. 2018

  edward fox

  I just couldn’t depart your site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information an individual provide for your visitors? Is gonna be back frequently in order to inspect new posts usa-phonenumbers.com

 • 16:55, 22. 09. 2018

  AsharSeo

  Your site furnished us with profitable data to work with. Each and every tips of your post are magnificent. You rock for sharing. Continue blogging..

  Friv 4
  https://friv4school2017.net/

 • 17:51, 23. 09. 2018

  peter

  Wow, this is really interesting reading. I am glad I found this and got to read it. Great job on this content. I like it.
  HMRC Tax Investigation Accountants http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 15:19, 25. 09. 2018

  Robinjack

  essay writing service https://reviewessayservice.com/

 • 15:03, 26. 09. 2018

  SEO company Manila

  Precisely, you\\\\\\\\\\\\\\\'re exceptionally sort of us about remark!.
  https://www.idigital.ph/

 • 17:16, 26. 09. 2018

  peter

  Is it alright to post some portion of this on my site essentially present a hyperlink on this page?
  HMRC Tax Enquiry Advice http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 18:15, 27. 09. 2018

  peter

  Found this on MSN and I’m happy I did. Well written article.
  EZ Cash Login https://ezcashlogin.wordpress.com/

 • 12:22, 28. 09. 2018

  robinjack

  I needed to thank you for this phenomenal read!! I unquestionably adored each and every piece of it. I have you bookmarked your site to look at the new stuff you post. Tax Enquiry

 • 20:26, 30. 09. 2018

  Robinjack

  private detective http://www.sk.com.sg

 • 10:16, 02. 10. 2018

  peter

  This substance is composed exceptionally well. Your utilization of organizing when mentioning your focuses makes your objective facts clear and straightforward. Much obliged to you.
  Let Campaign Tax Enquiry http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 12:26, 04. 10. 2018

  Robinjack

 • 14:07, 04. 10. 2018

  edward fox

  I am usually to blogging and i also actually appreciate your website content continuously. Your content has really peaks my interest. I’m going to bookmark your blog and maintain checking for new data. internation dating site

 • 15:39, 07. 10. 2018

  Robinjack

 • 17:24, 07. 10. 2018

  Robinjack

 • 14:08, 10. 10. 2018

  peter

  This sort of message continually moving and I like to peruse quality substance, so upbeat to discover great spot to numerous here in the post, the composition is simply awesome, a debt of gratitude is in order for the post.
  klicka här http://b-vitamin.se

 • 23:38, 10. 10. 2018

  peter

  i read a considerable measure of stuff and i found that the method for composing to clearifing that precisely need to say was great so i am awed and ilike to come back again in future..
  voyance par tel http://voyance-retour-amour.com/

 • 13:20, 11. 10. 2018

  AsharSeo

  Many thanks finding the time to go about this amazing, I find myself eagerly regarding and love finding out more to do with this excellent field. In the instance that conceivable, due to the fact accomplish mastery, exactly what thoughts replacing your entire website by having indepth info? This is used for i am.

  läs mer
  https://you.se

 • 20:54, 11. 10. 2018

  peter

  due to the fact accomplish mastery, exactly what thoughts replacing your entire website by having indepth info
  Let Property Campaign http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 20:08, 13. 10. 2018

  peter

  This one is great. keep doing awesome!..
  pokeryap.com http://www.pokeryap.com/

 • 18:45, 14. 10. 2018

  peter

  Much obliged for the online journal stacked with such a variety of data. Ceasing by your site assisted me with getting what I was searching for.
  Let Property Campaign Accountants http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 01:23, 15. 10. 2018

  South Delhi Coworking Space

  The website is looking bit flashy and it catches the visitors eyes. Design is pretty simple and a good user friendly interface.
  https://empowerers.city/

 • 00:11, 17. 10. 2018

  peter

  It was my excitement finding your site the other day. I got here right now hoping to discover something new. I was not dissatisfied. Your ideas about new methods on this subject were enlightening and a great help to me and my spouse. Thank you for creating time to write out these things and for sharing your thinking.
  p405 training https://www.natas.co.uk/4-day-p405

 • 13:06, 17. 10. 2018

  Robinjack

 • 01:28, 19. 10. 2018

  peter

  actually, i like to live in a condominium specially on the higher floors because the view is amazing.
  ora credit.com apply https://joracreditcomapply.wordpress.com/

 • 16:53, 19. 10. 2018

  Robinjack

 • 20:53, 19. 10. 2018

  AsharSeo

  I recently additional this feed to be able to my personal bookmarks. I must state, I greatly enjoy reading through the sites. Continue the good work!

  Bandar Togel Terpercaya
  http://178.128.101.111/

 • 15:41, 20. 10. 2018

  peter

  Best Realtors in Surrey to list your home or condo. A Chinese speaking Realtor that can converse in Mandarin, Cantonese, and English. A Top 1% PREC Team Member for over 10 years in a row. A Team that knows how to get the best deal for you through negotiations and knowledge of Surrey Real Estate.
  Surrey Real estate https://surreyhome4sale.com

 • 07:45, 22. 10. 2018

  peter

  I just couldn’t depart your site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information an individual provide for your visitors? Is gonna be back frequently in order to inspect new posts
  packers movers kharadi pune https://www.bharatpackersmoverspune.com/services/p ackers-and-movers-kharadi-pune

 • 11:47, 25. 10. 2018

  Robinjack

  Orange County JennAir refrigerator repair
  http://refrigerator-repair-oc.com/jennair-refriger ator-repair/

 • 13:11, 27. 10. 2018

  AsharSeo

  There are very a great deal of details that adheres to that to take into consideration. This is a wonderful indicate raise up. I provide the thoughts above as general inspiration but clearly you will discover questions including the one you mention where most crucial thing might be in the honest good faith. I don?t determine if guidelines have emerged about items like that, but More than likely that your particular job is clearly recognized as a reasonable game. Both youngsters notice the impact of simply a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

  off plan real estate
  http://dandbdubai.com/

 • 16:54, 29. 10. 2018

  PETER

  A debt of gratitude is in order for sharing this data. I truly like your blog entry all that much. You have truly shared an instructive and fascinating blog entry with individuals..
  law firms in Nigeria
  https://resolutionlawng.com/lawyers-and-law-firms- in-nigeria/

 • 08:26, 01. 11. 2018

  AsharSeo

  childrens clothing should be as comfortable as possible that is why the choice of fabric is also critical,

  https://brainstormdesign.ca
  vancouver design studio

 • 16:41, 01. 11. 2018

  Robinjack

 • 14:45, 02. 11. 2018

  Robinjack

 • 08:19, 03. 11. 2018

  AsharSeo

  well, skin cancer incidence would be increasing because of the hole on the ozone layer”

  Appliance Repair Parts
  https://flatrateappliancerepair.com

 • 07:12, 11. 11. 2018

  AsharSeo

  the public schools on our district can really give some good education to young kids. they have high standards,

  SEO Hong Kong
  http://www.seohongkong.hk

 • 15:31, 14. 11. 2018

  Edwardfoxx19

  Find a list of the best mortgage brokers close to you. Mortgage Brokers with secondary financing options. We find fast solutions for even high risk mortgages. First Time home buyers get approved with our extra efforts given towards our clients. We ware here to get you the best mortgages. performance management software

 • 22:40, 16. 11. 2018

  PETER

  We find fast solutions for even high risk mortgages. First Time home buyers get approved with our extra efforts
  Spring TX Hvac http://earthpowerac.com/

 • 12:25, 20. 11. 2018

  Robinjack

 • 19:34, 20. 11. 2018

  Robinjack

 • 14:35, 30. 11. 2018

  AsharSeo

  it sometimes difficult to select the right kind of mens clothing but there are helpful buying guides on the internet`

  cursos marketing digital
  https://marketingdigital.university/

 • 11:34, 12. 12. 2018

  edward fox

  Just wanna remark on few general things, The website style is ideal, the topic matter is rattling good WooCommerce Theme

 • 14:33, 16. 12. 2018

  Robinjack

  i am continually searching for some free stuffs over the web. there are likewise a few organizations which gives free specimens.
  Buy to Let Property Tax Advisors
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 11:56, 18. 12. 2018

  Robinjack

 • 19:45, 20. 12. 2018

  Edward fox

  I like this post, enjoyed this one thanks for posting . https://thesoapguy.com/Assorted_Bath_Bombs.html

 • 12:50, 22. 12. 2018

  Robinjack

  Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us.
  Buy to Let Tax Advisor
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 08:59, 23. 12. 2018

  AsharSeo

  the public schools on our district can really give some good education to young kids. they have high standards,

  Lakewood Ranch Pool Service
  http://www.facebook.com/mcpoolsfl

 • 11:31, 23. 12. 2018

  AsharSeo

  you possess a great weblog here! do you need to have invite posts in my small weblog?

  Parrish FL Pool Repairs
  https://www.linkedin.com/company/mcpools

 • 09:37, 27. 12. 2018

  Robinjack

  Much thanks to you for the redesign, extremely pleasant site..
  Buy to Let Property Tax Advice London
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 17:00, 27. 12. 2018

  Edward fox

  Super-Duper website! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am bookmarking your feeds also 토토 / 토토사이트

 • 11:10, 29. 12. 2018

  Robinjack

  Good composed article. It will be steady to any individual who uses it, including me. Continue doing what you are doing – can\"r hold up to peruse more posts.
  Property Tax Accountant
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 12:13, 31. 12. 2018

  Robinjack

  Much obliged to you for setting aside an ideal opportunity to distribute this data extremely valuable!
  Property Tax Advice
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 10:40, 03. 01. 2019

  Robinjack

  I truly value the sort of points you post here. Much obliged for sharing us an extraordinary data that is really useful. Great day!
  Property Tax Advisors
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 13:08, 05. 01. 2019

  AsharSeo

  Thanks for sharing this excellent write-up. Very interesting ideas! (as always, btw)

  detroit
  https://www.edifins.com/

 • 15:18, 05. 01. 2019

  edward fox

  I simply must tell you that you have written an excellent and unique article that I really enjoyed reading. I’m fascinated by how well you laid out your material and presented your views. Thank you. Palmetto Pool Service

 • 08:44, 07. 01. 2019

  AsharSeo

  performing arts is my thing, i am very much interested to learn more on this art..

  123movies
  https://www5.123movies.fun/

 • 11:09, 08. 01. 2019

  Robinjack

  The data you have posted is exceptionally helpful. The destinations you have alluded was great. A debt of gratitude is in order for sharing..
  Tax on Buy to Let Property
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/buy-to-let-property-tax-btl-lan dlord-tax/

 • 17:18, 08. 01. 2019

  Edward fox

  I think your suggestion would be helpful for me. I will let you know if its work for me too. Thank you for sharing this beautiful articles. thanks a lot Cricket Betting Tips Free

 • 12:03, 09. 01. 2019

  edward fox

  Interesting website, i read it but i still have a few questions. shoot me an email and we will talk more becasue i may have an interesting idea for you. https://babykidshq.com

 • 23:14, 10. 01. 2019

  AsharSeo

  I see that you are using WordPress on your blog, wordpress is the best.;:.:’

  قشور الاسنان العدسات
  https://web.facebook.com/Naela.dental.clinic/?_rdc =1&_rdr

 • 07:47, 13. 01. 2019

  AsharSeo

  Music began playing as soon as I opened this site, so frustrating!

  movers pune
  https://www.bharatpackersmoverspune.com/

 • 10:45, 13. 01. 2019

  Robinjack

  A debt of gratitude is in order for your data, it was truly exceptionally helpfull..
  Tax Investigation Accountants
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 08:20, 14. 01. 2019

  AsharSeo

  Hi there, You’ve done a fantastic job. I will definitely digg it and personally suggest to my friends. I am confident they’ll be benefited from this web site. Miss feather hair extensions

  Happy Promise Day
  https://valentinedayi.com/happy-promise-day/

 • 09:19, 15. 01. 2019

  edward fox

  dude this just inspired a post of my own, thanks navigate to this website

 • 14:08, 19. 01. 2019

  Robinjack

 • 11:19, 22. 01. 2019

  AsharSeo

  Wonderful paintings! This is the kind of info that are meant to be shared across the net. Disgrace on search engines for no longer positioning this publish upper! Come on over and talk over with my website . Thank you =)

  Commercial Pool Service Palmetto
  https://www.mcpools.com/single-post/2019/01/16/Com mercial-Pool-Service

 • 10:18, 23. 01. 2019

  Robinjack

  Best work you have done, this online site is truly cool with incredible truths.
  Tax Investigation Specialists
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 11:34, 24. 01. 2019

  AsharSeo

  There couple of fascinating points in time here but I don’t know if I see them all center to heart. There exists some validity but I will take hold opinion until I check into it further. Good write-up , thanks and then we want much more! Added onto FeedBurner also

  cheap solidworks software
  http://solidworks.cheapsoftwaredownload.net/

 • 09:56, 27. 01. 2019

  edward fox

  Glad to be one of several visitants on this amazing web site : D. Clear bra for car

 • 10:51, 28. 01. 2019

  Robinjack

  finest poker hands
  https://finestpokerhands.com/

 • 11:34, 29. 01. 2019

  Robinjack

 • 08:21, 30. 01. 2019

  AsharSeo

  Needed to put you this little bit of word to say thanks again for the nice knowledge you’ve documented at this time. It was certainly particularly generous

  Houses for sale Deception Bay
  https://madeleinehicks.com.au/real-estate-deceptio n-bay/

 • 07:46, 02. 02. 2019

  AsharSeo

  I’d always want to be update on new articles on this site, bookmarked ! .

  great site
  http://atlantabizhub.strikingly.com/

 • 11:55, 02. 02. 2019

  AsharSeo

  Can I just now say what a relief to uncover someone who actually knows what theyre preaching about over the internet. You actually realize how to bring a concern to light and produce it critical. More and more people need to ought to see this and understand this side from the story. I cant believe youre less well-liked when you definitely provide the gift.

  Appletec
  https://appletec.tech/

 • 07:09, 09. 02. 2019

  edward fox

  dude this just inspired a post of my own, thanks kratom for sale

 • 12:00, 10. 02. 2019

  edward fox

  The good intreguing articles keep me coming back here time and time again. thank you so much. gutter cleaning company

 • 08:46, 11. 02. 2019

  edward fox

  New York Travel Tips… [...]while the sites we link to below are completely unrelated to ours, we think they are worth a read, so have a look[...]… fortnite hack

 • 14:09, 12. 02. 2019

  Robinjack

  Much appreciated you all that much to share these connections. Will look at this..
  Tax Investigation Accountants
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 09:13, 14. 02. 2019

  edward fox

  I’d always want to be update on new articles on this site, bookmarked ! . cheap solidworks software

 • 10:37, 18. 02. 2019

  Robinjack

 • 12:46, 18. 02. 2019

  AsharSeo

  I’d always want to be update on new articles on this site, bookmarked ! .
  creo software
  https://ptcreo.aedsoftware.info/

 • 14:57, 20. 02. 2019

  Robinjack

 • 11:39, 23. 02. 2019

  AsharSeo

  There are some fascinating deadlines in this article but I don?t know if I see all of them center to heart. There may be some validity but I will take maintain opinion till I look into it further. Good article , thanks and we want extra! Added to FeedBurner as nicely

  voyance gratuite telephone 24h 24
  http://voyance-amour-eternel.com

 • 12:46, 23. 02. 2019

  Robinjack

 • 16:14, 23. 02. 2019

  edward fox

  I am not real superb with English but I find this real easy to understand .
  voyante marocaine tres forte
  http://voyance-amour-eternel.com

 • 11:38, 26. 02. 2019

  Robinjack

  Extremely helpful post. This is my first time i visit here. I discovered such a large number of fascinating stuff in your web journal particularly its examination. Truly its extraordinary article. Keep it up.
  Tax Investigation Self Employed
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 07:41, 27. 02. 2019

  edward fox

  I went over this website and I think you have a lot of excellent information, saved to fav (:.
  voyance amour gratuite
  http://voyance-retour-amour.com

 • 18:33, 01. 03. 2019

  Edward fox

  Hi! I am reading your web site Luix Free Premium WordPress Theme Download | Design, Tech and Internet for a long time now and finally got the bravery to go ahead and provide you with a shout out via Humble Tx… I just want to tell you maintain the fantastic job? Oh yeah whats the latest on Obama remarkable news. Salam … Investing for Beginners
  Playstation
  https://mytopranked.com/

 • 10:27, 02. 03. 2019

  AsharSeo

  I simply had to thank you very much once again. I’m not certain what I could possibly have followed in the absence of the type of ideas contributed by you concerning my theme. It actually was a frightful difficulty for me, nevertheless finding out the very professional manner you resolved the issue forced me to jump over joy. Now i’m thankful for your work and even hope that you are aware of a great job you’re doing training people today thru your blog post. I know that you have never got to know any of us.

  IT Support Rawtenstall
  https://itsupportrawtenstall.com

 • 17:31, 03. 03. 2019

  Robinjack

  Much obliged to you for some other instructive site. The spot else might just I understand that sort of data written in such a flawless strategy? I have an endeavor that I am essentially now running on, and I\'ve been at the look out for such data.
  Revenue Tax Investigation
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 10:37, 12. 03. 2019

  edward fox

  Thanks for sharing this excellent write-up. Very interesting ideas! (as always, btw)
  Married couple
  http://gamesinfoshop.com/party-games-farewell-and- married-couples/

 • 12:05, 12. 03. 2019

  edward fox

  Thanks for sharing this excellent write-up. Very interesting ideas! (as always, btw)
  https://partygamesforall.com/
  http://onlinegameshere.com/party-games-for-kids-ki ttie-party-games

 • 11:05, 17. 03. 2019

  Robinjack

 • 13:43, 20. 03. 2019

  Robinjack

  New site is solid. A debt of gratitude is in order for the considerable exertion.
  Tax Investigation Accountants
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 09:54, 24. 03. 2019

  Robinjack

 • 08:33, 25. 03. 2019

  edward fox

  There are some interesting points in time on this article but I don’t know if I see all of them heart to heart. There’s some validity however I will take hold opinion till I look into it further. Good article , thanks and we would like extra! Added to FeedBurner as nicely
  cheap flower girl dresses
  https://www.jjshouse.com/Cheap-Flower-Girl-Dresses -c10/Price0-40_p40920i40911/Price40-60_p40920i4091 7/Price60-80_p40920i40918/

 • 12:51, 26. 03. 2019

  Robinjack

 • 12:08, 27. 03. 2019

  edward fox

  I genuinely treasure your work , Great post.
  limo service naples
  https://wordpress.com/block-editor/post/elitefeed. home.blog/31

 • 07:03, 28. 03. 2019

  edward fox

  I like this site so much, saved to favorites .
  سلاسل الافلام
  https://www.mzagat.com/category.php?cat=movies-ser ies

 • 09:59, 28. 03. 2019

  edward fox

  Great article mate, keep the great work, just shared this with ma friendz
  안전공원
  https://rush-79.com/

 • 10:23, 30. 03. 2019

  Robinjack

  I was perusing your article and thought about whether you had considered making a digital book on this subject. You\'re composing would offer it quick. You have a great deal of composing ability.
  Tax Investigation Specialists
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 20:08, 01. 04. 2019

  tams

  A debt of gratitude is in order for setting aside an ideal opportunity to talk about this, I feel emphatically about it and affection adapting more on this theme. On the off chance that conceivable, as you pick up skill, would you brain overhauling your online journal with additional data? It is to a great degree accommodating for me. Profile backlinks

 • 20:09, 01. 04. 2019

  tams

  I cherish the way you compose and share your corner! Exceptionally intriguing and distinctive! Keep it coming!
  High TF backlinks
  https://www.fiverr.com/tams_seo

 • 09:42, 02. 04. 2019

  edward fox

  This article is very appealing to thinking people like me. It’s not only thought-provoking, it draws you in from the beginning. This is well-written content. The views here are also appealing to me. Thank you.
  Kitchen cabinet designs
  https://www.tekkbastion.design/kitchen-cabinet-des igns/

 • 13:36, 02. 04. 2019

  edward fox

  I came to the exact conclusion as well some time ago. Great write-up and I will be sure to look back later for more news.
  Personal Income Tax Returns in Winnipeg
  http://kennedy-samuels.ca/

 • 09:57, 04. 04. 2019

  edward fox

 • 18:52, 06. 04. 2019

  edward fox

  With his most intense performances Cruise can subvert his charm into something more sinister and intense.
  Abu Dhabi Certified Pest Control
  https://shinexcare.com/

 • 13:56, 13. 04. 2019

  edward fox

  An interesting discussion is worth comment. I think that you need to write more on this matter, it may not be a taboo subject but usually individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers
  limo service fort myers
  https://wordpress.com/block-editor/post/elitefeed. home.blog/13

 • 09:40, 14. 04. 2019

  edward fox

  After study several of the blog posts on your internet site now, we really such as your method of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site list and are checking back soon. Pls look at my web site likewise and told me how you feel.
  Best Dandruff Treatment
  https://healthexpertstips.com/get-solution-that-ho w-to-get-rid-of-dandruff/

 • 12:06, 14. 04. 2019

  edward fox

  Wonderful paintings! This is the kind of info that are meant to be shared across the net. Disgrace on search engines for no longer positioning this publish upper! Come on over and talk over with my website . Thank you =)
  dumbbell deadlift
  https://doctorstipsonline.com/try-our-dumbbell-bac k-exercises-which-are-best/

 • 12:37, 14. 04. 2019

  edward fox

  I am frequently to blogging we really appreciate your site content. This content has really peaks my interest. I’m going to bookmark your blog and maintain checking for new info.
  Disparate Impact
  https://bestbusinesscommunity.com/adverse-impact-o n-hiring-of-employees-for-job/

 • 13:06, 14. 04. 2019

  edward fox

  I am curious to find out what blog system you have been using? I’m experiencing some minor security problems with my latest site and I would like to find something more secure. Do you have any recommendations?
  How to Endorse a Check for Deposit
  http://tradeonlinemarket.com/necessary-to-know-how -to-endorse-a-check-for-businessmen/

 • 13:29, 14. 04. 2019

  edward fox

  This site may be a walk-through like the knowledge you wanted concerning this and didn’t know who ought to. Glimpse here, and you’ll absolutely discover it.
  Freeman Stakeholder Theory Summary
  http://tradeonlinemarket.com/learn-about-the-stake holder-theory-to-know-much-about-it/

 • 13:52, 14. 04. 2019

  edward fox

  Satisfying posting. It would appear that a lot of the stages are depending upon the originality aspect. “It’s a funny thing about life if you refuse to accept anything but the best, you very often get it.” by W. Somerset Maugham..
  Good Spanish Translator
  https://educationaldepartments.com/want-to-know-so me-whether-or-not-question-which-are-in-mind/

 • 14:11, 14. 04. 2019

  edward fox

  I went over this site and I believe you have a lot of superb information, saved to bookmarks (:.
  Philosophy of Education Essay
  http://educationdetailsonline.com/the-main-questio n-to-be-asked-about-philosophy-is-what-is-philosop hy/

 • 09:40, 15. 04. 2019

  edward fox

  After a brief firefight that results in the hood of Highsmith’s car getting blown into the windshield, the two inadvertently crash into the side of a double decker bus.
  Target California
  https://gamesinfoshop.com/tetherball-game-is-must- play-in-free-time-for-fun/

 • 10:24, 15. 04. 2019

  edward fox

  After a brief firefight that results in the hood of Highsmith’s car getting blown into the windshield, the two inadvertently crash into the side of a double decker bus.
  Target California
  https://gamesinfoshop.com/tetherball-game-is-must- play-in-free-time-for-fun/

 • 08:43, 18. 04. 2019

  AsharSeo

  I am not really superb with English but I line up this very easy to understand .

  Chief Architect X6 purchase
  https://cad.aedsoftware.info

 • 10:57, 20. 04. 2019

  edward fox

  What is the best computer virus remover?. My computer is slow as hell and freezes on me. Most of the time, I have to restart my computer. I think I may have a virus on my computer. What is the best software to remove the viruses of my computer?.
  Handheld Gps
  https://abouttechinfo.com/popular-and-powerful-gar min-gps-for-your-place/

 • 11:44, 20. 04. 2019

  edward fox

  Excellent blog right here! Also your site a lot up very fast! What web host are you the use of? Can I am getting your associate link to your host? I want my site loaded up as quickly as yours lol
  Mamasan Chair
  https://allaboutshoppingtrends.com/2019/04/15/effe ctive-and-strong-papasan-chair-to-buy-for-your-pla ce/

 • 12:08, 20. 04. 2019

  edward fox

  Wow, superb weblog structure! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The total look of your web site is excellent, neatly as the content material!
  Crop Top Outfits
  http://fashioneraonline.com/get-a-crop-top-to-make -yourself-comfortable-in-summer/

 • 12:38, 20. 04. 2019

  edward fox

  Its such as you read my mind! You appear to understand a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I believe that you simply could do with a few % to force the message house a bit, however other than that, this is wonderful blog. A great read. I\'ll certainly be back.
  Laser Tag Guns Nerf
  https://techsolutionstips.com/best-laser-tag-for-s killed-person/

 • 13:09, 20. 04. 2019

  edward fox

  Found this on MSN and I’m happy I did. Well written article.
  Motel Vs Hotel
  https://travelguidecompany.com/why-motels-are-much -better-than-hotels-to-stay/

 • 13:57, 20. 04. 2019

  edward fox

  I went over this website and I think you have a lot of excellent information, saved to fav (:.
  Best Luggage Tags
  https://travelresourcesonline.com/buy-luggage-tag- to-safe-your-bag-to-be-stolen/

 • 13:06, 23. 04. 2019

  edward fox

  This sort of in search of get the enhancements made on this special lifestyle and diet, begin your L . a . Shifting the pounds diet solution is a huge procedure into accesing which usually hope. weight loss
  boys night
  https://bucks-party-ideas.site123.me/my-blog/bucks -party-blog

 • 18:58, 24. 04. 2019

  Robinjack

 • 10:30, 27. 04. 2019

  Robinjack

  game of thrones season 8 episode 2 watch online https://watchgotonline.org/watch-game-of-thrones-s eason-8-episode-2/

 • 12:14, 29. 04. 2019

  AsharSeo

  Many thanks for sharing this great post. Very interesting ideas! (as always, btw)

  Archicad 20
  https://cad.cheapsoftwaredownload.net/archicad.htm l

 • 23:35, 08. 05. 2019

  peter

  Awesome post, and incredible site. Much obliged for the data!
  http://another-castle.com/
  Another Castle

 • 13:28, 10. 05. 2019

  karrel

  Fascinating and stunning how your post is! It Is Useful and accommodating for me That I like it all that much, and I am anticipating Hearing from your next.. thejackpotcasino

 • 13:36, 10. 05. 2019

  karrel

  Fascinating and stunning how your post is! It Is Useful and accommodating for me That I like it all that much, and I am anticipating Hearing from your next..
  thejackpotcasino
  http://www.thejackpotcasino.com/

 • 21:00, 10. 05. 2019

  peter

  Awesome post, and incredible site. A debt of gratitude is in order for the data!
  Sharon & Tom
  http://www.sharonandtom.com/

 • 11:22, 14. 05. 2019

  Seo

  extra income home online https://www.extraincomeresults.com

 • 19:14, 20. 05. 2019

  Seo

 • 22:01, 26. 05. 2019

  peter

  That I like it all that much, and I am anticipating Hearing from your next..
  Kamloops BC Handyman
  https://www.kamloopshandyman.com

 • 13:00, 28. 05. 2019

  Seo

  buy organic clones http://www.arbornursery.org/

 • 00:22, 29. 05. 2019

  AsharSeo

  Astounding .. Astonishing .. I\'ll bookmark your web journal and take the bolsters additionally… I\'m upbeat to discover such a large number of valuable information here in the post, we require work out more methods in such manner, a debt of gratitude is in order for sharing.

  voyant par telephone
  https://voyance-retour-amour.com/

 • 17:16, 02. 06. 2019

  Seo

 • 11:17, 15. 06. 2019

  Seo

 • 11:35, 26. 06. 2019

  Seo

  Dave Segal
  \'The only limit to our realization of tomorrow will be our doubts of today.\' By Franklin D. Roosevelt

 • 08:53, 02. 07. 2019

  edward fox

  My spouse and I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be just what I’m looking for. Do you offer guest writers to write content for you? I wouldn’t mind writing a post or elaborating on a number of the subjects you write related to here. Again, awesome blog! visit my site ex girlfriends
  watch free movies
  https://fmovies.ltd

 • 15:48, 04. 10. 2019

  karrel

  This sort of message continually moving and I like to peruse quality substance, so upbeat to discover great spot to numerous here in the post, the composition is simply awesome, a debt of gratitude is in order for the post. Tax Investigation Specialists

 • 15:50, 04. 10. 2019

  karrel

  This sort of message continually moving and I like to peruse quality substance, so upbeat to discover great spot to numerous here in the post, the composition is simply awesome, a debt of gratitude is in order for the post.
  Tax Investigation Specialists
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 11:07, 06. 10. 2019

  karrel

  Howdy, I discover perusing this article a delight. It is to a great degree supportive and fascinating and all that much anticipating perusing a greater amount of your work..
  Tax Investigation Advisors
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 07:16, 09. 10. 2019

  karrel

  This is an incredible moving article.I am essentially satisfied with your great work.You put truly extremely accommodating data...
  Tax Investigation Self Assessment
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 13:50, 11. 10. 2019

  karrel

  A debt of gratitude is in order for this extraordinary post, i discover it exceptionally fascinating and extremely well thoroughly considered and set up together. I anticipate perusing your work later on.
  Tax Investigation Accountants
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 07:37, 15. 10. 2019

  karrel

  I can\'t envision concentrating sufficiently long to research; significantly less compose this sort of article. You\'ve beaten yourself with this material. This is extraordinary substance.
  Revenue Tax Investigation
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/hmrc-investigation-audit-enquir y/

 • 09:15, 31. 10. 2019

  Edward fox

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!
  Tax pro in Tucson
  https://southwesttaxassociates.com/

 • 07:29, 03. 11. 2019

  smith

  Unquestionably consider that which you said. Your favourite reason seemed to be at the web the easiest factor to be mindful of. I say to you, I certainly get irked even as other folks consider worries that they just don’t recognize about. You controlled to hit the nail upon the highest and defined out the entire thing without having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks cloudbet

 • 07:30, 03. 11. 2019

  smith

  Unquestionably consider that which you said. Your favourite reason seemed to be at the web the easiest factor to be mindful of. I say to you, I certainly get irked even as other folks consider worries that they just don’t recognize about. You controlled to hit the nail upon the highest and defined out the entire thing without having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks
  [url=http://bit.do/cloudbet-france]cloudbet[/url]

 • 11:24, 03. 11. 2019

  smith

  Unquestionably consider that which you said. Your favourite reason seemed to be at the web the easiest factor to be mindful of. I say to you, I certainly get irked even as other folks consider worries that they just don’t recognize about. You controlled to hit the nail upon the highest and defined out the entire thing without having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks
  cloudbet http://bit.do/cloudbet-france

 • 07:56, 06. 11. 2019

  Edward fox

  I’m agitated all these article directories. It sure would be nice to have every article directory that instantly accepts articles.
  CAD software for sale
  https://cad.cheapsoftwaredownload.net/

 • 09:59, 06. 11. 2019

  Edward fox

  Thank you for sharing with us, I conceive this website really stands out : D.
  ph
  http://bit.ly/ph-casino-bonus

 • 07:38, 07. 11. 2019

  Edward fox

  Hey! Great post! Please do tell us when we can see a follow up!
  grindcraft hacked
  https://gamesinfoshop.com/tag/grindcraft-hacked/

 • 15:40, 07. 11. 2019

  Edward fox

  Regards for this wondrous post, I am glad I noticed this internet site on yahoo.
  trada casino
  https://cutt.ly/tradacasino

 • 07:26, 12. 11. 2019

  Edward fox

  I need to verify with you here. Which isn’t one thing I often do! I get pleasure from reading a publish that can make people think. Additionally, thanks for allowing me to remark!
  Pensacola Tree Service LLC
  https://goo.gl/maps/GbxyDUoxCa3AjD8s31

 • 08:37, 13. 11. 2019

  Edward fox

  We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your website provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.
  adult online games
  https://gamesinfoshop.com/play-adult-online-games- for-free-and-enjoy/

 • 12:47, 13. 11. 2019

  Edward fox

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!
  buy music
  https://www.bandsintown.com/e/101681698

 • 09:27, 14. 11. 2019

  smith

  A business blueprint provides vision, structure and general form. It\'s a useful framework, providing structure, direction and purpose, while leaving plenty of room to shift and create over time. Here are some key components of a business blueprint that can serve as the foundation for your developing business. no deposit

 • 09:28, 14. 11. 2019

  smith

  A business blueprint provides vision, structure and general form. It\'s a useful framework, providing structure, direction and purpose, while leaving plenty of room to shift and create over time. Here are some key components of a business blueprint that can serve as the foundation for your developing business.
  [url=http://media.paddypower.com/redirect.aspx?pid =7777&bid=7777&redirectURL=https://www.cas inoreviews.casino]no deposit[/url]

 • 09:28, 14. 11. 2019

  smith

  A business blueprint provides vision, structure and general form. It\'s a useful framework, providing structure, direction and purpose, while leaving plenty of room to shift and create over time. Here are some key components of a business blueprint that can serve as the foundation for your developing business.
  no deposit http://media.paddypower.com/redirect.aspx?pid=7777 &bid=7777&redirectURL=https://www.casinore views.casino

 • 16:44, 15. 11. 2019

  casinos games

  bar show flair… [...]z Awesome looking website. I recently built mine and I was looking for some d wk[...]…
  unibet
  http://bit.ly/unibet-australia-registration

 • 12:49, 16. 11. 2019

  Edward fox

  paper roll… keep up your informative writing! At least i have something to look forward too when iam at work!…
  블랙잭하는곳
  https://www.casino7890.com/blog

 • 14:55, 16. 11. 2019

  smith

  Check this out… [...] that is the end of this article. Here you’ll find some sites that we think you’ll appreciate, just click the links over[...]……
  unibet http://bit.ly/unibet-espana

 • 11:33, 17. 11. 2019

  AsharSeo

  Spot on with this write-up, I truly assume this website wants much more consideration. probably be again to read much more, thanks for that info.

  Palm Tree Homes
  https://palmtreehomes.net/

 • 16:26, 17. 11. 2019

  Edward fox

  I?m certain there are a lot of added nice instances in the long term for individuals who study your website.
  betsafe
  https://frama.link/betsafe

 • 08:36, 20. 11. 2019

  Edward fox

  I simply wanted to thank you a lot more for your amazing website you have developed here. It can be full of useful tips for those who are actually interested in this specific subject, primarily this very post. Your all so sweet in addition to thoughtful of others and reading the blog posts is a great delight in my opinion. And thats a generous present! Dan and I usually have enjoyment making use of your recommendations in what we need to do in the near future. Our checklist is a distance long and tips will certainly be put to excellent use.
  blue paradise dr
  https://travelguidecompany.com/tag/blue-paradise-d r/

 • 08:07, 24. 11. 2019

  smith

  I would like to show my gratitude for your kindness for people that absolutely need help with this particular content. Your very own dedication to getting the message all-around became particularly good and have in most cases encouraged girls much like me to achieve their goals. This informative guideline implies so much to me and much more to my office colleagues. Thanks a lot; from each one of us.
  betclic http://bit.ly/betclic-fr-betclic

 • 14:40, 24. 11. 2019

  smith

  Hi there, You have done a great job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.
  lucky31 http://bit.ly/lucky31-live

 • 14:06, 25. 11. 2019

  smith

  I’d must verify with you here. Which isn’t something I often do! I enjoy studying a publish that can make people think. Also, thanks for permitting me to remark!
  casumo http://bit.ly/Casumo-no

 • 13:59, 27. 11. 2019

  Edward fox

  Residents at Sengkang Grand Residences are able to get everything needed right at their doorstep. Retail offerings in the vicinity is abundant with retail shops, hawker centre, taking care of a wide spectrum of residents’ daily needs. Residents could also travel to Compass One, Waterway at Punggol and Nex for a better variety of goods. The primary schools in the neighbourhood include Nan Chiau Primary School, Palm View Primary School, North Vista Primary School, and Punggol Primary School.
  Sengkang Grand Residences location map
  https://www.thesengkang-grandsresidences.com

 • 14:36, 27. 11. 2019

  Edward fox

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.
  YouTube casino
  http://bit.ly/Casino-videos

 • 09:27, 28. 11. 2019

  Robinjack

  I haven\"t any word to value this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an extraordinary human..thanks for imparted this to us.
  Crawley Accountants
  http://vpassociates.com/

 • 12:45, 28. 11. 2019

  Edward fox

  Thank you spending some time to talk about the following, I’m boldy a lot and even true love studying more to do with now this topic. However, if future, when you realize know-how, do you ever thoughts bringing up-to-date all your webpage that have a lot more stuff? This is useful for my family.
  thermal oxidizer
  https://www.processregister.com/Industrial_Polluti on_Equipment_Advisor/Supplier/sid55972.htm

 • 11:47, 30. 11. 2019

  Edward fox

  I like this site very much so much superb info .
  học trang điểm cá nhân
  https://vanmiubeauty.com/khoa-hoc-trang-diem-ca-nh an-chuan-bobbi-brown-tai-tphcm/

 • 12:23, 30. 11. 2019

  Robinjack

  Much obliged such a great amount for sharing this amazing data! I am anticipating see more postsby you!
  Accountants Crawley
  http://vpassociates.com/

 • 14:04, 30. 11. 2019

  Edward fox

  What i do not realize is actually how you’re not really much more neatly-liked than you might be right now. You’re so intelligent. You already know thus considerably in relation to this matter, made me in my view believe it from a lot of numerous angles. Its like men and women aren’t interested unless it is something to do with Girl gaga! Your individual stuffs outstanding. Always deal with it up!

  casino games
  http://adserving.unibet.com/redirect.aspx?pid=301& amp;bid=4200&redirectURL=https://www.casinorev iews.casino/games/video-poker/betsoft/pyramid-bonu s-poker

 • 19:21, 02. 12. 2019

  edward fox

 • 14:49, 03. 12. 2019

  Robinjack

  Pleasant to be going to your web journal yet again, it has been months for me. Well this article ive been sat tight for accordingly long. i need this article to complete my task inside of the staff, and it has same theme together with your article. Much appreciated, pleasant offer.
  Forest Row Accountants
  http://vpassociates.com/

 • 18:13, 04. 12. 2019

  Robinjack

  much obliged to you for your intriguing infomation.
  Capital Gains Tax Advice
  http://vpassociates.com/our-services-tax-advisor-a ccountant-services/capital-gains-tax-saving-mitiga tion/

Přidat komentář


Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
Vaše jméno a e-mail stačí zadat pouze poprvé, systém si pro příště Vaše údaje zapamatuje. Jste-li zaregistrováni v systému Gravatar, bude k vašemu komentáři připojen i obrázek. Pokud je to možné, komentáře prosím pište česky, s diakritikou, děkujeme!Přidejte svůj článek

Seznam autorů

Seznam pokladů

Geocaching na JadranuFilm streaming vf